Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
100 milyon lira borçlandılar Halkıma hizmeti ibadet sayarım Kanlı kavşakta kan akmayacak Geleneksel El Sanatları Yaşatılıyor Dilenci Operasyonu 15 Madalyayla Döndüler Büyükşehir Tiyatrosu ilçe ilçe geziyor Kaplan Horoz avında Sevgililer gününü abartmayın ÇGC, saldırıları kınadı

Adana haberleri

Geleneksel El Sanatları Yaşatılıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen ve Adana Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen "Geleneksel El Sanatları ile Kadınlarımız İş Sahibi Oluyor" projesi kapsamında ev kadınlarına yönelik 6 ay sürecek "Geleneksel Kıyafet Tasarımı", "Ahşap Oymacılığı" ve "Sedef İşlemeciliği" kursları devam ediyor.
13 Şubat 2016 Cumartesi 08:30

15 Madalyayla Döndüler

Adana Yüzme Karması geçtiğimiz hafta Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde gerçekleştirilen “Olimpik Kulaçlar Türkiye Şampiyonası”ndan toplam 15 madalya ile döndü.
13 Şubat 2016 Cumartesi 02:25

Büyükşehir Tiyatrosu ilçe ilçe geziyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Adana’nın ilçelerini tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.
13 Şubat 2016 Cumartesi 00:23

Büyükşehir, Saimbeyli’ye yol ve köprüler yaptırıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Saimbeyli’nin mahallelerinde yol genişletme, yenileme ve köprü çalışmaları ile ulaşamı daha güvenli ve hızlı hale getiriyor.
12 Şubat 2016 Cuma 11:22

CHP'de parti içi eğitim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü Ayhan Barut başkanlığında daha dinamik, daha etkin bir yapıya kavuşması için yoğun bir çalışma dönemine girdi. Parti içi birlik-beraberliğin sağlanması yönündeki çalışmaların yanı sıra parti içi eğitimlere de yoğunlaşan Barut ve yönetimi, olası bir başkanlık referandumu ya da erken seçime karşı örgütlerin dinamizmini artırmak için çalışıyor.
12 Şubat 2016 Cuma 11:19

Sevgiye en çok onlar muhtaç

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) ile Doğayı ve Hayvanları Koruma (DOHAYKO) Derneği işbirliği ile, Sevgililer Günü’nde “Satın Alma Sahiplen” kampanyası dahilinde, sahipsiz hayvanlara yuva olmak isteyen sevgilileri barınağa bekliyor.
12 Şubat 2016 Cuma 11:18

Saygılı, ''Afet Parklarımızı Acilen Oluşturun''

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adana merkez ve taşra ilçelerinin belediye başkanlarına acil bir çağrıda bulunup olası afetlerde halkın sığınmalarının temin edilmesi adına afet parklarının belirlenerek burada ivedi olarak alt yapı çalışmalarının yapılmasını istedi.
12 Şubat 2016 Cuma 10:12

Abike, ''Görevimi bilen insanım''

İmamoğlu esnaflarından Kemal Kutluca'nın odaya olan aidat borçlarına yönelik hakkında icra takibi başlatılmasından kaynaklı eleştirilere maruz kalan Adana Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı İsmail Abike, ‘Başkanlık koltuğu benim değil bu odaya kayıtlı ve kayıtsız tüm esnaflarımızındır. Görevimi, sorumluluğumu bilen ve yasaların bana verdiği yetkiyle hoşgörü içinde başkanlık yapan bir kişiyim' dedi.
12 Şubat 2016 Cuma 10:10

Adana Demirspor’dan gollü prova

PTT 1. Lig de hafta sonu sahasında 1461 Trabzonspor’u konuk edecek olan Adana Demirspor, Adana Büyükşehir Belediyespor ile yaptığı hazırlık maçını 6-0 kazandı.
12 Şubat 2016 Cuma 02:08

Adana Demirspor’da tek hedef galibiyet

Geçen hafta deplasmanda Boluspor karşısında aldığı 1-0’lık yenilgiyle taraftarlarını üzen Adana Demirspor’da 1461 Trabzonspor karşısında tek hedef galibiyet.
12 Şubat 2016 Cuma 00:00

Barut, “Terörü de kadınlara yönelik şiddeti de lanetliyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, terör nedeniyle hemen her gün baba ocaklarına ateş düştüğünü belirterek terörü ve Özgecan Aslan cinayetinin yıldönümünde kadına karşı şiddeti lanetledi.
11 Şubat 2016 Perşembe 14:31

ASKİ Spor'da galibiyet serisi yakalamak

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ( KBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor’da cumartesi oynanacak olan Yakın Doğu Üniversitesi maçının hazırlıkları devam ediyor.
11 Şubat 2016 Perşembe 13:47

Masa Tenisi Teşvik Müsabakaları Sona Erdi

Masa Tenisi Federasyonu Adana İl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan “Büyük Bayan ve Erkekler Masa Tenisi Teşvik Müsabakaları” sona erdi.
11 Şubat 2016 Perşembe 13:07

Sözlü’den “hoşgörü ve eleştiriye tahammül” ziyareti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Lokum FM’de canlı yayınlanan ve genelde kendisiyle ilgili eleştirilerin yer aldığı Cendere programının yapımcılarını, canlı yayın esnasında ziyaret etti. Hoşgörü, basın özgürlüğü ve demokratik kültür gereği; seviyeli, belaltı vuruşlara girilmeyen eleştirileri özümsemek ve bunlardan yararlanmak gerektiğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, programcılara ve personele su böreği ikram etti.
11 Şubat 2016 Perşembe 13:03

TÜRSAB Adana BYK Ofisi Yenilendi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu’nun (BYK) Ofisi yenilendi.
11 Şubat 2016 Perşembe 12:52

Sözlü, ''Salih Gökçe, muhtar dahi olamadı''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP'li Meclis Üyesi Salih Gökçe'nin mahkeme kararını gerekçe göstererek Pazartesi günü mecliste yaptığı konuşmaya yanıtını toplanan mecliste verdi. Sözlü, Salih Gökçe'nin kendi koltuğuna oturma gibi bir beklenti içinde olduğunu söyledi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 17:15

“CHP iktidarı için birleşme zamanı”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve İl yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:54

Ceyhan, Büyükşehir’le daha güzel

Adana Büyükşehir Belediyesi, 1. Bölge Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler ekipleri, Ceyhan ilçesi genelinde çimlendirme, çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:26

Adana Demirspor salon da çalıştı

PTT 1. Ligin 21. Haftasında sahasında 1461 Trabzonspor ile karşılaşacak olan Adana Demirspor’da hazırlıklar sürdürüyor.
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:24

TOKİ için araştırma komisyonu kurulması istendi

TBMM Katip Üye CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN, geç teslim ettiği konutlar için yüklü miktarda tazminat ödeyen TOKİ'nin vatandaşı mağdur ettiği ve kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 11:41

Fatih Özgür, ''Salih Gökçe haklı''

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde son günlerde yaşanan ‘koltuk kavgası'nı yakından takip eden ve Seyhan Belediyesi Meclis Başkan Vekili iken aynı haksızlığa uğradığını ifade eden CHP'li Fatih Özgür, ‘Özel hükümün olduğu yerde günel hüküm işlemez' dedi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 09:37

ADT’de Şubat ayında her hafta farklı oyun

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), Şubat ayında 5’i yetişkin, 1’i çocuk oyunu olmak üzere toplam 6 oyunla perde açacak.
10 Şubat 2016 Çarşamba 02:28

Vali Büyük'ten Anadolu Ajansı'na Taziye Ziyareti

Vali Mustafa Büyük, Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Abdulgafur Kılıç'ın Vefatı Dolayısıyla AA Adana Bölge Müdürlüğüne Taziye Ziyaretinde Bulundu.
9 Şubat 2016 Salı 13:05

Baş, ''Birlikte yola çıktık''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Bizler, Yüce Türk Milleti’nin derdiyle dertlenmiş bir hareketin mensuplarıyız” dedi.
9 Şubat 2016 Salı 12:49

Ayhan Barut, “Kurtuluş CHP iktidarında”

Adana Balkan Türkleri Derneği yönetim kurulu ve üyeleri CHP Adana İl Başkanlığını ziyaret etti.
9 Şubat 2016 Salı 12:41

Büyükşehir haşereyle mücadeleye şimdiden başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama birimi ekipleri, yaz gelmeden haşere ve sineklere yönelik ilaçlama çalışmalarına başladı.
9 Şubat 2016 Salı 12:06

Büyükşehir’den ilk yardım eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi, okullarda daha önce başlattığı obezite ve diyabet bilgilendirmelerine ilk yardım eğitimini ekledi. Çobanoğlu Ticaret Lisesi öğretmenlerine verilen ilk yardım eğitiminin kapsamı ilerleyen zamanlarda öğrencileri de içerecek şekilde genişletilecek.
9 Şubat 2016 Salı 10:25

Aşkını Adana’ya Anlat

Adana Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarında başlattığı 14 Şubat Sevgililer Günü kampanyası dahilinde, fotoğraflarla aşkını Adana’ya en iyi anlatan üç çifte romantik bir akşam yemeği hediye ediyor
9 Şubat 2016 Salı 10:20

Adana Demirspor da futbolcular hayal kırıklığı yarattı

Boluspor karşısında beklenmeyen bir yenilgi alan mavi-lacivertililer de futbolcuların performansı camiada üzüntü yarattı
9 Şubat 2016 Salı 01:37

Valilikten, Suriyeli bebeğin ölümü hakkında açıklama

Adana Valiliği, Suriyeli 1,5 yaşındaki Gamar Berduş’un Adana Otogarı’nda yaşamını yitirmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 22:30

Büyükşehir Meclisi'nde koltuk savaşı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin dün toplanan meclis oturumunda ‘meclis başkan vekilliği' koltuğuna kimin oturması gerektiği tartışması yaşandı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:54

Ünüvar, ''Ülkemizde 14.8 milyon kişi sigara bağımlısı''

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, ''Günümüzde %80’i gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere, dünyada 1,3 milyar kişi ülkemizde ise 14.8 milyon kişi sigara bağımlısıdır. Ülkemizde her yıl yaklaşık 100.000 kişi tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir'' dedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:18

ASKİ Spor'dan Ordu Zaferi

Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor ligin 18.haftasında deplasmanda Orduspor’u 77 – 89 mağlup etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:12

Aslanbaba, ''sigarayı bırakın, hayata yeniden dönün''

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, sigaranın her gün ortalama 300, her yıl ise ortalama 100 bin can aldığını belirterek, sigara tiryakilerini ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde bu bağımlılıklarına son vermelerini istedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 15:51

Kaza kurbanı Cumhuriyet Savcısı adliyedeki odasında anıldı

Adana'da, geçtiğimiz pazar günü geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı İsmail Kaya, görev yaptığı Adana Adliyesi'ndeki odasında, meslektaşları ve yargı çalışanları tarafından karanfil ve dualarla anıldı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 15:42

Nihat Geven'in ağabeyi vefat etti

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, TSYD Adana Şube Onursal Başkanı Nihat Geven'in ağabeyi vefat etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:47

ALO 153, “Önce İnsan” anlayışıyla hizmet veriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çağrı Merkezi, Adanalıların 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri hizmet birimi olarak faaliyetlerini sürdürürken, vatandaş memnuniyetinin artması için yenilikleri sürekli takip ediyor, teknolojik gelişmeleri kullanarak vatandaşa her defasında bir adım daha yaklaşıp hizmette memnuniyet çıtasını yükseltiyor.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:40

CHP’nin kırmızı çizgileri ‘Cumhuriyet’ ve ‘Atatürk ilkeleri’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’nin kırmızıçizgisinin Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkeleri olduğunu belirterek, “Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, Büyük Önderimiz Atatürk’ün açtığı aydınlanma yolunu takip eden tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazırız” dedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:33

Adana Demirspor, Bolu'da kayıp

PTT 1. Ligin 20. haftasında Adana Demirspor, deplasmanda Boluspor'a 1-0 yenildi
7 Şubat 2016 Pazar 16:19

Gökçe, ''Hukuk yerini buldu''

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Salih Gökçe, başkan olmadığı zaman belediye meclisini meclis başkan vekilinin yönetmesi gerektiğini belirterek, bu konuda yasaya aykırı davranıldığını öne sürüp keyfi uygulama olarak gördüğü bu konuyu yargıya taşıdı. Adana 1.İdare Mahkemesi'de Gökçe'yi haklı bularak ‘kanuna aykırı olan bu uygulamanın reddine' karar verdi.
7 Şubat 2016 Pazar 14:33

Ülkü Ocaklarından Sert Uyarı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular, son günlerde Adana'da Milliyetçi-Ülkücü Camia içerisinde yüksek sesle dillendirilen sorunlarla alakalı çok sert açıklamalarda bulundu.
7 Şubat 2016 Pazar 13:41

Adana Toros Dernekleri Federasyonu bir ilki gerçekleştiriyor

Adana Toros Dernekleri Federasyonu'nun hazırlamış olduğu ‘Torosları aşan engelliler projesi' kapsamında Adana ve ilçelerindeki engellilerin topluma kazandırılmasını hedefleyen proje ile ilçelerdeki engelliler Adana kent merkezine getirilerek hafta sonları eğitiliyorlar.
7 Şubat 2016 Pazar 11:40

CHP bağları güçlendiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, parti içi birlik-beraberliği pekiştirmeye yönelik çalışmaları kapsamında CHP’li belediye başkanları ve meclis üyelerini bir araya getirdi. Parti örgütleri ile meclis üyeleri ve belediye başkanları arasındaki bağın CHP’nin başarısı için yaşamsal öneme sahip olduğunu belirten Barut, “Örgütlerimizle meclis üyelerimiz ve belediye başkanlarımız arasında bağları daha da güçlendirip, aidiyet duygusunu geliştirmek istiyoruz” dedi.
7 Şubat 2016 Pazar 11:13

Büyükşehir Meclisi'nde Dananın Kuyruğu Pazartesi Kopacak

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Pazartesi günü başlayacak olan Şubat ayı meclis toplantılarının ilkinde dananın kuyruğu kopacak. Ayrıntıları pazartesi günü BARIŞ GAZETESİ'nde okuyabilirsiniz.
6 Şubat 2016 Cumartesi 12:33

Develi'den CHP'ye sert eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir önceki dönem Adana Milletvekili olan Turgay Develi, gazetemize yaptığı ziyaret sırasında önemli açıklamalar yaparak CHP'nin son Parti Meclisi ve MYK yapılanması ile CHP'nin bir yerlere varamayacağına işaret edip ‘CHP'nin halktan oy alıp oylarını artırması için Türk halkına yeni hikayeler anlatması lazımdır' dedi.
6 Şubat 2016 Cumartesi 11:50

Adana Demirspor, Bolu’da

PTT 1. Ligin 20. Haftasında yarın deplasmanda Boluspor ile karşılaşacak Adana Demirspor, Bolu’da kampa girdi.
6 Şubat 2016 Cumartesi 00:44

Endonezya’dan yatırım ve işbirliği daveti

Endonezya Ticaret Müşaviri Fahmi Aris İnnayah, Adana Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
6 Şubat 2016 Cumartesi 00:09

Recai Yıldırım, yad edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekillerinden merhum Recai Yıldırım’ı, geçtiğimiz hafta Adana basın camiasından bir grup yakın arkadaşı, Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabri başında ziyaret etti.Birlikte yaşadıkları hatıralarla Yıldırım’ı andılar.
5 Şubat 2016 Cuma 14:59

Büyükşehir’den Ziyapaşa’da asfalt ve bordür çalışması

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Ziyapaşa Bulvarı’nda sıcak asfalt dökümü ve bordür çalışması gerçekleştirildi.
5 Şubat 2016 Cuma 14:23

Savaş mağduru çocukların yüzleri gülüyor

Türkiye’nin en iyi yanık merkezlerinden birine sahip olan Adana Kamu Hastaneler Birliğine Bağlı Seyhan Uygulama Merkezi, Yanık ve Tedavi Kliniğinde tedavi gören çocuk hastalar, sağlık çalışanlarının gösterdikleri ilgi ve alakayla birazda olsa yaralarını sarılıyorlar.
5 Şubat 2016 Cuma 11:39

“Karataş-Yumurtalık sahil bandı destekten yoksun”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş’ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi
5 Şubat 2016 Cuma 09:26

Engeller eğitimle aşılıyor

Engelli vatandaşlara yönelik çözüm odaklı projelere önem veren Adana Büyükşehir Belediyesi, kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik işaret dili eğitimi düzenledi. İşaret dili eğitiminin önümüzdeki dönemde geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.
4 Şubat 2016 Perşembe 15:35

ADAMOB’dan Vali Mustafa Büyük’e ziyaret

Adana Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) Dönem Sözcüsü Adana Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Adana kent merkezi dışında ilçelerde mezbahane bulunmadığını ifade ederek, “İnsanlarımız Veteriner Hekim muayenesinden geçmeyen hayvanlardan elde edilen etleri tüketmektedirler.” dedi
4 Şubat 2016 Perşembe 13:46

Yurtlarda Kalan Öğrencilere Spor Eğitimi

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Adana Şubesi ile Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün destek ve katkılarıyla, şehit ve gazi ailelerinin çocukları, yakınları ile koruma ve bakım altında bulunan öğrenciler, sportif faaliyetlere yönlendirilmeleri amacıyla, "Spor Branş Seçmeleri" yapıldı.
4 Şubat 2016 Perşembe 13:23

Aykut Gül, ''Üniversiteyi kentle kaynaştıracağız''

Kısa bir süre önce Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Aykut Gül, Adana'nın ikinci üniversitesi olarak akademik çalışmaları ön plana çıkarıp bu kentin sorunlarıyla kafa yoracaklarını ve BTÜ'nün Adana ile kaynaşmasını sağlayacaklarını ifade etti.
4 Şubat 2016 Perşembe 10:27

Adana'da Salsa Dans Yarışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zam oranının enflasyon oranının üç katı olduğunu belirterek, “Elektrik faturaları halkımızı çarpmaya devam ediyor” dedi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı’nın gizli zammı kamuoyundan saklamak için “halkın faturaları doğru okuyamadığı” şeklinde ucube bir açıklama yaptığını aktaran Barut, “Türk halkını ‘Okuduğunu anlamaz’ diye niteleyen EPDK Başkanını derhal istifa etmelidir. Dağıtım şirketlerinin gelirlerini üçe katlayacak zam uygulaması da derhal geri çekilmelidir” diye konuştu. ELEKTRİĞE ZAM ENFLASYONUN ÜÇ KATI OLDU CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatisti
4 Şubat 2016 Perşembe 10:02

CHP elektrik zammının peşine bırakmıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zammın halktan gizlemeye çalışan EPDK Başkanı’nın sözlerine sert tepki gösterdi.
4 Şubat 2016 Perşembe 09:51

Sözlü, Facebook ve YouTube fenomeni oldu

Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi’ne göre, Adana Büyükşehir, Türkiye’nin en dijital belediyeleri sıralamasında 4’üncü, Hüseyin Sözlü dijital varlıkları en iyi kullanan il belediye başkanı sıralamasında üçüncü oldu. Sözlü, ayrıca, Facebook ve YouTube’de 2015 yılında en iyi etkileşim ve yayın performansı göstererek kullanan il belediye başkanı oldu.
4 Şubat 2016 Perşembe 08:24

Su borcu olanlar ve kaçak su kullananlar dikkat!

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kaçak su kullananımı yapan ve su borcu bulunan vatandaşları bilgilendirmek amacıyla açıklama yaptı.
4 Şubat 2016 Perşembe 01:20

Genç gazetecinin acı vedası

Adana basının acı kaybı. Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde muhabir görev yapan 35 yaşındaki Abdulgafur Kılıç, hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde bir tören gerçekleştirildi. Meslektaşları, Kılıç’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı, gözyaşları sel olup aktı.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:24

Adana’nın CHP’li belediyeleri farkındalıkta yarışıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’li belediyelerin emeğe verdikleri önemi izledikleri ücret politikasıyla kanıtladığını söyledi.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:18

MHP’li Karakaya’dan Davutoğlu’na çağrı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, yerli ticaret erbabının ve milyonlarca işsizin şikayetçi olduğu önemli bir sorunu Meclis gündemine taşıdı.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:16

Dünya gençleri bağımlılıkla mücadele ediyor

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkeden gençlerin, bağımlılıkla mücadele etmek için yer aldığı “Bağımlılıkla Mücadele Ediyorum” projesi kapsamında 40 genç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:12

Gazeteci Abdulgafur Kılıç, vefat etti

Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde görevli muhabir Abdulgafur Kılıç, tedavi görmekte olduğu Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
3 Şubat 2016 Çarşamba 15:50

Sahaya çıktılar

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve il yönetim kurulu üyeleri gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletip ‘CHP örgütü olarak sahaya çıktık. Halkımızla bütünleşme toplantılarını gerçekleştirip kırsala iniyoruz' dedi.
3 Şubat 2016 Çarşamba 12:33

Büyükşehir'den, İmamoğlu Mezarlığı'na idari bina

Adana Büyükşehir Belediyesi, İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binasının temelini attı. 2018 yılına kadar tüm ilçe mezarlıklarında olması planlanan idari binalar ile vatandaşlara önemli bir hizmet sunulmuş olacak.
2 Şubat 2016 Salı 13:23

Ayhan Barut, “Kadınlar katlediliyor, yetkililer izliyor”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ocak ayında 19 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü söyledi.
2 Şubat 2016 Salı 12:00

23. Uluslararası Adana Film Festivali

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
2 Şubat 2016 Salı 10:12

Bilici'den Yaşar Kemal'a Vefa

Adana’da kısa bir süre önce misafir kabulüne başlayan 5 Yıldızlı Divan Adana Oteli’nde “Yaşar Kemal Salonu” düzenlenen törenin ardından hizmete açıldı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 17:52

Adanalı Taksiciler Başkan Sözlü'den Yardım İstedi

Adana’da Transit Taksi İstasyonu’nda çalışan taksiciler, transit taksi bekle yerlerinin yetersiz olduğu için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den yardım istedi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 16:33

Türkiye'nin en ucuz halk ekmeği Adana'da

Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en ucuz ekmeğini, 223 noktada Adanalılara ulaştırmaya devam ediyor.
1 Şubat 2016 Pazartesi 13:02

Barış Başdaş, imzayı attı

Adana Demirspor Göztepe'de oynayan Stoper Barış Başdaş'la sezon sonuna kadar kiralık olarak sözleşme imzaladı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:50

Uludağ, Mobilya Fuarını gezip Adanalı firmaları ziyaret etti

İstanbul TÜYAP açılan 20’nci Uluslararası Emitt Turizm Fuarı’nda katılan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, fuarın son gününde 12’nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarını da ziyaret etti. Başkan Uludağ, burada fuara katılan Adana firmalarını tek tek gezdi ve onlara hayırlı işler dileğinde bulundu.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:28

İl Kadın Kolları CHP’lileri kaynaştırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları’nın düzenlediği kaynaşma kahvaltısı geniş katılımla gerçekleştirildi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:24

Dr. Eşki, “Spor Barış ve Dostluktur”

Adana Tabip Odası’nca bu yıl sloganı ‘Spor Barış ve Dostluktur’ olarak belirlenen futbol turnuvası başladı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:11

ADASO’dan ‘mesleki yeterlilik belgesi’ hizmeti

TOBB’a bağlı MEYBEM firması tarafından Adana Sanayi Odası işbirliğiyle tehlikeli ve çok tehlikeli 40 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi için ilk sınav inşaat sektöründe gerçekleştirildi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 11:22

AK Partililerden ‘destek’ sözü

AK Parti Adana il başkanı Fikret Yeni ve AK Parti Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç'ten Beşir Derneği ve Semerkand Vakfına iadeyi ziyarette bulundu.
31 Ocak 2016 Pazar 13:40

Baş, “2019'daki seçim çalışmalarını Tufanbeyli'den başlatıyoruz''

MHP Adana İl Teşkilatı, 2019 yılı içinde gerçekleştirilecek seçimlere yoğunlaşarak bu kapsamda çalışmalara Tufanbeyli ilçesinden başlangıç yaptı.
31 Ocak 2016 Pazar 13:05

Karaaslan, “AKP yöneticileri komik duruma düşüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan Yardımcısı Yüksel Karaaslan, eleştiriyle hakaret arasındaki farkı bilmeyen AKP’li yöneticilerin kavram karmaşası yaratarak hedef saptırmaya çalıştığını söyledi.
31 Ocak 2016 Pazar 11:15

Altın Koza ödülleri sahiplerine verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen 22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin daha önce Adana’da yapılması planlanan ancak o dönemde verilen çok sayıda şehit ile terör olaylarında yaşanan artış nedeniyle ertelenen ödül töreni İstanbul’da, TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sade bir organizasyonla gerçekleştirildi.
31 Ocak 2016 Pazar 10:45

EMITT 2016’da Adana rüzgarı esti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbul’da 20’incisi açılan EMITT Fuarı’nda Adana’yı tanıtmak ve kentin zenginliklerini bir kez daha anlatmak için çaba gösterdiklerini belirtti.
31 Ocak 2016 Pazar 10:36

‘Kadına şiddete karşı’ kurumlar arası güçbirliği

Adana'da kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili kurumlar arası koordinasyonun arttırılması, durum değerlendirmesi ve şiddet olaylarının azaltılmasını sağlamak amacıyla, aralarında sivil toplum örgütü üyelerinin de bulunduğu, bu alanda çalışma yürüten tüm kurumlardan temsilciler, "Kadına Karşı Şiddeti Önleme Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı"nda bir araya geldi. Toplantıda, emniyet bünyesinde kurulan ‘Aile İçi Şiddetle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün bu konuda büyük bir adım olduğu belirtilirken, özellikle tekrar eden şiddet olaylarının önlenmesini sağlayacak çalışmalara ağırlık verilmesi vurgulandı.
31 Ocak 2016 Pazar 10:23

ASKİ Şebekeleri Yeniliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), her geçen gün gerçekleştirdiği içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarına yenisini ekliyor.
31 Ocak 2016 Pazar 09:54

Veli Küçük, ''Hedefimiz Katılımcı Baro''

Demokrat Avukatlar Grubunda Adana Barosu Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu açıklayan Avukat Veli Küçük, Adana'da katılımcı baroyu gerçekleştireceklerini söyledi.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:22

Adana ve Adama kardeş şehir oldu

Etiyopya’nın Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobezie, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziyarette Adana ve Etiyopya’nın önemli şehirlerinden Adama’yı kardeş şehir yapan prototol imzalandı.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:07

Çukurova'da Adana nostaljisi yaşanacak

Asırlık Adana fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi Çukurova Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşacak. Hafta başında açılışı gerçekleştirilecek olan sergide Adanalılar Adana nostaljisi yaşayacak. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adanalıları ‘vay be!’ dedirteceğimiz güzel bir sergiyle yolculuklara çıkaracağız” dedi.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:00

Adana ASKİ Spor’dan taraftara çağrı

Ligde çıkış yakalamak isteyen Adana ASKİ Spor, Beşiktaş maçında taraftarını yanında görmek istiyor.
30 Ocak 2016 Cumartesi 00:10

Adana Demirspor tempoyu artırdı

Adana Demispor 7 Şubat Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Boluspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
30 Ocak 2016 Cumartesi 00:00

Barut, “Alevilere saldırı özünde laik cumhuriyete yapılmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, bir grup yobazın Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi’nin Perşembe akşamı yapılan Cem töreninden çıkan Alevi yurttaşlara yönelik saldırısının iktidarın “kindar ve dindar gençlik” anlayışının eseri olduğunu söyledi. İnsanların dini inançlarına, ibadet şekillerine ya da diğer farklılıklarına göre ayrıştırmanın bölücülük olduğunu belirten Barut, “Laik Cumhuriyete yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.
29 Ocak 2016 Cuma 17:13

Sorar: ‘CHP Eleştiri ile Hakaretin Farkını Öğrenmeli’

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, ‘cumhurun, başkanına sahip çıkmasını’ eleştirerek “Eleştiriye tahammül edemiyorlar” diyen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut’a “Siz önce hakaretle eleştiri arasındaki farkı öğrenin” dedi.
29 Ocak 2016 Cuma 14:36

Suriyeliler İlaç Alamayacak mı?

Adana Eczacı Odası(ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Mevzuat gereği AFAD ile TEB’in protokolü ile Suriyeli sığınmacılara ilaç verilmesi gerektiğini, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yayınladığı genelge ile ilaçların veriliyor olmasından sıkıntı yaşadıklarını, Suriyeli hastalara ait reçetelerin karşılanmasındaki belirsizlikten tedirgin olduklarını söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 13:45

ADRO Başkanı Akdağ, EMITT Fuarı'nı değerlendirdi

Adana Bölgesel Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ,EMITT'in hem bölgesinin hem de dünyanın barışına katkı sunduğunu, aynı zamanda dünyanın sayılı fuarları arasında olduğunu ve turizme yaptığı katkı nedeniyle turizmin tüm paydaşlarının bu fuarı fırsata çevirmek için birlik olması gerektiğini söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 12:29

Ayhan Barut, ''Büyükşehiri CHP’li yapacağız”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’da CHP’li ilçe belediyesi sayısını artırıp Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapacaklarını söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 11:59

Adana Yüzme Karması Türkiye Şampiyonası İçin Marmaris’e Gitti

Yüzme Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “11-12 Yaş Grubu Olimpik Kulaçlar Türkiye Yüzme Şampiyonas”na katılacak Adana yüzme karması Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne 20 sporcuyla hareket etti.
29 Ocak 2016 Cuma 11:15

Büyük Projede Sona Yaklaşıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), tek proje ile 21 mahallenin ve metal sanayinin tamamının kanalizasyon problemini çözecek olan TD8 drenaj kanalı kenarı kanalizasyon kollektörü çalışmasında sona yaklaştı
29 Ocak 2016 Cuma 00:00

Başkan Karalar, Projelerini Bakan Sarı ile Görüştü

Seyhan’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Ankara’da görüşen Başkan Karalar, Seyhan’ın yüzde 70’inin yenilenmesi gerektiği ve bu nedenle Bakan Sarı’nın Adana için bir şans olduğunu söyledi.
28 Ocak 2016 Perşembe 16:00

Sigorta şirketleri çıldırmış olmalı!

Sigorta şirketleri çıldırmış olmalı! Kaskosu 1.985 lira olan araca trafik sigortası için 102.727 lira istendi. Sorunun peşini bırakmayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Çılgın teklif”i esnafla birlikte Meclis’te duyurdu. Karakaya, köklü çözüm için kanun değişikliği teklifi verdi.
28 Ocak 2016 Perşembe 15:19

Veli Küçük: ''Katılımcı, Etkin ve Güçlü Baro İçin Adayım''

Adana Baro Başkan Aday Adayı Av. Veli Küçük, “Yargının temel sorunu “yargı bağımsızlığı, yargıç tarafsızlığı, yargıç güvencesinin” sağlanamamasıdır. Adil yargılanma hakkı ihlal edilmektedir” dedi
28 Ocak 2016 Perşembe 14:43

Sözlü, “Hizmet ederken doğa ve çevre korunmalı”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, “Adana Büyükşehir Belediyesi için Entegre Çevre Yönetimi Altyapısının Hazırlanması Projesi” Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından kabul edildi. İmza töreninin ardından Yeşil Bina’yla ilgili de sunum yapıldı.
28 Ocak 2016 Perşembe 11:34

CHP üreticinin yanında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, portakal üreticisinin sorunlarının çözümünü sağlamak ve kamuoyunun konuya dikkatini çekmek için üretici örgütleriyle birlikte ortak eylem yapacaklarını söyledi.
28 Ocak 2016 Perşembe 11:31

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
70.937
USD ALIŞ
2.9100
USD SATIŞ
2.9300
EURO ALIŞ
3.2720
EURO SATIŞ
3.2970
POUND ALIŞ
4.2080
POUND SATIŞ
4.2780
ALTIN ALIŞ
114.2500
ALTIN SATIŞ
115.6800
Namaz Vakitleri
İmsak
04:47
Güneş
06:23
Öğlen
12:03
İkindi
15:02
Akşam
17:23
Yatsı
18:49
Sayısal Loto
06.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 08 - 09 - 22 - 24 - 26
Şans Topu
10.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
14 - 19 - 26 - 29 - 33 - 09
On Numara
08.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 06 - 07 - 11 - 13 - 19 - 22 - 31 - 34 - 35 - 36 - 40 - 41 - 43 - 45 - 50 - 51 - 57 - 58 - 61 - 62 - 63
Süper Loto
11.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
18 - 27 - 33 - 38 - 43 - 53
Tarihte Bugün
1997 Uzay mekiği Discovery'nin astronotları Hubble teleskopu'nu tamir etmeye başladılar.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur