4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Çetin'den müteahhitlere, ''Hormonlu bina yapmayın yıkarız'' Gümüşdamla kabri başında anılacak‏ Adana-İran arasında ekonomik işbirliği hazırlığı Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın'' İran Ankara Büyükelçisi'nden Çukurova Üniversitesi’ne ziyaret Bu kez hamile doktora saldırdılar Besler, ''Avukatlığın özelliği bağımsızlıktır'' Karalar: ''Söyleyen değil yapan siyasetçi olacağız‏'' Hüseyin Sözlü, ''Tarım desteklenmeli'' Adanaspor, taktik çalıştı

Adana haberleri

Seyhan'daki sokak hayvanları için işbirliği

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, hayvansever sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle beraber, Seyhan’daki sokak hayvanlarının korunması için, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti.
22 Kasım 2014 Cumartesi 00:42

Adana-İran arasında ekonomik işbirliği hazırlığı

İran’ın Türkiye Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziyarette, ilişkilerin geliştirilmesi ve ekonomik işbirliğine dönüştürülmesi için karşılıklı adımlar atılması yönünde görüş birliğine varıldı.
21 Kasım 2014 Cuma 13:29

Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın''

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi barışının öngörüldüğü torba yasadan tüm mükelleflerin yararlanması çağrısında bulundu. Vergi Borçlarının Affını öngören yasanın bir daha çıkmayabileceğine dikkat çeken Ahmet Tunalı, “Mükellef açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düzenlemeden vergi borçları olanların mutlaka yararlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
21 Kasım 2014 Cuma 11:07

Bu kez hamile doktora saldırdılar

Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Servinde görevli Uzman Hekim Selva Köylüoğlu, poliklinikte üç kadın tarafından darp edildi. Saldırganlar yakalanarak ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürülürken darp edilen hamile hekime üç gün iş göremez raporu verildi.
21 Kasım 2014 Cuma 10:33

Hüseyin Sözlü, ''Tarım desteklenmeli''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tarım üreticisinin desteklenmesinin, ülkenin gelecek nesillerine sağlık olarak yansıyacağını ve bu özelliğin tarımı ekonomik olduğu kadar, stratejik bir faaliyet haline de getirdiğini kaydetti.
21 Kasım 2014 Cuma 00:12

İran Büyükelçisi'nden ADASO'ya ziyaret

İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bıkdeli, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Bikdeli, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan serbest ticaret anlaşmasıyla, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağını belirterek, yatırım ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesini istedi. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da, anlaşma kapsamındaki ürün gruplarının genişletilmesi ve ticaret şartlarının kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı.
21 Kasım 2014 Cuma 00:08

Adana 8. Tarım Fuarı’nda Kozan Belediyesi farkı

Adana 8. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Kozan Belediyesi, hazırladığı yöresel stand ile fuara damgasını vurdu.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:18

Rukiye Çinkılıç: “Adana’da tarım ve sanayi çökmüştür”

CHP Adana Kadın Kolları Başkanlığı’nın evsahipliğinde gerçekleşen 2. Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı, yoğun katılıma sahne oldu.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:10

Uludağ'a Havacılık Kulübü'nden plaket

Sarıçam Belediye Başkanı Avukat Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret eden Adana Havacılık Kulübü Başkanı Güner Akkaya, 2014 yılı içinde sportif faaliyetlere sağladığı katkıdan dolayı plaket takdim etti.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:05

Katlav, “Kadın Örgütleri İle Stratejik Ortaklıklar Kuracağız”

Yeditepe Üniversitesi evsahipliğinde 14-15 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi “YIRCoBS 2014” İmza törenine Birleşmiş Milletler'den Sorumlu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda BPW Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Türkiye Kurucu Başkanı Doktor Arzu Özyol, BPW Türkiye Federasyonu ve Türkiye kulüp başkanları ve üyelerinin yanı sıra BPW Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav katıldı.
20 Kasım 2014 Perşembe 10:32

Adana'da hentbol hakem gelişim semineri

Hentbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Metin Muhacir,yeni hakemlerle aile ortamı yakalayacaklarını söyledi.
20 Kasım 2014 Perşembe 09:44

MHP Adana’da kongre takvimi açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Teşkilatlarında kongre takvimi belli oldu; ilçe kongreleri 6-28 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19 Kasım 2014 Çarşamba 19:43

ATODER'den ATO Başkanına ziyareti

Talasemi Federasyonu Türkiye ve (ATODER) Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ali Kılıç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe'yi ziyaret etti.
19 Kasım 2014 Çarşamba 11:00

Adana'da ilk defa Kürşat Başar

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından organize edilen Adana'da ilk defa Kürşat Başar ile 'YAZ' kitabının imza günü yoğun bir katılımla Cosecha Restoran'da yapıldı. Yoğun katılımın olduğu imza gününde Başar hayranları bol bol fotoğraf çektirdi.
19 Kasım 2014 Çarşamba 10:54

Göz hastalıklarında erken teşhis önemli

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, göz hastalıkları uzmanlarını Adanalılarla buluşturdu.
19 Kasım 2014 Çarşamba 00:04

Köy okullarına destek

Çukurova Üniversitesi Feke Meslek Yüksekokulu Adana Valiliği SODES projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza attı. SODES desteği ile yürütülen projenin yürütücülüğünü Prof. Dr. Nazan Koluman üstlenirken proje ile Feke İlçesi’nde bulunan 5 adet yoksulluk sınırı altında kalan ilköğretim okuluna 60 kişilik sinema salonu, 100 kitaplık bir kütüphane ile 30 kişilik çalışma odası yaptırıldı.
18 Kasım 2014 Salı 10:51

Tufanbeyli’de sokak hayvanları için rehabilitasyon çalışması

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı ve Büyükşehir ekibi, Tufanbeyli’de sokak hayvanları için rehabilitasyon çalışması başlattı.
18 Kasım 2014 Salı 00:52

Sanayicilere, haksız ithalata karşı koruma önlemleri anlatıldı

Adana Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, ticaret politikası önlemleri ve haksız ithalat konusunda sanayiciler bilgilendirildi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:40

Özhan, öğrencilere Şeker Hastalığını (DİYABET) anlattı

Adana 5 Ocak Lions Kulübü bir kez daha öğrencilere “ Şeker Hastalığı” konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Endokrinoloji Hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Özhan, yapılan diyabet araştırmalarında 20 yaş üzerindeki diyabet görülme oranının %14 değerine ulaştığını söyledi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:19

Yerel Yönetimler Kent Konseyleriyle Çalışabilmeli

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu’ndan “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” paneli yapıldı. Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu, “Kent Konseyleri, yerel yönetimlere rağmen, fakat yerel yönetimlerle çalışabileceğimiz bir kültür oluşturabilmeliyiz” dedi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:09

Adanalı kadınlarda ‘Suriyeli kuma’ korkusu

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Adana’da Türk kadınlarının Suriyeli mülteciler nedeniyle ikinci, üçüncü eş korkusu yaşadığını söyledi
17 Kasım 2014 Pazartesi 16:25

“Sorunlara köklü çözüm sağlayacak hizmetler yapacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Varsaklar Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Sözlü, Sarıçam ve bölge insanına kalıcı, temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmetler vereceklerini ifade etti.
17 Kasım 2014 Pazartesi 00:01

V1 Chellenge sezon finali Adana'da yapıldı

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortak organizasyonuyla , Adana’da yapılan V1 Chellenge Yarışları’nın Sezon Finali nefes kesti. Kıyasıya yarışan otomobillerin lastik sesleri Adana’yı inletirken, V1 Chellenge heyecanı, canlı TV yayınıyla Türkiye ve dünyaya aynı anda yaşatıldı.
16 Kasım 2014 Pazar 18:13

Karalar, turizme el attı

Adana'nın Merkez ilçe Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TÜRSAB Eski Adana BYK Başkanı turizmci Nesrin Göçhan ile birlikte kentin tarihi yerlerini gezdi.
16 Kasım 2014 Pazar 12:53

Adanalı Boşnaklardan Aşure Günü etkinliği

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ferhat Gezer, sadece Müslümanların değil, tüm dinlerin ortak noktalarından biri olan Aşure Günü'nün temelinde kardeşlik, birlik, sevgi, anlayış ve hoşgörünün anlamı saklı olduğunu belirterek, “Aşure kardeşliktir, aşure yardımlaşmaktır ve aşure bir kültürdür ” dedi.
16 Kasım 2014 Pazar 11:56

‘’Sınav kaygısını anne-babaların tutumu körüklüyor’’

Zeytindalı Danışmanlık sahibi Psikiyatri Uzmanı Sümer Öztanrıöver, Adana Final Okulları’nda veli ve öğrencilere TEOG öncesi sınav kaygısını aşmaları konusunda konferans vererek, önerilerde bulundu.
16 Kasım 2014 Pazar 11:48

Gürkan'dan şampiyonlara ziyaret

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Online Çevre (ENO) isimli kuruluş tarafından düzenlenen fidan dikme yarışmasında Dünya 2. olan Karaisalı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, kampanyaya katılan ve büyük bir başarı kazanan öğrencileri ve projeye destek verenleri tebrik etti.
16 Kasım 2014 Pazar 11:25

Türk Eğitim-Sen'den aşure etkinliği

Muharrem ayı dolayısıyla Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun Üyelerine aşure dağıttı.
16 Kasım 2014 Pazar 11:21

Veteriner Hekimlere ziyaret

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, genel sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Resmiye Kaya Niron ve Dr. Ömer Eşki, Adana Veteriner Hekimler Odası yeni başkanı Nihat Köse’yi ‘hayırlamak’ için ziyaret etti.
16 Kasım 2014 Pazar 01:22

ATB'de "Pazarlama Odaklı Stratejik Yönetim" Eğitimi

Adana Ticaret Borsası üyelerine yönelik düzenlediği eğitimlerinde bu kez İK Grup İnsan Kaynakları Danışmanlık A.Ş işbirliği ile “Pazarlama Odaklı Stratejik Yönetim” konusunda seminer verdi.
16 Kasım 2014 Pazar 01:20

Kozan Belediyesi 8.Tarım Fuarı’na katılacak

Kozan Belediyesi , Adana’da düzenlenecek olan 8. Adana Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na katılacak.
15 Kasım 2014 Cumartesi 16:49

Salıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Yaşam” etkinliği büyük katılımla gerçekleştirildi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 10:47

Orhan Sümer, ''Sözlü ekmek ile oynamasın''

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan işçilerin çıkarılmasına karşı olduklarını belirtip ‘Bu konuda yanlış yapıyorlar. Tepkimizi dile getirip Sayın Hüseyin Sözlü Beyle de bu konuyu konuştuk. Sayın Sözlü'de düzelteceklerinin sözünü verdi' dedi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 10:05

Vali Büyük, Adana Oto Sanayi Sitesini Ziyaret Etti

Vali Mustafa Büyük, Adana Oto Sanayi Sitesini Ziyaret Ederek, Esnaf ve Sanatkârların Sorunlarını Dinledi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 01:05

Adana'da yarın 'V1 Chellenge” fırtınası esecek

AGİAD- Adana Büyükşehir Belediyesi İşbirliğiyle “V1 Chelenge Yarışları'' yarın Adana'da yapılacak.
15 Kasım 2014 Cumartesi 00:39

Kazanda aşure Dillerde dua

MHP Adana İl Kadın Kolları ve MHP Seyhan İlçe Kadın Kollarının birlikte düzenlediği Kerbela Şehitlerinin anıldığı aşure etkinliğine katılım çok yoğun oldu.
14 Kasım 2014 Cuma 17:46

Çocuk hakları projesi‏

Adana’da, Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) ve Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği ortaklığı, Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Barosu’nun iştirakiyle hazırlanan “Çocuk Hakları ve Demokrasi Atölyeleri” başlıklı proje başladı.
14 Kasım 2014 Cuma 17:27

Büyük, girişimcileri Adana’da yatırım yapmaya çağırdı

Adana ekonomisinin gelişip kalkınması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade eden Vali Mustafa Büyük, kent ve ülke ekonomisine katkı koyan firmalara yönelik ziyaretlerini sürdürdü.
14 Kasım 2014 Cuma 17:25

Çıtırık, ''Meslek etiği kuralları önceliğimiz olacak''

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, 2014-2015 staj eğitim yılı programında yaptığı açılış konuşmasında, stajyer avukatlara, “Bizim için asıl önemli olan sizlerin hangi fakülteden mezun olduğunuz değil, hukukçu nosyononuz ve ettiğiniz yemine sadık kalıp kalmadığınızdır” dedi.
14 Kasım 2014 Cuma 10:07

Yüzme Hakem Gelişim semineri

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Pervin Bulut, hakem gelişim seminerinde yaptığı konuşmada, hakemlerin tarafsız ve güvenilir olması gerektiğini söyledi.
14 Kasım 2014 Cuma 08:11

Japonlar, Adana’nın çöpünden enerji üretmek için geldiler

Japon Devi firmaların temsilcieri, katı atıktan enerji üretmek için fizilibite çalışması yapmak üzere Adana’ya geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle görüşen, Japon Hükümeti destekli heyet, fizilibite çalışmalarının ardından, katı atıktan enerji üretiminin verimli olup olmayacağı konusunda karar verecek.
13 Kasım 2014 Perşembe 17:48

Karaisalı Gül kokacak

Karaisalı ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Karaisalı’ya 5 bin gül fidanı dikilmeye başlandı.
13 Kasım 2014 Perşembe 15:15

Önlem Almak İçin Ölümlü Kaza Beklemeyin!‏

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu, 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ndeki kazanın, asansör tadilatının tamamlanmadan ve tadilatın bitirilmesinin ardından gerçekleştirilmesi gereken kontrollerin yapılmadan kullanıma açılmasının ana sebep olduğunu açıkladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 14:36

''Sevgili Doktor'' izleyici karşısında

Adana Devlet Tiyatrosu geçen sezon oyunu olan “SEVGİLİ DOKTOR” ile 18-29 Kasım tarihleri arasında yeniden izleyici karşısına çıkacak.
13 Kasım 2014 Perşembe 11:13

Ege Bagatur, Mezarı Başında Anılacak

Adana eski Belediye Başkanı Avukat Ege Bağatur, ölümünün 24’üncü yılında Buruk Mezarlığı’ndaki kabri başında anılacak.
13 Kasım 2014 Perşembe 10:28

Adana'da halter teşvik müsabakaları

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyet programınde yer alan “Halter Teşvik Müsabakaları” gerçekleştirildi.
13 Kasım 2014 Perşembe 10:21

Hastane asansörü düştü: 6 yaralı

Adana Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ndeki yolcu asansörünün düşmesi sonucu 6 kişi yaralandı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:01

AÇS ve BTÜ işbirliği protokolü

Adana Çimento, ülke gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Ar-Ge alanında bölgesinde gerçekleştirdiği öncü çalışmalar kapsamında; Haziran 2014’ te Çukurova Üniversitesi ile imzaladığı İşbirliği Protokolünden sonra; Kasım 2014’ te Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi ile İşbirliği Çerçeve Protokolü imzaladı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:55

Madde Bağımlılığı Tiyatro Oyunu ile sahnelendi‏

İl Emniyet Müdürlüğü, Seyhan Kaymakamlığı ve Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) tarafından ortaklaşa yürütülen "Maddesiz Hayat ve Mutlu Aile" projesi, Adana Devlet Tiyatrosu tarafından “Yarınlara Geç Kalmadan” adlı oyunla Sahnelendi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 14:44

Hüseyin Sözlü, ''Demokrasi ve kolektif kültür gelişecek''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kent Konseyi Genel Kurulu’nda, Adana’da gelişimin ve refahın birlik beraberlik ruhuyla ve demokratik kültürün kökleştirilmesiyle sağlanacağını söyledi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 13:03

Satın aldığı ürünün etiketini okuyan kilo almıyor

Fast food gıdalara yönelmek, dengesiz beslenmek, marketlerdeki hazır ürünlerin kolay ulaşabilmek, yoğun iş hayatının getirdiği yoğunluk ve hazır gıdaların hazırlanmasının kolay olması… Bütün bunların sonucunda son yıllarda obezite tüm dünyada artış gösteriyor. Araştırmalar, ülkemizde de obezitenin halkın %31’i için artık bir sorun olduğunu gösteriyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:10

Yerel yönetimler masaya yatırılıyor

Adana yerel yönetimleri, Çetin Yiğenoğlu’nun yazdığı eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak monografisiyle ilgili kitaba dayanılarak düzenlenen bir panelle irdeleniyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:04

Adana Barosu'ndan Sözlü'ye ziyaret

Genel Kurul sonrası yeniden Adana Barosu'nun Başkanlığına seçilen Mengücek Gazi Çıtırık ve Baro Genel Sekreteri Merdan Özberk, Baro Saymanı Hare Arabacı Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi İskender Gökçeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:01

Birlik Vakfı'ndan ATB'ye ziyaret

Birlik Vakfı Adana Şube Başkanı Ecz. Mustafa Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Murtaza Kılçık, Yasin Işık ile Naci Aslan istişarede bulunmak ve üretilecek projelerde birlikte çalışmak için Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret etti.
12 Kasım 2014 Çarşamba 10:47

Şanlıurfa'daki Türkmenlere kamyon dolusu yardım

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın, Adana’daki hayırseverlerlerden topladığı 1 kamyon dolusu yardım malzemesi, Şanlıurfa’ya göç etmek zorunda kalan yaklaşık 100 Türkmen aileye ulaştırıldı.
11 Kasım 2014 Salı 18:04

ÇMO’dan çevreye duyarlı kentsel dönüşüm talebi

Çevre Muhendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, kentsel dönüşümün çevresel etkiler gözardı edilmeden hayata geçirilmesini istedi. Koza TV’de yayınlanan ve Gazeteci Murat Barhun’un hazırlayıp sunduğu Parantez programına konuk olan Doğan, Kentsel dönüşümün çevresel etkilerin de gözönünde bulundurulmasının yaşam kalitesini yükselteceğini söyledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:59

Hadi, şampiyon Masterler Atletizm takımını kabul etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, spor yapan masterlerin hem gençlere model olduğunu hem de sağlık harcamalarının azalmasına katkı sağladıklarını söyledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:53

Adana’da “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” paneli

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu tarafından “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” konulu panel düzenledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:47

Başkan Sözlü'yü kızdırdılar

Adana genelindeki 736 araçlık parkmetrelerin meclisin almış olduğu karar ile yetki devrini alan İmar AŞ tarafından ihale edilecek olması CHP'li Encümen Üyesi Vahap Çolak'ın istifasına neden oldu. Öte yandan Başkan Hüseyin Sözlü, meclis üyelerinin komisyonda attıkları imzaların arkasında durmalarını isteyerek ‘gerekirse doğrudan başkanlık olarak parkmetreleri direk ben ihale edeceğim. Kararım budur. Bu işi de kökünden hallederim' dedi.
11 Kasım 2014 Salı 00:11

Adana ASKİ Spor tam gaz

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, evinde ağırladığı Osmaniye Gençlik Spor’u 82 – 59 mağlup etti.
11 Kasım 2014 Salı 00:00

Adana Barosu'ndan istinaf mahkemeleri açıklaması

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, “Bölge İdare Mahkemeleri (İstinaf) sorunu baromuzun değil, tüm Adanalıların sorunudur” dedi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:00

AK Parti’li kadınlar, aşure dağıttı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Kadın Kolları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için mevlit okutarak aşure dağıttı.
10 Kasım 2014 Pazartesi 16:27

5 Ocak Stadyumu’na konut ve AVM yapılamayacak

Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Gülcan Ulutürk, Adanalılar adına açtıkları davayı 1. İdare Mahkemesi’nin haklı bulduğunu belirtti.
10 Kasım 2014 Pazartesi 13:09

Boşnakların Atatürk sevgisi

Adanalı Boşnaklar, Cumhuriyetimizin kurcusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 76. Yıldönümünde ‘Boşnakların Atatürk Sevgisi’ konulu programla andılar.
10 Kasım 2014 Pazartesi 11:18

Adana Demirspor, zorda olsa yenmeyi başardı

PTT 1.Lig de Adana Demirspor, 1-0 yenik duruma düştüğü maçta Karşıyaka'yı zorda olsa yendi: 2-1
9 Kasım 2014 Pazar 16:06

Yaz Biatlonu'nda dereceye girdiler

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Seyhan Baraj Gölü’nde Su Sporları Şenliği düzenleyeceklerini söyledi.
9 Kasım 2014 Pazar 15:11

Milli Eğitim istişare toplantısı

Türk Eğitim Sen Adana Çukurova Üniversitesi 3 Nolu Şubesine bağlı Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi temsilcileri üyelerine kendilerini tanıtma amacıyla Türk Eğitim Sen Adana ÇÜ. Üniversitesi Adana Şube Başkanı Rıfat Çelik öncülünde bir araya gelerek istişare toplantısı yaptılar.
9 Kasım 2014 Pazar 15:08

Bereketli topraklar için barışı aradılar

Adana Tabip Odası’nın Ortadoğu’da barışın yaşanması için geleneksel olarak düzenlediği “Bereketli Topraklar Barışı Arıyor” panelinin üçüncüsü Çukurova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
9 Kasım 2014 Pazar 00:15

Adana ASKİ Evinde Galip: 82-59

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) Adana ASKİ, sahasında Osmaniye Gençlik'i 82-59 mağlup etti.
9 Kasım 2014 Pazar 00:02

Altın Koza İstanbul Tüyap'ta

Adana Büyükşehir Belediyesi, Altın Koza Film Festivali kapsamında 300’e yakın yayını ile bu yıl 33.sü gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında Büyükşehir Belediyesi yayınlarıyla özel bir stand açarak; Adana’yı ulusal ve uluslararası yayıncılara tanıtacak. 8-16 Kasım 2014 tarihlerine kadar sürecek olan fuar bugün başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’yı tanıtan ve Büyükşehir Belediyesi yayınlarıyla İstanbul Tüyap Kitap Fuarında..
8 Kasım 2014 Cumartesi 13:45

"Bizim çocuklarımız onlar, Farkındayız''

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Büyükşehir Atölyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlikte, kentin 4 noktasında; maskeli, dövizli farkındalık faaliyeti düzenledi.Başkan Hüseyin Sözlü de, atölyenin çalışmasına katılıp, mesaj verdi.
8 Kasım 2014 Cumartesi 12:08

Adana Rotary Meslek Hizmetleri Ödülü Fatih Akol'a‏

Rotary tarafından her yıl mesleğinde üstün başarı göstermiş, yüksek etik değerleri benimsemiş ve mesleğini ileriye götürmüş kişilere verilen Meslek Hizmet Ödülü bu yıl Adana Rotary Kulübü tarafından Bora-Jet Yönetim Kurulu Başkanı ve Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Akol’a verildi.
8 Kasım 2014 Cumartesi 12:02

Aydınlar Ocağı’ndan Başkan Musa Öztürk’e ziyaret

Adana Aydınlar Ocağı Başkanı Muhsin Özkale, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü ziyaret etti.
8 Kasım 2014 Cumartesi 11:52

''V1 Chellenge” fırtınası Adana’da esecek

AGİAD- Adana Büyükşehir Belediyesi İşbirliğiyle “V1 Chelenge Yarışları'' Adana'da yapılacak.
8 Kasım 2014 Cumartesi 11:18

Adana Barosu'ndan eğitime destek

Adana Barosu’nun 'Eğitime Destek' adı altında başlattığı proje kapsamında merkeze bağlı Seyhan İlçesi'nde eğitim veren Yavuz Selim İlköğretim Okulu ziyaret edildi.
7 Kasım 2014 Cuma 15:21

''Ak Saray değil, eğitime bütçe istiyoruz''

Eğitim-Sen Adana Şubesi üyeleri, Adana Valiliği önünde Eğitim'de yaşanan sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı.
7 Kasım 2014 Cuma 15:17

Adana Demirspor, Beşiktaş'ın grubunda

Ziraat Türkiye Kupası Grup Müsabakaları Kura Çekimi Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda 32 kulübün katılımıyla gerçekleştirildi.
7 Kasım 2014 Cuma 15:00

Adana ASKİ Spor, Çukurova derbisine hazır

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor’da hafta sonu oynanacak Osmaniye Gençlik Spor maçının hazırlıkları devam ediyor.
7 Kasım 2014 Cuma 00:43

Sakarya, oda başkanlarına övgü yağdırdı, ST֒leri eleştirdi

Hayata geçirdiği projeleri, uluslararası alanda ses getiren toplantıları ve programları ile sadece Adana’nın değil, Türkiye’nin tanıdığı Sivil Toplum Örgütü (STÖ) olan Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana’da başarılı olanların paçalarından çekilerek yükselişin önlendiğini öne sürdü. Sakarya, Adana için iyi işler yapanlarla yapmayanların ayırt edilmesi gerektiğini vurgulayıp, “Bu derneklerin kentin yöneticileri tarafından kendi kurumları gibi çalıştırılmaları gerekir. Biz buna hazırız, Adana için her şeyi yaparız” dedi.
6 Kasım 2014 Perşembe 18:13

MÜSİAD'dan Mescid-i Aksa Çağrısı

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, ''İsrail Askerleri’ni, derhal Mescid-i Aksa ve çevresini terk ederek Filistin’de telafisi mümkün olmayacak yeni ve tehlikeli bir sürecin tetikleyicisi olmamaları konusunda uyarıyoruz. Tüm İslam Alemi’ni konuya duyarlı olmaya davet ediyor, BM, İKÖ ve AB’yi göreve davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.
6 Kasım 2014 Perşembe 18:07

İŞKAD'dan Uludağ'a ziyaret

Sarıçam Belediye Başkanı Avukat Bilal Uludağ’ı, Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Üyeleri makamında ziyaret etti.
6 Kasım 2014 Perşembe 10:33

Bereketli Topraklar Barışı Arıyor-3

Adana Tabip Odasının geleneksel olarak düzenlediği BEREKETLİ TOPRAKLAR BARIŞI ARIYOR panelinin üçüncüsü 8 Kasım Cumartesi günü Çukurova Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak.
6 Kasım 2014 Perşembe 10:30

Bulca, “İşyeri Hekimlerinin Özlük Hakkı Var Mı?”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Üyesi Dr. İsmail Bulca, 6131 Sayılı yasa ve ondan sonra çıkan yönetmeliklerle sadece İşyeri Hekimlerinin görevler ve sorumluluklarının tanımlandığını, İşyeri Hekimlerinin İSG KATİP üzerinden bir elektronik sözleşme ile çalıştığını, İşyeri Hekimlerinin hakkını, hukukunu koruyan özel bir sözleşmeleri olmadığını söyledi.
6 Kasım 2014 Perşembe 10:27

Hadi, başarılı Wushu takımını kabul etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, spor yapan gençlerin derslerinde daha başarılı olduğunu söyledi.
6 Kasım 2014 Perşembe 10:24

Adana Demirspor, kupada gruplara kaldı

Türkiye Kupası 3'üncü karşılaşmasında, Adana Demirspor, 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda oynadığı maçta Spor Toto 3'üncü Lig 3'üncü Grup ekiplerinden Sandıklıspor'u 2-0 mağlup ederek gruplara kaldı.
5 Kasım 2014 Çarşamba 23:17

Yüreğir'e yeni Cemevi yapılacak

Yüreğir Cemevi’nde düzenlenen iftar programına katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yer darlığı ve alan sıkıntısı yaşandığından haberder olduğunu belirterek, 2015 yılı içinde yeni, geniş bir Cemevi’ni hizmete açacaklarını söyledi.
5 Kasım 2014 Çarşamba 17:04

Ecevit, dualarla anıldı

DSP’nin kurucusu merhum Bülent Ecevit, ölümünün 8'inci yılında DSP Adana İl Binasında dualarla anıldı.
5 Kasım 2014 Çarşamba 16:57

Büyük: “İş Dünyası Temsilcilerimizin Daima Destekçisi Olacağız”‏

Vali Mustafa Büyük, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaretinde, istihdamın sağlanmasında en önemli unsurun yatırım olduğuna dikkat çekti ve kentin ekonomik geleceğine ilişkin önemli mesajlar verdi.
5 Kasım 2014 Çarşamba 16:45

İzgioğlu'ndan AK Parti İl Başkanı Yeni'ye yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 7 aylık dönemini “başarısız” bulduğunu söyleyen AKP İl Başkanı Fikret Yeni’ye “12 yıldır iktidarsınız; Adana’ya siz ne yaptınız?” diye sordu.
5 Kasım 2014 Çarşamba 16:42

Sümer, ’’Halkçı Ecevit’i unutmayacağız’’

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, CHP’nin üçüncü Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ölümünün 8.yılında anma mesajı yayınladı.
5 Kasım 2014 Çarşamba 12:22

Atanamayan öğretmenler Türk Eğitim Sen'den yardım istediler‏

Atanması yapılmayan bir gurup öğretmen Türk Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Selahattin Dolgun’a nezaket ziyaretinde bulunarak sorunlarını anlattıl
5 Kasım 2014 Çarşamba 11:46

Emeklilerin canı yanıyor!‏

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, sağlık kuruluşlarına yapılan yüzde 200’lük zammın yeniden gözden geçirilmesini istedi
5 Kasım 2014 Çarşamba 11:23

Mimarlar Odası şaibeli ruhsatların takipçisi olacak

Mimarlar Odası Adana Şubesi, son zamanlarda yerel basında çıkan haberler 30 Mart yerel seçimleri öncesi Seyhan Belediyesinden ruhsat alan projelerin şaibeli şekilde ruhsatlandırıldığı, özellikle bir mimarın üretemeyeceği kadar çok projenin bir bürodan çıkmış olmasından endişe duyulduğunu açıkladı.
5 Kasım 2014 Çarşamba 11:17

Uluslararası kurtuluş 5. Yarı Maratonu

Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Kurtuluş Yarı Maratonu’nun hazırlıklarına başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Ali Arslan, maratonun kente yakışır şekilde yapılacağını açıkladılar.
5 Kasım 2014 Çarşamba 11:07

Sözlü, ''ATO,sorumluluk üstleniyor, Adana'ya katkı koyuyor''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ATO’nun “Adana Markası’nın Öyküleri” konulu öykü yarışmasının ödül töreninde, 120. kuruluş yılını kutlayan kurumun Adana için sorumluluk alarak önemli etkinliklere imza attığını söyledi.
4 Kasım 2014 Salı 17:07

Adana 3. Kent Sorunları Sempozyumu Hazırlığı

Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulu üyeleri Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe’yi ziyaret etti.
4 Kasım 2014 Salı 14:53

AK Parti'de kongreler başlıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, il ve ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı yaşandığını söyledi. Başkan Fikret Yeni, delege seçimlerinin ardından ilçe kongrelerine başlayacaklarını söyledi.
4 Kasım 2014 Salı 14:46

Demirçalı’dan, Öztürk’e, “Demogojiyi Bırak,İddialarıma Yanıt Ver”

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, geçmiş dönem Seyhan Belediyesinin AKP’ li Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün, Belediye Başkanlığı dönemindeki imar müdürlüğü eliyle kurduğu “saadet zinciri” iddialarıma cevap vermek yerine, pişkin bir tavırla demagoji yapmayı tercih ettiğini söyledi.
4 Kasım 2014 Salı 12:52

Adana UEFA standartlarında stada kavuşacak

Adana Valisi Mustafa Büyük, kentin 33 bin kişi kapasiteli UEFA standartlarında çok kapsamlı stada kavuşacağını söyledi.
4 Kasım 2014 Salı 12:28

İsa Akdağ: ''Kilikya Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak''

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, Kilikya olarak adlandırılan Doğu Akdeniz’in turizmde gelecek vaad ettiğini belirterek, ‘’Kilikya, turizmde Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak’’ dedi.
4 Kasım 2014 Salı 11:41

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur