Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Adanaspor'da derbi hazırlıkları ASKON’dan “İslam’da Ticaret Ahlakı” Konferansı Medical Park’ta akademik ünvanlı hekim sayısı artıyor Adanaspor Medya Sorumlusu Delen, iletişimcilerin konuğu oldu Karaisalı Belediyesi okullara odaklandı‏ Bulut, “Demokrasi şöleninin tarihi 21 Mart” Adana'nın birincisi Seyhan belediyesi ÇMO’dan yönetmelik tepkisi CHP Milletvekili Aday Adayı Göçhan arı gibi Murat Öztanrıöver, ‘’İktidar yürüyüşümüzü başlatıyoruz’’

Adana haberleri

Adanaspor'da derbi hazırlıkları

Turuncu Beyazlı takım Pazar dünü oynayacağı Adana Demirspor maçı hazırlıklarını Osman Yereşen Tesislerinde yaptığı çalışma ile sürdürdü.
6 Mart 2015 Cuma 00:07

ASKON’dan “İslam’da Ticaret Ahlakı” Konferansı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi, “İslam’da Ticaret Ahlakı” konulu bir konferans düzenledi.
6 Mart 2015 Cuma 00:06

Bulut, “Demokrasi şöleninin tarihi 21 Mart”

CHP Adana İl Başkanı Bulut, eğilim yoklamasında seçim güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemlerin alınacağını belirterek, eğilim yoklamasının tarihi konusundaki tartışmalara noktayı koydu:
6 Mart 2015 Cuma 00:02

Adana'nın birincisi Seyhan belediyesi

Halk oyunlarında yıldızlar ve gençler kategorisinde Adana birincisi olan Seyhan Belediyesi kazandıkları kupaları Başkan Zeydan Karalar'a teslim etti.
6 Mart 2015 Cuma 00:01

ÇMO’dan yönetmelik tepkisi

TMMOB’a bağlı Çevre Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, Çevre Mühendislerini sıkıntıya sokan “çevre görevlisi” mağduriyetini dile getirdi.
6 Mart 2015 Cuma 00:00

Murat Öztanrıöver, ‘’TMMOB susturulmak isteniyor’’

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) yasasında yapılan değişikliğe tepki göstererek, ‘’TMMOB susturulmak isteniyor’’ dedi.
5 Mart 2015 Perşembe 21:24

CHP Milletvekili Aday Adayı Göçhan arı gibi

İş kadını ve CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, CHP’nin milletvekili aday adaylarını bilgilendirme toplantısına, ardından Adana Güçbirliği Vakfı’nın Olağan Mali Kurulu’na katıldı. Toplantıda Adana'ya 5 milyon TL'lik eğitim yatırımı müjdelendi.
5 Mart 2015 Perşembe 12:38

Murat Öztanrıöver, ‘’İktidar yürüyüşümüzü başlatıyoruz’’

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver,‘’Kadınlarımızla birlikte iktidar yürüyüşümüzü başlatıyoruz’’ dedi.
5 Mart 2015 Perşembe 07:27

Demirçalı, dolar zenginlerini işaret etti

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, doların önlenemez Yükselişini sağlayanların döviz lobisine hizmet ettiğini iddia etti ve “doların önlenemez yükselişi, işte bunları zengin etti” dedi.
5 Mart 2015 Perşembe 00:06

Arabulucular Derneği'nden Baro'ya ziyaret

Adana Arabulucular Derneği Kurucu Başkanı Tuğçe Nermin Türk ve yönetim kurulu üyeleri Adana Barosu'nu ziyaret etti.
5 Mart 2015 Perşembe 00:06

İsrail’in Ankara Maslahatgüzarı'ndan ADASO'ya ziyaret

Adana Sanayi Odası’nı ziyaret eden İsrail’in Ankara Maslahatgüzarı Amira Oron, başta tarım olmak üzere tüm sektörlerde ticari işbirliğine hazır olduklarını belirterek, mevcut ticari işbirliklerinin geliştirilmesini hedeflediklerini söyledi.
5 Mart 2015 Perşembe 00:04

Sözlü, “Adana, yeni Sabancılar çıkaracak güçtedir”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana, yeni Sabancılar çıkaracak güçtedir” dedi.
5 Mart 2015 Perşembe 00:02

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu belirlendi

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı 4’üncü Olağan Kongresi’nin ardından yeni yürütme kurulu da belirlendi.
5 Mart 2015 Perşembe 00:02

Okullararası futbolde Belediyeevler Ortaokulu şampiyon oldu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği” tamamlandı. Belediye Evler Ortaokulu şampiyon oldu.
5 Mart 2015 Perşembe 00:01

Yüreğirli esnaf yine “Karabulut” dedi

Geçtiğimiz günlerde Adana Hilton-Sa Oteli’nde yapılan Yüreğir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mali Kurulu’nda, üyeler yeniden “Karabulut” dedi. Seçim kararı aldırmaya çalışan muhalefet büyük bir hezimet yaşarken, Başkan Hüseyin Karabulut, “Esnafımızın alınteri ile kazandığı her kuruşuna göz dikenlerden hesabını sorduk. Tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
5 Mart 2015 Perşembe 00:00

CHP Milletvekili Aday Adayı Göçhan: “Yüreğir’in sorunlarına hâkimim”

İş kadını ve CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, babasının iş hayatının geçtiği Yüreğir’de partililerle buluşarak, “Yüreğir’in sorunlarına hâkimim, Milletvekili olmam halinde ekonomik kalkınma projeleri için çalışacağım” dedi.
4 Mart 2015 Çarşamba 19:55

Bulut, ‘Yeni Başkan havanda su dövüyor’

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin genel seçimler öncesinde CHP’deki sinerjiden rahatsız olduğunu belirtti.
4 Mart 2015 Çarşamba 18:48

Öztanrıöver, Milletvekilleri, parti teşkilatlarıyla uyumlu çalışmalı

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, 21 Mart’taki eğilim yoklamasında CHP üyelerinin vereceği destekle listenin üst sıralarında yer alacağına inandığını belirterek, ‘’Üyelerimiz partimizin elini güçlendirecek ve iktidara taşıyacak kadroları oluşturacaktır’’ dedi.
4 Mart 2015 Çarşamba 10:07

Sözlü, ''2015 Adana'nın yılı olacak''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce alınan 52 yeni aracın hizmete girmesi nedeniyle Uğur Mumcu Meydanı’nda tören düzenlendi. Başkan Hüseyin Sözlü, “2015 Adana’nın yılı olacak. Kamu ve merkezi yönetimle iş birliği içinde, Adanalılar’a hizmet için çalışmaya devam edeceğiz” dedi
4 Mart 2015 Çarşamba 08:29

İsrail Heyeti İşbirliği için Adana'da

İsrail Devleti Maslahat Güzarı Amira Oron, Ticaret Müsteşarı Joseps Avraham, Adana Ticaret Borsası Yönetimini ziyaret ederek ticari ilişkileri daha da güçlendirmek istediklerini belirtip, 28 Nisan 2015 tarihinde Tel Aviv, İsrail’de yapılacak 19. Uluslararası Tarım Fuarı ve Konferansına davet ettiler.
4 Mart 2015 Çarşamba 07:22

Dal, Kadın Girişimciler Kurulu Akdeniz Bölge Başkanı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Akdeniz Bölge Başkanlığı'na Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Rana Dal seçildi.
4 Mart 2015 Çarşamba 00:09

Bulut, “Yaşar Kemal Bulvarı Adana’ya yakışır”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 12 Eylül Darbesi’yle özdeşleşen Kenan Evren’in adını taşıyan bulvarın ‘Yaşar Kemal Bulvarı’ olarak değiştirilmesini önerdi.
4 Mart 2015 Çarşamba 00:04

İMO’da resim sergisi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, önemli bir resim sergisine ev sahipliği yaptı. İMO Adana Şube Üyesi Mehmet Durur’un ağırlıklı olarak doğa resimlerinden oluşan sergisi açıldı.
4 Mart 2015 Çarşamba 00:03

İyiyürek’in silahı projeleri

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı, 15 Mart’ta yapılacak genel kurul öncesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.
4 Mart 2015 Çarşamba 00:02

Yeni’den CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut’a yanıt

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut’un açıklamalarına yanıt verdi.
3 Mart 2015 Salı 20:46

Göçhan: “Başarıyı, parti örgütüyle yapılan çalışmalar getirir”

Deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, CHP İl Başkanlığını ziyaretinde, partide örgütlü çalışmaları çok önemsediğini ve başarıyı parti örgütüyle birlikte yapılan çalışmaların getireceğini bildirdi.
3 Mart 2015 Salı 16:47

Karalar, "Aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli"

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Ali Rıza Engin'i seçim bürosunda ziyaret ederek başarı diledi.
3 Mart 2015 Salı 00:07

Erken teşhis işitme kaybında önemli

3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü nedeni ile açıklamalarda bulunan Acıbadem Adana Hastanesi KBB Uzmanı Dr. Feyha Kahya Aydoğan, işitme kaybının her yaş döneminde görülebilen çok önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi ve temelinde yatan sorunun erken dönemde tespit edilmesinin önemine değindi.
3 Mart 2015 Salı 00:05

Mali Müşavirler Odası'ndan Vali Büyük’e ziyaret

Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyeleri “1 Mart Muhasebeciler Günü” Kapsamında Vali Mustafa Büyük’ü Makamında Ziyaret Etti.
3 Mart 2015 Salı 00:04

Tepebağ Rotary Kulübü 17. yaşını kutladı

1998 yılında kurulan ve yıllardır bir çok projeye imza atan Adana Tepebağ Rotary Kulübü 17. yaşını kestiği pasta ile kutladı.
3 Mart 2015 Salı 00:03

Çıtırık, “Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık artmaktadır”

Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık ve Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ebru Çatıkkaş, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle 6 Mart 2015 Cuma günü düzenlenecek programla ilgili yazılı açıklamada bulundu.
3 Mart 2015 Salı 00:01

Tatar: ''Depremi unutmayalım, unutturmayalım”

1-7 Mart deprem haftası nedeniyle basın açıklaması yapan Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, “yapılmayanları ve yapmayanları sorgulayalım” dedi.
3 Mart 2015 Salı 00:00

CHP’de eğilim yoklamasına 57 aday adayı katılacak

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, tarihi 21 Mart olarak belirlenen eğilim yoklamasının demokrasi şöleni havasında gerçekleşeceğini söyledi
2 Mart 2015 Pazartesi 22:06

Göçhan: "Turizm, hem istihdam hem de sosyal gelişim sağlıyor"

Deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, turizm yatırımlarının artmasının ve yeterli eğitimin sağlanmasının, gençler ve kadınlar için yeni istihdam alanları yaratacağını, onların sosyal gelişimlerine de katkı sağlayacağını bildirdi.
2 Mart 2015 Pazartesi 11:17

Bulut, “Biz Adana’da, Fikret Yeni Manhattan’da yaşıyor!”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin yaptığı açıklamaların içi boş, dayanaksız, gerçeği perdelemeye yönelik olduğunu belirtti ve ekledi: “Adanalılar’ın hamasi nutuklara karnı tok!”
2 Mart 2015 Pazartesi 00:06

Tarihçi-yazar Ekrem Şama, ASKON üyelerine Erbakan’ı anlattı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin kurucularından, Milli Görüş lideri, 54. Hükümet Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 4. yılında, ASKON Adana Şubesi’nin düzenlediği programla anıldı.
2 Mart 2015 Pazartesi 00:05

Altınok, ''Birlik platformuyla AKP iktidarına son vereceğiz''

DSP Adana İl Başkanı Fatma Altınok,7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler ve solda birlik platformu ile ilgili İl Başkanlarının Ankara Genel Merkezde Genel Başkan Masum Türker’in fikir alış verişinde bulunduğunu söyledi.
2 Mart 2015 Pazartesi 00:04

Sarıçamlı kadın partililerden Göçhan’a ilgi

CHP Sarıçam Kadın Kolları tarafından düzenlenen kaynaşma kahvaltısına katılan deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, partililerden büyük ilgi gördü.
1 Mart 2015 Pazar 13:48

Murat Öztanrıöver, doğduğu evi seçim bürosu yaptı

CHP Adana Milletvekili A.Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, Mithatpaşa Mahallesi’ndeki doğduğu evi seçim bürosu yaptı.
1 Mart 2015 Pazar 08:26

Bağ-Kur'lu esnafa müjde

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, binlerce Bağ-Kur'lunun, geçmişte çıkarılan ve kısa müracaat süreleri nedeniyle kaçırdıkları sigortalılık hakkının tekrar kendilerine verilmesiyle ilgili emsal bir kararın Yargıtay'dan çıktığını müjdeledi.
1 Mart 2015 Pazar 07:20

‘’Rotary yarının liderlerini arıyor’’

Adana Seyhan Rotaract Kulübü'nün düzenlediği RYLA (Rotary Yarının Liderlerini Arıyor) semineri tamamlandı. 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılan etkinlik Adana Anemon Otel’de gerçekleştirildi.
1 Mart 2015 Pazar 00:03

İŞKAD, genç işsizliğe çözüm arıyor

Adana İş Kadınları Derneği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile AB Erasmus Plus programının destekleriyle yürüttüğü “Geleceğe Güvenle Bakıyorum ” adlı proje ile genç işsizliğine çözüm olabilmek için ulusal çalışmalarına başladı.
1 Mart 2015 Pazar 00:02

'Ceza Uygulamalarında Uzlaştırmacılık' konferansı

Adana Barosu tarafından düzenlenen 'Ceza Uygulamalarında Uzlaştırmacılık' konulu konferans yapıldı.
1 Mart 2015 Pazar 00:01

Demirçalı'dan CHP Aday Adayı Ali Rıza Engin’e övgü

CHP Adana Milletvekili ve kontenjan adayı Ali Demirçalı, 7 Haziran seçimlerinin ülkenin kaderinin değişmesi açısından son derece önem taşıdığını söyledi. Demirçalı, partisinin Adana Milletvekili Aday Adayı Ali Rıza Engin'in seçim bürosunu ziyaret ederek, başarı diledi. İnşaat Mühendisi Engin de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Demirçalı'ya teşekkür etti.
1 Mart 2015 Pazar 00:00

Adana Demirspor'den müthiş geri dönüş

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, 3-0 geriye düştüğü Kayserispor maçında müthiş bir geri dönüş yaparak 3-3 berabere kaldı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 21:06

Çocuklar ailelerine sigarayı bıraktırıyor

Acıbadem Adana Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Göksu Telmaç içinde bulunduğumuz ‘Yeşilay Haftası’ nedeni ile açıklamalarda bulundu.
28 Şubat 2015 Cumartesi 17:16

Fikret Yeni: “CHP halktan da, hizmetlerden de habersiz”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP’nin genelde olduğu gibi yerelde de sadece hükümeti eleştirmeyi kendisine şiar edindiğini söyleyerek “Halktan habersiz ‘halk partisi’ olmasına alıştığımız CHP’nin hizmetlerden de habersizliğine sanırım alışmak zorundayız” dedi.
28 Şubat 2015 Cumartesi 17:07

Göçhan'dan, Özgecan anısına yapılan satranç turnuvasına destek

Deneyimli turizmci ve CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, Tarsus’ta katledilen Özgecan Aslan anısına düzenlenen satranç turnuvasına destek verdi.
28 Şubat 2015 Cumartesi 13:27

Rukiye Çinkılıç, istifa etti

Rukiye Çinkılıç, CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 11:16

Adana ve Adama kardeş şehir oluyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Etiyopya Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh’i kabulünde, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı koymaya hazır olduklarını söyledi. Başkan Sözlü, Etiyopya’nın Adama kenti ile Adana’nın kardeş şehir olması yönündeki teklifin de ilk mecliste görüşülerek, gerekenin yapılacağını aktardı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 10:31

Aslanbaba, ''Bağımlılıkla mücadelede kararlıyız''

Yeşilay Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, bu yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan ‘Yeşilay Haftası’ programı kapsamında her türlü bağımlılık ve bağımlılığa teşvik eden güçlere karşı kamuoyunun çeşitli etkinliklerle bilgilendirileceğini açıkladı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 09:27

“Kentimizi daha iyiye ve en güzele dönüştürebiliriz”

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, Adana’nın afet ve riskli kent olmasına rağmen hiç bir şey yapılamamanın sıkıntısını yaşadıklarını söyledi.
28 Şubat 2015 Cumartesi 09:15

CHP Aday Adayı Derin’den mahkum işçi çalıştırılmasına tepki

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Avukat Kemal Derin, işsizliğin başkenti Adana’da termik santralde uzakdoğu’dan gelen işçilerin ve mahkumların çalıştırılmasını eleştirdi,” Bu uygulama çağdaş kölelik sitemidir. “ dedi.
28 Şubat 2015 Cumartesi 00:15

“Leonce ile lena” seyirciyle buluşuyor

Adana Devlet Tiyatrosu 3 Mart Salı günü prömiyer yapacak olan “Leonce İle Lena” adlı oyun ile seyircilerini selamlamaya hazırlanıyor.
28 Şubat 2015 Cumartesi 00:03

Öztanrıöver'den zeytin fidanlı seçim bürosu açılışı

CHP Adana Milletvekili A.Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver’in, Mithatpaşa Mahallesi’ndeki seçim bürosu yarın açılıyor.
27 Şubat 2015 Cuma 10:23

Umutlar “Sağlık Sen”de

Sağlık Sen Adana Şubesi yıpranma payının hayata geçmesi , ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve kreş sorunun çözüme kavuşturulması konusunda ısrarcı tutumunu sürdürüyor.
27 Şubat 2015 Cuma 00:11

Kozan’da kanalizasyonlar temizleniyor

Kozan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ) ekipleri tarafından Kozan’da kanalizasyon temizleme çalışmaları başlatıldı.
27 Şubat 2015 Cuma 00:09

ADASO'ya vergi haftası ziyareti

Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Rıza Çelen, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi dairesi müdürleriyle Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
27 Şubat 2015 Cuma 00:07

Taksici esnafından örnek davranış

Adana Hava Limanında, Dış Hatlardan Çıkarak, taksi İle Mersin’e diden bayan yolcunun, araçta unuttuğu 73 Bin 500 Dinar, 600 Doları ile kredi ve kimlik kartları sahibine teslim edildi.
27 Şubat 2015 Cuma 00:06

''Önceliğimiz güçlü ve sansürsüz bir medya''

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Ali Rıza Engin, yerel medyanın güç koşullar altında yaşam savaşı verdiğini belirtti.
27 Şubat 2015 Cuma 00:06

Bulut, “Türkiye’ye sıkıyönetim değil özgürlük gerek”‏

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP’nin iç güvenlik paketiyle demokrasiye en büyük darbeyi vuracağını, ülkede sıkıyönetim döneminin başlayacağını ifade etti.
27 Şubat 2015 Cuma 00:05

Ünlü Ceza Avukatı Tamgüç AK Parti’den Aday adayı oldu

Adana’nın tanınmış ceza avukatlarından Av. Hakan Tamgüç, 7 Haziran’da yapılacak Genel seçimlerde AK Parti’den Adana Milletvekili aday adayı oldu. Av. Tamgüç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başlattığı “Yeni Türkiye’nin inşasına katkı koymak için” aday olduğunu açıkladı.
27 Şubat 2015 Cuma 00:02

Çocuk hastalara “sağlık farkındalığı” etkinliği

Acıbadem Adana Hastanesi konferans salonunda, hastanede tedavileri devam eden çocuk hematoji hastalarına ve yakınlarına yönelik “El Hijyeni, Sağlıklı Olmanın Farkındalığı ve Sağlıklı Beslenme” başlıkları altında hem eğitici hem de eğlenceli bir program gerçekleştirildi.
27 Şubat 2015 Cuma 00:02

Japonya'ya bisikletleriyle gidiyorlar

Polonya’dan bisikletleriyle yolculuk yapan ve Japonya’ya gidecek olan 11 izci, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.
27 Şubat 2015 Cuma 00:01

CHP'de eğilim yoklamasının tarihi değişti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut tarafından daha önce 21 Mart'ta yapılacağı duyurulan eğilim yoklamasının, 22 Mart’a alındığı öğrenildi.
26 Şubat 2015 Perşembe 18:49

Öztanrıöver: ''Önce Adana’nın milletvekili olacağım''

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Murat Öztanrıöver, CHP Mahalle temsilcilikleri ile bazı mahallelerin muhtarlarını ziyaret etti.
26 Şubat 2015 Perşembe 07:36

Rukiye Çinkılıç, başvurusunu yaptı

CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Milletvekili aday adaylık başvurusunu CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ile birlikte gerçekleştirdi.
26 Şubat 2015 Perşembe 07:04

Avrupalı gençler bayat ekmeklerden yemek yaptı

AB eğitim ve gençlik programları merkezi başkanlığı (ulusal ajans) tarafından kabul edilen ve Genç Engelliler Gençlik ve spor Kulübü derneği ve Adana Kültür mutfağı derneği ortaklığı ile yapılan Gençlik Değişim projelerine 14-21 Şubat tarihleri arasında Hırvatistan, Romanya, İtalya, Gürcistan, Macaristan ve Türkiye’den toplam 36 genç katıldı.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:09

Hafızlar ASKON’ da

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Adana Şube Başkanı Emrullah Sarman ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ı ziyaret etti.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:07

Adana Devlet Tiyatrosu’ndan Yeni Oyun “LEONCE ile LENA”

Adana Devlet Tiyatrosu, Mart ayına yeni oyunu “Leonce ile Lena” adlı kara masalla başlayacak.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:06

Adana Vergi Dairesi Başkanı Tunalı, ESOB'ta

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, 26.Vergi Haftası Kutlamaları kapsamında Adana ESOB’u ziyaret ederek, etkinlik hakkında bilgi verdi, esnafların sıkıntılarını dinledi, vergi konusunda mükellefleri duyarlı olmaya çağırdı.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:06

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi'nden Vali Büyük’e ziyaret‏

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobazıe Workneh, Beraberinde Etiyopya'nın Adana Fahri Konsolosu Yusuf Can Dağtekin ile Birlikte Vali Mustafa Büyük'ü Makamında Ziyaret Etti.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:05

Adana’da spor masörü yetiştirme kursu başladı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mahmut Kır, “Spor Masörü Yetiştirme Kursu “ nun başladığını, kursa kriterlere uyan 60 kişinin kabul edildiğini söyledi.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:02

Devlet Koçaklı’ya sevgi seli‏

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili aday adayı Adana Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİŞKAD) Başkanı Devlet Koçaklı, temayül hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyor. Başkan Koçaklı, gittiği her yerde vatandaşlar tarafından ilgi ve sevgi gösterileriyle ile karşılandı.
26 Şubat 2015 Perşembe 00:00

"Türkiye, Hocalı katliamını soykırım olarak kabul etmelidir"

TBMM'nin hala Hocalı katliamını resmen tanıyan bir karara imza atmadığını belirten Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, " Türkiye, Hocalı katliamını mutlaka soykırım olarak kabul etmelidir" dedi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 18:14

Bahçeli, MHP Adana İl Teşkilatı’na başarı diledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni MHP Adana İl yönetimini kabul ederek başarılar diledi. Bahçeli, gerçeklerin halka anlatılarak Türkiye’nin kurtuluşunun başlatılması gerektiğini söyledi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 17:54

Bulut: “Savaşa değil barışa ihtiyacımız var”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP iktidarının savaş politikalarından en büyük zararı kadınların, çocukların, emekçilerin gördüğünü söyledi ve ekledi: “Savaşa değil barışa ihtiyacımız var.”
25 Şubat 2015 Çarşamba 17:49

Adana Ak Gençlik hızlı başladı

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, ilçe gençlik kolları başkanlarıyla ilk toplantısını yaptı.
25 Şubat 2015 Çarşamba 17:45

Ege Bölgesi Sanayi Odası'ndan ATO'ya işbirliği ziyareti

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ile Adana Ticaret Odası (ATO) arasında yapılan görüşmelerde, iki kent arasında olması gereken potansiyelin oldukça altında bulunduğu belirtilen ekonomik potansiyelin artırılabilmesine yönelik etkin çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.
25 Şubat 2015 Çarşamba 17:44

Emekli sorunlarının tespiti ve çözümü için komisyon kurulmalı

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Murat Öztanrıöver, İşçi Emeklileri Derneği ile Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi’ni ziyaret etti
25 Şubat 2015 Çarşamba 10:19

Tatlıcıların ceza isyanı

Adana ESOB’a bağlı Adana Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, gıda denetimleri sırasında alınan bir ceviz numunesi yüzünden esnaflarına 7 ile 14 bin liraya varan ağır para cezaları kesildiğini belirterek, uygulamaya isyan etti.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:10

Fikret Yeni: “Ölümün tarafı olmaz”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, ölümün tarafı olmayacağı gibi ideolojisinin de olamayacağını söyledi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:09

Ege bölgesi sanayicileri adanalı sanayicilerin konuğu oldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) tarafından İzmir ve Adana arasında dostluk ve ticaret köprüsü kurulması ve geliştirilmesi için ilk buluşma gerçekleştirildi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:07

Okullarası genç erkekler futsalda şampiyon Sarıçam lisesi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği” tamamlandı. Sarıçam Spor Lisesi şampiyon oldu.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:05

Emeklileri elektrik faturaları çıldırtıyor

Adana’da elektrik dağıtımını üstlenen Toroslar AŞ’nin abonelere gönderdiği elektrik faturalarının 2-3 aylık birden gelmesi, bunun sonucunda KDV oranın yüksek olması ve bazı giderlerle şişirilen faturalara emekliler isyan ediyor. Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, “Toroslar A.Ş.’yi bu uygulamalarından dolayı kınıyoruz. Üyelerimizin bütçesini düşünerek daha uygun koşullarda elektrik verecek firma arayışındayız” dedi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:04

Bulut, “Mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye için CHP”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, toplumsal barışı dinamitleyen yoksulluğun CHP iktidarında son bulacağını ifade etti
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:03

Adanalı mobilyacılardan 1.3 milyon dolarlık ihracat

Adana Ticaret Odası’nın Meslek Komitelerine sağladığı desteklerden yararlanarak İstanbul Mobilya Fuarı 2015’e katılan 16 firma, toplam 1 milyon 315 bin dolarlık ihracat bağlantısı yaptı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, sağlanan fuar ve stant desteklerinin, Adana’nın ekonomik göstergelerine pozitif yansımalarda bulunmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:02

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden ÇGC’ye ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Zeki Kılıçaslan ve yönetim kurulu üyeleri Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:01

Acıbadem'den sanata destek

ukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın THK kuruluş yıl dönümü için verdiği konser Acıbadem Adana Hastanesi sponsorluğunda gerçekleştirildi.
25 Şubat 2015 Çarşamba 00:00

Ziraat Mühendisleri, ''Öztanrıöver'' dedi

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şubesi’nde meslektaşlarıyla buluştu. Öztanrıöver’e meslektaşlarından büyük destek geldi.
24 Şubat 2015 Salı 08:28

Türk oyunu Mangala Dünya’ya tanıtıldı‏

Kısa adı ÇÜZDER olan Çukurova Üstün Zekalılar Derneği ve M1 Merkez Adana AVM işbirliğiyle gerçekleşen “Ailemle Mangala Oynuyorum” amacına ulaştı. Aralarında yabancı konuklarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi Türk oyunu mangalayı ÇÜZDER’in M1 Merkez Adana’da kurulan atölye de uzmanlarından ücretsiz öğrenerek oynamanın keyfini yaşadı.
24 Şubat 2015 Salı 08:23

Adana'da okullararası Bocce Petank il birinciliği yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Küçükler,Yıldızlar ve Gençler Kız ve Erkekler Bocce Petank İl Birinciliği" tamamlandı.
24 Şubat 2015 Salı 07:42

ADRO’dan, Adana’ya ilk butik oteli kazandıran Avcı’ya plaket

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Dünya Rehberler Günü dolayısıyla Çukurova’da turizmin gelişmesi için çalışan kişi ve kurumları ödüllendirdi. İşadamı Halil Avcı’ya, Adana’ya ilk butik oteli kazandırdığı için plaket sunuldu.
24 Şubat 2015 Salı 01:43

Başkan Sözlü'den ''olabildiğince eşit toplum'' mesajı

6 Avrupa ülkesinden gelen öğrenciler ve öğretmenler, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaretlerinde, toplumdaki dezavantajlı kesimlere destek vermek için hareket ettiklerini söyleyerek, destek istedi.
24 Şubat 2015 Salı 01:12

Varda Köprüsü'nde açık hava fotoğraf sergisi

Varda Köprüsü Açık Hava Fotoğraf Sergisi, 21-22 Şubat tarihlerinde sanatseverlerle buluştu. Açılışa katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, serginin bölgedeki turistik ve tarihi değerlere sahip çıkılması, bu değerlerin tanıtımı açısından heyecan verici olduğunu kaydetti.
24 Şubat 2015 Salı 01:09

Mak: ''Yıllık kayıp kaçak bedeli 1.7 milyar''

EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, iktidarın kayıp ve kaçak hedefini yükselttiğini, yurttaşın cebinden milyarlarca lirayı çektiğini öne sürdü,” Yurttaşların sırtındaki bu yükü daha da artıracak bir karar almak üzere EPDK`ya dağıtım şirketlerinin hedef kayıp ve kaçak oranlarını keyfi bir şekilde yükseltme yetkisi tanınmak istenmektedir” dedi.
24 Şubat 2015 Salı 00:12

Vali Büyük, vergi dairesi heyetini kabul etti

Vali Mustafa Büyük, Vergi Haftası Kutlamaları Kapsamında, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve Beraberindeki Heyeti Makamında Kabul Etti.
24 Şubat 2015 Salı 00:09

Engin, ''Daha özgür bir medya için çalışacağım''

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Ali Rıza Engin, Medya turuna ÇGC’yi ziyaret ederek başladı.
24 Şubat 2015 Salı 00:05

Dünya kadınlar günü satranç turnuvası

Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Avukat Veysel Tuncil, 28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında kadın satranç sporcularının başvurularının kabul edileceği “Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası”nın hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.
24 Şubat 2015 Salı 00:04

Mete: ''Kalkınmadaki tek silahımız tarımdır‏''

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Adana Milletvekili A. Adayı Op. Dr. Rıza Mete, Türkiye’nin kalkınmada elinde kalan tek gücün tarım olduğunu belirterek, tarıma ve çiftçiye sahip çıkılması gerektiğini söyledi.
24 Şubat 2015 Salı 00:00

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur