4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Kavi: ''Sorunlar Adanalılık Bilinciyle Çözülebilmeli'' Kahve iç depresyondan korun Adanaspor, kazanmaya odaklandı Karayolu Trafik Güvenlik Toplantısı‏ Başkan Öztürk kan bağışı yaptı Hadi'den anlamlı davranış İŞKAD'ın konuğu Hamit Sucu, oldu “Felsefesini Arayan Tıp" Adana'da milyar dolarlık imar rantı iddiası İmamoğlu ve Aladağ'da ''Eğitime Destek'' kampanyası

Adana haberleri

Kavi: ''Sorunlar Adanalılık Bilinciyle Çözülebilmeli''

Adana Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulu, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç’tan destek istedi.
31 Ekim 2014 Cuma 09:43

Geç kalmayın meme kanserinden korkmayın

Meme kanseri, kadın kanserleri içinde birinci sırada yer alıyor ve kadın ölümlerinin en önemli nedenlerinden biri. Adı bile birçok kadının kaygıya kapılmasına neden olabiliyor. Acıbadem Adana Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Demircan, meme kanserinden korkmamak gerektiğini ve erken teşhis için periyodik kontrollerin tüm kadınlar tarafından mutlaka yaptırılması gerektiğinin altını çiziyor.
31 Ekim 2014 Cuma 00:00

Hadi'den anlamlı davranış

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Vali Mustafa Büyük’ün direktifleriyle Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren 30 kadar kadın ve erkek Huzurevi sakinine, Yüreğir Serinevler Atletizm Kamp Eğitim Merkezi’nde kahvaltı verdi
30 Ekim 2014 Perşembe 12:15

İŞKAD'ın konuğu Hamit Sucu, oldu

Adana İş Kadınları Derneği tarafından düzenlenen geleneksel aylık toplantılarına devam edildi. İŞKAD'ın bu ayki konuğu Kosgeb İl Müdürü Hamit Sucu oldu.
30 Ekim 2014 Perşembe 12:11

Adana'da milyar dolarlık imar rantı iddiası

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Seyhan Belediyesi'nde AKP'li Başkanı Azim Öztürk döneminin son dönemini soruşturmak için İçişleri Bakanını, Cumhuriyet Savcıları, Maliye ve medyayı göreve çağırdı, “Azim Öztürk döneminizde imar uygulamalarından kimler rant sağladı? açıkla” şeklinde konuştu
30 Ekim 2014 Perşembe 11:31

İmamoğlu ve Aladağ'da ''Eğitime Destek'' kampanyası

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Vatanda Eğitim Derneği tarafından, Aladağ ve İmamoğlu ilçelerinde ki bazı okullarda düzenlemiş olduğu ‘Eğitime Destek’ kampanyasına katıldı.
30 Ekim 2014 Perşembe 11:29

ADD'den muhteşem Cumhuriyet balosu

Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91. Yılında balo düzenledi. ADD’nin Cumhuriyet Balosuna emekli Orgeneral Edip Başer onur konuğu olarak katıldı. Başer’e Türkiye Cumhuriyetine ve Atatürk devrimlerine hizmetinden dolayı teşekkür plaketi verildi.
29 Ekim 2014 Çarşamba 16:57

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu iptal edildi

Adana Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'nun Ermenek'teki Maden kazası nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.
29 Ekim 2014 Çarşamba 16:34

Sözlü, sözünü yerine getirdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda verdiği sözü yerine getirdi ve şehir içi toplu taşımada ücretleri aşağıya çekti.
29 Ekim 2014 Çarşamba 10:42

Ada Tiyatrosu "Derviş" i sahneledi

Adana Lions Kulübü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ada Tiyatrosu "Derviş" adlı oyunu sahneledi.
29 Ekim 2014 Çarşamba 10:29

Sözlü’den Koza TV’ye ziyaret‏

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bir süre önce el değiştiren ve yeni bir anlayışla yayın yapan Koza Televizyonunun yeni Sahibi, İşadamı Haluk Vural ve Genel Koordinatör Hakkı Bülez’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.
29 Ekim 2014 Çarşamba 10:22

Adana ASKİ Edirne'yi bekliyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, bu gün saat 18.00’de Adnan Menderes Spor Salonu’nda Edirne Belediye ile karşılaşacak.
29 Ekim 2014 Çarşamba 03:50

Adana'da Tenis Turnuvası

Adana Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü (ATDSSK) Başkanı Ali Baş, sürekli düzenledikleri turnuvalarda hedeflerinin milli takımlara ABD Açık Tenis Turnuvası'nda genç çift bayanlarda Türkiye’ye ilk kez Grand Slam şampiyonluğunu kazandıran İpek Soylu gibi yetenekleri kazandırmak olduğunu söyledi.
28 Ekim 2014 Salı 16:41

Sporda şiddete son

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi tarafından organize edilen ‘Sporda şiddeti önleme yasası, spor basınının tribünlere yönelik etkisi, kulüpler-medya-taraftar ilişkileri' konulu seminer Seyhan Oteli'nde gerçekleştirildi.
28 Ekim 2014 Salı 16:36

''Şehit haberlerine alışılmasın'' kurdelası

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, şehitlerimizin yasını tutmak ve şehit haberlerinin kanıksanmasına engel olmak için siyah kurdele dağıtıyor.
28 Ekim 2014 Salı 00:08

Adana itfaiyesi modernize ediliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine alınan 8 yeni aracın hizmete girmesi nedeniyle tören düzenlendi. Başkan Hüseyin Sözlü, “İtfaiye, can güvenliğimizin teminatıdır. Güçlendirmeye ve modernleştirmeye devam edeceğiz” dedi ve itfaiye bünyesine önümüzdeki günlerde 10 araç daha katılacağının müjdesini verdi.
28 Ekim 2014 Salı 00:05

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Baro'yu ziyaret etti

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği görevlileri, Adana Barosu'nu ziyaret etti.
27 Ekim 2014 Pazartesi 10:58

CHP’li kadınlardan Cumhuriyet vurgusu

CHP Adana Kadın Kolları Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında parti içi dayanışmayı artırmak amacıyla toplantı düzenledi.
27 Ekim 2014 Pazartesi 10:51

Toplu taşımada indirim

Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Adana'da toplu taşıma ücretlerinde indirim kararı aldıklarını açıkladı.
27 Ekim 2014 Pazartesi 10:05

Terör olayları turizmi baltaladı

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, son dönemdeki terör olaylarının Türkiye’nin yurtdışındaki güvenli ülke imajını olumsuz yönde etkilediğini belirterek, ‘’Terör olayları turizmi baltaladı’’ dedi.
27 Ekim 2014 Pazartesi 08:55

Adana Petrol Ofisi İlköğretim Okulu yenilendi

OMV Petrol Ofisi, eğitim ve öğretim faaliyetine 1994 yılında başlamış olan Adana Petrol Ofisi İlköğretim Okulu’nun fiziki şartlarını iyileştirdi.
26 Ekim 2014 Pazar 18:17

Kadın hekimler çay partisinde buluştu

Adana Tabip Odası Kadın Hekim Komisyonunun düzenlediği Sonbahar Çay Partisinde buluşan kadın hekimler öğrenciler için burs olanağı da sağladılar.
26 Ekim 2014 Pazar 18:11

DSP Ecevit'i anmaya hazırlanıyor‏

DSP Adana İl Başkanlığı tarafından Bülent Ecevit’in ölümünün 8’nci yılı dolayısıyla 5 Kasım Çarşamba günü parti il binasında mevlit okutacakları daha sonra da Atatürk parkına çelenk koyacakları belirtildi..
26 Ekim 2014 Pazar 10:06

Selahattin Dolgun’a tam yetki

Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şubesinin öğretmen evinde düzenlediği işyeri temsilcileriyle birlikte yaptığı ilk istişare toplantısında fikir birliğine varılarak Şube Başkanı Selahattin Dolgun ve Yönetimine tam yetki verdiler.
26 Ekim 2014 Pazar 10:01

''Yarınlara Geç Kalmadan''

Adana Devlet Tiyatrosu, geçen sezon oyunu ve bir sosyal sorumluluk projesi olan “Yarınlara Geç Kalmadan'' adlı oyun ile 28 Ekim – 01 Kasım tarihleri arasında perde açacak.
26 Ekim 2014 Pazar 00:09

Gönüllü Palyaçolara plaket

Lösemili çocuklar için hiçbir karşılık beklemeden onları eğlendirip moral vermeyi kendilerine görev edinen Gönüllü Palyaçolar ekibine Acıbadem Adana Hastanesi tarafından teşekkür plaketi verildi.
26 Ekim 2014 Pazar 00:05

ASGD'den ''Sporda Şiddet Konferansı''

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD)Adana Şubesi tarafından düzenlenen “Sporda Şiddeti Önleme Yasası” paneli 28 Ekim Salı günü Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilecek.
25 Ekim 2014 Cumartesi 11:38

Unutulmaya Yüz Tutan Lezzetler beğeniye sunuldu

Geleneksel El Sanatlarını Yaşatma ve Kadın Girişimciliği Destekleme Derneği ile Adana Olgunlaşma Enstitüsü ortaklığında yürüttüğü ve Adana Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES kapsamında desteklenen “Geçmişten Günümüze Türk Mutfağı” isimli proje çerçevesinde Yöresel Yemek Festivali düzenlendi
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:19

Adana ASKİ Spor'dan Çanakkale çıkarması

Kadınlar Türkiye Kupasi elemeleri için Çanakkale’de bulunan Adana Aski Spor, Beşiktaş’la karşılaştı ve sahadan 77-57 galip ayrıldı.
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:12

Sözlü, Hadırlı'da muhtarları dinledi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı belediye bürokratları ve birim müdürleriyle Hadırlı’da muhtarlarla bir araya gelip sorun dinledi, sorunların çözümü için yapılabileceklerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:10

İzgioğlu’na anlamlı plaket‏

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi, şehit ailelerine ve gazilere ilgi ve desteğinden ötürü MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’na teşekkür plaketi verdi.
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:05

Sağlık çalışanlarından nöbet tepkisi

Adana Tabip Odasında bir araya gelen Adana Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu, Adana Aile Hekimlikleri Derneği, SES, Türk Sağlık-Sen Adana Şube, Genel Sağlık İş Sendikası Adana İl Temsilciliği ile Dev-Sağlık İş Adana Şubesi yönetici ve üyeleri Adana Halk Sağlığı Müdürlüğünün yayınladığı bir yazı ile Aile Sağlığı Merkezinde çalışan bütün Aile Hekimi, Ebe ve Hemşirelere 25 Ekim 2014 Cumartesi günü nöbet koymasına tepki gösterdi.
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:01

Adana Demirspor, Antalyaspor'a da puan kaptırdı

PTT 1. Lig'de son 2 haftayı yenilgiyle kapatan Adana Demirspor, Antalyaspor ile sahasında 1-1 berabere kaldı.
24 Ekim 2014 Cuma 22:20

Çıtırık, ''Zorunlu olarak avukat görevlendirdik''

Adana Barosu Başkanı Çıtırık, meslektaşları Yüksel P., ile eşinin ölümünden büyük üzüntü duyduklarını belirterek, ''Zanlının savunmasını hiçbir meslektaşımız üstlenmek istemedi. Ancak CMK’nın verdiği yetki doğrultusunda yönetim kurulu üyemiz avukat Sebahattin Gümüş’ü zanlının müdafiliğini üstlenmesi için zorunlu olarak görevlendirdik'' dedi.
24 Ekim 2014 Cuma 19:23

İstihdam kurulu toplandı

Adana İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2014 yılı 4. olağan toplantısı Vali Mustafa Büyük Başkanlığında toplandı. Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıda, Adana’daki istihdam çalışmalarının doğru işletilmesi, yönlendirilmesi ve karşılaşılan sorunlara çözüm bulunması amacıyla kurul üyeleri fikir alışverişinde bulundu.
24 Ekim 2014 Cuma 18:59

PTT Başmüdürlüğü’nden Vali Büyük’e ziyaret‏

PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu, PTT’nin 174. Kuruluş Yılı Kapmasında Beraberinde Bir Grup PTT Çalışanı ile Birlikte Vali Mustafa Büyük’ü Makamında Ziyaret Etti.
24 Ekim 2014 Cuma 11:12

BTܒye Kampüs tahsisi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne (BTÜ) Kampüsü İçin 1 Milyon 431 Bin 812 Metrekarelik arazi tahsis edildi.
23 Ekim 2014 Perşembe 16:53

“1,5 Adana” test edildi

Adana 3. İstihdam ve İnsan Kaynakları etkinliğine, Çukurova Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerince tasarlanıp imal edilen, TÜBİTAK ödüllü “1,5 Adana” isimli elektrikli araç damgasını vurdu. Adana Valisi Mustafa Büyük tarafından da test edilen 1,5 Adana protokolden de tam not aldı.
23 Ekim 2014 Perşembe 16:23

Paşa, "İktidar yolunun kilometre taşlarını döşüyoruz"

Merkez Parti (MEP) Adana İl Başkanı Adil Paşa, Türkiye siyasetinin yeni bir döneme girdiğini, belirterek, "Partimizin 1. Olağan Genel Kurulu yeni dönemin ilk büyük adımı olacaktır" dedi.
23 Ekim 2014 Perşembe 16:18

Vali Büyük, Dağlıoğlu Mahallesi'nde

Vali Mustafa Büyük, Dağlıoğlu Şehit Mehmet Ali Aslan Polis Merkezi, Dağlıoğlu Aile Sağlığı Merkezi ve Özel Güney Adana Hastanesi’nde incelemede bulundu.
23 Ekim 2014 Perşembe 12:50

Su Sanitizasyonu Projesi açılışı yapıldı

Diş tedavi ünitelerinde uygulanmak üzere hayata geçirilen su sanitizasyonu projesi, ÇÜ. Diş Hekimliği Fakültesi’nde uygulanmaya başlandı. Projenin açılış töreninde konuşan Adana Beşocak Rotary Kulübü Başkanı M. Doğanay Kürkcü uygulama hakkında katılanlara bilgi verdi.
23 Ekim 2014 Perşembe 12:43

Yaman, "Bizleri Köleleştirecekler"

Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, oda toplantı salonunda üyeleri ile bir araya gelerek mesleki sorunlarını masaya yatırdı.
23 Ekim 2014 Perşembe 12:40

Öğrenci Konseyi Başkanlığı'na Sarıkaya, seçildi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Konseyi Başkanlık seçimi dün gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimlerde Adana Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Hasan Mert Sarıkaya ÇÜ Öğrenci Konseyi Başkanı oldu.
23 Ekim 2014 Perşembe 10:59

Veliler "Bonzai" konusunda bilgilendirildi

Adana Tabip Odası ile Kayışlı Mahallesi Eğitim, Kültür Sosyal Dayanışma Derneği “Uyuşturucu Madde Kullanımına Hayır” Semineri düzenledi. Dağlıoğlu ve Akkapı Mahallelerinde yaşayan öğrenci velilerinin katıldığı etkinlik Cafer Recai Gizer İlköğretim Okulu toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
23 Ekim 2014 Perşembe 10:53

İMO, konut ve inşaatı masaya yatıracak

İktisatçı, gazeteci-yazar Mustafa Sönmez, Adana’da “Daralan Kriz Çemberinde Konut ve İnşaat” başlıklı söyleşiye konuşmacı olarak katılacak
23 Ekim 2014 Perşembe 10:51

Adana’da mimarlara plaket‏

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından, meslekte 30, 40 ve 50. Yılını dolduran üyelerine plaket verdi.
23 Ekim 2014 Perşembe 10:42

Sözlü, ''Engellilerin hayatını kolaylaştıracağız''

Genç Engelliler Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, atletizmde Avrupa 3’üncüsü olan Mehmet Ali Atmaca’yla birlikte, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Başkan Sözlü, başarılı sporcuyu ödüllendirdi ve yeni başarılar için, ilgili daire başkanlıkları nezdinde destek vereceklerini kaydetti.
23 Ekim 2014 Perşembe 00:05

Muhtarlardan Vali Büyük’e ziyaret‏

Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Osman Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.
23 Ekim 2014 Perşembe 00:02

Baro'dan Konservatuvara Türk Bayrağı ve Atatürk posteri

Adana Barosu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Adana’da bulunan 10 okula Türk Bayrağı ve Atatürk portresinin bulunduğu poster bağışında bulunuyor. Bu bağış kapsamındaki ilk okul Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı oldu. Adana Barosu Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Av. Veysel Tuncil, Konservatuvar Müdürü Yrd .Doç. Dr. Mustafa Bayık’ı ziyaret ederek Adana Barosu’nun hediyesini takdim etti.
23 Ekim 2014 Perşembe 00:00

İnsan hayatına verdiğimiz önem demokrasi seviyemizi ortaya koyar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gelişmiş toplum olmanın, demokrasi kültürünün yerleşmiş bulunmasının en önemli göstergelerinden bir tanesinin, çalışanların sağlığına, hayatına verilen önem olduğunu kaydetti.
22 Ekim 2014 Çarşamba 20:24

İletişim Fakültesi’nde açılış dersi gazeteci Apaydın'dan

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi, İletişim Bilimleri Bölümü tarafından düzenlenen İletişim Seminerlerinin 2014-2015 öğretim yılı açılış dersini Doğan Haber Ajansı (DHA) Adana Bölge Müdürü Orhan Apaydın verdi.
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:21

Boks Şampiyonası başladı

Türkiye Boks Grup Şampiyonası Adana’da başladı. Müsabakaları Adana Valisi Mustafa Büyük de izledi.
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:16

Şehir hastaneleri masaya yatırıldı

Adana Tabip Odası, ‘Şehir Hastaneleri’ni siyasi, tıbbi, hukuki ve yerleşkesel şehir planlanması yönünden ele alındığı bir panel düzenledi. Adana Eczacı Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak CHP Mersin Milletvekili ve Mersin Tabip Odası Başkanlarından Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, TTB Başkanlarından Dr. Eriş Bilaloğlu, TTB Avukatı Özgür Erbaş ve İMO Adana Şube Başkanı Nazım Biçer katıldı.
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:13

İnşaat yatırımlarında yavaşlama

İnşaat yatırımlarının yüzde 35 kadarının devlet (merkezi hükümet, belediyeler vb kamu kuruluşları), kalan üçte ikisinin de özel sektörce konut ağırlıklı gerçekleştiğini bildiren İMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Civelek, 2014’ün ilk yarısındaki büyümenin bir önceki yılın aynı döneminin gerisinde kalarak yüzde 3’lere kadar düştüğünü söyledi. Civelek, “25 Ekim Cumartesi Günü saat 13.30’da Seyhan Belediyesi Kültür Merkez’nde gerçekleştireceğimiz, ‘Daralan Kriz Çemberinde Konut ve İnşaat’ söyleşisine konuyla ilgilenen herkesi davet ediyoruz” dedi.
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:09

Adana Valisi Büyük’ten ÇGC’ye ziyaret

Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret edip, Başkan Cafer Esendemir, yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle görüştü. Vali Büyük, “Adana’nın daha iyi bir noktaya gelmesi gerektiğine inanıyorum. Adana bunu hak ediyor. Biz de elimizden geleni yapacağız. Bu noktada en büyük katkıyı basın kuruluşları sağlayacaktır” dedi.
22 Ekim 2014 Çarşamba 18:59

Atmalar Milli Takımı Adana'da kampta

Adana Valisi Mustafa Büyük,2016 yılında Brezilya’da gerçekleştirilecek olan Olimpiyat Oyunları için üreğir Serinevler Atletizm Kamp Eğitim Merkezi’nde kampa giren Atmalar Milli Takım Kampı'nı ziyaret etti.
22 Ekim 2014 Çarşamba 18:51

Otizmin farkına vardıran konferans

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen “Otizm Farkındalık Konferansı”nda, otizmin bilinmeyen yönleri anlatıldı.
22 Ekim 2014 Çarşamba 00:04

ÇUSODER’den Vali Büyük’e Ziyaret

Adana Çukurova Sulama Derneği (ÇUSODER) Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Mustafa Büyük’ü Makamında Ziyaret Etti.
22 Ekim 2014 Çarşamba 00:01

Adanaspor, Bucaspor'u da yenerek seri yakalamak istiyor

PTT 1. Lig'de Adana derbisini kazanan Adanaspor'un Teknik Direktörü Levent Eriş, Adana Demirspor maçının geride kaldığını ve Bucaspor maçının seri yakalamak açısından önemli olduğunu söyledi.
21 Ekim 2014 Salı 17:30

Adana'da olası Ebola tehdidine karşı önlem

Adana Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda kıtayı tehdit eden Ebola’ya karşı, tebdir amaçlı önlem aldı.
21 Ekim 2014 Salı 16:39

Alman işadamlarına Adana'ya yatırım çağrısı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Büyükşehir Heyeti, Almanya’daki temaslarını tamamlayarak Adana’ya döndü. Çok sayıda kurum, kuruluş ve iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Heyeti, Adana’ya yatırım yapılmasının önünü açmak için yoğun çaba sarf etti.
21 Ekim 2014 Salı 16:35

Emekli vekillerin maaşlarına yapılan zamma tepki

TÜED Adana Şube Başkanı İyiyürek, emekli milletvekili maaşlarına yapılan zamma tepki gösterdi.
21 Ekim 2014 Salı 16:03

“Macun Hokkası''nı 3 bin 650 kişi izledi

Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ve sezonun açılış oyunu olan “Macun Hokkası” adlı müzikli-danslı oyun 21-25 Ekim tarihleri arasında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.
21 Ekim 2014 Salı 15:52

Jeoloji Mühendislerine “Emek Ödülü”

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi, meslekte 50, 40, 30 ve 25. yılını dolduran üyelerine “Emek Ödülü” verdi
21 Ekim 2014 Salı 15:46

Karaisalı belediyesi Hacı Aldatmaz Spor Salonu’nu istiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaisalı’ya yaptırılan 500 seyirci kapasiteli Hacı Aldatmaz Kapalı Spor Salonu’nun kullanım hakkının Karaisalı’ya verilmesi bekleniyor.
21 Ekim 2014 Salı 00:12

CHP'den Adliye binasına siyah çelenk

Cumhuriyet Halk Partisi Adana il örgütü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17-25 Aralık yolsuzluk dosyası hakkında verdiği takipsizlik kararını protesto etmek amaçlı Adana Adliyesi'ne siyah çelenk bıraktı ve yapılan açıklamada verilen takipsizlik kararının tarihe 'Adaletin Kara Günü' olarak geçtiğini savunuldu
20 Ekim 2014 Pazartesi 14:21

Dünya Başkanı Engelliler Parkı'nı gezdi

Adana'da bulunan 6 Rotary Kulübü'nün davetiyle Adana'ya gelen Rotary International 2014 Dünya Başkanı Gary C.K. Huang Adana Rotary Kulübü’nün 1998 yılında Adana’ya kazandırdığı ve Türkiye’nin tek engelliler parkı olan Rotary Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı'nda incelemelerde bulundu.
20 Ekim 2014 Pazartesi 14:18

Adana derbisinde gülen Adanaspor

PTT 1. Lig'de iki Adana takımının mücadelesinde gülen Adanaspor, oldu. Turuncu-beyazlılar, Adana Demirspor'u 2-1 yendi.
19 Ekim 2014 Pazar 21:50

Türkiye’de her saat 80 iş kazası yaşanıyor

TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile ilgili yönetmeliklerin, iş kazaları, iş cinayetleri ve meslek hastalıklarını önleyici bir yeterlilikte olmadığını söyledi, Türkiye’de her saatte 80 iş kazası yaşandığını, yılda 706 bin işçinin iş kazası gerçeği ile yüzleştiğini belirten Kavi, “Her on iş kazasından yalnızca bir tanesi SGK kayıtlarına yansıyor.” dedi
19 Ekim 2014 Pazar 20:02

Adana Barosu ''Çıtırık'' dedi

Adana Barosu’nda iki adayın yarıştığı başkanlık seçimini, Avukat Mengücek Gazi Çıtırık kazandı.
19 Ekim 2014 Pazar 19:59

Adanalı Boşnaklar İzzetbegoviç’i unutmadı

Bosna Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç, vefatının 11. yılında “Aliya’yı Anlamak” adlı programla anıldı.
19 Ekim 2014 Pazar 12:42

AK Parti’li Belediyedeki Saadet Zinciri‏ni açıkladı

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Azim Öztürk’ün Başkanı olduğu AKP’li Seyhan Belediyesi’nden 30 Mart seçimlerinden sadece son 12 gün içerisinde mimar Hıdır Kara imzası ile 23 ayrı müteahhide 175.000 m2 inşaat alanını kapsayan ve toplamda iki bin daire civarında ruhsat düzenlendiğini açıkladı.
19 Ekim 2014 Pazar 11:04

Orhan Sümer, ’’Hırsızlık meşrulaştırıldı’’

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Orhan Sümer, 17-25 Aralık yolsuzluk dosyası hakkında verilen takipsizlik kararına yazlı açıklama ile tepki gösterdi.
19 Ekim 2014 Pazar 09:45

Kemik erimesi 50 yaşın üzerindekileri tehdit ediyor

Beklenen yaşam süresinin uzaması ile günümüzde önemli bir halk sağlığı problemi haline gelen osteoporoz veya diğer adıyla kemik erimesi, kemik metabolizmasındaki bir bozukluk sonucunda kemiklerin incelmesine, zayıflamasına ve çok kolay kırılabilmesine sebep olan bir hastalık. Acıbadem Adana Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Coşkun Akalın, kemik erimesinin günümüzde daha çok kadınlarda görülen bir hastalık olduğunu ancak aynı oranda olmasa da erkekleri de etkilediğini söylüyor.
19 Ekim 2014 Pazar 09:38

Türkiye nüfusunun yüzde 70’i maaşlı

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, Türkiye’de nüfusun yüzde 70’inin maaş aldığını, ‘girişimcilik’ yönünde tablo değişmezse dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girilemeyeceğini söyledi.
19 Ekim 2014 Pazar 09:35

Çocuklara beyaz yalanlar söylemeyin

Adana Eczacı Odası “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci” konulu Eğitim Semineri düzenledi. Adana Seyhan Oteli’nde düzenlenen Eğitim Seminerine Prof. Dr. Üstün Dökmen konuşmacı olarak katıldı.
19 Ekim 2014 Pazar 02:17

Vali Yardımcısı Çakır, 5 Ocak Stadı'nı inceledi

Adana’da Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, yarın PTT 1. Ligi’nde mücadele eden Adanaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının oynanacağı 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda incelemelerde bulundu.
18 Ekim 2014 Cumartesi 13:18

Adana Tango Festivali için sabırsızlanıyor

3. Uluslararası Adana Tango Festivali 23-26 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
18 Ekim 2014 Cumartesi 00:20

Kavi, ''TMMOB 60 yıllık bir çınar''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, TMMOB’un kendi meslek alanlarını kapsayan ülkemizdeki siyasal sistemi tüm yönleri ile sergilemeye çalıştığını, emekten, demokrasiden yana olanlarla ortak mücadele ettiğini söyledi.
18 Ekim 2014 Cumartesi 00:00

Elektrik faturasını düzenli ödeyen aboneye müjde

Adana Barosu Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Turgay Mumcuoğu, düzenli olarak elektrik faturasını ödeyen aboneye Yargıtay’dan güzel haber geldiğini bildirdi.
17 Ekim 2014 Cuma 10:04

Demirçalı, Erdoğan’ın “Maneviyat Projesi”ni Bakan Avcı’ya sordu

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’da okul müdürleri tarafından öğrenci velilerine duyurdukları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Yeni Türkiye’nin maneviyat projesi’ diye adlandırdıkları projeyi TBMM gündemine taşıdı
17 Ekim 2014 Cuma 09:24

Büyükşehir, Türkmenler'e yardımı sürdürüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Türkmeneli’nde savaştan dolayı yaşam savaşı veren Türkmenler’e desteği sürüyor. Büyükşehir ve hayırsever vatandaşların hazırladığı yardım paketleri, Kerkük’teki Türkmenler’den oluşan komisyon görevlilerine teslim edildi.
16 Ekim 2014 Perşembe 10:26

Seyhan Nehri temizleniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Nehri’nde bir süre önce gerçekleştirdiği yüzeysel temizliğin ardından, su miktarının sıfır seviyesine düşürülmesiyle birlikte genel temizliğe başladı.
16 Ekim 2014 Perşembe 10:21

Gençlerin İyilik Ağacı Projesi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Akören İlköğretim Okulu’na ziyaret gerçekleştirdi.
16 Ekim 2014 Perşembe 09:43

El yıkamanında tekniği var

Acıbadem Adana Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya, UNICEF tarafından el yıkamanın bir alışkanlık haline getirilmesi amacıyla 2008 yılında ilan ettiği “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’ nedeni ile yaptığı açıklamada el yıkamanın, küçük yaşlarda kazanılarak sürdürülmesi gereken bir alışkanlık olduğuna vurgu yaparak kişisel hijyenin el yıkama ile başladığını söyledi. Alkaya, el yıkama alışkanlığının birçok hastalığın daha yayılmadan önlenmesindeki önemi anlatarak doğru el yıkamanın da bir tekniği olduğunu belirtti ve bu yönde hazırladıkları slaytlar ile eğitimler verdiklerini belirtti.
16 Ekim 2014 Perşembe 00:04

Adanalı Badmintoncular Türkiye Şampiyonası'na gittiler

Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan “9-11 Yaş altı Badminton Türkiye Şampiyonası”na Adana’dan 3 sporcu ve bir antrenör gitti.
16 Ekim 2014 Perşembe 00:02

AK Parti Kadın Kolları, engelli ve ailesine sahip çıktı

AK Parti Adana İl Kadın Kolları, 6 yaşındaki bedensel engelli İnan Kaçıran’a tekerlekli sandalye, ailesine de gıda ve giyim yardımında bulundu.
15 Ekim 2014 Çarşamba 18:55

Hollanda'dan iş dünyasına davet

Hollanda’nın Ankara BüyükelçiliğiTicaret Ataşeliği görevine yeni atanan Jeroen Kelderhuis, Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel ile Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticari işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla bölge iş dünyası temsilcilerini Hollanda’ya davet etti.
15 Ekim 2014 Çarşamba 18:52

Dünyayı besle, yeryüzünü önemse

Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan, aile çiftçiliğinin hem gelişen, hem de gelişmekte olan ülkelerde gıda üretimi sektöründe tarımın en etkin unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Aile çiftçiliğin sürdürülebilirlik ve kırsal kalkınmanın etkin bir parçasıdır.” dedi
15 Ekim 2014 Çarşamba 11:54

Adanaspor-Adana Demirspor maçı için 170 kamera

Hafta sonu yapılacak Adanaspor-Adana Demirspor maçı için güvenlik önlemleri sıklaştırıldı. Taraftar olayları sebebiyle ortaya çıkacak problemlerin tespit edilebilmesi için stat içine ve çevresine 170 kamera yerleştirildi.
15 Ekim 2014 Çarşamba 11:47

''Ülkücü; bileğiyle değil, beyniyle, yüreğiyle konuşan insandır''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda verdiği konferansta, gençlerin kendilerini bilgiyle donatması gerektiğini ve bunun yolunun da çok okumaktan geçtiğini söyledi.
15 Ekim 2014 Çarşamba 00:02

“İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'' yapıldı

Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adanaspor-Adana Demirspor derbisinde herkesin ülkede yaşanan mevsimi düşünerek hareket edeceklerine inandığını söyledi.
14 Ekim 2014 Salı 18:33

“İmar sorunu, Adana’da olumsuz sonuçlar doğuruyor”

İMO ve ŞPO Adana Şube Başkanları Nazım Biçer ile Gülcan Keskin, Adana'daki imar sorunlarının derinleştiğini bildirdi.
14 Ekim 2014 Salı 11:27

Ziraat Mühendisleri 60. yıl yemeğinde buluştu

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube üyeleri ZMO’nun 60. yılı nedeniyle düzenlenen yemekte buluştu.
14 Ekim 2014 Salı 11:24

Adana'dan 3 güreşçi Milli Takım Kampı'na çağrıldı

Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf İnce, İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nden 3 sporcunun milli takım hazırlık kampına davet edildiğini söyledi.
14 Ekim 2014 Salı 10:29

Adanaspor'da derbi hazırlıkları başladı

Pazar günü Adana Demirspor ile karşılaşacak olan Adanaspor, hazırlıklarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.Bir günlük iznin ardından çalışmalara yeniden başlayan Turuncu Beyazlı takımda cezalı Emre Uğur Uruç Pazar günü takımdaki yerini alamayacak.
13 Ekim 2014 Pazartesi 19:47

Oran, ''Türkiye 12 Eylül 1980 öncesi günlerine dönmüş durumda’’

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran, Adana İl Başkanlığına yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a yüklendi.
13 Ekim 2014 Pazartesi 15:05

Kamışlı, ''Sağlıklı, Yaşanabilir Kentler İçin Mimarlık''

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, mimarlığın, yalnızca bina üretim süreci ile sınırlı olmadığını, taşıdığı sosyal sorumluluk nedeniyle herkes için yararlı ve önemli olduğunu belirterek, “Gerçekte mimarlık bir toplumun kültürünün ifadesidir. “dedi
13 Ekim 2014 Pazartesi 15:00

Kavi: ''IŞİD'i Durduralım, Kobane'ye Sahip Çıkalım‏''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, hükümetin Suriye'ye ve Rojava bölgesine yönelik savaş siyasetine son vermesini istedi, “Sınır ötesi harekat, tampon bölge, uçuşa yasak bölge gibi müdahaleci planlardan vazgeçilmelidir. Cihatçı çetelere her türlü silah ve lojistik destek son bulmalıdır.” dedi
13 Ekim 2014 Pazartesi 14:58

11. Botaş CUP sona erdi: Şampiyon Botaşspor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından BOTAŞ Spor'un düzenlediği, 11.BOTAŞ CUP sona erdi. Abdullah Gül Üniversitesi, Adana ASKİ, Hatay Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi B.G.D., Mersin Büyükşehir Belediyesi, Orman Gençlik, Osmaniye Gençlik'in katıldığı turnuvada Botaşspor 4'te 4 yaparak turnuvayı şamiyon olarak tamamladı.
12 Ekim 2014 Pazar 21:41

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur