4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Memurlar servis istiyor Türker, ''Ülkenin Birlik ve Beraberliğe ihtiyacı var'' Kavi: ''Maraş dosyası yeniden açılmalı‏'' Sağlıklı yaşam için yürüdüler Adana'da trafiğe kayıtla 555 bine yakın araç bulunuyor Adana'da ne kadar traktör bulunuyor? AK Parti'den Suna'ya tekerlekli sandalye Sümer, ’’Maraş katliamını yapanlar ödüllendirildi’’ Yerli Malı Haftası etkinliği‏ MHP'de Yılmaz ve Taşpınar güven tazelediler‏

Adana haberleri

Memurlar servis istiyor

Türk Büro-Sen Adana Şube Başkanı Turhan Topalhan, "Türk Büro-Sen olarak, TBMM nezdinde konun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.
21 Aralık 2014 Pazar 10:47

Türker, ''Ülkenin Birlik ve Beraberliğe ihtiyacı var''

DSP Genel Başkanı Masum Türker,Adana İl Örgütü tarafından düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Gecesinde bazı STK’lar ve Partililerle bir araya gelerek,Genel seçimler için düğmeye Adana’da bastı.
21 Aralık 2014 Pazar 10:41

Kavi: ''Maraş dosyası yeniden açılmalı‏''

TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, demokratik bir Türkiye için katliamlarla yüzleşilmesi gerektiğini belirterek, “Maraş dosyası yeniden açılarak gerçek sorumlular yargılanmalıdır!”dedi
21 Aralık 2014 Pazar 10:35

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Adana Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Ali Tanju Altunsu, doğru beslenme ve spor sayesinde ülkede sağlık harcamalarında azalma görüleceğini söyledi.
21 Aralık 2014 Pazar 10:33

AK Parti'den Suna'ya tekerlekli sandalye

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 6 yaşındaki bedensel engelli Suna Karagün’e tekerlekli sandalye hediye etti. Başkan Fikret Yeni, ailenin ikram ettiği mandalinayı da bir süre sohbet ettiği kız çocuğuna kendi elleriyle yedirdi.
20 Aralık 2014 Cumartesi 15:59

Sümer, ’’Maraş katliamını yapanlar ödüllendirildi’’

Maraş katliamının 36. yılı nedeniyle yazılı açıklama yapan CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, ’’Bundan 36 yıl önce Maraş’ta şeriatçı, gerici, faşist güçler, insanlık dışı bir katliamı, Devletin ve güvenlik güçlerinin gözetiminde hayata geçirmişlerdir.Çorum’da, Maraş’ta yaşanan vahşetlerin bir devamı olarak gerçekleşen Sivas ve Gazi katliamı da, ülkemizin ve halklarımızın umudu ve aydınlık geleceği olan tüm insanlarımıza yönelik yapılmıştır’’dedi.
20 Aralık 2014 Cumartesi 15:56

Lösemi hastası çocukların sinema keyfi

Acıbadem Adana Hastanesi’nde tedavileri devam etmekte olan lösemi hastası çocuklar sinema keyfi yaşadılar.
20 Aralık 2014 Cumartesi 00:00

AK Parti'li kadınlar seçime gidiyor

AK Parti Adana Kadın Kolları, 4’üncü Olağan Kongre çalışmalarına başladı.
19 Aralık 2014 Cuma 18:57

Öğrencilerden, Sözlü'ye teşekkür

Öğrenciler Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü’ye, öğrenci ücretlerini 1 liraya indirdiği için teşekkür etti.
19 Aralık 2014 Cuma 13:38

Yeni, yeni yönetim kuruluyla ilk toplantısını yaptı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla şölen havasında geçen AK Parti Adana İl Başkanlığı 5’inci Olağan Kongresi’nde seçime katılan toplam 595 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden seçilen İl Başkanı Fikret Yeni, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi.
19 Aralık 2014 Cuma 13:22

Ambalajlı su satışı yapanlara uyarı

Adana Valiliği, ambalajlı su satış yerleri ile ambalajlı su naklinde kullanılan araçların izin işlemlerinin 31/12/2014 tarihine kadar tamamlanması gerektiği, bu süre sonunda izin almayan işyeri ve araçlar için 5996 sayılı Kanununda öngörülen idari para cezaları uygulanacağını belirtti.
19 Aralık 2014 Cuma 00:21

Yaman, "Dişhekimleri kimseyi öldürmez"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bir gazete de yaptığı açıklama karşısında çok üzüldüklerini belirten Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, yaptığı yazılı açıklamada “Son yıllarda maalesef ülkemizde akıl dışı, toplumsal temayül dışı olaylar gerçekleşmekte ve değerlerimiz alt üst edilmektedir” dedi.
19 Aralık 2014 Cuma 00:10

Akın Özdemir, Anısına 'Süveydiye’nin Çiçekleri'

ZMO Adana Şubesi Kurucu Başkanı Akın Özdemir anısına, Ziraat Mühendislerine yönetmenliğini Zafer Özgentürk'ün yaptığı 'Süveydiye’nin Çiçekleri' belgeselinin gösterimi yapıldı.
18 Aralık 2014 Perşembe 12:34

Demirçalı'dan AK Parti'li seçmenlere çağrı‏

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının yıl dönümünde AKP’li seçmenlere seslendi. AKP tabanında, rüşvet ve yolsuzluk yapıldığına inanan sayısız insan olduğunu belirten Demirçalı, “Vicdan sahibi ve Allah korkusu olanlara sesleniyoruz; bunlara seyirci kalmayın.” çağrısında bulundu.
18 Aralık 2014 Perşembe 11:09

Kros seçmeleri yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği “Kros Seçmeleri” Adana’nın Pozantı ve Kozan ilçelerinde yapıldı.
18 Aralık 2014 Perşembe 10:58

Kuşlara, Türk tarihi simgeli yuva

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Pazarları ve Mezbahaneler Şube Müdürlüğü’nce Atatürk Parkı’ndaki ağaçlara, her birinin üzerinde tarihteki Türk Cumhuriyetlerinin bayraklarının bulunduğu kuş yuvaları yerleştirildi.
18 Aralık 2014 Perşembe 09:08

Büyükşehir Mevlana'yı bir hafta boyunca andı

Büyükşehir Belediyesi’nin, Şeb-i Arus nedeniyle, Mevlana Celaleddin Rumi’yi anma etkinliklerinin sonuncusu Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
18 Aralık 2014 Perşembe 09:04

Mak, ''AKP, TMMOB'dan elini çek''

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi Başkanı Mehmet Mak, AK Parti iktidarının yeni bir torba yasa ile derelerimizin, ormanlarımızın, kentlerimizin, madenlerimizin talan edilmesinin ve ranta açılmasının önündeki tüm engelleri kaldırma hazırlığında olduğunu söyledi. Mak, “AKP, torba yasa ile Ülkemizi, yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı savunan TMMOB ve bağlı Odaları hedef tahtasına koyuyor'' dedi.
17 Aralık 2014 Çarşamba 18:05

Adana'nın rekabet araştırması‏nı İstanbul'da açıkladılar

Çukurova GİAD, Adana’nın rekabetçilik araştırması raporunu kamuoyuna Adana yerine İstanbul’da açıkladı.
17 Aralık 2014 Çarşamba 11:28

Tepe, ''Size meydanları dar etmeye devam edeceğiz''

Türk Sağlık Sen Adana Şube Başkanı İsmet Tepe, Türkiye genelindeki 22 bin civarında aile hekimi, 1 Ocak'tan itibaren aile sağlığı merkezinde görevli, hekim ve aile sağlığı çalışanlarına cumartesi günleri ayda en az 8 saat nöbet tutma zorunluluğu getiren genelgeye tepki gösterdi.
17 Aralık 2014 Çarşamba 10:03

Çalışkan, "Kent Konseyi kararları dikkate alınmalı"

Adana’ya daha iyi katkı koymak ve fikir alış verişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerini ziyaret eden Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ile Genel Sekreter Ekrem Aslan, Adana Ticaret Borsası yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.
17 Aralık 2014 Çarşamba 09:56

Sözlü, ''Adana'da belediyeciliğin çıtası yükselecek''

Dünya Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Toplantısı Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak.
17 Aralık 2014 Çarşamba 00:12

Şakirpaşa Konağı yeniden doğdu

Milli Mücadele’nin tanığı tarihi Şakir Paşa Konağı, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliğiyle restore edildi.
17 Aralık 2014 Çarşamba 00:09

Büyükşehir, Karaisalı'da bulvarları temizledi

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Karaisalı’da bulvarları temizledi.
17 Aralık 2014 Çarşamba 00:01

’'Ne yaparlarsa yapsınlar 17 ve 25 Aralık’ı silemeyecekler''

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayının üzerinin kapatılmasının yıl dönümünde yaptığı açıklamada ‘’Ne yaparlarsa yapsınlar aralık ayı içerisindeki 17 Aralık’ı ve 25 Aralık’ı silemeyeceklerini söyledi.
16 Aralık 2014 Salı 20:07

Fikret Yeni, mazabaatasını aldı

AK Parti Adana 5’inci Olağan Kongresi’nde yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Av. Fikret Yeni, mazbaatasını Seyhan 1'inci Bölge Seçim Kurulu Başkanı ve 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Yıldırım'dan aldı.
16 Aralık 2014 Salı 19:59

Mevsimlik tarım işçileri sergisi

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Kurucu Başkanı Akın Özdemir anısına “Mevsimlik Tarım İşçileri” sergisi açıldı.
16 Aralık 2014 Salı 19:30

Çiftçi Torba Yasadan yararlandı mı?

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Tarımsal sulama amaçlı elektrik kullanan abonelerin” torba yasadan yararlanıp yararlanmadığını sordu. Demirçalı, “Yasadan yararlanamayan çiftçi sayısı kaçtır?" dedi
16 Aralık 2014 Salı 19:17

Meme kanseri hastalarına psikolog eşliğinde grup terapisi

Meme kanseri olan ve tedavileri Acıbadem Adana Hastanesi’nde devam eden kadın hastalara uzman klinik psikolog eşliğinde grup terapisi yapılıyor.
16 Aralık 2014 Salı 01:07

Barolardan operasyon açıklaması

Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep Baro başkanları, bazı medya kuruluşlarına ve gazetecilerin evlerine yapılan operasyonlarla ilgili ortak yazılı açıklama yaptı.
16 Aralık 2014 Salı 00:04

Adana ASKİ Spor sahasında durdurulamıyor

Türkiye Kadınlar Birinci Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, Adana’da yenilmezlik ünvanını sürdürerek Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi’ni 73 – 59 mağlup etti.
16 Aralık 2014 Salı 00:00

Hayvan Barınağı'na 4 odalı ameliyathane

Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda 4 odalı, modern ameliyathane açıldı.
15 Aralık 2014 Pazartesi 19:50

Başkan Yeni'den, kongre teşekkürü

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla miting ve şölen havasında geçen AK Parti Adana İl Başkanlığı 5’inci Olağan Kongresi’nde emeği geçenlerin yanı sıra, kongreye iştirak eden partili partisiz herkese teşekkür etti.
15 Aralık 2014 Pazartesi 19:19

İzgioğlu, ihaneti affetmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, daha önce bazı ortamlarda “Seçimlerde başka adreslere çalışanlarla yol arkadaşlığımızı bitiririz ve ihaneti affetmeyiz” demişti. İzgioğlu, o sözünün arkasında durdu ve ne kadar ciddi olduğunu ise Yumurtalık’ta dosta düşmana gösterdi.
15 Aralık 2014 Pazartesi 19:16

Kozan'da İnsan Hakları konferansı

Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu, Kozan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde düzenlenen İnsanları Hakları Eğitimi ile öğrencileri bilgilendirdi.
15 Aralık 2014 Pazartesi 09:50

Boks Aday Hakem kursu tamamlandı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, hakimin verdiği kararın değiştiğini, ancak hakemin kararının değişmediğini belirterek, “O halde görevinizi çok ciddiye almalısınız” diye konuştu.
15 Aralık 2014 Pazartesi 09:44

Özen ve Arslan’dan Kamu Sen’e nezaket ziyareti

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Genel Sekreter Ekrem Arslan ile birlikte Kent Konseyi Yürütme kuruluna seçilen Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi Ayhan Arabacı’ya nezaket ziyaretinde bulunarak bazı projeler hakkında bilgi alış verişinde bulundular.
15 Aralık 2014 Pazartesi 07:36

İMO, kentsel dönüşümde uzun vadeli çözüm arıyor

İMO Adana Şubesi Kentsel Dönüşüm Komisyonu, mahalle muhtarları, dernek başkanları ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi
14 Aralık 2014 Pazar 17:42

Okçuluk yarışmaları sona erdi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “40 yıl aradan sonra kentimizde 577 sporcunun katılımıyla salon Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapmak bizi heyecanlandırdı” dedi.
14 Aralık 2014 Pazar 17:38

Başkan Karalar, Adanalı müteahhitleri dinledi

İnşaat Sektörünün Önünü Açacak Toplantı Eylemler Seyhan Belediyesi Kişilere ekle Ek 12:05 Bu iletiye bayrak ekleyin Belgeler, Fotoğraflar Kime: Umut Yüzer seyhanbelediyesibasin@gmail.com Outlook.com Etkin Görünüm 10 ek (toplam 4,4 MB) İndir: IMG_0023.JPG (449,5 KB) İndir İndir: IMG_0067.JPG (461,6 KB) İndir İndir: IMG_0089.JPG (480,7 KB) İndir İndir: IMG_0113.JPG (471,8 KB) İndir İndir: IMG_0140.JPG (547,1 KB) İndir Slayt gösterisi göster (9)Tümünü zip olarak indir Adana Müteahhitler Biriliği Üyeleri ile bir araya gelen Başkan Karalar, İnşaat sektörünün ülkelerin kalkınmasına önemli katkılar sağladığını belirterek, bu anlamada Adana'nın da kalkınabilmesi için i
14 Aralık 2014 Pazar 12:14

Öğrenciler, ilçelere de 1 liraya yolculuk yapabilecek

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Adana’nın ilçelerine düzenlenen belediye otobüsü seferlerinde öğrenci ücreti 1 lira oldu.
14 Aralık 2014 Pazar 11:23

Yargı mensupları organ bağışı konusunda bilgilendirildi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organizasyonu ile, Adana Adliyesi'nde görev yapan yargı mensuplarının organ bağışı konusunda duyarlılığını arttırmak ve bağışa dikkat çekmek için toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, aşırı tuz kullanımının birçok hastalığa yol açtığını belirterek, "Türkiye kişi başına günlük 18 gram tuz kullanımıyla dünya şampiyonu. 18 gramlık günlük ortalama tuz tüketimini 3 gram azaltıp 15 grama düşürdüğümüzde hastalara harcanan tedavi ücretlerinden 2 milyar dolar tasarruf edeceğiz" dedi.
14 Aralık 2014 Pazar 10:48

Orhan Kemal Öykü Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Çukurova Edebiyatçılar Derneği'nin düzenlediği ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği, Orhan Kemal 7. Öykü Yarışması Ödül Töreni Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapıldı.
14 Aralık 2014 Pazar 00:01

AK Parti'de Fikret Yeni, güven tazeledi

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, seçime katılan 595 delegenin tamamının oyunu alarak il başkanlığına seçildi.
13 Aralık 2014 Cumartesi 20:27

AK Parti'nin yeni yönetim kurulu belli oldu

AK Parti Adana İl Kongresi'nde Fikret Yeni'nin başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu listesi belli oldu.
13 Aralık 2014 Cumartesi 17:56

Adana Demirspor, Manisaspor'a takıldı

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, sahasında Manisaspor ile 1-1 berabere kaldı.
13 Aralık 2014 Cumartesi 16:22

13 Kare Sanat Günleri’nin 16’ıncısı Adanalılarla buluştu

1995 yılında yaşanan bir kazada hayatını kaybeden 13 AFAD (Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği) üyesi fotoğraf sanatçısının anısına düzenlenen 13 Kare Sanat Günleri’nin 16’ıncısı Adanalılarla buluştu.
13 Aralık 2014 Cumartesi 00:05

Yeni Adanalıları kongreye davet etti

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, partili ve partisiz bütün Adanalıları AK Parti Adana İl Başkanlığı 5’inci Olağan Kongresi’ne davet etti.
12 Aralık 2014 Cuma 18:32

Aile hekimleri yağmur altında grev yaptı

Adana Tabip Odası Aile Hekimlik Komisyonu Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş, ASM çalışanlarının dinlenme hakkını elinden alan, tek taraflı sözleşme dayatan, iş güvencesi olmayan, istismara açık ceza puanlarıyla, para kesintileriyle kendine has özel ‘çağdaş kölelik çalışma düzeni' dayatmalarına karşı sessiz kalmayacağız dedi.
12 Aralık 2014 Cuma 18:27

Mevlana'nın anılmasına Ceyhan'da başlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Şeb-i Arus nedeniyle, Mevlana Celaleddin Rumi’yi bir dizi etkinlikle anıyor.
12 Aralık 2014 Cuma 00:05

Adana ASKİ Spor'un kupadaki rakibi Galatasaray

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor Kulübü’nün yöneticileri, geçtiğimiz günlerde çekilen Kadınlar Türkiye Kupası kuraları hakkında değerlendirme yaptı.
12 Aralık 2014 Cuma 00:02

Şoförler göz taramasından geçirildi

Adana Büyükşehir Belediye personeline göz taraması yapıldı. Otobüs İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan personel, göz muayenesinden geçirildi ve göz sağlığıyla ilgili bilgi aktarıldı.
12 Aralık 2014 Cuma 00:01

Çıtırık: "Arabuluculuk yargılama faaliyeti değildir"

Adana Barosu tarafından düzenlenen 'Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Uygulaması' konu başlıklı konferansı yapıldı.
11 Aralık 2014 Perşembe 21:08

Mak, ''Elektrik kesintilerinin mazereti olamaz''

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, Adana’da kentin en merkezi yerlerinde 22 saati aşan elektrik kesintisinin hava koşullarının arızaya gerekçe gösterilmeyecek kadar vahim olduğunu ifade etti, “Elektrik kesintilerinin ne zaman olacağı ve ne kadar süreceği kestirilemiyor. Adana karanlığa gömüldü” dedi
11 Aralık 2014 Perşembe 21:03

Karataş'ta Kros seçmeleri yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği “Kros Seçmeleri” Adana’nın Karataş ilçesinde yapıldı.
11 Aralık 2014 Perşembe 20:54

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40.Yılında 40 foto‏

1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı'nda gazeteci olarak 55 gün görev yapan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Kurtar Çakın'ın "Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40.Yılında 40 Fotoğraf" konulu sergisi 13 Aralık 2014 Cumartesi günü Yüzevler'de bulunan Adana Çimento Sanat Galerisi Adana Ressamlar Derneği'nde açılacak.
11 Aralık 2014 Perşembe 10:02

Akın Özdemir anılıyor

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Kurucu Başkanı Akın Özdemir katledilişinin 36. yılında anılıyor.
11 Aralık 2014 Perşembe 09:50

Karaman'dan, Hadi'ye ziyaret

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, hemşehrisi olan ve gençliğinden bu yana yakından tanıdığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’yi makamında ziyaret ederek hasret giderdi.
11 Aralık 2014 Perşembe 09:33

Aile hekimleri yarın grevde

Adana Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş, Sağlık Bakanlığı’nın Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanlarına uzun ve esnek çalışmayı öngören baskıcı tutumundan vazgeçmesi için 12.12. 2014 Cuma günü çalışmayarak bir günlük GREV yapacaklarını bildirdi.
11 Aralık 2014 Perşembe 09:27

Geleceğin mühendisleri büyükşehir tesislerinde

Geleceğin çevre mühendisleri Adana Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisini ziyaret etti.
11 Aralık 2014 Perşembe 00:03

Sözlü, ''Adana Avrupa çapında engelsiz şehir olacak''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, talasemi hastalarına yönelik, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca düzenlenen etkinlikte, kan testi konusunda daha disiplinli olunması çağrısı yaptı. Başkan Sözlü, Adana’da engellilerle ilgili büyük bir projenin de çalışmalarına başlandığını ifade etti.
11 Aralık 2014 Perşembe 00:01

Çukurova GİAD, projeleri anlattı

Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), daha önce sadece Adana’da değil, bölgede dahi yapılmamış eşsiz bir organizasyonun heyecanı içerisinde. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, derneğin bu organizasyonu ile çalışmaları hakkında bilgi verirken, Adana Valisi Mustafa Büyük’ten “Mükemmel” yorumu geldi.
10 Aralık 2014 Çarşamba 16:57

Yaman, “Türkiye’deki Suriyelilerin bir sıfatı olmalı”

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği'nin (ADAMOB) 3. Dönem sözcülüğünü Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman üstlendi.
10 Aralık 2014 Çarşamba 09:53

''Tecrübe Konuşuyor Projesi'' Adana'da

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Tecrübe Konuşuyor Projesi” kapsamında 13 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikte alanlarında uzman olan büyüklerin, gençlere yol gösterici olacağını söyledi.
10 Aralık 2014 Çarşamba 09:50

Göz muayenesi ile hastalıklara erken tanı

Göz muayenesi, yüksek tansiyondan kansızlığa, romatizmadan damar sertliğine birçok hastalıklarla ilgili önemli sinyaller veriyor. Çünkü muayene sırasında özellikle dikkat edilen göz dibi muayenesi ile vücudun damar ve sinir yapısı hakkında önemli verilere ulaşılabiliyor.
10 Aralık 2014 Çarşamba 09:47

Koyuncu’dan Sözlü’ye ziyaret

Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.
10 Aralık 2014 Çarşamba 09:43

ADT ''Macun Hokkası'' ile perde dedi

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) bu hafta, “Macun Hokkası” adlı oyunla perde dedi.
10 Aralık 2014 Çarşamba 00:01

Adana dev etkinliğe ev sahipliği yapacak

Dünya Belediyeler Birliği (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
9 Aralık 2014 Salı 20:25

Akaryakıt ve oto gaz istasyonları denetlendi

Adana Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ekipleri, kentteki akaryakıt ve oto gaz istasyonlarını denetledi. Denetimlerde 7 akaryakıt istasyonuna 21 bin 132 lira idari para cezası yazıldı.
9 Aralık 2014 Salı 13:23

Demirçalı’dan kaçak işçi soruları

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Koordinatörlüğü kurulmasına rağmen neden önlenemediğini sordu.
9 Aralık 2014 Salı 10:56

Okçuluk Yarışmaları başlıyor

Türkiye Okçuluk Federasyonu Adana İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Mehmet Darılmaz, 12-14 Aralık tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek “Türkiye Kapalı Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışması”na Adana’dan 8 sporcu ile madalya şansını zorlayacaklarını söyledi.
9 Aralık 2014 Salı 10:32

Adana Demirspor, Gaziantep'ten puansız dönüyor

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a deplasmanda 1-0 yenildi.
8 Aralık 2014 Pazartesi 22:37

ADASO'da ''E-Defter, E-Fatura'' eğitim semineri

Adana Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “İşletmelerde E-Defter, E-Fatura, E-Arşiv Zorunluluğu ve Uygulaması” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.
8 Aralık 2014 Pazartesi 17:44

Cerrahlara plaket

Çukurova Cerrahi Derneği Adana ve Bölgesi'nde faaliyet gösteren, 25 ila 30 yılını geride bırakmış cerrahları unutmadı. Dernek tarafından düzenlenen etkinlikle Cerrahlara teşekkür plaketi verildi.
8 Aralık 2014 Pazartesi 11:53

“100. Yılında Her İlde, Her Dilde Çanakkale Projesi”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Toplumumuzda adet ve geleneklerimiz ile aile bağları güçlü oldukça hiçbir ülke sırtımızı yere getiremez” dedi.
8 Aralık 2014 Pazartesi 11:11

''Savaşlarda Kadınlar''

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan, Türkiye’de Çukurova’nın bereketli topraklarında yaşama tutunmaya çalışan Suriyeli kadınlarla görüşen Kanal B Adana Temsilcisi Sema Erdoğan, izlenimlerini TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Kadın Komisyonu’nca düzenlenen “Savaşlarda Kadınlar” panelinde anlattı. Görsel bir sunum da hazırlayan Erdoğan, Suriyeli kadınları göçe zorlayan ilk nedenin çocuklarının can güvenliği ikinci nedenin ise açlık olduğunu söyledi.
8 Aralık 2014 Pazartesi 11:05

İzgioğlu, ''İktidar yürüyüşünü Adana’dan başlatıyoruz''

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, ''Yerel seçimlerde 200 bin farkı kapatıp, 20 bin de fark attık ve Adana’da yerel iktidarı sağladık. İnşallah bu kongreler de MHP’nin tek başına iktidarına yürüyüş kongreleri olacaktır. İşte şimdi bu yürüyüşü Adana’dan başlatıyoruz'' dedi.
7 Aralık 2014 Pazar 17:36

Sözlü, ABD'li yatırımcıları Adana'ya davet etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kendisini ziyarete gelen ABD Ankara Büyükelçisi Jhon R. Bass’a, iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesi için karşılıklı çaba gösterilmesi gerektiğini ve Türkiye’nin, bölge barışına katkı koyabilecek önemli bir ülke olduğunu iletti.
7 Aralık 2014 Pazar 12:54

CHP’li kadınlardan renkli etkinlik

CHP Adana Kadın Kolları’nın düzenlediği etkinlikte kadınlar davul şov yaptı, dilek fenerleri eşit temsil için gökyüzüne bırakıldı.
7 Aralık 2014 Pazar 12:17

Akdağ, ''Fuarlar Çukurova’nın tanıtımı açısından çok önemli’’

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nın önemine dikkat çekerek, ‘’Bu tür fuarlar Çukurova’nın tanıtımı açısından çok önemli’’ dedi.
7 Aralık 2014 Pazar 11:55

Tarım toprakları tehdit altında

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir’den “Toprak Günü”nde uyarı geldi.Karademir, 10 yıl önce yaklaşık 26 milyon hektar olan tarım arazisinin 2,8 milyon hektarlık kayıpla 23,2 milyon hektara düştüğünü söyledi
6 Aralık 2014 Cumartesi 02:05

Onaltıncı 13 Kare Sanat Günleri başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 13 Kare Sanat Günleri’nin Onaltıncısı 11 Aralık’ta başlıyor. 13 Aralık tarihine kadar devam edecek olan, 13 Kare Sanat Günleri; her yıl olduğu gibi bu yıl da fotoğraftan resme, tiyatrodan heykele kadar sanatın çeşitli dallarını Adanalılarla buluşturacak.
6 Aralık 2014 Cumartesi 02:00

Mevlana haftası Adana'da kutlandı

Mevlana haftası Adana'da düzenlenen sema gösterisi ile kutlandı. Adana Rotary Kulübü tarafından düzenlenen tasavvuf ve sema gösterilerinden oluşan gece Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yapıldı.
6 Aralık 2014 Cumartesi 01:52

Baro yönetimi adliye inşaatlarını gezdi

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ve Baro Başkan Yardımcısı Avukat Murat Loğoğlu ile birlikte Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük 3'üncü adliyesi olacak olan Adana Adliye Sarayı ve Bölge Adliye Mahkemeleri inşaat alanına giderek incelemelerde bulundular.
5 Aralık 2014 Cuma 02:37

Yahşi, ''Ülke koalisyon dönemlerinden bir fayda görmemiştir''

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, ''Bu ülke,koalisyon dönemlerinden fayda görmemiştir'' dedi.
5 Aralık 2014 Cuma 02:26

"Maden Kazaları Kader Değildir"

Adana Jeoloji Mühendisleri Odası Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, “4 Aralık Dünya Madenciler Günü” nedeniyle bir açıklama yaptı.
5 Aralık 2014 Cuma 02:23

Bir Adana delikanlısı sergisi

Adana Dişhekimleri Odası ile Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu, Adana Diş Hekimleri Odası'nın Kurucu Başkanı merhum Asım Savaş'ın ölümünün ikinci yılı anısına “Bir Adana Delikanlısı: Asım Savaş” sergisi düzenledi.
5 Aralık 2014 Cuma 02:05

Sahte diş hekimlerine dikkat

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Adana Diş Hekimleri Odası’ndan, ağız ve diş sağlığıyla ilgili ortaklaşa interaktif konferans düzenledi. Konferansta sehta diş hekimlerine karşı dikkat edilmesi konusunun üzerinde duruldu.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:12

Köy okullarında tadilat

Adana Büyükşehir Atölye Ekibi, farkındalık yaratıp, destek olmaya devam ediyor.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:09

“(Engelsiz bir Adana) için üzerimize düşeni yapacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, engelli vatandaşların topluma entegresi ve “engelsiz bir Adana” oluşturmak için belediye olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını açıkladı.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:06

ADT, engelli öğrencileri ağırladı

Adana Devlet Tiyatrosu, 03 Aralık Engelliler Günü’nde 53 engelli öğrenciyi misafir etti.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:03

Adana Demirspor, kupaya yenilgiyle başladı

Ziraat Türkiye Kupası F Grubu'nda Çaykur Rizespor, Adana Demirspor'u 2-1 mağlup etti.
3 Aralık 2014 Çarşamba 17:00

İsmet Atlı’ya yakışır mezar yaptırılacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçi merhum İsmet Atlı’nın mezarının yapılması için ilgili yerlere talimat verdi. Sözlü, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan’a talimat vererek, İsmet Atlı’nın mezarının bir an önce yapılmasını istedi.
3 Aralık 2014 Çarşamba 15:58

Finlandiya Büyükelçisi'nden Kibar'a ziyaret

Türkiye Finlandiya Dostluk Antlaşmasının 90. Yılı etkinlikleri kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve etkinliklere katılmak amacıyla Adana’ya gelen Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti ile Finlandiya Adana Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.
3 Aralık 2014 Çarşamba 11:00

Türkiye Kamu Sen üyeleri meydanlara iniyor‏

Türkiye Kamu Sen üyeleri, gasp edilen hakları geri almak için 6 Aralık’ta sahaya inmeye hazırlanıyor.
3 Aralık 2014 Çarşamba 09:52

Diker, ''Haksızlık karşısında susan lal şeytan olmayacağız''

Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Selçuk Diker, "Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) Merkezi’nin yapmış olduğu çalışmayla halk görevlilerinin toplu sözleşme masasında uğratıldığı zararın memurlara olan toptan maliyetini hesapladığını belirterek . Buna göre; eğer yetkili konfederasyon, geçtiğimiz sene yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde 123 TL’ye imza atmayıp, enflasyon farkını unutmasaydı ve hükümetin önerisi olan % 3+3’e bile razı olsaydı, şu anda memurlar çok fazla daha çok zam alacaktı'' dedi.
3 Aralık 2014 Çarşamba 09:45

Adana Uygur Türklerine kucak açmaya hazır

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, Çin’den kaçıp, Tayland’da yakalanan ve Çin’e iadesi söz konusu olan 300 Uygur Türkü’ne kucak açmaya hazır olduklarını açıkladı.
3 Aralık 2014 Çarşamba 00:27

Kadınlara ''Aday olun'' çağrısı

KADER Adana Şube Başkanı Hanife Küçükyılmaz Adana’nın tek kadın il başkanı DSP Adana İl Başkanı Fatma Altınok’u İl Binasında ziyaret ederek 4 Aralık tarihinde siyasetle uğraşan kadınlara verecekleri kahvaltıya davet etti.
2 Aralık 2014 Salı 19:00

Büyük, Metal Sanayi Sitesi’nde

Adana’nın ekonomik açıdan gelişip kalkınması için yatırımcıların desteklenmesi gerektiğini her fırsatta vurgulayan ve girişimcilerin daima yanlarında olduğunu belirten Vali Mustafa Büyük, iş dünyasına yönelik ziyaret turlarını Metal Sanayi Sitesi ile sürdürdü.
2 Aralık 2014 Salı 18:10

Demirçalı,Kadın Bakanı İslam'a, Kadınların durumunu sordu‏

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a son 10 yılda çoğu kaçak istihdam edilen kadınların sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları sordu, “2004-2014 yılları arasında kadınların nitelikli gelişimine yönelik kaç proje geliştirildiği” sorusuna da yazılı yanıt istedi
2 Aralık 2014 Salı 17:59

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur