4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Çukurova Meclisinde bir ilk yaşandı Adana'da Kurban Bayramı namazı saat 07.15'de kılınacak Sözlü, teknoloji devlerine Adana'ya yatırım çağrısı yaptı Öztürk, ''Ceyhan hak ettiği hizmetlere kavuşacak'' Elektriğe kayıp kaçak zammı Polonya Müzik Günleri'ne Ç.Ü'den start verilecek Aslan, ''Yaşlılar için hızır ekip kurduk'' ADT, ''Macun Hokkası'' ile ''perde'' diyecek Çetin, İş-Kur’un “sıfır istihdamına” isyan etti Gazeteci Kurgun'un kızı dünyaevine girdi

Adana haberleri

Sözlü, teknoloji devlerine Adana'ya yatırım çağrısı yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük teknoloji ve internet birliği olan Internet Marketing Association'ın (IMA) bu yıl 24-26 Eylül 2014 tarihlerinde ABD'nin Nevada eyaletinde düzenlediği teknoloji zirvesinde organize edilen IMA Impact Ödülleri Töreni’nde Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ''Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye'' ödülü verildi.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:06

Elektriğe kayıp kaçak zammı

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Kurban Bayramı öncesi konutlarda elektrik fiyatlarının artırılmasını eleştirdi, zammın kayıp-kaçaktan kaynaklandığı görüşünü savundu, “Elektrikte özelleştirme balonu tarifeyi patlattı”ifadelerine yer verildi.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:04

ADT, ''Macun Hokkası'' ile ''perde'' diyecek

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 08 Ekim Salı günü “Macun Hokkası” adlı oyunla perde diyecek.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:01

Çetin, İş-Kur’un “sıfır istihdamına” isyan etti

Kamu kurumlarına İş-Kur tarafından sağlanan istihdam desteğinin Çukurova Belediyesi’ne “sıfır eleman” olarak yansıtılması Başkan Soner Çetin’in sert tepkisine neden oldu. İş-Kur Müdürü Haşim Meydan’ın adaletsiz ve haksız uygulamasını “kraldan çok kralcılık” olarak değerlendiren Çetin, “Haşim Meydan o koltuğu derhal terk etmelidir” diye seslendi.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:33

Altınok, ’’Zaman yeniden Milli mücadele zamanı’’

Demokratik Sol Parti Adana İl Başkanı Fatma Altınok, diğer İl Başkanları ile bir araya geldi. DSP İl Başkanları toplantısında AK Parti iktidarının yürüttüğü yıkım projesine karşı vatanseverlere bir arada olunması ve DSP’de bütünleşmeleri doğrultusunda çağrı yapıldı.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:19

Bilgiç, ''Torba yasadan yararlanılmalı''

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, tüm üyelere aidat ve diğer borçların yeniden yapılandırılarak ödeme kolaylığı sağlayan Torba Yasa’dan yararlanmaları için çağrıda bulunarak bu yasadan yararlanılmalı dedi.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:15

“İŞID’e Destek Tezkeresine” Hayır!

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, emekçiler ölümden yana değil, yaşamdan yana taraf o9lduğuna dikkat çekerek, 2 Ekim Perşembe günü DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak demokrasi güçleriyle birlikte bütün illerde alanlara çıkarak “AKP Hükümetinin İŞİD’e Destek Tezkeresi’ne” hayır diyeceklerini açıkladı.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:08

AK Kadınlardan Çadırkent'e ziyaret

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Sarıçam İlçesi’nde bulunan Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.
1 Ekim 2014 Çarşamba 00:00

Okçuluğun kalbi Adana'da atacak

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 5-7 Aralık tarihleri arasında “Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası”nın Adana’da gerçekleştirileceğini söyledi.
30 Eylül 2014 Salı 09:55

Kardiyoloji uzmanları Balcalı'da buluştu

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde Türk Kardiyoloji Derneği’nin önceki başkanlarından Prof. Dr. Oktay Ergene’nin katkılarıyla Adana genelinde görev yapan kardiyologların da katılımıyla IVUS, IFR ve FFR yöntemleriyle 10 hasta değerlendirildi ve en uygun tedavi şekilleri gerçekleştirildi.
30 Eylül 2014 Salı 08:24

Bayramda yol masrafları düşüyor

Dünyada milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren yolculuk paylaşım mobil uygulaması BlaBlaCar Türk kullanıcılarla buluştu. BlaBlaCar ile İstanbul-Ankara arası ulaşım kişi başı yaklaşık 35 TL, İstanbul-Eskişehir 25 TL, İstanbul-Çeşme 52 TL, Ankara-Adana 38 TL, Samsun-Trabzon 26 TL'ye iniyor! Kendi araçlarıyla yola çıkan ise masraflarını yolcularla paylaşarak her 400 kilometrede 100 TL’ye kadar benzin giderlerini karşılayabiliyor!
30 Eylül 2014 Salı 00:17

Adana ASKİ Spor, Ankara'da Orman Cup'a katıldı

Adana ASKİ spor, Ankara’da düzenlenen Orman Cup’ta iki galibiyet, bir mağlubiyet aldı.Kulüp menajeri Fatih Yücel, lige hazırlık açısından iyi bir turnuva olduğunu, ekim ayı sonunda Adana’da yapılacak Botaş cup turnuvasının ardından eksiklerin daha iyi görüleceğini belirti.
30 Eylül 2014 Salı 00:04

Geleceğin futbolcuları yetişiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaz boyuncu bin 200 çocuk ve gence hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları’nda gelecek vadeden 120 çocuk ve gencin seçilmesiyle oluşturulan Adana Büyükşehir Belediyespor’un antrenmanina konuk oldu ve sporculara moral verdi.
30 Eylül 2014 Salı 00:01

Yeni, ''12 yılda verilen hizmetleri anlatmak yeterli''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “AK Parti teşkilatları olarak bizim yapacağımız aslında çok basit. Adana’nın teveccüh göstereceği, AK Kadroların yaptığı hizmetleri anlatmak yeterli” dedi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 20:16

Yelken Bölge Şampiyonası

Seyhan Baraj Gölü Adana Yelken İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen “Yelken Bölge Şampiyonası”na 8 ilden 10 kulüpten 91 sporcunun katıldı.
29 Eylül 2014 Pazartesi 20:02

Adana Demirspor, gümbür gümbür geliyor: 0-3

PTT 1.Lig takımlarından Adana Demirspor, Boluspor'u deplasmanda 3-0 farklı bir skorla yenerek, yoluna devam etti.
28 Eylül 2014 Pazar 16:20

Yıldırım'ın cenazesi toprağa verildi

Tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede önceki gün yaşamını yitiren MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım'ın cenazesi Adana'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.
28 Eylül 2014 Pazar 15:02

Kadınların en büyük sorunu

Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Başkanı Prof. Dr. Cansun Demir, günümüzde her 3 kadından birinde idrar kaçırma ve rahim sarkması olduğunu ifade etti, “Bu durumda olan kadınlar sorunlarını dile getirmekten ve tedavi için hekime gitmekten son ana kadar kaçınıyor” dedi.
28 Eylül 2014 Pazar 14:41

Türkiye 160 AVM ile Avrupa Birincisi

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Türkiye’nin çok kötü yönetildiğini, AKP iktidarında kentlerin genlerinin değiştirildiğini yapılan AVM’ler ile Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunu söyledi
28 Eylül 2014 Pazar 12:38

Menevşe, ''2023’te 10 milyarlık dolarlık ihracatı hedefliyoruz''

Adana’nın başta ihracat olmak üzere tüm ekonomik göstergelerinin yükseltilebilmesi için çaba harcadıklarını belirten Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ana hedeflerinin ise ihracatın 2023 yılında 10 milyar dolar seviyelerine ulaştırılması olduğunu söyledi.
28 Eylül 2014 Pazar 12:31

Çevre Mühendislerinden "Temiz enerji" çağrısı

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şubesinin 4. Geleneksel Temiz Enerji temalı, “Enerjini Yenile” sloganıyla gerçekleştirdiği çevre resepsiyonu Seyhan Otelde yapıldı.
28 Eylül 2014 Pazar 12:26

Çevreci pamuk üretimi arttı

Better Cotton’ pamuğun daha çevreci, daha ekonomik, daha sosyal konular ile iş sağlığı-güvenliği ve çocuk işçiliği konularında önemli katkı sağladığını belirten Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan üretici sayısının artmasının da memnunluk verici olduğunu söyledi.
28 Eylül 2014 Pazar 12:21

‘’Cassara'' markasıyla TÜYAP Mobilya Fuarı'nın yıldızı oldu

Son yıllarda Cassara markasıyla mobilya sektörünün gözde firmalarından olan Güldiker Mobilya, ‘’TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından 24-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Adana 8. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’’nın yıldızı oldu.
28 Eylül 2014 Pazar 01:26

İstanbul'da okuyan Adanalı öğrencilere karşılıksız burs

İstanbul’daki Adana Kültür Ve Dayanışma Derneği,İstanbul'da okuyan Adanalı öğrencilere karşılıksız burs yardımında bulundu.
28 Eylül 2014 Pazar 00:49

Adana'da basketbol kuraları çekildi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Menderes Spor Salonu toplantı odasında genç, yıldız ve küçük kategorilerinden oluşan basketbol kuraları çekildi.
28 Eylül 2014 Pazar 00:36

Ünüvar, ''Kalbinize dikkat edin''

AK Parti Adana Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Dünya Kalp Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
27 Eylül 2014 Cumartesi 10:59

Yıldırım'ın cenazesi yarın toprağa verilecek

Tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede dün yaşamını yitiren MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım'ın TBMM'de bugün düzenlecek törenin ardından Adana'ya getirileceği ve yarın toprağa verileceği bildirildi.
27 Eylül 2014 Cumartesi 00:31

ADANA TV’ye yayın durdurma cezası

Yüksek Seçim Kurulu Adana TV’ye 6 kez yayın durdurma cezası verdi.
26 Eylül 2014 Cuma 19:36

Başkan Çetin Halk Günü’nde net konuştu

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyecilik anlayışından bazı kesimlerin rahatsız olduğuna dikkat çekerek “Bizim suçumuz talana ‘Dur’ demek, arının kovanına çomak sokmaktır” dedi. Bir gazete haberine “Bizi yolumuzdan kimse döndüremez” diyerek tepki gösteren Çetin, “Kokuşmuş düzenin çarkları, hesabınızı bozmaya geldim” diye seslendi, “Bu saldırıya en iyi cevabı Adana basını vermiştir” dedi. Konuşması alkışlarla karşılanan Çetin’e hem övgü yağdı hem de bolca teşekkür geldi.
26 Eylül 2014 Cuma 19:31

Başkan Karalar'dan Adanaspor'a destek

Geçtiğimiz günlerde Adana Demirspor'a kombine bilet alarak destek veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan bir destekte Adanaspor'a geldi.
26 Eylül 2014 Cuma 19:25

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, Adana'da

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Adana’da, Vali Mustafa Büyük’ü ziyaret etti.
26 Eylül 2014 Cuma 10:42

Kent Konseyi öğrencilerinden Hadi'ye ziyaret

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi,geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kuruluyla göreve gelen Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Şamil Kılıçparlar, Başkan Vekili Muhammed Sefa Öngüç, Genel Koordinatör Hüzeyfe Beyaz ve Genel Sekreter Emin Öngüç’ü makamında kabul ett.
26 Eylül 2014 Cuma 09:37

Adana Barosu'nda ruhsat mutluluğu

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, staj dönemlerini başarıyla tamamlayan genç meslektaşlarına ruhsatlarını düzenlenen törenle verdi.
25 Eylül 2014 Perşembe 19:44

Hayırseverlerden öğrencilere yardım‏

Bir grup hayırsever tarafından öğrencilere yardım kampanyası düzenlendi.
25 Eylül 2014 Perşembe 19:36

Çocuğunuzun beslenme çantasında neler olmalı?

Okul çağındaki çocukların gün içinde nasıl gıdalarla beslendiğini kontrol etmek çok önemli. Özellikle ilkokul dönemindeki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için tüm öğünlerini doğru bir şekilde yapabilmeleri gerekiyor. Sağlıklı beslenme alışkanlığının çocukluktan başlayarak geliştiğini, tüm yaşamı olumlu yönde etkilediğini belirten Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Fadime Özgök Şenses, “Kaliteli bir kahvaltı, günün kalanı için öncelikli öneme sahip. Bununla birlikte okul saatleri içindeki ara öğünlerin de abur cuburlar yerine sağlıklı gıdalardan tercih edilmesi önemli. Bu yüzden çocukların beslenme çantası doğru şekilde hazırlanmalı” diyor.
25 Eylül 2014 Perşembe 09:49

KKTC’de 2014 Yılı Mali Destek Kısmi Hibe Programları tanıtıldı‏

Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Kalkınma Ajansı’nca yürütülen Kısmi Hibe Destek Yardım Projelerinin Desteklenmesine İlişkin İşbirliği protokolü kapsamında, 2014 Yılı KKTC Kısmı Hibe Destek Programlarının ilanı için KKTC’de bir dizi temaslarda bulundu.
25 Eylül 2014 Perşembe 00:05

Adana Demirspor, tur atladı

Adana Demirspor, Türkiye Kupası'nda Güngörenspor'a 4-1 yenerek tur atladı.
24 Eylül 2014 Çarşamba 22:05

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, yarın Adana'da

Merkez Parti (MEP) Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, partisinin il binası açılışı ve bir dizi ziyaret için Adana'ya geliyor. Merkez Parti Adana İl Başkanı Av. Adil Paşa, Adanalıları açılışa davet etti.
24 Eylül 2014 Çarşamba 19:38

Eğitimciler Grev'de

Eğitim Sen Adana Şube üyeleri sendika binası önünde toplanıp Büyükşehir belediyesi önünde basın açıklamasının ardından yürüyüş ve oturma eylemi yaptı.
24 Eylül 2014 Çarşamba 12:35

5 Ocak Lions Kulübü’nden bir örnek etkinlik daha

Adana 5 Ocak Lions Kulübü, Şengül- Kenan Şenbayrak İlkokulu’na toplam 100 adet çam fidanı, 15 adet ise çiçek dikimi gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Ayşe Aslan, ağaçlandırmanın önemini anlatarak, bu etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Aslan, günümüzde ormanların ve yeşil alanların hızla tahrip edildiğine değinerek, geleceğin güvencesi olan çocuklara ağaç sevgisini aşılamak için böyle bir etkinliği yaptıklarını söyledi.
24 Eylül 2014 Çarşamba 10:56

Gazeteciler sergide buluştu

Adana Büyükşehir, Çukurova ile Seyhan Belediyeleri'nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi gördü.
24 Eylül 2014 Çarşamba 10:51

Çalışkan, ''Hassas Tarım çiftçi dostu uygulama''

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Adana Ticaret Borsası ile Ankara Üniversitesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (TAGEM) işbirliği ile düzenlenen Hassas Tarım Uygulamaları Adana İlçe çiftçilerine tanıtıldı.
24 Eylül 2014 Çarşamba 10:25

MHP Çukurova İlçe Başkanı Duran'dan Ülkü Ocaklarına ziyaret

MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran beraberinde Çukurova ilçe yönetimi-kadın kolları yaklaşık 100 kadar partiliyle birlikte Adana Ülkü Ocakları il Başkanı Yunus Uzunlular'a Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Ziyaret gayet samimi havada geçti Ziyarette MHP Çukurova ilçe başkanı Sertan Duran Ülkü Ocakları Başkanı Uzunlular'a Türk Bayrağı ve Kuranı Kerim hediye etti.
24 Eylül 2014 Çarşamba 10:23

Sarıçam Kent Konseyi kuruldu

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın öncülk ettiği Sarıçam Kent Konseyi kuruldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen kuruluş toplantısında avukat Yusuf Özer oy çokluğu ile başkanlığa seçildi.
23 Eylül 2014 Salı 18:48

Adana’da Ürojinekoloji Derneği Çalıştayı

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Türk Jinekoloji Ve Obstetri Derneği’nin Önderliğinde Ürojinekoloji Derneği tarafından düzenlenen çalıştayda güncel teorik bilgiler ve interaktif operasyon sunumları yapıldı.
23 Eylül 2014 Salı 18:14

Seyhan Belediyesi, odalarla işbirliği protokolü imzaladı‏

TMMOB’ye bağlı Odaların Adana Şubeleri ile Seyhan Belediyesi arasında Mesleki ve Teknik İşbirliği Protokolü imzalandı.
23 Eylül 2014 Salı 18:11

Adanalı Mucit

2014’te ABD ve Türkiye’de yılın mucidi seçilen Adanalı bilim insanı Canan Dağdeviren, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Kalp pili değiştirme sorununa, kalbin kendi ritminden enerji üreterek son veren Dağdeviren, başarısını başkan Sözlü’yle paylaşmak istediğini söyledi.
22 Eylül 2014 Pazartesi 19:35

AK Parti Seyhan İlçe Başkanlığı Danışma Meclis Toplantısı

AK Parti Seyhan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ’68. İlçe Danışma Meclis Toplantısı’ yoğun katılımla Adana İl Başkanlığında yapıldı.
22 Eylül 2014 Pazartesi 19:16

Engin Alan, MHP Çukurova ilçe Teşkilatı'nı ziyaret etti

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ile birlikte MHP Çukurova ilçe binasını ziyaret etti.
22 Eylül 2014 Pazartesi 12:21

Vali Yardımcısı Arslan, vedalaştı

Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan,yaklaşık 5 yıldır görev yaptığı Adana’dan, geçtiğimiz haftalarda açıklanan valiler kararnamesiyle Samsun’un Bafra İlçesi Kaymakamı olarak atandığı için kendisine bağlı kurumları ziyaret ederek vedalaştı.
22 Eylül 2014 Pazartesi 12:14

Başkan Bozkır’dan Vali Arslan’a veda ziyareti

Adana Sualtı İhtisas ve Yüzme Kulübü Başkanı Mehmet Ali Bozkır, son çıkan valiler kararnamesi ile Adana’dan ayrılacak olan Adana Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Halis Arslan’ı makamında ziyaret etti.
22 Eylül 2014 Pazartesi 11:23

Adana Demirspor: 3 - Albimo Alanyaspor: 1

PTT 1.Lig'de Adana Demirspor, sahasında Albimo Alanyaspor'u 3-1 yendi.
21 Eylül 2014 Pazar 22:15

Hak–Par Adana İl Başkanlığı’nda görev değişikliği

Adana Hak Par İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda değişikliğe giderek Mevcut Başkan Mehmet Ali Keştan aday olmadı, yerine tek listeyle Başkan Süleyman Kart getirildi.
21 Eylül 2014 Pazar 16:46

Adana artık kendisini tanıtabilmeli

Adana’nın turizm destinasyonuna dönüştürülebilmesi hedefiyle Adana Ticaret Odası öncülüğünde düzenlenen Çalışma Toplantısı’nın Sonuç Bildirgesi açıklandı.
21 Eylül 2014 Pazar 10:09

Ünüvar, ''Ükemizde 200 binden fazla Alzheimer hastası var''

Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü ile ilgili mesaj yayımladı.
21 Eylül 2014 Pazar 00:02

Altın Koza'da kazananlar belli oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın sonuçları bu gece yapılan Ödül Töreni’nde belli oldu. Buna göre en iyi film, yönetmenliğini Nesimi Yetik’in yaptığı Toz Ruhu’nun oldu.
20 Eylül 2014 Cumartesi 23:29

Kavi, ''TMMOB, bu ülkenin vicdanıdır''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, TMMOB’un onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edeceğini söyledi. Kavi, “Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, barışın, adaletin yani insandan yana olan her fikrin ve fiilin içinde ve özünde olan bir TMMOB; bu ülkenin vicdanıdır” dedi
20 Eylül 2014 Cumartesi 14:50

Altın Koza da Kısa Film Yarışması'nın ödülleri belli oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması”nın sonuçları açıklandı.
19 Eylül 2014 Cuma 19:41

Ulaşım Daire Başkanı değişti

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım Daire Başkanı Alparslan Togay görevinden alındı. Yerine Yardımcı Doçent İlyas Karabıyık getirildi.
19 Eylül 2014 Cuma 19:25

Karate Şampiyonası'ndan 3 madalya ile döndüler

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, güçlü rakiplerine rağmen, geçen ay Artvin’de gerçekleştirilen “Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası”ndan 3 madalya ile dönen sporcuları kutladı.
19 Eylül 2014 Cuma 09:32

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Adana ESOB'a bağlı Adana Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Adana'da bu yıl satışı yapılacak kurbanlık canlı hayvan fiyatlarını açıkladı.
19 Eylül 2014 Cuma 00:06

Vali Büyük'ten Gaziler Günü mesajı

Adana Valisi Mustafa Büyük'ün Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
18 Eylül 2014 Perşembe 18:58

Marina Port'u başkanlara anlattılar‏

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner ve yönetim kurulu üyeleri, Yüreğir ve Seyhan Belediye Başkanlarını ziyaret ederek, her iki ilçede yapılan kentsel dönüşümler hakkında belediye başkanlarından bilgi aldı. Başkanlara da AGİAD’ın Marina Port Projesini anlattı. AGİAD yöneticileri ,ayrıntılarıyla görüşlerine sundukları Marina Port projesiyle ilgili olarak, Başkanlardan destek talebinde bulundu.
18 Eylül 2014 Perşembe 18:54

Çukobirlik Adana Kooperatifi'nde Şaşmaz, dönemi

Çukobirlik Adana Kooperatifi genel kurul toplantısı dün yapıldı. İki liste ile gidilen seçimler sonunda 192 oy alan Aydın Şaşmaz Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, mevcut Birlik yönetimince desteklenen Ömer Ersinadım 132 oy alabildi.
18 Eylül 2014 Perşembe 18:44

Merkez Parti iddialı

Merkez Parti Adana İl Başkanı Adil Paşa ve il yöneticileri ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
18 Eylül 2014 Perşembe 18:35

Soner Sarıkabadayı, Kozan'da konser verdi

Adana’nın Kozan ilçesinde, 21. Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali etkinlikleri kapsamında sanatçı Soner Sarıkabadayı konser verdi.
18 Eylül 2014 Perşembe 10:16

Grand Slam Şampiyonu Soylu, memleketi Adana'da'da

ABD Açık Tenis Turnuvası'nda genç çift bayanlarda Türkiye'ye ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazandıran Milli Tenisçi İpek Soylu,Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi,Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Vali Mustafa Büyük’ün ardından yetişdiği kulüp olan Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (TDSS) onuruna verilen kokteyle katıldı. TDSS üyeleri, Kulübün Eski Başkanlarından İlker Güner, Hilal Aksöz ve mevcut Başkan Ali Baş ile sporcu arkadaşları İpek Soylu’nun raketli fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde "Başarılarının devamını dileriz" yazılı pastayı kestiler.
18 Eylül 2014 Perşembe 09:48

Öğrenciler için toplu taşıma ücreti 1 lira oluyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan sonra toplu taşıma ücretlerinin öğrenciler için 1 lira olacağını duyurdu.
18 Eylül 2014 Perşembe 00:35

Sözlü, ''Çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Havalimanı’nın paralelinde yer alan Barış Bulvarı’nda, büyükşehir asfalt ekiplerinin çalışmasını inceledi. Mahalle sakinleriyle sohbet eden ve dert dinleyen Başkan Hüseyin Sözlü, asfaltlama çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi, hizmetin süreceğini söyledi.
18 Eylül 2014 Perşembe 00:08

Altın Koza'nın açılış galası yapıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Altın Koza Uluslararası Film Festivali açılış galası gerçekleştirilerek sinemanın 100.yılında onur ödülleri dağıtıldı.
17 Eylül 2014 Çarşamba 13:43

Ünlü yıldıza ''Adana Burması''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında Adana’ya gelen, Türkiye’de de uzun yıllar gösterimde kalan, dünyaca ünlü The O.C (Orance Country) dizisinde Marissa Copper karakterini canlandıran Mischa Barton, kent halkından yoğun ilgi gördü.
17 Eylül 2014 Çarşamba 13:40

Yeni, ''Milletimiz hak edene teveccüh gösteriyor''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Kozan ve köylerini gezerek 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdikleri teveccühten dolayı vatandaşlara teşekkür etti.
17 Eylül 2014 Çarşamba 13:32

Adana Gençlikspor Hentbol'de 2. Lige çıkmayı hedefliyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlikspor Hentbol takımı 24-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan bölgesel ligde 28 takım arasından 2.lige çıkmak için mücadele edecek.
17 Eylül 2014 Çarşamba 12:18

Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Ligi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlere model olan masterlere tesis ve ulaşım konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.
17 Eylül 2014 Çarşamba 11:01

Turizmde Adana Markası oluşturulmalı

Adana’nın hem dünya hem de Türkiye turizm pazarında söz sahibi yapacak projelerin üretilerek, turizmde ‘’Adana Markası’’nın oluşturulması gerektiği bildirildi.
17 Eylül 2014 Çarşamba 10:55

Adanalılar Volkan Konak konseriyle coştu

21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında Volkan Konak, Uğur Mumcu Meydanı’nda muhteşem bir konser verdi. On binlerce Adanalının katıldığı konser öncesinde halka hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adanalıları festival etkinliklerine yoğun katılıma davet etti.
16 Eylül 2014 Salı 16:37

Acıbadem'den ''Sağlıklı Günler'' etkinliği

Acıbadem Adana Hastanesi M1 Adana Alışveriş Merkezi içerisinde kurduğu stantta 10-14 Eylül tarihleri arasında “Sağlıklı Günler” etkinliği düzenledi.
16 Eylül 2014 Salı 14:46

ADT provolara başladı

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) 2014-2015 sezonuna “Merhaba” demek için çalışmalara başladı.
16 Eylül 2014 Salı 14:34

Vali Büyük, "Halkımıza '7/24' hizmet verme arzusundayız"‏

Vali Mustafa Büyük, Doğankent ve Solaklı bölgesindeki muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Dile getirilen talep ve beklentileri dinleyen Vali Mustafa Büyük, vatandaşlara hizmette, yerel yönetimler ile birlikte hareket etme gayretinde olduklarını söyledi.
16 Eylül 2014 Salı 14:21

Halis Arslan’a coşkulu uğurlama

Bafra Kaymakamlığı’na atanan Adana Vali Yardımcısı’na, spora hizmetlerinden dolayı TSYD Adana Şube yönetimi plaket sundu.
16 Eylül 2014 Salı 14:14

''Adana ihracatı üzerindeki ölü toprağını atmaya çabalıyoruz''

Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, sanayi firmalarının ihracat kapasitesinin artması ve yapmayanların ise ihracata yönlendirilmesi amacıyla dış ticaret bilgilendirme seminerlerine önem verdiklerini belirterek, “Adana’nın ihracatı üzerindeki ölü toprağını atmak için çaba gösteriyoruz” dedi.
16 Eylül 2014 Salı 12:58

Adanalı Cumali Bonzai'ye karşı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, toplum sağlığını ilgilendiren konularda etkili yöntemlerle bilgilendirme yapmaya devam ediyor. Daha önce hayvan ambulansı tanıtımı için klip çeken tiyatrocu Yunus Yuva bu kez, gençleri ve çocukları pençesine düşüren uyuşturucu madde Bonzai ile mücadele amaçlı kısa filmde rol aldı.
16 Eylül 2014 Salı 00:13

Başkan Sözlü, Söğüt'teki anma şenliklerine katıldı

Bilecik’in Söğüt ilçesinde bu yıl 733’üncüsü gerçekleşen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı sanayi tesislerini de gezdi.
15 Eylül 2014 Pazartesi 19:54

Sözlü, ''Adana Yeşilçam'ın en önemli ilham kaynaklarındandır''

15-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek 21. Altın Koza Film Festivali’nin, Adana ve Türkiye için önemine değinen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “ Türk Sinemasının 100. Yılı’nda Altın Koza Film Festivali’nin önemi ve anlamı bir kat daha artmıştır” dedi.
15 Eylül 2014 Pazartesi 19:49

Demirçalı, Ulaşım Zammını Yargıya Taşıdı

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 30-70 arasında değişen ulaşım zammının iptali için Adana Bölge İdare Mahkemesi’nin dava açtı.
15 Eylül 2014 Pazartesi 13:02

İl Spor Merkezleri'nde Adana Türkiye birincisi oldu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 28 branşta 6-16 yaş grubu 47 bin öğrencinin sporla tanıştığı il spor merkezlerinde en fazla başvurunun atletizme olduğunu, iki yıldır Türkiye genelinde birinci olduklarını söyledi.
15 Eylül 2014 Pazartesi 10:55

The O.C.'nin yıldızı Mischa Barton, Altın Koza'da

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 – 21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 21. Altın Koza Film Festivali, ‘Türk Sineması’nın 100. Yılı’ temalı açılış gecesinde, ülkemizde gösterildiği dönemde ilgiyle izlenen gençlik dizisi The O.C.'nin yıldızı Mischa Barton’ı, Adana’da ağırlamaya hazırlanıyor.
15 Eylül 2014 Pazartesi 10:50

Giresunspor: 0 - Adana Demirspor: 1

PTT 1 Lig'deki temsilcimiz Adana Demirspor, deplasmanda Giresunspor'u 1-0 yendi.
14 Eylül 2014 Pazar 19:03

Altın Koza başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Altın Koza Film Festivali yarın başlıyor. 21 Eylül’e kadar devam edecek festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması düzenlenecek. Yarışmalar dışında dünyanın çeşitli ülkelerinden 205 film, 10 sinema salonunda 515 tekrarla izleyiciyle buluşacak.
14 Eylül 2014 Pazar 14:43

Vali Büyük'ten yeni öğretim yılı mesajı

Vali Mustafa Büyük, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı nedeniyle mesaj yayımladı.
14 Eylül 2014 Pazar 14:34

ADEO Mali Genel Kurulu yapıldı

Divan Başkanlığını Ecz. Alev Ersan’ın yaptığı Adana Eczacı Odası’nın 2013-2014 yılı Olağan Mali Genel Kurulu ADEO Ecz. Ali Ersan Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Genel Kurulda konuşan ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, Kar oranlarında iyileştirme yapılmadan olası mal fazlalarının kaldırılmasıyla birlikte binlerce eczacı, eczanesini kapatmak zorunda kalacaktır dedi.
14 Eylül 2014 Pazar 14:31

İzgioğlu: ''Tek çaremiz milli uyanış‏''

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, yeni eğitim-öğretim dönemine dair mesajında önemli vurgularda bulundu.
14 Eylül 2014 Pazar 14:22

Oto Center esnafından Sözlü'ye teşekkür

Adana Oto Galericiler Sitesi Oto Center Başkanı İbrahim Öcal, Oto Galericiler Odası Başkanı Velat Şen ve site esnafı, yolların yapımı ve asfaltıyla ilgili seçim öncesi bir takım sözler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kısa sürede harekete geçtiğini belirtip, teşekkür etti.
14 Eylül 2014 Pazar 09:45

Gündem belirleyen 13 belgesel Altın Koza'da

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 15-21 Eylül’de gerçekleşecek olan 21. Adana Altın Koza Film Festivali, belgesellerle dünyanın gündemini izlemeye devam ediyor. Uluslararası festivallerde başarı kazanmış, gezegenin nabzını tutan belgeseller bu sene de festivalde başköşede...
13 Eylül 2014 Cumartesi 17:50

Büyükşehir uyuşturucuya savaş açtı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nca, yaygınlaşan uyuşturucu kullanımıyla ilgili anne-babaları bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.
13 Eylül 2014 Cumartesi 10:20

ASKİ ilk yabancısına kavuştu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor’un Karadağ’lı forveti Milica Jovanovic Adana’ya geldi. Sağlık kontrolleri tamamlanan oyuncu, takım arkadaşları ve teknik ekiple tanıştıktan sonra, Mersin Büyükşehir ile oynanan özel maçı izledi.
13 Eylül 2014 Cumartesi 10:11

“Çocuğunuz üstün zekalı olabilir”

Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER) Başkanı Murat Acar, okul hayatında tembel, yaramaz, isteksiz veya yetersiz görünen öğrencilerin üstün zekalı olabileceğini hatırlatarak “Bu seviyede ki çocuklar sanılanın aksine çok ciddi bir eğitime ihtiyacı vardır” diye önemli bir uyarıda bulundu.
13 Eylül 2014 Cumartesi 09:57

Hakemler sezonu açtı

Adanalı futbol hakemleri 2014-2015 futbol sezonunu törenle açtı. Atatürk Anıtı önünde, Adana Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde MHK Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu, Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Çiftçi, İl Hakem Kurulu Başkanı Hüseyin Özçelik, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD)Adana Şube Başkanı Burak Cem Tahiroğlu, kulüp yöneticileri ve hakemler katılarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenk sundular.
13 Eylül 2014 Cumartesi 00:45

Milletvekili Erdinç'ten Torba Yasa açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, AR-GE Başkan Yardımcısı, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Av. Mehmet Şükrü Erdinç, yoğun bir çalışmanın ardından TBMM’den geçen ‘Torba Yasa’ ile alakalı açıklamalarda bulundu.
12 Eylül 2014 Cuma 13:01

Cannes'den Altın Koza'ya

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Adana Altın Koza Film Festivali'nde bu yıl yine merakla beklenen filmlerin Türkiye de ilk gösterimleri yapılacak!
12 Eylül 2014 Cuma 12:59

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur