4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
CHP Çukurova İlçe Teşkilatı'ndan Baro'ya ziyaret ÇGC'den sansüre tepki‏ Vali Büyük, Pozantı'da Çocuk atletizm semineri Adana'da trafik kazası: 2 ölü, 12 yaralı TMMOB Adana sorunlarını tartışacak MHP Yüreğir kongreye hazır Balcalı'da hayat kurtaran uygulama Kıvanç, ''Zor koşulları fırsata çevirmeliyiz'' ''Cumhuriyetin sorumluluğu öğretmenlerimizin omuzundadır''

Adana haberleri

TMMOB Adana sorunlarını tartışacak

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, Adana 3. Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulu üyeleri ile Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret ederek destek istedi.
27 Kasım 2014 Perşembe 12:37

Kıvanç, ''Zor koşulları fırsata çevirmeliyiz''

Adana Sanayi Odası (ADASO) Meslek Komiteleri’nin İkinci Ortak Toplantısı’nda sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, yaşanan zor koşulların önümüzdeki süreçte mutlaka fırsata dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.
27 Kasım 2014 Perşembe 12:17

''Cumhuriyetin sorumluluğu öğretmenlerimizin omuzundadır''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilciliği’nin, Öğretmenler Günü nedeniyle Öğretmenevi’nde düzenlediği geceye katıldı. Başkan Sözlü, öğretmenlere yüklenen sorumluluğun büyüklüğünden ve Türk Kamu Sen üyesi öğretmenlerin yaptığı fedakarlıktan bahsetti.
27 Kasım 2014 Perşembe 00:03

Türkiye’nin en büyük müze kompleksi Adana’ya yapılıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, AR-GE Başkan Yardımcısı, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Av. Mehmet Şükrü Erdinç, bakanlık bütçeleri görüşülürken bir konuşma yaptı ve turizm alanında Adana’ya kazandırılan yatırımlar için Bakan Ömer Çelik’e teşekkür etti.
26 Kasım 2014 Çarşamba 12:04

Projelerine sahip çıkıyorlar

Adana Rotary Kulübü bütün projelerini takip ettiği gibi 2010 yılında İncirlik’te yapılan Adana Rotary Kulübü Anaokulu’nu ziyaret etti ve eksiklikler hakkında bilgi aldı.
26 Kasım 2014 Çarşamba 11:27

Hadi, ''Gençlerin ilgi duyduğu her alanda kurslar açıyoruz''

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, halkın ilgi duyduğu her alanda kurslar açtıklarını söyledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba 11:20

Büyükşehir personeline sağlık taraması

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik genel sağlık taraması yapıldı. İşçi ve memur statüsünde hizmet veren personel genel sağlık taramasından geçirildi.
26 Kasım 2014 Çarşamba 00:02

Öner kardeşler final için vuracak

Adana’nın gururu profesyonel boksörler Öner Kardeşler, 21 Kasım’da, yarı finale kalmak için Almanya’da çıktıkları boks gecesinde rakiplerini nakavtla yenerek, finalde mücadele etme şansını kazandılar. Boksörleri Adana’ya dönüşlerinde, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak ve kalabalık bir grup karşıladı.
26 Kasım 2014 Çarşamba 00:01

CHP’li kadınlar şiddete karşı çıktı

CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, sadece Ekim ayında 29 kadının yaşam hakkının elinden aldığını belirtti.
25 Kasım 2014 Salı 19:10

Vergi Affı'nda son bir hafta

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, tanışmak ve vergi barışı konularında görüşmek üzere Adana Ticaret Borsasını yönetimini ziyaret etti.
25 Kasım 2014 Salı 10:24

10 ayda 255 kadın öldürüldü

İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Argunşah, ülkemizde kadınların sırf kadın oldukları için her türlü şiddete ve katmerli sömürüye maruz kaldıklarını vurguladı
25 Kasım 2014 Salı 10:22

AYAMDER’den 50 Öğrenciye giyim yardımı

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Aladağ ilçesinde 50 yardıma muhtaç öğrenciye giyim yardımında bulunarak onları sevindirdi.
25 Kasım 2014 Salı 08:44

Aybaba, ''Sınmaz, istifasını gözden geçirecektir''

Adana Demirspor Kulübü Sportif Direktörü Samet Aybaba, görevinden istifa eden 2. Başkan Cahit Sınmaz'ın kararını yeniden gözden geçireceğine inandığını söyledi.
25 Kasım 2014 Salı 01:00

Akkuş, ''TEOG sırasında gürültü yapılmamalı''

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, TEOG sınavının yapılacağı gün ve saatlerde, gürültü yapılmaması uyarısında bulunuldu.
25 Kasım 2014 Salı 00:05

Büyükşehirde göğüs kanseri konferansı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, toplum sağlığını tehdit eden hastalıklarla ilgili bilgilendirme etkinliklerini sürdürüyor.
25 Kasım 2014 Salı 00:00

Acıbadem sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Acıbadem Adana Hastanesi, her gün hastanede artan yemekleri Adana Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile barınaklarda yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarına gönderiyor.
24 Kasım 2014 Pazartesi 18:50

Masa Tenisi teşvik müsabakaları tamamlandı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyet programında yer alan “Masa Tenisi Ferdi ve Takım Teşvik Müsabakaları” tamamlandı.
24 Kasım 2014 Pazartesi 18:15

Gümüşdamla kabri başında anıldı‏

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski Genel Sekreteri ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Mustafa Gümüşdamla, aramızdan ayrılışının 3. Yıl dönümünde, Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
24 Kasım 2014 Pazartesi 17:32

"Görünmeyen Şiddet ve Psikolojik Etkileri"‏

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Kadın Komisyonu Sözcüsü Makina Mühendisi Arzu İdem, “Şiddetin ister toplumsal yaşamda, ister devletler tarafından yapılmış ya da göz yumulmuş olsun yasal değildir ve bir insan hakkı ihlalidir.” dedi.
24 Kasım 2014 Pazartesi 01:00

Gol düellosu Adana Demirspor'un

PTT 1.Lig 10. haftasında, Adana Demirspor, Şanlıurfaspor'u deplasmanda 3-2 yendi.
23 Kasım 2014 Pazar 16:19

Sözlü, MİS'te güven tazeledi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan seçildi.
23 Kasım 2014 Pazar 12:54

ADASO'dan Tunalı'ya ziyaret

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’yı ziyaret etti.
23 Kasım 2014 Pazar 12:13

Sancaklı tartı tarım fuarına damgasını vurdu

Adana’da tartım sistemleri üretim ve kalibrasyonu alanında 2007 yılından bu yana üretim yapan Sancaklı tartı, Adana 8. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknoloji Fuarı’na damgasını vurdu.
23 Kasım 2014 Pazar 11:49

Bedestenci'den ATB'ye ziyaret

Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Sertifikalı Programlar Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan, işbirliği konularında istişarede bulunmak için Adana Ticaret Borsası Yönetimini ziyaret etti.
23 Kasım 2014 Pazar 00:49

İŞKAD'dan gençlere destek

Adana İş Kadınları Derneği(İŞKAD) Demokrasi ve Hukuk Topluluğu işbirliği ile Avrupa Birliği Ulusal Ajans tarafından verilen fonla dünya gençlerini Adana'da buluşturdu.
23 Kasım 2014 Pazar 00:43

Şiddete karşı topyekün mücadele çağrısı

CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, 23-28 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde çeşitli kampanyalar düzenleneceğini bildirdi
23 Kasım 2014 Pazar 00:40

''Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası" Etkinlikleri

Toplumun ağız diş sağlığı konusunda bilinçlenmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Bilimsel Dişhekimliğinin 106. Yılı kutlamaları Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı.
23 Kasım 2014 Pazar 00:38

Sezonun ilk atletizm yarışmaları yapıldı

Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, sezonun ilk atletizm yarışmalarının yapıldığını söyledi.
23 Kasım 2014 Pazar 00:35

Baro, Bölge İdare Mahkemeleri için destek turunda

Baro Yönetimi, Bölge İdare Mahkemelerinin kapanmaması için Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, Demokratik Kitle Örgütleri ve CHP'den sonra Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Bağımsız ve Demokrasi Partisi (BDP) 'nin İl Başkanlarını da ziyaret etti.
22 Kasım 2014 Cumartesi 11:01

Bir Adana Delikanlısı 'ASIM SAVAŞ' sergisi

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ve Adana Diş Hekimleri Odasının ortaklaşa hazırladıkları , 'Bir Adana Delikanlısı: Asım Savaş' sergisi 27 Kasım 2014 tarihinde saat 19.00’da Altınoran Sanat Galerisi’nde açılacak.
22 Kasım 2014 Cumartesi 10:54

Seyhan'daki sokak hayvanları için işbirliği

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, hayvansever sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle beraber, Seyhan’daki sokak hayvanlarının korunması için, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti.
22 Kasım 2014 Cumartesi 00:42

Adana-İran arasında ekonomik işbirliği hazırlığı

İran’ın Türkiye Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziyarette, ilişkilerin geliştirilmesi ve ekonomik işbirliğine dönüştürülmesi için karşılıklı adımlar atılması yönünde görüş birliğine varıldı.
21 Kasım 2014 Cuma 13:29

Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın''

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi barışının öngörüldüğü torba yasadan tüm mükelleflerin yararlanması çağrısında bulundu. Vergi Borçlarının Affını öngören yasanın bir daha çıkmayabileceğine dikkat çeken Ahmet Tunalı, “Mükellef açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düzenlemeden vergi borçları olanların mutlaka yararlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
21 Kasım 2014 Cuma 11:07

Bu kez hamile doktora saldırdılar

Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Servinde görevli Uzman Hekim Selva Köylüoğlu, poliklinikte üç kadın tarafından darp edildi. Saldırganlar yakalanarak ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürülürken darp edilen hamile hekime üç gün iş göremez raporu verildi.
21 Kasım 2014 Cuma 10:33

Hüseyin Sözlü, ''Tarım desteklenmeli''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tarım üreticisinin desteklenmesinin, ülkenin gelecek nesillerine sağlık olarak yansıyacağını ve bu özelliğin tarımı ekonomik olduğu kadar, stratejik bir faaliyet haline de getirdiğini kaydetti.
21 Kasım 2014 Cuma 00:12

İran Büyükelçisi'nden ADASO'ya ziyaret

İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bıkdeli, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Bikdeli, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan serbest ticaret anlaşmasıyla, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağını belirterek, yatırım ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesini istedi. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da, anlaşma kapsamındaki ürün gruplarının genişletilmesi ve ticaret şartlarının kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı.
21 Kasım 2014 Cuma 00:08

Adana 8. Tarım Fuarı’nda Kozan Belediyesi farkı

Adana 8. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Kozan Belediyesi, hazırladığı yöresel stand ile fuara damgasını vurdu.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:18

Rukiye Çinkılıç: “Adana’da tarım ve sanayi çökmüştür”

CHP Adana Kadın Kolları Başkanlığı’nın evsahipliğinde gerçekleşen 2. Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı, yoğun katılıma sahne oldu.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:10

Uludağ'a Havacılık Kulübü'nden plaket

Sarıçam Belediye Başkanı Avukat Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret eden Adana Havacılık Kulübü Başkanı Güner Akkaya, 2014 yılı içinde sportif faaliyetlere sağladığı katkıdan dolayı plaket takdim etti.
20 Kasım 2014 Perşembe 19:05

Katlav, “Kadın Örgütleri İle Stratejik Ortaklıklar Kuracağız”

Yeditepe Üniversitesi evsahipliğinde 14-15 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi “YIRCoBS 2014” İmza törenine Birleşmiş Milletler'den Sorumlu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda BPW Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Türkiye Kurucu Başkanı Doktor Arzu Özyol, BPW Türkiye Federasyonu ve Türkiye kulüp başkanları ve üyelerinin yanı sıra BPW Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav katıldı.
20 Kasım 2014 Perşembe 10:32

Adana'da hentbol hakem gelişim semineri

Hentbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Metin Muhacir,yeni hakemlerle aile ortamı yakalayacaklarını söyledi.
20 Kasım 2014 Perşembe 09:44

MHP Adana’da kongre takvimi açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Teşkilatlarında kongre takvimi belli oldu; ilçe kongreleri 6-28 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19 Kasım 2014 Çarşamba 19:43

ATODER'den ATO Başkanına ziyareti

Talasemi Federasyonu Türkiye ve (ATODER) Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ali Kılıç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe'yi ziyaret etti.
19 Kasım 2014 Çarşamba 11:00

Adana'da ilk defa Kürşat Başar

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından organize edilen Adana'da ilk defa Kürşat Başar ile 'YAZ' kitabının imza günü yoğun bir katılımla Cosecha Restoran'da yapıldı. Yoğun katılımın olduğu imza gününde Başar hayranları bol bol fotoğraf çektirdi.
19 Kasım 2014 Çarşamba 10:54

Göz hastalıklarında erken teşhis önemli

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, göz hastalıkları uzmanlarını Adanalılarla buluşturdu.
19 Kasım 2014 Çarşamba 00:04

Köy okullarına destek

Çukurova Üniversitesi Feke Meslek Yüksekokulu Adana Valiliği SODES projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza attı. SODES desteği ile yürütülen projenin yürütücülüğünü Prof. Dr. Nazan Koluman üstlenirken proje ile Feke İlçesi’nde bulunan 5 adet yoksulluk sınırı altında kalan ilköğretim okuluna 60 kişilik sinema salonu, 100 kitaplık bir kütüphane ile 30 kişilik çalışma odası yaptırıldı.
18 Kasım 2014 Salı 10:51

Tufanbeyli’de sokak hayvanları için rehabilitasyon çalışması

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı ve Büyükşehir ekibi, Tufanbeyli’de sokak hayvanları için rehabilitasyon çalışması başlattı.
18 Kasım 2014 Salı 00:52

Sanayicilere, haksız ithalata karşı koruma önlemleri anlatıldı

Adana Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, ticaret politikası önlemleri ve haksız ithalat konusunda sanayiciler bilgilendirildi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:40

Özhan, öğrencilere Şeker Hastalığını (DİYABET) anlattı

Adana 5 Ocak Lions Kulübü bir kez daha öğrencilere “ Şeker Hastalığı” konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Endokrinoloji Hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Özhan, yapılan diyabet araştırmalarında 20 yaş üzerindeki diyabet görülme oranının %14 değerine ulaştığını söyledi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:19

Yerel Yönetimler Kent Konseyleriyle Çalışabilmeli

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu’ndan “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” paneli yapıldı. Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu, “Kent Konseyleri, yerel yönetimlere rağmen, fakat yerel yönetimlerle çalışabileceğimiz bir kültür oluşturabilmeliyiz” dedi.
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:09

Adanalı kadınlarda ‘Suriyeli kuma’ korkusu

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Adana’da Türk kadınlarının Suriyeli mülteciler nedeniyle ikinci, üçüncü eş korkusu yaşadığını söyledi
17 Kasım 2014 Pazartesi 16:25

“Sorunlara köklü çözüm sağlayacak hizmetler yapacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Varsaklar Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Sözlü, Sarıçam ve bölge insanına kalıcı, temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmetler vereceklerini ifade etti.
17 Kasım 2014 Pazartesi 00:01

V1 Chellenge sezon finali Adana'da yapıldı

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortak organizasyonuyla , Adana’da yapılan V1 Chellenge Yarışları’nın Sezon Finali nefes kesti. Kıyasıya yarışan otomobillerin lastik sesleri Adana’yı inletirken, V1 Chellenge heyecanı, canlı TV yayınıyla Türkiye ve dünyaya aynı anda yaşatıldı.
16 Kasım 2014 Pazar 18:13

Karalar, turizme el attı

Adana'nın Merkez ilçe Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TÜRSAB Eski Adana BYK Başkanı turizmci Nesrin Göçhan ile birlikte kentin tarihi yerlerini gezdi.
16 Kasım 2014 Pazar 12:53

Adanalı Boşnaklardan Aşure Günü etkinliği

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ferhat Gezer, sadece Müslümanların değil, tüm dinlerin ortak noktalarından biri olan Aşure Günü'nün temelinde kardeşlik, birlik, sevgi, anlayış ve hoşgörünün anlamı saklı olduğunu belirterek, “Aşure kardeşliktir, aşure yardımlaşmaktır ve aşure bir kültürdür ” dedi.
16 Kasım 2014 Pazar 11:56

‘’Sınav kaygısını anne-babaların tutumu körüklüyor’’

Zeytindalı Danışmanlık sahibi Psikiyatri Uzmanı Sümer Öztanrıöver, Adana Final Okulları’nda veli ve öğrencilere TEOG öncesi sınav kaygısını aşmaları konusunda konferans vererek, önerilerde bulundu.
16 Kasım 2014 Pazar 11:48

Gürkan'dan şampiyonlara ziyaret

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Online Çevre (ENO) isimli kuruluş tarafından düzenlenen fidan dikme yarışmasında Dünya 2. olan Karaisalı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, kampanyaya katılan ve büyük bir başarı kazanan öğrencileri ve projeye destek verenleri tebrik etti.
16 Kasım 2014 Pazar 11:25

Türk Eğitim-Sen'den aşure etkinliği

Muharrem ayı dolayısıyla Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun Üyelerine aşure dağıttı.
16 Kasım 2014 Pazar 11:21

Veteriner Hekimlere ziyaret

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, genel sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Resmiye Kaya Niron ve Dr. Ömer Eşki, Adana Veteriner Hekimler Odası yeni başkanı Nihat Köse’yi ‘hayırlamak’ için ziyaret etti.
16 Kasım 2014 Pazar 01:22

ATB'de "Pazarlama Odaklı Stratejik Yönetim" Eğitimi

Adana Ticaret Borsası üyelerine yönelik düzenlediği eğitimlerinde bu kez İK Grup İnsan Kaynakları Danışmanlık A.Ş işbirliği ile “Pazarlama Odaklı Stratejik Yönetim” konusunda seminer verdi.
16 Kasım 2014 Pazar 01:20

Kozan Belediyesi 8.Tarım Fuarı’na katılacak

Kozan Belediyesi , Adana’da düzenlenecek olan 8. Adana Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na katılacak.
15 Kasım 2014 Cumartesi 16:49

Salıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Yaşam” etkinliği büyük katılımla gerçekleştirildi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 10:47

Orhan Sümer, ''Sözlü ekmek ile oynamasın''

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan işçilerin çıkarılmasına karşı olduklarını belirtip ‘Bu konuda yanlış yapıyorlar. Tepkimizi dile getirip Sayın Hüseyin Sözlü Beyle de bu konuyu konuştuk. Sayın Sözlü'de düzelteceklerinin sözünü verdi' dedi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 10:05

Vali Büyük, Adana Oto Sanayi Sitesini Ziyaret Etti

Vali Mustafa Büyük, Adana Oto Sanayi Sitesini Ziyaret Ederek, Esnaf ve Sanatkârların Sorunlarını Dinledi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 01:05

Adana'da yarın 'V1 Chellenge” fırtınası esecek

AGİAD- Adana Büyükşehir Belediyesi İşbirliğiyle “V1 Chelenge Yarışları'' yarın Adana'da yapılacak.
15 Kasım 2014 Cumartesi 00:39

Kazanda aşure Dillerde dua

MHP Adana İl Kadın Kolları ve MHP Seyhan İlçe Kadın Kollarının birlikte düzenlediği Kerbela Şehitlerinin anıldığı aşure etkinliğine katılım çok yoğun oldu.
14 Kasım 2014 Cuma 17:46

Çocuk hakları projesi‏

Adana’da, Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) ve Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği ortaklığı, Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Barosu’nun iştirakiyle hazırlanan “Çocuk Hakları ve Demokrasi Atölyeleri” başlıklı proje başladı.
14 Kasım 2014 Cuma 17:27

Büyük, girişimcileri Adana’da yatırım yapmaya çağırdı

Adana ekonomisinin gelişip kalkınması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade eden Vali Mustafa Büyük, kent ve ülke ekonomisine katkı koyan firmalara yönelik ziyaretlerini sürdürdü.
14 Kasım 2014 Cuma 17:25

Çıtırık, ''Meslek etiği kuralları önceliğimiz olacak''

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, 2014-2015 staj eğitim yılı programında yaptığı açılış konuşmasında, stajyer avukatlara, “Bizim için asıl önemli olan sizlerin hangi fakülteden mezun olduğunuz değil, hukukçu nosyononuz ve ettiğiniz yemine sadık kalıp kalmadığınızdır” dedi.
14 Kasım 2014 Cuma 10:07

Yüzme Hakem Gelişim semineri

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Pervin Bulut, hakem gelişim seminerinde yaptığı konuşmada, hakemlerin tarafsız ve güvenilir olması gerektiğini söyledi.
14 Kasım 2014 Cuma 08:11

Japonlar, Adana’nın çöpünden enerji üretmek için geldiler

Japon Devi firmaların temsilcieri, katı atıktan enerji üretmek için fizilibite çalışması yapmak üzere Adana’ya geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle görüşen, Japon Hükümeti destekli heyet, fizilibite çalışmalarının ardından, katı atıktan enerji üretiminin verimli olup olmayacağı konusunda karar verecek.
13 Kasım 2014 Perşembe 17:48

Karaisalı Gül kokacak

Karaisalı ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Karaisalı’ya 5 bin gül fidanı dikilmeye başlandı.
13 Kasım 2014 Perşembe 15:15

Önlem Almak İçin Ölümlü Kaza Beklemeyin!‏

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu, 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ndeki kazanın, asansör tadilatının tamamlanmadan ve tadilatın bitirilmesinin ardından gerçekleştirilmesi gereken kontrollerin yapılmadan kullanıma açılmasının ana sebep olduğunu açıkladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 14:36

''Sevgili Doktor'' izleyici karşısında

Adana Devlet Tiyatrosu geçen sezon oyunu olan “SEVGİLİ DOKTOR” ile 18-29 Kasım tarihleri arasında yeniden izleyici karşısına çıkacak.
13 Kasım 2014 Perşembe 11:13

Ege Bagatur, Mezarı Başında Anılacak

Adana eski Belediye Başkanı Avukat Ege Bağatur, ölümünün 24’üncü yılında Buruk Mezarlığı’ndaki kabri başında anılacak.
13 Kasım 2014 Perşembe 10:28

Adana'da halter teşvik müsabakaları

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyet programınde yer alan “Halter Teşvik Müsabakaları” gerçekleştirildi.
13 Kasım 2014 Perşembe 10:21

Hastane asansörü düştü: 6 yaralı

Adana Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ndeki yolcu asansörünün düşmesi sonucu 6 kişi yaralandı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:01

AÇS ve BTÜ işbirliği protokolü

Adana Çimento, ülke gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Ar-Ge alanında bölgesinde gerçekleştirdiği öncü çalışmalar kapsamında; Haziran 2014’ te Çukurova Üniversitesi ile imzaladığı İşbirliği Protokolünden sonra; Kasım 2014’ te Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi ile İşbirliği Çerçeve Protokolü imzaladı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:55

Madde Bağımlılığı Tiyatro Oyunu ile sahnelendi‏

İl Emniyet Müdürlüğü, Seyhan Kaymakamlığı ve Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) tarafından ortaklaşa yürütülen "Maddesiz Hayat ve Mutlu Aile" projesi, Adana Devlet Tiyatrosu tarafından “Yarınlara Geç Kalmadan” adlı oyunla Sahnelendi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 14:44

Hüseyin Sözlü, ''Demokrasi ve kolektif kültür gelişecek''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kent Konseyi Genel Kurulu’nda, Adana’da gelişimin ve refahın birlik beraberlik ruhuyla ve demokratik kültürün kökleştirilmesiyle sağlanacağını söyledi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 13:03

Satın aldığı ürünün etiketini okuyan kilo almıyor

Fast food gıdalara yönelmek, dengesiz beslenmek, marketlerdeki hazır ürünlerin kolay ulaşabilmek, yoğun iş hayatının getirdiği yoğunluk ve hazır gıdaların hazırlanmasının kolay olması… Bütün bunların sonucunda son yıllarda obezite tüm dünyada artış gösteriyor. Araştırmalar, ülkemizde de obezitenin halkın %31’i için artık bir sorun olduğunu gösteriyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:10

Yerel yönetimler masaya yatırılıyor

Adana yerel yönetimleri, Çetin Yiğenoğlu’nun yazdığı eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak monografisiyle ilgili kitaba dayanılarak düzenlenen bir panelle irdeleniyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:04

Adana Barosu'ndan Sözlü'ye ziyaret

Genel Kurul sonrası yeniden Adana Barosu'nun Başkanlığına seçilen Mengücek Gazi Çıtırık ve Baro Genel Sekreteri Merdan Özberk, Baro Saymanı Hare Arabacı Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi İskender Gökçeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.
12 Kasım 2014 Çarşamba 11:01

Birlik Vakfı'ndan ATB'ye ziyaret

Birlik Vakfı Adana Şube Başkanı Ecz. Mustafa Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Murtaza Kılçık, Yasin Işık ile Naci Aslan istişarede bulunmak ve üretilecek projelerde birlikte çalışmak için Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret etti.
12 Kasım 2014 Çarşamba 10:47

Şanlıurfa'daki Türkmenlere kamyon dolusu yardım

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın, Adana’daki hayırseverlerlerden topladığı 1 kamyon dolusu yardım malzemesi, Şanlıurfa’ya göç etmek zorunda kalan yaklaşık 100 Türkmen aileye ulaştırıldı.
11 Kasım 2014 Salı 18:04

ÇMO’dan çevreye duyarlı kentsel dönüşüm talebi

Çevre Muhendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, kentsel dönüşümün çevresel etkiler gözardı edilmeden hayata geçirilmesini istedi. Koza TV’de yayınlanan ve Gazeteci Murat Barhun’un hazırlayıp sunduğu Parantez programına konuk olan Doğan, Kentsel dönüşümün çevresel etkilerin de gözönünde bulundurulmasının yaşam kalitesini yükselteceğini söyledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:59

Hadi, şampiyon Masterler Atletizm takımını kabul etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, spor yapan masterlerin hem gençlere model olduğunu hem de sağlık harcamalarının azalmasına katkı sağladıklarını söyledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:53

Adana’da “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” paneli

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu tarafından “Bilgi ve Toplum Merkezli Kent Konseyleri” konulu panel düzenledi.
11 Kasım 2014 Salı 16:47

Başkan Sözlü'yü kızdırdılar

Adana genelindeki 736 araçlık parkmetrelerin meclisin almış olduğu karar ile yetki devrini alan İmar AŞ tarafından ihale edilecek olması CHP'li Encümen Üyesi Vahap Çolak'ın istifasına neden oldu. Öte yandan Başkan Hüseyin Sözlü, meclis üyelerinin komisyonda attıkları imzaların arkasında durmalarını isteyerek ‘gerekirse doğrudan başkanlık olarak parkmetreleri direk ben ihale edeceğim. Kararım budur. Bu işi de kökünden hallederim' dedi.
11 Kasım 2014 Salı 00:11

Adana ASKİ Spor tam gaz

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, evinde ağırladığı Osmaniye Gençlik Spor’u 82 – 59 mağlup etti.
11 Kasım 2014 Salı 00:00

Adana Barosu'ndan istinaf mahkemeleri açıklaması

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, “Bölge İdare Mahkemeleri (İstinaf) sorunu baromuzun değil, tüm Adanalıların sorunudur” dedi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:00

AK Parti’li kadınlar, aşure dağıttı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Kadın Kolları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için mevlit okutarak aşure dağıttı.
10 Kasım 2014 Pazartesi 16:27

5 Ocak Stadyumu’na konut ve AVM yapılamayacak

Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Gülcan Ulutürk, Adanalılar adına açtıkları davayı 1. İdare Mahkemesi’nin haklı bulduğunu belirtti.
10 Kasım 2014 Pazartesi 13:09

Boşnakların Atatürk sevgisi

Adanalı Boşnaklar, Cumhuriyetimizin kurcusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 76. Yıldönümünde ‘Boşnakların Atatürk Sevgisi’ konulu programla andılar.
10 Kasım 2014 Pazartesi 11:18

Adana Demirspor, zorda olsa yenmeyi başardı

PTT 1.Lig de Adana Demirspor, 1-0 yenik duruma düştüğü maçta Karşıyaka'yı zorda olsa yendi: 2-1
9 Kasım 2014 Pazar 16:06

Yaz Biatlonu'nda dereceye girdiler

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Seyhan Baraj Gölü’nde Su Sporları Şenliği düzenleyeceklerini söyledi.
9 Kasım 2014 Pazar 15:11

Milli Eğitim istişare toplantısı

Türk Eğitim Sen Adana Çukurova Üniversitesi 3 Nolu Şubesine bağlı Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi temsilcileri üyelerine kendilerini tanıtma amacıyla Türk Eğitim Sen Adana ÇÜ. Üniversitesi Adana Şube Başkanı Rıfat Çelik öncülünde bir araya gelerek istişare toplantısı yaptılar.
9 Kasım 2014 Pazar 15:08

Bereketli topraklar için barışı aradılar

Adana Tabip Odası’nın Ortadoğu’da barışın yaşanması için geleneksel olarak düzenlediği “Bereketli Topraklar Barışı Arıyor” panelinin üçüncüsü Çukurova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
9 Kasım 2014 Pazar 00:15

Adana ASKİ Evinde Galip: 82-59

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) Adana ASKİ, sahasında Osmaniye Gençlik'i 82-59 mağlup etti.
9 Kasım 2014 Pazar 00:02

Altın Koza İstanbul Tüyap'ta

Adana Büyükşehir Belediyesi, Altın Koza Film Festivali kapsamında 300’e yakın yayını ile bu yıl 33.sü gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında Büyükşehir Belediyesi yayınlarıyla özel bir stand açarak; Adana’yı ulusal ve uluslararası yayıncılara tanıtacak. 8-16 Kasım 2014 tarihlerine kadar sürecek olan fuar bugün başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’yı tanıtan ve Büyükşehir Belediyesi yayınlarıyla İstanbul Tüyap Kitap Fuarında..
8 Kasım 2014 Cumartesi 13:45

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur