Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Ev tozu alerjisine dikkat Yeşiltaş, ''AK Parti şaha kalktı'' Adana'da Zuhal Olcay rüzgarı Büyükşehir, Yüreğir ve Seyhan'da yolları asfaltlıyor Türkmen, ''Adana valisinin açıklaması sorumsuzluktur'' Geleceğin Öğretmenleri Şiirli Halk Tiyatrosu İle Sahnedeydi Batik Çalıştayı Türkmen, ''Yakalanan kişi uzun yıllar önce müvekkilimdi'' Bulut, Elif Doğan Türkmen’e yapılan saldırıyı kınadı Türkmen, ''Sağlık durumum iyi. Saldırılar bizi yıldıramaz''

Adana haberleri

Büyükşehir, Yüreğir ve Seyhan'da yolları asfaltlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, bir yandan ilçelerde, yayla ve köy yollarında asfaltlama, genişletme ve yol açma çalışmalarına hızla devam ederken bir yandan da Adana merkezde asfaltlama hizmetlerini sürdürüyor.
26 Mayıs 2015 Salı 15:03

Türkmen, ''Adana valisinin açıklaması sorumsuzluktur''

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ayaklarından yaralanan CHP Adana 1. Sıra Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, ''Sayın Vali, kimliği belli olan saldırgan henüz yakalanmamışken, sorgusu yapılmamışken, olayı neden gerçekleştirdiğinin üzerindeki sır perdesi kalkmamışken, silahlı saldırıyı, ‘Avukat-müvekkil ilişkisi’ne dayandırması en basit tabirle sorumsuzluktur'' dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 13:20

Türkmen, ''Yakalanan kişi uzun yıllar önce müvekkilimdi''

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ayaklarından yaralanan CHP Adana 1. Sıra Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, ''Yakalanan kişi uzun yıllar önce müvekkilimdi'' dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 12:43

Bulut, Elif Doğan Türkmen’e yapılan saldırıyı kınadı

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Elif Doğan Türkmen’e yapılan saldırıyı kınadı.
26 Mayıs 2015 Salı 12:37

Türkmen, ''Sağlık durumum iyi. Saldırılar bizi yıldıramaz''

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ayaklarından yaralanan CHP Adana 1. Sıra Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, ''Sağlık durumum gayet iyi. Bu tür saldırılar, bizi yıldıramaz'' dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 12:26

Türkmen'i yaralayan müvekkili çıktı

CHP Adana 1. sıra Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen'in kocası Ahmet Türkmen, saldırganın eşinin eski müvekkili olduğunu ve birkaç kez para istemesi nedeniyle tartıştıklarını söyledi.
26 Mayıs 2015 Salı 11:50

CHP'nin kadın adayı ayaklarından silahla vuruldu

CHP Adana 1. Sıra Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, silahla ayaklarından vurularak yaralandı.
26 Mayıs 2015 Salı 10:28

Vali Büyük, “Borsa, kaliteyi arttıran özelliği ile öne çıkıyor”

Adana Ticaret Borsası olağan meclis toplantısına katılan Adana Valisi Mustafa Büyük, ''Borsa, düzenleyici işlemleriyle tarafların haklarını, hukuklarını koruyan, garanti altına alan, standartlar oluşturan, niteliği ve kaliteyi arttıran özellikleri ile çok öne çıkıyor'' dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 09:30

Sözlü, ''Sıkıntılı süreci sandıkta atlatacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Yusuf Baş ve bazı MHP Adana milletvekili adaylarıyla birlikte Tufanbeyli ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu, esnafla ve halkla buluştu, çok sayıda köye giderek ilçeye yapılan, yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi
26 Mayıs 2015 Salı 00:03

Olimpiyat şampiyonu Atlı anısına güreş şampiyonası

Olimpiyat şampiyonu merhum İsmet Atlı anısına Kozan’da birincisi düzenlenen ‘İsmet Atlı Karakucak Güreşleri’nde Adana Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ali İhsan Arıç başpehlivan oldu.
26 Mayıs 2015 Salı 00:01

İyiyürek, ''Hukuki yollara başvuracağız''

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, Çukurova Tüm Emekliler Derneği’nin “Ev vereceğiz” sözleriyle suç işlediğini söyledi.
26 Mayıs 2015 Salı 00:00

Göller Yaylası'nın 40 yıllık su problemi sona eriyor

Kozan Göller Yaylası'nın 40 yıllık su problemini sona erdirecek projenin temel atma töreni, Kozan ASKİ binası önünde gerçekleştirildi. Temel atma törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçe belediye başkanları, MHP milletvekili adayları, belediye meclis üyeleri, Büyükşehir bürokratları ve Kozanlılar katıldı.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 13:03

Adana'da bir ay içerisinde 3 okul müdürü bıçaklandı

Okulların kapanmasına bir kaç hafta kala öğretmenlere karşı yapılan saldırılarda giderek artıyor.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 11:58

Koukis: ''Karşılaştığınız zorluklar sizi asla yıldırmasın''

TOBB Genç Girişimciler Adana İl İcra Kurulu tarafından düzenlenen, “Etik Liderlik ve Düş Kurma Sanatı” konulu etkinlikte konuşan George Koukis, ''Karşılaştığınız zorluklar sizi asla yıldırmasın'' dedi.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 11:20

Eczacılar Kahvaltıda Buluştu

14 Mayıs ‘Eczacılık Günü’ dolayısıyla eczacılar bir otelde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 06:47

''Mimari açıdan Türkiye'nin en zarif cemevlerinden biri olacak''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ''Yüreğir'de yapılacak cemevi, mimari açıdan Türkiye'nin en zarif cemevlerinden biri olacak" dedi.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 00:00

AK Parti Milletvekili adayını bıçaklayanlar yakalandı

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir'in önünü keserek bıçaklayan 2 kişinin kullandığı ve yol kestiği araç ile bıçaklamayı gerçekleştiren 2 kişi yakalandı.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:51

SASA'da toplu sözleşme imzalandı

Türk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikası, yetkili olduğu SASA’da TİS’ni imzaladı.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:41

''Sarıçam'ı Cazibe Merkezi Yapacağız''

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Sarıçam’ın geleceğini muhtarlarla masaya yatırdı.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:38

Kızıldağ Yaylası’nda Semt Polikliniği Açıldı

Karaisalı İlçesi’ne Bağlı Kızıldağ Yaylası’nda Semt Polikliniği Açılışı Vali Mustafa Büyük ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Tarafından Gerçekleştirildi.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:31

Adana’da Nükleer Karşıtı Forum

Adana Nükleer Karşıtı Platformun çağrısı ile Atatürk Parkı’nda toplanan Nükleer Karşıtları, Güneşimiz, Rüzgarımız, suyumuz varken neden Akkuyu’da Nükleer Santral yapılıyor? Halkın büyük çoğunluğunun istemediği bir şey halka rağmen nasıl yapılabilir dediler.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:28

Enerjide Jurong-Adana hattı

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Adana için önerdiği Jurong Adası Modeli ve 2016’da yapılacak 5’nci Çukurova Zirvesi’ne yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Zirve öncesi, Jurong Adası ile enerjide söz sahibi olan Singapur’dan bu konuda teknik ve üst düzey katılım, ayrıca, bu ülkeye inceleme gezisi yapılmasıyla ilgili girişimlerde bulunuldu.
24 Mayıs 2015 Pazar 17:22

Gülümseten Turne Adana'daydı

MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Novartis’in, Türkiye MS Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği “GülüMSeten Turne” projesinin yeni durağı Adana oldu. Ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur’un sergilediği eğlenceli skeçlerle renklenen ve uzman görüşlerine yer verilen etkinlik, Adana halkından büyük ilgi gördü.
24 Mayıs 2015 Pazar 00:00

Play-Off eşleşmeleri belli oldu

PTT 1.Lig de sezonun yapılan son maçların ardından play-off eşleşmeleri belli oldu.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 23:12

AK Parti Adana Milletvekili adayına bıçaklı saldırı

AK Parti Adana 12. sıra Milletvekili adayı Ramazan Demir, Aladağ ilçesinde uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:43

Adana Demirspor, fark yedi

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, kendi saha ve seyircisi önünde Altınordu'ya 5-0 yenildi.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:32

Sözlü, ''Sarıçam cazibe merkezi olacak''

Sarıçam Belediye'sinde muhtarlarla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam'ın sorunlarını birinci ağızdan dinledi. Sarıçam'a yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlatan Sözlü, toplantının ardından bölge esnafını ziyaret etti, halkla buluştu.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 12:51

Adana'ya bakan akını

Adana yarın 3 değişik bakanı ağırlamaya hazırlanıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, yarın Adana'da bazı etkinliklere katılacak.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:51

Demokrat Parti'den şehit ailelerine ziyaret

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Meral Öner, AKP hükümetinin üvey evlat muamelesi yaptığı şehit aileleri ve gazilerin tüm sorunlarının Demokrat Parti iktdarında çözüme kavuşacağını söyledi.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:32

Büyükşehir personeli motive ediliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen “Gazete Kağıdından Paraşüt Yapmak” başlıklı “Bilgiküpü” özel seminerinde Ahmet Şerif İzgören, belediye personeliyle buluştu.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:15

Transit taksi durakları kullanıma açıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, durak harici çalışırken çeşitli baskılara maruz kalan taksici esnafına verdiği sözü tuttu ve transit taksi istasyonları oluşturarak kullanıma açtı.
22 Mayıs 2015 Cuma 18:46

Yaşanabilir bir Adana nasıl mümkündür?

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Adana Kent Sorunları Sempozyumu başladı. 2 9 otumda 36 bildirinin sunulacağı sempozyumun bu yılki teması “Yaşanabilir Bir Adana Nasıl Mümkündür!” olarak belirlendi.
22 Mayıs 2015 Cuma 13:18

Vatan Partililer, Adana Adliyesine yürüdü

Adana 29 Mayıs’ta Uğur Mumcu Meydanında Miting yapma hakkını Vatan Partisine veren Seyhan Seçim Kurulunun kararının il seçim kurulu tarafından bozularak alanın Recep Tayyip Erdoğan’a tahsisini isteyen karara itiraz eden Vatan Partililer, Adana Adliyesine yürüdü.
22 Mayıs 2015 Cuma 12:52

Eczacıların yaşlı hassasiyeti

Adana Eczacı Odası yönetimi Seyhan Huzurevi'nde kalan yaşlılar için Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Eshab-ı Kehf mağarası, Tarsus Şelalesi ve Nusrat Mayın Gemisi’ne gezi düzenleyerek güzel bir gün geçirmelerini sağladı.
22 Mayıs 2015 Cuma 10:48

Her Şey Sahipsiz Canlar İçin

Adana Eczacı Odası ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) tarafından yapılan çalışmalar sonrasında, sahipsiz sokak hayvanlarına el uzatan gönüllü hayvan severlere kuru mama bağışı yapıldı.
22 Mayıs 2015 Cuma 00:04

DP'den ÇGC'ye ziyaret

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Meral Öner, Milletvekili adayları Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret etti.
21 Mayıs 2015 Perşembe 19:17

Adanalı derdini Sözlü'ye anlattı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Koza TV’de canlı yayınına katılarak, vatandaşın şikayetlerini yanıtladı.
21 Mayıs 2015 Perşembe 14:54

Begüm, Adana ASKİ Spor'da

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, trasferlere hız kesmeden devam ediyor. Adana ASKİ Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen 1988 doğumlu forvet Begüm Dalgalar’ı transfer etti.
21 Mayıs 2015 Perşembe 14:41

MHP İl Başkanı Baş'tan, Yeni'ye ''Altında kalırsın dikkat et''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, siyasetçiye ve hukukçuya yakışmayan 'Kirli dil' kullanan AKP İl Başkanı Fikret Yeni’ye tepki gösterdi. ''Avukat Sayın Fikret Yeni, Yüce Divan’lık suçları savunmak öyle her yiğidin harcı değildir. Altında kalırsın dikkat et'' dedi.
21 Mayıs 2015 Perşembe 13:40

TÜFAD Kongreye gidiyor

TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, “Hizmet yarışını en iyi şekilde yaptığımız inancındayım. Tek arzumuz Ali Hoşfikirer’den aldığımız bayrağı daha yukarıya taşımak olmuştur” diye konuştu.
21 Mayıs 2015 Perşembe 13:34

ABD Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Friedman, Adana'da

ABD Büyükelçiliği'nin Siyasi İşler Müsteşarı Justin Friedman, Adana Barosu’nu ziyaret etti.
21 Mayıs 2015 Perşembe 11:09

Toros Tarımda Toplu Sözleşme sevinci

Türk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Abdul Mecit Dönmez, yetkili oldukları Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş işletmesinde Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin karşılıklı iyi niyet çerçevesinde imza altına alındığını bildirdi.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:54

Menevşe, ''Girişimci sayısı refah düzeyinin göstergesidir''

Adana Ticaret Odası ile KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:41

Yeni’den Başkan Sözlü’ye ‘'Haddini bileceksin''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana programıyla ilgili “Seçimden sonra gel. Seni sıcak bir şekilde karşılayalım” şeklindeki sözlerine çok sert tepki gösterdi.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:35

Balcalı Hastanesi'nden bir ilk

Epilepsi Hastalarının Pil (VNS) uygulaması için artık Adana dışında İstanbul Ankara gibi merkezlere gitmelerine gerek yok. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Nöroloji, Beyin Cerrahi ve Psikiyatri Kliniklerince oluşturulan Epilepsi grubu tarafından hastalar başarılı bir şekilde tedavi ediliyor.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:33

Süt tüketiminde oldukça gerilerdeyiz

Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan, Dünya Süt Günü'nde çarpıcı açıklamalarda bulundu.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:30

3 Bin Öğrenciye Diş Fırçalama Yöntemleri anlatıldı

Adana Diş Hekimleri Odası ile Karataş Belediyesinin ortak yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Adana Karataş ilçesine bağlı 7 okul’da yaklaşık 3 bin öğrenciye diş fırçalama yöntemleri anlatılarak her öğrenciye diş fırçası ve macunu verildi.
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:14

Bakan Ömer Çelik, ''Sözlü, haddini aştı''

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ''Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ya da bir başkasının haddini aşarak Sayın Cumhurbaşkanımızın kentimizi ne zaman ya da nasıl ziyaret etmesi gerektiğine dönük bir açıklama yapması saygısızca ve kınanacak bir tutumdur'' dedi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 20:57

Akgül, ''Sözlü'den kulübe ulaşan herhangi bir talep yok''

Adanaspor A.Ş. Başkanı Bayram Akgül,Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den bugün itibarı ile kulübe ulaşmış yazılı veya sözlü bir talep bulunmadığını bildirdi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 14:32

Sözlü'den, Cumhurbaşkanı'na mesaj var

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 29 Mayıs’ta Adana’ya gelmeyi planlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Cumhurbaşkanı Anayasa’ya göre tarafsız olmalı. Seçimden önce Adana’ya gelecek olması buna gölge düşürür. Seçimden sonra gelirse kendisini en sıcak şekilde ağırlarız” dedi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 14:24

Termik ve Nükleer Santraller Adana'da tartışılacak

Adana Barosu tarafından 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü düzenlenecek olan “Termik Santreller-Nükleer Santral HES’ler ve Küresel Sermayenin Doğu Akdeniz’i işgali” konulu konferansta; çevreye, insan sağlığına etkileri, tarım arazilerine zararları tartışılacak.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 14:20

''Dede Korkut Kitabı'' Karaisalı'da sahnelendi

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ‘Dede Korkut Kitabı’ adlı çocuk oyunu Karaisalı'da sahnelendi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:11

AK Partili gençlerden ‘Bisiklet Turu’

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle ‘Bisiklet Turu’ yapıldı.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:08

Çiftçinin sütten ağzı yanıyor

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Semih Karademir, Çiftçinin binbir emekle ürettiği sütü 1 TL’ye alanların tüketiciye 3 TL’ye sattığını söyledi…
20 Mayıs 2015 Çarşamba 11:57

Destekleme Ödemeleri 27 Mayıs'ta yapılacak

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, tarımsal destekleme primi ödemelerinin 27 Mayıs'ta yapılacağını, bu kapsamda Adana'da 35 bin çiftçiye toplam 278.7 milyon TL ödeneceğini bildirdi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 11:30

Adana Balkan Türkleri Derneği’nden Hıdırellez Şenliği

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 26’ıncısı düzenşenen geleneksel ‘’Hıdırellez Şenliği’’ 24 Mayıs Pazar günü yapılacak
20 Mayıs 2015 Çarşamba 08:20

'‘1 yılda çok iş yaptık, 4 yılda daha da iyi işler yapacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Bucak Deresi Islahı, Buruk Kanalizasyon Kollektörü ve Akıncılar Yağmur Suyu Kollektörü projelerinin toplu temel atma töreninde, '''‘1 yılda çok iş yaptık, 4 yılda daha da iyi işler yapacağız'' dedi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 07:17

Adana'da içme suyu ile ilgili sıkıntı kalmayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçelerde muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinlemeye, hizmetlerle ilgili bilgi vermeye devam ediyor.
19 Mayıs 2015 Salı 13:19

Adana'da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinlikler kutlandı.
19 Mayıs 2015 Salı 12:13

AGİAD üyeleriyle kahvaltıda buluştu

Adana Genç İş Adamları Derneği’nin kahvaltısında AGİAD ile özel bir hastane arasında dernek üyelerine, sağlık hizmetlerinde bir dizi kolaylık sağlayacak protokol imzalandı.
19 Mayıs 2015 Salı 10:26

Sözlü, ''Gençler ülkemizin umudu yarınlarımızın güvencesi''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının, Türk Milleti’ni bağımsızlığa, aydınlığa ve Cumhuriyete kavuşturan bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
19 Mayıs 2015 Salı 00:59

Sözlü, ''Sanayiciyi destekleyeceğiz''

Adana Metal Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını dinleyen ve Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bölgedeki sanayicinin üretimini artırmasına katkı koyacak projelerle ilgili bilgi veren Başkan Hüseyin Sözlü, sanayicinin işini kolaylaştırmak ve kentin sanayi üretemini yukarıya çekmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, Büyükşehir Belediyesi'nin, ilgili bütün birimleriyle konu üzerinde çalıştığını ifade etti.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 14:59

''1. Tarım Şenliği”

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Tarım Şenliği Vali Mustafa Büyük ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 13:25

“Ülkemiz, Gençlerinin Omuzlarında Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor”

Adana Valisi Mustafa Büyük, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 11:09

30 Yıllık Eczacılara Plaket

Adana Eczacı Odası, 14 Mayıs Eczacılık Günü’nün 176. yılı etkinlikleri kapsamında Adana Hilton Otelinde düzenlediği “Eczacılık Balo”sunda meslekte 30 yılını dolduran eczacılara plaket verdi.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 11:06

AÇS Bahar Kupası Futbol Turnuvası sona erdi

2005 yılında düzenlenmeye başlanan Adana Çimento üniteler arası futbol turnuvasının bu yıl 11'incisi yapıldı.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 07:45

Adana Anadolu Lisesi’nden 40. yıl töreni

Adana Anadolu Lisesi 40. yılını geceli-gündüzlü muhteşem bir törenle kutladı.
17 Mayıs 2015 Pazar 19:39

Boşnaklar Pita Festivali’nde Gönüllerince Eğlendi

Adana’da Yaşayan Boşnaklar Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlenen “Pita Festivali”nde Bir Araya Gelerek, Gönüllerince Eğlendi.
17 Mayıs 2015 Pazar 19:35

Adana Demirspor, doğrudan Süper Lig'e kalma şansını yitirdi

PTT 1. Lig'de Adana Demirspor, deplasmanda Bucaspor'a 5-3 yenildi. Bu sonuçla 56 puanda kalan Adana Demirspor doğrudan Spor Toto Süper Lig'e kalma şansını yitirdi.
17 Mayıs 2015 Pazar 19:23

Kutluca: ‘’Artık Adana’nın kazanmasını istiyoruz’’

TÜMSİAD Adana Şubesi'nin ’’Sabah Kahvaltısı’’ etkinliklerinin bu haftaki konukları MHP Milletvekili adayları oldu.
17 Mayıs 2015 Pazar 12:06

DSP Milletvekili adaylarından Alevi Derneklerini ziyaret

DSP Adana Milletvekili adayları Hacı Bektaş-ı veli Kültür ve Tanıtma Derneği Adana Merkez Şubesinde Alevi Kültür Derneği Başkanı Murtaza Moroğlu, Yüreğir’de bulunan Yüreğir Cem Evi Kültür Derneği Başkanı Mümin Uray ve yönetimini ziyaret ettiler
17 Mayıs 2015 Pazar 11:01

Büyükşehirden eğitime destek

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü öğrencilerinin “Sosyal Sorumluluk” projelerine güçlü destek Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi’nden geldi.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:58

Büyükşehir, kırsalın su ve yol sorununu çözüyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçelerde muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinlemeye, hizmetlerle ilgili bilgi vermeye devam ediyor.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:53

ASKİ 14 mahallenin kanalizasyon sorununu çözüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi TD8 drenaj kanalı kenarı kanalizasyon inşaatı yapım işine başladı. Seyhan İlçesi Yeşiloba Mahallesi’nde başlayan çalışmada toplam hat uzunluğu 3831 metre olacak.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:13

SGK’dan ADASO’ya “Sosyal Güvenlik Haftası” ziyareti

Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ı ziyaret ederek, sosyal güvenlik bilincinin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:04

Yunus Uzunlular, ''Vatan için bedel ödemeye hazırız''

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular ve yönetimi Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.
15 Mayıs 2015 Cuma 09:26

Kozan'da muhtarlarla istişare toplantısı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kozanlı muhtarlarla istişare toplantısında bir araya geldi.
15 Mayıs 2015 Cuma 00:00

Altın Koza afiş yarışmasının jürisi kararını verdi

Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Resmi Afişi Seçildi.
14 Mayıs 2015 Perşembe 14:23

Sağlıkçılar iş bırakıyor

Adana Tabip Odası, SES, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İş Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Pratisyen Hekimlik Derneği, Aktif Sağlık-Sen Sendikası 20-21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde çalışmama kararı aldı.
14 Mayıs 2015 Perşembe 13:57

“14 Mayıs Eczacılık Günü” Adana’da da kutlanmaya başladı

“14 Mayıs Eczacılık Günü” etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı önüne çelek koyup, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyan Adana Eczacı Odası Yönetimi ve eczacılar daha sonra basın açıklaması yaptı.
14 Mayıs 2015 Perşembe 13:31

İmamoğlu'na 100 milyon liralık yatırım

İmamoğlu'nda da bir dizi ziyarette bulunup, muhtarlarla ve halkla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçenin geleceğiyle ilgili umut dolu mesajlar verdi.
14 Mayıs 2015 Perşembe 13:25

THK Genel Başkanı Vacit Öktem’den Vali Büyük’e Ziyaret

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Vacit Öktem, Türk Hava Kurumu Adana Şube Başkanı Hasan Basri Gür ve
14 Mayıs 2015 Perşembe 12:46

Adana, Dubai Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Adanalı turizmciler, Dubai’deki, “Arabian Travel Market” Fuarı’nda kentin tanıtımı yaptı.
14 Mayıs 2015 Perşembe 11:14

Acının 1. Yılında Soma’ya Özel Sergi

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) ünlü fotoğraf sanatçısı Yusuf ASLAN’a ait 1. Yılında Soma’yı Unutma isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.
14 Mayıs 2015 Perşembe 00:30

Adana ASKİ Spor'a bir yıldız daha

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, İsveçli genç yıldız Amanda Zahui’yi renklerine bağladı.
14 Mayıs 2015 Perşembe 00:23

Başkan Sözlü'den Aladağ'a su, yol ve otobüs müjdesi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Aladağ’da ziyaretlerde bulundu, muhtarlarla ve halkla bir araya geldi, çok sayıda hizmetin müjdesini verdi.
14 Mayıs 2015 Perşembe 00:20

Kocavezir Tekstil Vadisi için harekete geçildi

Adana’nın erkek giyimi konusunda cazibe merkezi haline getirilebilmesine yönelik olarak, tekstilcilerin yoğunlukta bulunduğu Melekgirmez’in adının, “Kocavezir Tekstil Vadisi” olarak değiştirilmesi istendi.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 12:29

Vali Mustafa Büyük’ün, “14 Mayıs Eczacılık Günü” Mesajı

Adana Valisi Mustafa Büyük, “14 Mayıs Eczacılık Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 11:13

“Komşu Köyün Delisi” ayakta alkışlandı

Adana Barosu Tiyatro Topluluğu “Komşu Köyün Delisi” ile ayakta alkışlandı.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 11:09

Fikret Yeni: “Vesayet kalıntılarını ortadan kaldıracağız”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Bizim hedefimiz, vesayet kalıntılarını içinde barındıran unsurları tamamen ortadan kaldırabilmek için meclisteki matematiksel çoğunluğa ulaşmaktır” dedi.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:32

Sözlü, engelli vatandaşlarla biraraya geldi

Adana Büyükşehir Başkan Hüseyin Sözlü, 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında engelli vatandaşlarla ile bir araya geldi.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 00:13

Engelsiz Adana yolunda vekiller konuşuyor

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin, “Engelsiz Adana” adı altında düzenlediği etkinlikte milletvekilleri engelliler ile buluşuyor.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 00:09

Gönüllüler Karataş sahilini temizledi

Karataş Sahili, Adana Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Adana Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla temizlendi.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 00:06

Engelliler’den Vali Büyük’e Ziyaret

Adana Valisi Mustafa Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve beraberindeki heyetin “Engelliler Haftası” kapsamında gerçekleştirdikleri ziyarette anlamlı mesajlar verdi.
12 Mayıs 2015 Salı 19:18

Başbakan’ın Adana mitingi ‘gazeteci’de değerlendirildi!

TV A’da yayınlanan ve moderatörlüğünü Gazeteci Selahattin Sekin’in yaptığı ‘Gazeteci’ programına konuk olan Ak Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni, Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Ak Parti Adana Milletvekili Av. Mehmet Şükrü Erdinç Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Pazar günü Adana’da gerçekleştirdiği mitingi değerlendirdi.
12 Mayıs 2015 Salı 19:11

TMMOB'dan "Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği" Konferansı

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Adana İl Kadın Komisyonu tarafından ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği’konulu konferans düzenlendi.
12 Mayıs 2015 Salı 19:06

Başkan Baş'tan AK Parti temsilcisine tepki

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Davutoğlu’nun da katıldığı AKP’nin 10 Mayıs’ta Adana’da düzenlediği mitingde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve Partisine yönelik sözlere tepki gösterdi.
12 Mayıs 2015 Salı 19:00

Adana Gerçeğini Yansıttılar

TMMOB Adana İKK tarafından 3. Kent Sorunları Sempozyumu etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Adana Gerçeği" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler açıklandı
12 Mayıs 2015 Salı 10:49

ASKİ'ye ‘’övgüye değer uygulama’’ ödülü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 3-5 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 29. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası bünyesinde ‘’İş Sağlığı ve Güvenliğinde İyi Uygulama Ödülleri’’ yarışması düzenlendi. Türkiye çapında düzenlenen yarışmada Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ‘’Övgüye Değer Uygulama Örneği Ödülü’’ aldı.
12 Mayıs 2015 Salı 09:55

Adanalı 2 Kürekçi Milli Takıma çağrıldı

Kürek Federasyonu Adana İl Temsilcisi Harun Tosun, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Projesi çerçevesinde iki Adanalı kürekçi ile bir antrenörün olimpiyatlara hazırlık kampı için Slovenya’ya gittiğini söyledi.
12 Mayıs 2015 Salı 09:52

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
83.649
USD ALIŞ
2.6300
USD SATIŞ
2.6470
EURO ALIŞ
2.8630
EURO SATIŞ
2.8830
POUND ALIŞ
4.0280
POUND SATIŞ
4.0910
ALTIN ALIŞ
100.4400
ALTIN SATIŞ
101.2100
Namaz Vakitleri
İmsak
03:18
Güneş
05:16
Öğlen
12:46
İkindi
16:38
Akşam
19:57
Yatsı
21:40
Sayısal Loto
23.05.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 11 - 26 - 27 - 42 - 44
Şans Topu
20.05.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
08 - 12 - 21 - 24 - 28 - 03
On Numara
25.05.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
05 - 11 - 12 - 13 - 24 - 28 - 32 - 33 - 34 - 36 - 39 - 40 - 41 - 44 - 49 - 55 - 57 - 58 - 62 - 68 - 75 - 77
Süper Loto
21.05.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
04 - 23 - 32 - 35 - 36 - 52
Tarihte Bugün
2007 Mehmet Ağar Genel Başkanlığındaki DYP eski Demokrat Parti'nin adını aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur