Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Meteoroloji'den Adana için kritik uyarı Yusuf Baş, ''Koalisyondan kaçmadık, erken seçime de hazırız'' Bayrak Parkı ve Çanakkale Şehitler Anıtı açıldı Huzursuz ortamda ticaret ve refahtan söz edemeyiz Adana'da Zafer Bayramı heyecanı Dörtağaç Mahallesi’nde asfalt sevinci Yok oluyordu Adana’da turizmin gözdesi oldu Diker, ''Kamu çalışanlarının sesi olduk'' Makam araçsız başkan 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Adana haberleri

Meteoroloji'den Adana için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana ve Hatay için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
30 Ağustos 2015 Pazar 16:23

Yusuf Baş, ''Koalisyondan kaçmadık, erken seçime de hazırız''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, seçim çalışmalarını Tufanbeyli’den başlattı, AKP’den yöneltilen iftiralara net cevaplar verdi, ''Koalisyondan kaçmadık, erken seçime de hazırız'' dedi.
30 Ağustos 2015 Pazar 13:36

Bayrak Parkı ve Çanakkale Şehitler Anıtı açıldı

Sarıçam Belediyesi yaptırılan Bayrak Parkı ve Şehitler Anıtı’nın açılışı 30 Ağustos Zafer Bayramında düzenlenen görkemli bir törenle yapıldı. Başkan Bilal Uludağ, ”Bayrağımızı ve bugünlere nasıl geldiğimizi bilmemiz lazım. Çanakkale savaşı sırasında Adana’dan birçok kişi şehit olmuştur. Onları burada Bayrak Parkı’nın yanında yaşatmak istedik.”derken, Adana Valisi Mustafa Büyük, emeği geçenleri kutladı.
30 Ağustos 2015 Pazar 13:14

Huzursuz ortamda ticaret ve refahtan söz edemeyiz

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı Tarkan Kulak ve Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, son günlerde artan terör olaylarının bir an önce sona ermesi gerektiğini belirterek, “Ülkemizin son iki aydaki gündemine şehit cenazeleri ve dengeleri bozulan ekonomik göstergeler hakim oldu. Beklentimiz, 1 Kasım 2015 erken genel seçimin huzur ortamı içerisinde gerçekleştirilerek tüm bu olumsuz gelişmelere dur diyebilecek bir hükümetin kurulmasıdır” dediler.
30 Ağustos 2015 Pazar 12:57

Adana'da Zafer Bayramı heyecanı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birliğe bağlı esnaf odası başkanları da 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılarak, kutlamaların 93.yılı coşkusuna ortak oldular.
30 Ağustos 2015 Pazar 12:55

Diker, ''Kamu çalışanlarının sesi olduk''

Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Selçuk Diker, kamu çalışanlarının sesi olduklarını söyledi.
30 Ağustos 2015 Pazar 10:55

Sözlü, ''Türk Milleti tarih boyunca başı dik yaşamıştır''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk Milleti’nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Başkan Sözlü, Türk Milleti’ni esir etmek isteyenlere ve bütün dünyaya, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde kazanılan destansı zaferle, bunun mümkün olmadığının bir kez daha gösterildiğini söyledi.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 14:52

AK Parti'de Aday Adaylığı başvuruları başlıyor

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurularının 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını söyledi.
28 Ağustos 2015 Cuma 22:59

Adana'da gürültü kirliliği önlenecek

Adana Büyükşehir Belediyesi, gürültü haritaları hazırlamak için gürültü ölçüm istasyonları kuruyor.
28 Ağustos 2015 Cuma 16:15

Büyükşehir otobüslerini gazlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs Doğalgaz Dolum İstasyonu açıldı. Başkan Hüseyin Sözlü, otobüslerde doğalgaz kullanılmasıyla yılda 10 milyon liralık tasarruf beklediklerini ve bunun yanında çevreyi ve doğayı koruma açısından önemli kazanımlar sağlanacağını açıkladı. Başkan Sözlü, önümüzdeki süreçte daha büyük yatırımlar gerçekleştirileceğini de ifade etti.
28 Ağustos 2015 Cuma 16:09

Vali Büyük'ten Gazi Jandarma Uzman Çavuş Kar’a Ziyaret

Adana Valisi Mustafa Büyük, Gazi Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Kar’ı ziyaretinde, ülkenin milli birlik ve beraberliğini koruma konusundaki kararlılığı vurguladı.
28 Ağustos 2015 Cuma 14:33

Vali Büyük, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı yayımladı

Adana Valisi Mustafa Büyük, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “30 Ağustos Zaferi’nin, eşi benzeri görülmemiş şekilde sürdürülen kurtuluş mücadelesi sonunda, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılan bir destan olduğunu” vurguladı.
28 Ağustos 2015 Cuma 11:02

Specht’in ziyaretinde pamukta damping krizi gündeme geldi

ABD’nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht’in Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve yönetim kurulu üyelerini ziyaretinde, iki ülke arasında pamuk ve demir çelik sektörlerinde yaşanan damping ve sübvansiyon soruşturmaları gündeme geldi. ABD’den pamuk ithalinde, Türkiye’den demir çelik ürünleri ihracatında yaşanan krizin aşılmasının iki ülkenin yararına olduğu vurgulandı.
28 Ağustos 2015 Cuma 09:44

Wushu teşvik müsabakaları yapıldı

Wushu Federasyonu Adana İl Temsilciliği faaliyet programında yer ala “Wushu İl Teşvik Müsabakaları”na yaklaşık 200 kız ve erkek sporcu katıldı.
28 Ağustos 2015 Cuma 09:42

Öğrencilerle birlikte sinemaya gidip, yemek yediler

Adana 5 Ocak Lions Kulübü, kulüp içersinde Gençlik ayı olarak tanımlanması nedeniyle 20 genci belirleyerek onlarla bir gün geçirdiler. Kulüp Başkanı Ayşe Edil, çoğunluğu üniversite öğrencisi olan gençlere kulüplerini işleyişlerini ve amaçlarını tanıttıklarını belirtti.
28 Ağustos 2015 Cuma 09:39

Bulut, “Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var”

CHP Adana İl Başkanı Bulut, ülkeyi düzlüğe çıkaracak, sorunları çözecek, haksızlıkları, yolsuzlukları sonlandıracak, halkın refahını sağlayacak partinin CHP olduğunu söyledi.
28 Ağustos 2015 Cuma 00:00

Mimarlardan CarrefourSA İmarına İtiraz

Mimarlar Odası Adana Şubesi Başkanı Bekir Kamışlı, Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen ve askıya çıkarılan CarrefourSA Alışveriş Merkezi’nin de içinde bulunduğu 160 dekarlık alanla ilgili imar planı değişikliği kararına itiraz ettiklerini açıkladı. Kamışlı, “Askıya çıkan söz konusu imar planı değişikliğinin “Yapı ve Nüfus Yoğunluğunu Etkileyen Plan Değişikliği” olduğu tespit edilmiştir.” Dedi
27 Ağustos 2015 Perşembe 19:04

Adana'da ''Vergi Bilinci'' Konferansı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezi yöneticileri tarafından “Vergi Bilinci” ve “Sosyal Güvenlik” konularında konferans düzenlendi.
27 Ağustos 2015 Perşembe 18:46

ABD Konsolosu ATO'da

ABD Adana Konsolosu Linda Specht ile Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu bir araya geldi.
27 Ağustos 2015 Perşembe 18:42

CHP'nin Adana Milletvekili Adayları değişiyor mu?

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, YSK’nın 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimde milletvekili atamalarının genel merkeze bıraktığını anımsatarak, “Biz CHP’nin iktidara gelmesini, Adana’da birinci parti olmasını istiyoruz.” Dedi.
27 Ağustos 2015 Perşembe 00:44

100. Yıl Spor Kulübü'nden Adana Demirspor'a ziyaret

100. Yıl Spor Kulübü Başkanı Gürol Ünsal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile 100. Mahalle Muhtarı Mehmet Yakar, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü'yü makamında ziyaret etti.
27 Ağustos 2015 Perşembe 00:37

Tanal ve Aydın'ın iftiralarına sert tepki

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Sümeyye Erdoğan'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınadı.
27 Ağustos 2015 Perşembe 00:20

Divan Adana 1 Eylül'de açılıyor

Türkiye’nin otelcilik ekolü Divan Grubu, Akdeniz Bölgesi’ndeki ilk otelini, 1 Eylül tarihinde Adana şehrinde hayata geçiriyor. Görkemli mimarisi ve şık dekorasyonuyla dikkat çeken Divan Adana, konforlu odaları, ayrıcalıklı olanakları ve merkezi konumuyla hem iş hem de tatil amaçlı konaklamalar için benzersiz bir seçenek sunuyor.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 11:45

Altın Koza'da yarışacak kısa filmler belli oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14 – 20 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 11:28

MMO'dan Adana’da Uygulamalı Eğitim Merkezi

Adana Sanayisinin ihtiyacı olan başta asansör montajcısı, kaynakçı ve iş makinası operatörü olmak üzere birçok alandaki ara teknik eleman bu merkezde yetiştirilebilecek
26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:14

Teslime Çelik, ikinci oldu

Uluslararası Amatör Muay Thai Federasyonu (IFMA)tarafından dünyada yılın antrenörlüğüne aday gösterilen 6 kişi arasında gerçekleştirilen oylamada, tek kadın aday olan Adana Bölge Antrenörü Teslime Çelik’in dünya klasmanında ikinci olması sevinçle karşılandı.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:11

Bilgiç, “2015'i kayıp yıl olarak görüyoruz”

Türkiye’nin belirsizliklerden ve terör belasından bir an önce kurtularak ana gündem olarak ekonomiye dönülmesinden yana olduklarını belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Sabah kalkıyorsunuz terör, akşam yatıyorsunuz terör. Bunların ülke gündeminden silinerek Türkiye’nin kendi ayaklarının üzerine basması ve hepimizin problemi olan ekonomik göstergelerin yerine oturması lazım.” dedi.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:08

ASKON esnafın yanında

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:04

Ceyhan-Sarımazı yolunun bitirilmesi için fazla mesai

Bölge ekonomisine yön verecek noktaları Ceyhan ve Adana’ya bağlayacak Ceyhan-Sarımazı yolunun yapımına büyük önemi veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kalabalık bir heyetle denetlemede bulundu.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 00:00

Bulut, “Ülkenin geleceği için birleşme zamanı”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, ülkede barış ortamını sağlayacak ve sorunları çözecek partinin CHP olduğunu söyledi.
25 Ağustos 2015 Salı 13:05

Ceren Türk, Alanya'ya transfer oldu

Adana Askispor takımının 1998 doğumlu genç oyuncusu Alanya Belediyespor takımına transfer oldu.
25 Ağustos 2015 Salı 10:36

Minik Okçuların hedefi şampiyonluk

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, deneyimli antrenörler sayesinde okçulukta kentin sesini duyurduklarını söyledi.
25 Ağustos 2015 Salı 10:11

Karakaya: ''Kurtuluşu İmralı’da arıyorlar''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, AKP’ye “Görünen o ki, milletin ipini bırakıp Öcalan’ın ipine sarılacaklar. Kurtuluşu İmralı’da arıyorlar.” suçlamasını yöneltti.
25 Ağustos 2015 Salı 00:00

Doğu Akdeniz İl Afet ve acil durum müdürlüklerinde Deprem

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir Akbilmez Doğu Akdeniz İl Afet ve acil durum müdürlüklerinde Durum , Arama Kurtarma , Sivil Savunma konusunda tecrübe ve bilgileri bulunmayan personellerin atandığını söyledi.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:52

CHP Grubu'ndan rant artışına itiraz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grubu, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilen CarrefourSA Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunduğu 160 dönümlük alanla ilgili imar planı değişikliği kararına askı süresi içinde itiraz etti.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:22

Adana Demirspor, kaçamadı

PTT 1. Lig'de Adana Demirspor, zorlu Samsun deplasmanında 2 farklı üstünlüğü yakalamasına karşın rakibiyle 3-3 berabere kaldı.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 00:03

Sözünü, tuttu genişlettiği yola uçak indirdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iki aracın yan yana geçemediği yolu uçak iner hale getirdi.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 00:00

Karakaya'dan Tarım Bakanı'na çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e seslenerek “Giderayak, mısır çiftçisinin tarladaki keyfini pazarda kaçırmayın” çağrısı yaptı.
23 Ağustos 2015 Pazar 11:40

ASKON’dan Yüreğir Kaymakamı'na Hayırlı Olsun Ziyareti

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi Başkanı Recep Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüreğir Kaymakamlığı’na atanan Fatih Genel’i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
23 Ağustos 2015 Pazar 08:04

Adana AK Gençlik Seçime Hazır

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Gençlik Kolları başkanı Av. Alper Güler, seçime hazır olduklarını söyledi.
22 Ağustos 2015 Cumartesi 20:06

Dura, ''Bizde Adana takımıyız''

Türkiye Basketbol 1. Ligi temsilcilerinden Adanaspor Kulübü Başkanı Tevriz Dura isyan etti. Dura, takıma sahip çıkılmasını isteyerek, ''Biz de Adana takımıyız. Başkan Hüseyin Sözlü'nün artık sesimizi duyması gerek'' dedi.
22 Ağustos 2015 Cumartesi 00:50

Karakaya: ''4 Bakanı korumak için Türkiye’yi ateşe attılar''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Lideri Bahçeli’nin terörün hakim olduğu sorunlu bölgede sıkıyönetim teklifine tepki gösteren Başbakan Davutoğlu’na “Nedir sizin öneriniz? Sıkıyönetimin karşılığı neyi öneriyorsunuz bölgede? Özerklik mi? Yoksa daha fazla şehit mi?” sorusunu yöneltti.
21 Ağustos 2015 Cuma 15:50

Ceyhan Barınağında İtlaf İddiaları

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Ak Parti'li Belediyeye ait hayvan barınağında 500’e yakın köpeğin itlaf edildiği iddiaları Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu harekete geçirdi.
21 Ağustos 2015 Cuma 10:08

Güler, “Her insan sağlam ve estetik diş’i hak eder”

Özelde çalışan dişhekimlerinin hizmet içi eğitim kurslarıyla literatürü takip ederek dünyadaki gelişmeye paralel olarak dijital teknoloji, lazer ve cad cam cihazları ile kendi bilgi dağarcıklarını ve kliniklerini sürekli yenilediklerini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, amaçlarının vatandaşa sağlam ve estetik diş’i hızlı ulaştırmak olduğunu ifade etti.
21 Ağustos 2015 Cuma 09:01

Yusuf Baş, ''Kaybedecek vakit kalmadı''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Türkiye’yi yönetenlerin, MHP’nin ve Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısına kulak vermesi gerekmektedir” dedi.
21 Ağustos 2015 Cuma 00:03

DSP Adana İl yönetiminde deprem

Demokratik Sol Parti Adana İl yönetim kurulu yenilendi.
20 Ağustos 2015 Perşembe 18:30

Sözlü, otoban gibi yol yapıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, Karaisalı-Kızıldağ Yaylası yolu asfaltlama, genişletme ve çift katlı asfalt kaplama haline getirme çalışmalarında sona gelindi.
20 Ağustos 2015 Perşembe 00:12

ASKİ Spor çalışmalara başladı

Kadınlar Basketbol Süper Lig (KBSL) takımlarından Adana ASKİ Spor, sezon öncesi hazırlıklara başladı.
20 Ağustos 2015 Perşembe 00:09

Büyükşehir şehitlerine sahip çıkıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Kozan Şefliği Kozan Aile Mezarlığı içinde bulunan şehitliklere gözü gibi bakıyor.
20 Ağustos 2015 Perşembe 00:08

Futbol Okulları sezonu kapattı

Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları, Gündüz Tekin Onay tesislerinde düzenlenen muhteşem bir törenle sezonu kapattı.
20 Ağustos 2015 Perşembe 00:00

Tarihten Günümüze Çukurova'da Karakucak Güreşleri

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı ve Şube Müdürü Yusuf Delikoca tarafından 1895 yılından 1985 yılına kadar olan geniş bir dönemi kapsayan Çukurova Karakucak Güreşleri ve Pehlivanları hakkında önemli bir kaynak eser yayınlandı. Yaklaşık 1 yıl boyunca hem arşiv araştırması hem de bizzat pehlivanlar ve aileleri ile görüşülerek yapılan alan çalışması sonrasında hazırlanan eser içerisinde önemli bilgileri ve hatıraları barındırıyor.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 15:06

Türkmenbaşı'nda su taşkınlarına son veriliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Çukurova İlçesi’ne bağlı Türkmenbaşı Bulvarı’nda yağmur suyu hattı inşaatı yapım işine başladı.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 09:43

Nevriye Güngör Milli Takım Kampına davet edildi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, özel sporcunun turnuvadan madalya ile döneceğine inandığını söyledi.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 09:27

Fazlı Bayram Hadi Büyükşehir Belediyesi'ndemi başlıyor?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bir süre önce Ankara'ya tayin edilen Adana eski Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'ye daire başkanlığı teklif ettiği ve görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.
18 Ağustos 2015 Salı 18:55

Yalçın Parkı Yeşil Alana Dönüştürüldü

Beyazevler Mahallesi'ndeki Yalçın Parkı, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla yeşil alana dönüştürüldü. Yalçın Parkı'nda konut ya da farklı amaçlarla inşaat yapılması Adana Büyükşehir Belediyesi kararıyla olanaksız hale getirildi.
18 Ağustos 2015 Salı 17:20

AK Parti'li kadınlar erken seçime hazır

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, kadın kolları teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.
18 Ağustos 2015 Salı 15:05

Kozan'da kavşaklar çiçeklerle donatıldı

Kozan Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile kavşakları mevsimlik çiçeklerle donattı.
18 Ağustos 2015 Salı 14:00

Sarı, ''Teşkilat olarak seçime hazırız''

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Sarıçam İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Sarı, seçime hazır olduklarını söyledi.
18 Ağustos 2015 Salı 10:33

Adanalı sporcular Olimpiyatlara hazırlanıyor

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi (TOHM) sporcularına psikolog desteği sağladıklarını söyledi.
18 Ağustos 2015 Salı 09:48

ÇGC'ye Tanışma Ziyareti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosluğu’nun yeni Kültür ve Basın Ataşesi Eric T. Atkins, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne tanışma ziyaretinde bulundu. Adana’yı yapı olarak farklı ve güzel bulduğunu belirten Atkins, Adana basınının da çok çeşitli olduğunu söyledi.
18 Ağustos 2015 Salı 09:21

Kamu kurumları ilaçlanacak

Adana Büyükşehir Belediyesi kamu kurumlarını haşereye ilaçlamak üzere özel ekip kurdu.
18 Ağustos 2015 Salı 00:03

Adanalı Atlet Türkiye Rekoru Kırdı

Adana Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu Zeki Cem Tenebüken, Ankara’da gerçekleştirilen “TURKCELL Gençler Ligi 2. Kademe Final Yarışmaları”nda 5.12 santim atlayarak yıldız ve gençler sırıkla atlama yeni Türkiye rekoru kırdı.
18 Ağustos 2015 Salı 00:01

Yüreğir'e Cemevi yapılacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri'ne katıldı.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 19:49

Beyceli'ye yeni yağmur suyu hattı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Adana’nın her noktasına hizmet götürmek için durmaksızın çalışıyor. Sarıçam İlçesi’ne bağlı Beyceli Mahallesi 3590, 3591 ve 3592. Sokak’ta yağmur suyu hattı döşeme işi gerçekleştirildi.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 10:59

Sözlü, Kızıldağ Yoluna uçak indirecek

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi’nin birlikte yaptıkları Kızıldağ Yol çalışmalarında sona doğru gelinirken, Muhtarlar Derneği Karaisalı Şube Başkanı Ramazan Ünnü, başta Hüseyin Sözlü olmak üzere Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve emeği geçenlere teşekkür etti.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 10:04

Tatar, ''Her zaman büyük bir deprem olma ihtimali var''

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 16. Yılında ülkenin gerçeği olan deprem konusunda; bireyden kamu kurumuna, özel sektörden sivil toplum örgütlerine kadar çok paydaşlı bir yapıda oluşturulması gereken çalışmaların bugüne kadar maalesef ortaklaştırılamadığını söyledi.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 09:17

Haftanın üç günü ikişer seansta tekvando öğreniyorlar

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan “İl Spor Merkezleri” kapsamında verilen tekvando kursuna öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 09:13

Adnan Poyraz, annesini kaybetti

TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz'ın annesi 80 yaşındaki Semiha Poyraz vefat etti.
16 Ağustos 2015 Pazar 15:41

Canlı Manken projesi Adana’da tanıtıldı

Ressam Mercan Tümer'in 2-D 3-D canlı manken boyama (Pop out paiting) proje gala gecesi Şinasi Efendi sokağında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün katılımı ile gerçekleşti.
16 Ağustos 2015 Pazar 14:28

Dolgun: ''Toplu sözleşme hakkımız gasp edildi''

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Selahattin Dolgun,. Türkiye Kamu-Sen olarak 2002 yılında başlayan ve 2010 yılına kadar Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde yürütülen toplu görüşme süreçlerine bir anlam ve ciddiyet kazandırmak için her türlü mücadeleyi verip, toplu sözleşme haklarının gasp edilmiş olmasına rağmen memurlar ve emekliler adına sayısız kazanıma imza attıklarını belirtti.
16 Ağustos 2015 Pazar 09:51

Adana Demirspor, galibiyetle başladı

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, sahasında Karşıyaka'yı 2-0 yenerek sezona galibiyetle başladı.
16 Ağustos 2015 Pazar 00:48

MHP'li Meclis Üyesi'nden, Başkan Sözlü'ye sert sözler

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Salih Gökçe, partisinin MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye yönelik sert sözler kullanıp eleştirdi.
15 Ağustos 2015 Cumartesi 12:39

Sokak Hayvanları Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

Adana Sokak Hayvanları Eylem Planı Odak Grup Sivil Toplum Temsilcileri Toplantısı, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Çukurova Belediyesinin katılımı ile gerçekleşti.
15 Ağustos 2015 Cumartesi 09:37

Sözlü, ''Kimsenin rant fedaisi olmayız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı sivil toplum kuruluşlarının, belediye meclisinde imar tadilatı içeren gündem maddesi sayısının fazla olmasını eleştirmelerine tepki gösterdi. Başkan Sözlü, Adana’nın sorunlarını belediye meclisinde görüşmeye devam edeceklerini ve kimsenin rant fedaisi olmayacaklarını söyledi.
15 Ağustos 2015 Cumartesi 00:25

EMO, mayınlı tuzağı kınadı

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi Yönetim Kurulu, ülkemizde giderek derinleştirilen çatışma ortamının sonucunda İskenderun`da 2 mühendisin görevleri başında mayına basarak yaralanmasını kınadı.
14 Ağustos 2015 Cuma 14:38

Fikret Yeni “Türkiye, AK Parti’yle büyüyor”

Adalet ve Kalkınma Parti (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Türkiye’nin AK Parti’yle büyüyüp, güçlendiğini söyledi.
14 Ağustos 2015 Cuma 10:12

ASKON’dan İl Tarım Müdürlüğü’ne Ziyaret

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi, Adana İl Tarım Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Söğüt’ü makamında ziyaret etti.
14 Ağustos 2015 Cuma 07:12

Adanalı atletler madalya için Ankara'ya gitti

Adana Gençlik Spor Kulübü atletleri “Türkcell Gençler Atletizm Ligi” final yarışmaları için Ankara’ya hareket ettiler.
14 Ağustos 2015 Cuma 06:14

ASKİ, pompa ve trafoları yeniliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçelerde ve kırsal kesimlerde vatandaşların su sıkıntılarını gidermek için çalışmalarına hız verdi.
14 Ağustos 2015 Cuma 00:23

İlçelerde sinekle mücadele

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu’da haşereyle mücadele ve temizlik çalışması başlattı.
14 Ağustos 2015 Cuma 00:18

Sözlü, Özbek Çapan'ı giydi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye, Özbekistan Başbakanlığı’na bağlı Halk Birliği Hareketi’nin kararıyla çapan giydirildi.
14 Ağustos 2015 Cuma 00:04

İncirlik Üssü kapatılarak, Barış Parkına dönüştürülmeli

Sınırlarımızda yaşanan hareketlilik, IŞİD ve PKK gibi terör örgütlerinin saldırıları ile yeniden gündeme gelen İncirlik Üssüyle ilgili Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, değerlendirmelerde bulundu.
13 Ağustos 2015 Perşembe 11:46

Bayrak Parkı ve Şehitler Anıtı 30 Ağustos’ta açılacak

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Valisi Mustafa Büyük’e bir nezaket ziyaretinde bulunarak, Belediyeleri tarafından yaptırılan ve 30 Ağustos Zafer Bayramında açılışı yapılacak olan Bayrak Parkı ve Çanakkale Şehitler Anıtı açılışına davet etti.
13 Ağustos 2015 Perşembe 11:36

“İkinci metro vakası olabilir”

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Yusuf Akıncı, ASKİ’nin 7 yıl ödemesiz 25 yıl vadeli olarak, bugünkü döviz kuruyla 150 milyon TL karşılığı Japon Yeni borçlanmasının doğmamış çocukların dahi borçlandırılması anlamına geldiğini söyledi. Geçmişte ‘Japon Yeni’yle borçlanan yatırımcıların tamamının iflas ettiğini anımsatan CHP’li Vahap Çolak da 2040 yılına kadar yaşanabilecek çalkantıları kestirmenin güç olduğunu belirterek ikinci bir metro vakası olabileceği uyarısında bulundu.
13 Ağustos 2015 Perşembe 11:00

ASKİ'ye 150 milyon lira borçlanma yetkisi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi 7 yıl sonra ödemeye başlanması şartıyla 150 milyon TL'lik kredi için Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yetki aldı. CHP'li meclis üyeleri yıllar sonra borcun çok daha büyük tutarlara ulaşabileceği gerekçesiyle karşı çıktı.
13 Ağustos 2015 Perşembe 09:47

Kazım Barışık'ın adı yaşatılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, yönetim kurulu kararıyla Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevine getirilen Nihat Sözütek’i ziyaret etti. Bulut, Sözütek’e yeni görevinde başarı, merhum Birlik Başkanı Kazım Barışık için de başsağlığı dileklerini iletti.
13 Ağustos 2015 Perşembe 09:45

KİHAYKO’dan Adana CHP İl Başkanlığına Ziyaret

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Bülent Yürk, CHP Adana İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi.
13 Ağustos 2015 Perşembe 08:48

Vatan Partisi'nden Adana Demirspor'a destek

Vatan Partisi Adana İl Yönetim Kurulu, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü’yü ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi.
13 Ağustos 2015 Perşembe 00:08

MHP Şehitler için Mevlit okuttu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı, Şehitler için Mevlid-i Şerif programı düzenledi.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 13:52

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Partner İl: Adana

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan ve bu yıl 10-13 Aralık tarihlerinde 9. Gerçekleştirilecek Uluslararası Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi’nin partner ili Adana oldu.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 10:16

Adanalı Atletler Türkiye üçüncüsü oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan “Spor Toto 16 yaş Atletizm Final Yarışmaları”nda erkeklerde Adana Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 08:43

Adana'da istihdamı artırma çalışmaları

Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3.olağan toplantısı Vali Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Büyük, istihdam konusunun işsizliğin en aza indirgenmesi ve ekonomik gelişmenin sağlanmasında büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 08:36

Sözlü, Japonların takibinde

Jica, bölgenin proje hazırlayıp uygulamaya en hazır belediyesi olarak Adana Büyükşehir Belediyesi’ni görüyor.
11 Ağustos 2015 Salı 10:58

CHP Grubu CarrefourSA rantına itiraz edecek

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi öncesinde grup kararı alan CHP grubu CarrefourSA arazisindeki imar rantını yargıya taşımaya hazırlanıyor.
11 Ağustos 2015 Salı 10:29

Emekliler, hangi derneğe inansın

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi, geçtiğimiz günler de açıklama yaparak ''TOKİ’ye yaptığımız ev başvurusuna onay çıktı'' derken, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek'in, Adana’da “Ucuz konut” çalışması hakkında gelinen çalışmalarla ilgili ''Milli Emlak’tan yanıt bekliyoruz'' açıklaması kafaları karıştırdı.
11 Ağustos 2015 Salı 10:21

Karate Öğrenmeye büyük ilgi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan “İl Spor Merkezleri” kapsamında verilen karate kursuna öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
11 Ağustos 2015 Salı 09:14

Pastırma yapılacak atları serinletiyorlar

Adana'da aşırı sıcak ve nemin hüküm sürdüğü günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'nda kalan bin kadar köpeğin serinlemesi için özel çalışma başlatıldı.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 14:54

Pekar, ''Yaşanabilir bir Adana için çalışıyoruz''

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi aşırı sıcak günlerde vatandaşların içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili sorun yaşamasını önlemek adına çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 11:05

Yağmur, ''Zarar eden Et ve Süt Kurumu Şubeleri kapatılmalı''

Adana ESOB'a bağlı Adana Kasaplar, Tavuk, Balık Eti ve Şarkütericiler Esnaf Odası Başkanı M.Saruhan Yağmur, zarar eden Et ve Süt Kurumu Şubeleri'nin kapatılması gerektiğini bildirdi.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:44

ZMO'dan Adana Milletvekillerine GDO dosyası

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Milletvekillerine Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) konusunda dosya sundu.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:22

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
74.642
USD ALIŞ
2.9100
USD SATIŞ
2.9300
EURO ALIŞ
3.2530
EURO SATIŞ
3.2780
POUND ALIŞ
4.4580
POUND SATIŞ
4.5330
ALTIN ALIŞ
105.2600
ALTIN SATIŞ
106.5800
Namaz Vakitleri
İmsak
04:20
Güneş
06:00
Öğlen
12:50
İkindi
16:30
Akşam
19:21
Yatsı
20:47
Sayısal Loto
29.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 15 - 18 - 28 - 38 - 46
Şans Topu
26.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
05 - 13 - 15 - 23 - 34 - 01
On Numara
24.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 04 - 24 - 25 - 32 - 33 - 35 - 36 - 37 - 42 - 43 - 46 - 49 - 56 - 59 - 62 - 64 - 67 - 69 - 71 - 75 - 77
Süper Loto
27.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 04 - 13 - 41 - 45 - 48
Tarihte Bugün
1924 Gazi Mustafa Kemal Paşa, Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın ikinci yıldönümünde, Dumlupınar'da Meçhul Asker Anıtının temelini attı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur