Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Özdiş, ''Önseçim CHP’yi iktidara taşıyacak'' ATB Başkanı Şahin Bilgiç, oldu Mart ayında, toplam 50 bin 16 saat elektrik kesintisi oldu Seyhan Baraj Gölü kano ve kürekte Türkiye’nin en gözde merkezi Adli Tıp Uzmanları Çukurova Üniversitesi’nde Buluştu Emeklilere göz taraması Fikret Yeni, “Beyhude geçti bir yıl” Domuz gribi toplu yaşam alanlarını seviyor Çܒde AB Horizon 2020 Programı Düzenlendi Balcalı'da futbol ateşi

Adana haberleri

Özdiş, ''Önseçim CHP’yi iktidara taşıyacak''

24 yıl aradan sonra CHP’den Adana Milletvekili olabilmek için eğilim yoklamasında 2. Sırada çıkan İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, “Partimizin almış olduğu önseçim kararı demokrasinin karnavalıdır, şölenidir. Bu şölen CHP’yi iktidara taşıyacaktır” dedi.
1 Nisan 2015 Çarşamba 11:32

ATB Başkanı Şahin Bilgiç, oldu

Adana Ticaret Borsası Meclis Toplantısında ATB Başkanlığına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, ATB Meclis Başkanlığına da Sabahattin Yumuşak oy birliği ile getirildi.
1 Nisan 2015 Çarşamba 11:25

Seyhan Baraj Gölü kano ve kürekte Türkiye’nin en gözde merkezi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Seyhan Baraj Gölü’nü kano ve kürekte Türkiye’nin en gözde merkezi olmasını sağladıklarını söyledi.
1 Nisan 2015 Çarşamba 10:10

Emeklilere göz taraması

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, Özel Avrupa Hospital Hastanesi’nin üyelerine göz taraması uygulayacağını müjdeledi ve herkesi kontrol olmaya davet etti:
1 Nisan 2015 Çarşamba 10:03

Fikret Yeni, “Beyhude geçti bir yıl”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana’da yerel seçimlerin üzerinden tam bir yıl geçtiğini ancak hizmet noktasında değişen bir şey olmadığını söyledi.
1 Nisan 2015 Çarşamba 00:04

ASKON'dan ''Portakal Çiçeği Karnavalı''na tepki

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada ''Portakal Çiçeği Karnavalı''na tepki gösterdi. Çalışkan, ''Bu Karnavaln Adana’da yapılmasını ve Adana’nın böyle bir (cazibe merkezi) olmasını şiddetle reddetmekteyiz'' dedi.
31 Mart 2015 Salı 20:15

Sözlü ve Akgül'ün karşılıklı söz düellosu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül ilk kez bu kadar sertleşti.
31 Mart 2015 Salı 19:20

Seyhan Belediyesi'nden askeri hastaneye hizmet

Seyhan Belediyesi, Adana Askeri Hastanesi'nin bahçesine vatandaşların yararlanabilmesi için 2 adet kamelya yaptırıp bahçenin çevre düzenlemesini yaptı
31 Mart 2015 Salı 19:09

"Çocuk işçiliğini önlemek İçin El Ele Projesi''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Çocuk işçiliğini önlemek ve çocuk haklarını geliştirmek için el ele" isimli projenin kapanış toplantısında, çocukların eğitimi ve çocukluklarını yaşamasına olanak tanıyacak bir sistemin geliştirilmesine katkı koyacak projeyi hazırlayan ve uygulayanlara teşekkür etti.
31 Mart 2015 Salı 00:54

TÜRKSAT Ücreti Neden Dolar Ödeniyor?

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, TV ve radyolarda yayınlanan kamu spotlarının ücretlendirilerek yerel yayın kuruluşlarının desteklenmesini istedi. Demirçali, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a tüm gelirleri TL üzerinden olan televizyon ve radyo kuruluşlarının TÜRKSAT ücretini neden dolar üzerinden ödediklerini sordu ve yazılı yanıt istedi.
31 Mart 2015 Salı 00:07

Anadolu aslanları hibe destekleri ile büyüyor

ASKON Adana Şubesi ve ODS Danışmanlık Şirketi tarafından ortak düzenlenen eğitimle, 2015 yılında ulusal ve uluslararası kaynaklar tarafından sağlanan tüm hibe destekleri konusunda geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi.
30 Mart 2015 Pazartesi 10:41

Yılmaz Güney doğumunun 78.yılında anılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi 1-5 Nisan 2015 tarihleri arasında bu yıl 3. kez düzenlenecek olan “Portakal Çiçeği Karnavalı” kapsamına da giren “DOĞUMUNUN 78. YILINDA YILMAZ GÜNEY” Anma etkinliğini, Altın Koza Kültür Sanat A.Ş. ve Portakal Çiçeği komitesi ile birlikte gerçekleştiriyor.
30 Mart 2015 Pazartesi 10:16

Kanserden korunmanın 2 formülü

Acıbadem Adana Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Abalı, her ne kadar genetik bir hastalık olsa da, belirli kurallara uyulduğu takdirde kanserden yüzde 50 gibi yüksek bir oranda korunabileceğimize dikkat çekerek, “Bunun için de öncelikle en başta sigara olmak üzere, alkol, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam sürme gibi hatalı alışkanlıklardan vazgeçmeli. Ayrıca, hekimlerin önerdikleri tetkikleri de düzenli yaptırmak aynı şekilde yaşamsal önem taşıyor” diyor.
30 Mart 2015 Pazartesi 10:13

Hadi, başarılı veteran judo takımını kabul etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, başarılı veteran judocuları makamında kabul etti.
30 Mart 2015 Pazartesi 10:09

Büyük, “Adana Dünyadaki Hak Ettiği Konumuna Ulaşacaktır”

Adana Valisi Mustafa Büyük, Eşi Emine Büyük ve Kamu Kuruluşu Temsilcileri ile Birlikte Kozan İlçesi’nde İncelemede Bulundu.
29 Mart 2015 Pazar 15:44

Fen Lisesi’nden Nehir Arya Taş Adana Birincisi

YGS 1 ve YGS 2’de Adana Birincisi olan Fen Lisesi Öğrencisi Nehir Arya Taş, başarısında ailesi, okulu ve düzenli çalışmanın etkisi olduğunu söyledi.
29 Mart 2015 Pazar 13:22

Türkmen çocukları için eğitim merkezi

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Fırat Yılmaz Çakıroğlu Eğitim Merkezi hizmete girdi.
29 Mart 2015 Pazar 11:11

Suntur, “İnsanları grip değil, komplikasyonları öldürüyor”

Sağlık Bakanlığının laboratuarlarca doğrulanmış grip virüsünden 42 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdiğini söyleyen Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Bedia Mutay Suntur, İnsanları İnfluenza (grip) değil, ‘komplikasyonları’ öldürüyor dedi.
29 Mart 2015 Pazar 11:06

Adana Tapu ve Kadastro binası yıkılmayı bekliyor

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir Akbilmez, 1998 Depreminde zarar gören 350 Kamu Personelinin hizmet verdiği Adana Tapu ve Kadastro Müdürlüğünün yıkım kararı olmasına rağmen hala tahliye edilmediğini söyledi.
29 Mart 2015 Pazar 10:36

Büyük, “Bilgi Yuvası Kütüphanelerimiz, Sessiz Öğretmenlerimizdir”

Adana Valisi Mustafa Büyük, “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesajda, bilgiye ulaşmanın ve okuma alışkanlığının kazandırılmasında kütüphanelerin çok önemli bir misyonu yerine getirdiğine dikkat çekti.
29 Mart 2015 Pazar 08:55

İfade özgürlüğü olmadan yayınlama özgürlüğü olmuyor

Türkiye’de ifade özgürlüğünü geliştirmeye katkıda bulunma amacı ile Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından İsveç Yayıncılar Birliği ortaklığında AB Sivil toplum Diyaloğu başlığı altında başlatılan Yayınlama Özgürlüğü Yolunda Projesi’nin Adana Bölge toplantısı gerçekleşti.
29 Mart 2015 Pazar 00:07

CHP'li Göçhan: “Bu şehire borcumuz var”

Deneyimli turizmci ve işkadını CHP Adana Milletvekili Kontenjan Aday Adayı Nesrin Göçhan, Adana’da yıllar içindeki ekonomik gerilemenin ve yüksek işsizliğin çözümünün turizm olduğunu bildirdi.
28 Mart 2015 Cumartesi 11:31

AK Parti fidan dikti

AK Parti Adana il yönetimi tarafından yaklaşık bin fidan toprakla buluşturuldu.
28 Mart 2015 Cumartesi 10:55

Okuma alışkanlığını kazandırma amaçlı projeye destek

Seyhan Adana İMKB Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve velilerinin başlattığı ‘’Okuyan Raylar Asile Çıkar” isimli projeye, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi destek veriyor.
28 Mart 2015 Cumartesi 01:00

Baş, “Karaisalı MHP ile koşuyor”‏

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Karaisalı’da muhtarlarla bir araya gelirken ilçedeki bütün esnafı da tek tek ziyaret etti. Başkan Baş, görülen yoğun ilgiyi “Yıllardır MHP ile yürüyen Karaisalı ilçemiz, yeni dönemde MHP ile koşmaya başladı” şeklinde değerlendirdi.
28 Mart 2015 Cumartesi 00:03

İlkokullara ‘’suyun önemi ve etkin kullanımı’’ eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında şehrin dört bir yanında birçok etkinlik düzenledi.
28 Mart 2015 Cumartesi 00:02

İş Kadınlarına İş Güvenliği eğitimi

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Rana Dal ve Adana Güney Rotary Kulübü Dönem Başkanı Sema Kozan işbirliği ile Adana Barosu avukatlarından Av. Abbas Bilgili sunumuyla İş Güvenliği ve İşverenin Sorumlulukları başlığı altında kulüp ve kurul üyelerine eğitim verildi.
28 Mart 2015 Cumartesi 00:01

Genç avukatlar cübbe giydi

Adana Barosu’nda staj sürelerini başarıyla tamamlayan genç avukatlar, düzenlenen törenle meslek yemini ederek, avukatlık ruhsatnamelerini aldılar.
27 Mart 2015 Cuma 18:54

Adana'da Kadına şiddete karşı Kadın Yaşam Köyü kurulacak

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, mesleki beceri kazandırılan kadınlara “Kadına şiddete karşı Kadın Yaşam Köyü kurmak şart oldu. Bir an önce harekete geçeceğiz” diye seslenirken Adana Barosuna “Türkiye Barolar Birliği’nin Gelincik Projesini birlikte yürütme” çağrısı yaptı.
27 Mart 2015 Cuma 09:51

Adana Demirspor, diş sağlığı kontrolünden geçti

PTT 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ağız ve diş sağlığı kontrolünden geçti.
27 Mart 2015 Cuma 00:03

Adana ASKİ Spor'da derbi hazırlığı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ( TKBL ) takımlarından Adana ASKİ Spor, cumartesi günü oynayacağı Botaşspor maçına hazırlanıyor.
27 Mart 2015 Cuma 00:03

Gribin düşmanı temiz eller

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi iş birliğiyle, kent genelinde, olası grip salgınına karşı vatandaşlarda farkındalık uyandırılması amacı ile ‘’Sen de uzat elini ‘’ projesi başlatıldı. Proje kapsamında, şehrin bir çok noktasında, dezenfektan solüsyonların bulunduğu ve gripten korunma yollarının anlatıldığı stantlar kuruldu.
27 Mart 2015 Cuma 00:02

Bulut’tan ‘seçmen listesi’ uyarısı

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, seçmen listelerinin Cuma günü muhtarlıklardan indirileceğini belirterek, yurttaşları listeleri kontrol etmeleri konusunda uyardı.
26 Mart 2015 Perşembe 19:25

Akkuyu Nükleer Santrali Projesi Tanıtım Filmine Baro’dan tepki

Adana Barosu Çevre ve Kentleşme Komisyonu Başkanı Avukat Ümit Arif Özsoy, Rusya’nın ulusal nükleer enerji şirketi ile Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından Mersin’de, Akkuyu mevkiinde inşa edilmekte olan nükleer güç santrali için hazırlanan tanıtım filminin televizyon ekranlarında boy göstermeye başladığını belirterek, “Bu reklam halkı aldatıcı düzeyde yanıltmaya yöneliktir. Filmde, santralin Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük yatırım olduğuna ve 'Türkiye Enerjide dışa bağımlı olmaktan kurtuluyor” sloganının kullanılmasını doğru bulmamaktayız' dedi.
26 Mart 2015 Perşembe 14:35

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali “perde” diyor

Türkiye’nin her yıl merakla beklenen kültür sanat etkinliklerinden biri olan Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali 17’nci kez “perde” diyor.
26 Mart 2015 Perşembe 11:54

Hüseyin Sözlü, Karaisalı'da

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı'da Belediye Başkanı Saadettin Aslan tarafından verilen kahvaltıya katıldı.
26 Mart 2015 Perşembe 11:46

Fatih Erbakan, "Milli Görüş Davası Yerde Kalmaz"‏

Erbakan Vakfı Adana Şubesi tarafından organize edilen Necmettin Erbakan’ı anma ve anlama programına katılan Fatih Erbakan, babası Erbakan Hocayı ve davasını anlattı.
26 Mart 2015 Perşembe 09:22

Adana'da bin 388 Öğrenciye Ağız-Diş Hijyen eğitimi‏ verildi

Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce Dünya Oral Sağlık Günü Kutlamaları Kapsamında 15 Anaokulu ve Kreşlere Bin 388 Çocuğa Ağız-Diş Hijyen Eğitimi Verilip, Maketle Diş Fırçalama Yöntemi Anlatıldı.
26 Mart 2015 Perşembe 09:19

Adanalı ihracatçılar TİM Akademi ile tanışıyor

Devlet politikası haline gelen "2023 yılında, 500 milyar dolar ihracat hedefinin" mimarı olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatçı firmaların strateji, vizyon ve hedeflerini kurgulamaları için başlattığı ‘TİMAKADEMİ2023’ çalışmalarının; Şehirler turuna ADANA ile devam ediyor.
26 Mart 2015 Perşembe 08:59

Adana için yeni eylem planı

Adana Kent Konseyi İmar ve Kentleşme Çalışma Grubu’nun mart ayı toplantısı "Adana Mevcut Durumu ve Sürdürülebilir Gelişim Eylem Planı” gündemiyle, Çalışma Grubu Başkanı Şehir Plancısı Enver Yılmaz başkanlığında Adana Kent Konseyi Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, yeni eylem planı hazırlanmasının önemine vurgu yapıldı.
26 Mart 2015 Perşembe 00:24

Barışık'tan Türk Dil Kurumu'na ''Kötü Esnaf'' tepkisi

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık, Türk Dil Kurumu”nun (TDK), kendi resmi sitesinde, esnafın tanımını “ Kötü yola sapmış kadın, kötü ahlaklı insan” olarak göstermesinin, vahim ve kabul edilemez olduğunu bildirdi.
25 Mart 2015 Çarşamba 17:51

Bulut: “Adaylarınızı ‘Saray’a onaylatın da kurtulun”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP’nin sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) yaptığı temayül yoklamasıyla STK’ları kendi beceriksizliklerine alet ettiğini söyledi. Bulut, “AKP STK’lara bu kadar önem veriyorsa neden TMMOB, Türk Tabipler Birliği gibi STK’ları etkisizleştirmek için bu kuruluşlara müdahale etti” diye sordu.
25 Mart 2015 Çarşamba 15:57

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Koşusu'nu Coffee Bean kazandı

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Koşusu’nu Mehmet İlker Akdeniz’in Coffee Bean adlı safkanı, jokeyi Halis Karataş ile 1300 metre çim pistte 1.18.42'lik derece ile kazandı. Kazanan atın sahibi Mehmet İlker Karadeniz’e kupasını ÇGC Yönetim Kurulu üyesi Aliye Gültekin verdi.
25 Mart 2015 Çarşamba 15:54

“Bir aday adayı, tanıtım sürecinde 1 ton kağıt kullanıyor”

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Aday Adayı olan siyasilerin çevreye duyarlı seçim çalışması yürütmesi çağrısında bulundu.
25 Mart 2015 Çarşamba 15:32

Göçhan: “Çukurova gastronomi turlarının merkezi oldu”

Deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Kontenjan Aday Adayı Nesrin Göçhan, Çukurova’nın gastronomi turlarının merkezi olduğunu bildirdi.
25 Mart 2015 Çarşamba 15:31

Yeni: “Demokrasi şölenimiz, CHP’nin huzurunu kaçırdı”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti’nin demokrasi şöleninin CHP’nin huzurunu kaçırdığını söyledi.
25 Mart 2015 Çarşamba 11:12

AGİAD Yaşlıları Unutmadı

Adana’nın ekonomik yönden gelişmesi için gösterdiği çabaların yanı sıra toplumsal sorumluluk gerektiren girişimleri de “görev” edinen Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), Yaşlılar Haftası’nda Seyhan Belediyesi Huzurevi sakinlerini Şirinpark Otel’de verdiği yemekte ağırladı. Huzurevinde kalan 31 yaşlıyla birlikte yemek yiyen AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ve yönetim kurulu üyeleri, misafirlerle yakından ilgilenip, sohbet etti.
24 Mart 2015 Salı 10:44

5 Ocak Lions Kulübü’nden Huzurevi yaşlılarına yemek

Adana 5 Ocak Lions Kulübü Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevinde kalan yaşlılara bir yemek düzenledi. Yemekte konuşan Kulüp Başkanı Ayşe Aslan, yaşlıların kendileri için her zaman önemli olduğunu vurgulayarak,”Hepimiz yaşlanacağız. Kulübümüz aldığı karar sonrasında Adana Huzurevi’nde kalan 40 yaşlımıza bu yemeği verdik.”dedi.
24 Mart 2015 Salı 10:23

DP Adana İl Başkanı Fatih Köylü, DP GİK üyeliğine seçildi

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Fatih Köylü, 9. Olağanüstü Kongrede DP Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. Köylü siyasi hizmetini Demokrat Parti’yi yönetecek 40 kişilik kadro içinde sürdürecek. Fatih Köylü’nün GİK üyeliğine seçilmesi parti tabanında sevinçle karşılandı.
24 Mart 2015 Salı 10:07

Süper Zabıt Katibine başarı belgesi

Adana Adliyesi'nde, Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Bürosu'nda görev yapan Zabıt Katibi Perihan Duru, iş ve işlemlerin gecikmemesi için hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu çalışması, soruşturma dosyaları üzerinde yaptığı işlemler ve gayretleri nedeniyle başarı belgesi ile ödüllendirildi. Adliyede 'Süper Katip' olarak anılan Duru'nun belgesi, düzenlenen törenle takdim edildi.
24 Mart 2015 Salı 00:02

Atiye, Adanalılarla buluştu

Türk Pop Müziği’nin sevilen sesi Atiye, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında, Uğur Mumcu Meydanı’nda Adanalılarla buluştu.
24 Mart 2015 Salı 00:01

Kadın Futbol Takımı'ndan Avşar'a teşekkür ziyareti

Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı teknik heyeti, yönetici ve sporcuları, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar’ı ziyaret etti.
24 Mart 2015 Salı 00:00

Bulut, ‘'AKP’den korkmayın çünkü CHP var’'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, hafta sonunda gerçekleştirilen önseçimin yüzde 56 katılımla sorunsuz bir şekilde tamamlandığını bildirdi. Önseçime giren tüm aday adaylarının sergiledikleri sevgi, saygı ve hoşgörüyle önseçimin birincisi olduğunu belirten Bulut, ilk sıraya bir kadının seçilmesinin ise önemli ve anlamlı olduğunu kaydetti.
23 Mart 2015 Pazartesi 14:13

MHP Kurultayı'na Adana’dan Halka tatlı ve şalgam

MHP’nin Ankara’da yaptığı 11. Olağan Büyük Kurultayında Adana İl Başkanlığı’nın Adana’ya özgü yiyecek-içeceklerin sunulduğu “ikram çadırı” yoğun ilgi gördü.
23 Mart 2015 Pazartesi 13:48

Adana'da Su Zirvesi

Birinci Adana Su Zirvesi'nin açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, suyu verimli ve doğru kullanmanın önemine değinerek, 21. Yüzyılda Adana ve ilçelerinde susuzluk sorunu yaşanmaması için maliyetten kaçınmayarak, önemli projelerle, bu problemi çözmek için çalıştıklarını açıkladı.
23 Mart 2015 Pazartesi 11:55

Büyük, “Orman Yok Olursa Hayat Yok Olur”

Adana Valisi Mustafa Büyük, “Orman Haftası ve Dünya Ormancılık Günü” Mesajı yayımladı.
23 Mart 2015 Pazartesi 10:47

Atlıspor Kulübü'nde tenis turnuvası

Adana Atlıspor Kulübü tarafından gerçekleştirilen “Senior Klasman Tenis Turnuvası” na farklı illerden erkek ve kadın toplam 112 sporcu katılıyor.
23 Mart 2015 Pazartesi 09:14

İşitme engelli atletlerin büyük başarısı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Engellilerin sporla yaşama tutunmalarını kolaylaştırıyoruz” dedi.
23 Mart 2015 Pazartesi 09:09

ASGD Kupasını Kumsal kazandı

18 Mart Çarşamba akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu'nda gerçekleştirilen ve kısa adı (ASGD) olan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Koşusu'nu İsmail Hadioğlu'nun KUMSAL isimli kısrağı, jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı. Koşu sonunda kazanan atın kupasını sahibi adına Mehmet Akkılıç'a ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş verdi.
22 Mart 2015 Pazar 17:38

Büyük, ''Son yüzyılda su tüketimi 6 kat arttı''

Adana Valisi Mustafa Büyük, Dünya Su Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Büyük, ''Son yüzyılda dünya nüfusu 2 kat, su tüketimi ise 6 kat artmıştır'' dedi.
22 Mart 2015 Pazar 17:27

AK Parti’den ‘Sosyal Medya ve İletişim’ eğitimi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Tanıtım Medya Başkanlığı ‘Sosyal Medya ve İletişim’ eğitimi düzenledi.
22 Mart 2015 Pazar 16:59

Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Akşit oldu

Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu 3. Olağan Kongresi’nde başkanlığa Adana Seyhan Otel Genel Müdürü Can Akşit seçildi
22 Mart 2015 Pazar 12:14

Emeklilerin gözü 2 Temmuz'da

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, kongrelerinin geride kaldığını belirtip dikkatlerini intibakla ilgili Yargıtay’a çevirdiklerini söyledi.
22 Mart 2015 Pazar 10:14

Huzurevi’nde Boşnak Gecesi

Adana Bosna Derneği, Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevi’nde ‘’Boşnak Gecesi’’ düzenledi.
22 Mart 2015 Pazar 08:27

Sürenkök: ''Önseçim Demokrasinin Zaferi''

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Sadi Sürenkök,”Önseçimde kazanan CHP ve Türkiye’dir” dedi
22 Mart 2015 Pazar 07:15

Üniversiteli gençlere Çukurova’dan destek

Adanaspor-Adana Demirspor derbisinde kitap konusunda Türkiye’de bir ilk yaşandı. Çukurova Üniversiteli gençler, Çukurova Belediyesi’nin de katkısıyla “40. yıla 40 Kütüphane” projesi için taraftarlardan kitap topladı. Gençler, katkı için Başkan Soner Çetin’e teşekkür ederken Çetin de “Çorbada tuzuz” dedi.
22 Mart 2015 Pazar 00:05

Çıtırık: “Siyasi iktidar savunma hakkını kısıtlıyor’’

Adana Barosu tarafından organize edilen "TCK ve CMK'daki son değişikliklerin değerlendirilmesi" konulu konferans Baro Tesisleri'nde gerçekleştirildi.
22 Mart 2015 Pazar 00:04

MHP İl Başkanı Yusuf Baş’tan Nevruz ve Kurultay mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Terör örgütleriyle kol kola yürüyenlere inat, Türk milliyetçileri-Ülkücüler; büyük devlet adamı, ilkeli ve onurlu siyasetin temsilcisi, Türk milletinin sevdalısı Devlet Bahçeli’yle birlikte yürümenin engin hazzını yaşamaktadır” dedi.
22 Mart 2015 Pazar 00:01

Adana Demirspor son dakikada kazandı

Adana Demirspor, kendi sahasında Elazığspor'u son dakikada attığı golle 2-1 yendi.
21 Mart 2015 Cumartesi 20:11

Ali Hoşfikirer unutulmadı

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Ali Hoşfikirer, ölümünün 3'üncü yıldönümünde Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Hoşfikirer Ailesi, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Adana Şubesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nce düzenlenen anma töreninde duygusal anlar yaşandı.
20 Mart 2015 Cuma 14:05

Çetin, aday adaylarıyla elele

CHP’den Adana milletvekili olacak aday adayları Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in verdiği dayanışma yemeğinde buluştu. Tabanına güvenen CHP’nin Türkiye’ye demokrasi dersi verdiğini belirten Çetin, “Yarışın düzeyli ve kardeşçe olması CHP’yi iktidara taşıyacaktır” dedi.
20 Mart 2015 Cuma 09:35

Göçhan’dan TBMM’de kadının eşit temsili vurgusu

İş kadını ve turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, kadın eşitliğinde Türkiye’nin dünyada 125. Sırada olduğunu belirterek, “Siyasal ve sosyal her alanda eşit temsil istiyoruz” dedi.
20 Mart 2015 Cuma 00:07

Bulut, ''Adayınızı siz belirleyin’'

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, cumartesi günü gerçekleştirilecek önseçimde 38 bin 36 üyenin oy kullanacağını açıkladı.
20 Mart 2015 Cuma 00:05

Sürenkök: ''Halkımız CHP İktidarını Özlemle Bekliyor''

Adana Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Sadi Sürenkök, CHP’nin aldığı önseçim kararının Türkiye’de dengeleri alt-üst ettiğini söyledi.
20 Mart 2015 Cuma 00:02

Çanakkale Zaferi ve Şehitler, ÇÜ'deki törenle anıldı

Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi. Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Garnizon Komutanlığı ve Çukurova Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanan anma günü törenine, kent protokolünün yanı sıra şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar da katıldı.
19 Mart 2015 Perşembe 10:39

Murat Öztanrıöver: ‘’14 vekil Adana için birlikte çalışmalı’’

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, kentin sorunlarının çözümü için bütün siyasi partilerden seçilen 14 Milletvekilinin Adana için birlikte çalışması gerektiğini söyledi.
19 Mart 2015 Perşembe 10:19

Göçhan: “Turizmin sorunlarını çok iyi biliyorum”

Deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, “Turizmin sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, “Bölgesel turizmin geliştirilmesinde, turizm odaklı projelerde uluslararası sektörle işbirliği yapılmasında öncü olacağım” dedi.
19 Mart 2015 Perşembe 10:18

Eğitimini tamamlayan miniklere “köpük balığı” sertifikası

Acıbadem Adana Hastanesi, Adana Gündoğdu Koleji Gymboree’deki öğrencilere el yıkama eğitimleri vermeye başladı.
19 Mart 2015 Perşembe 10:10

Fatih Erbakan Adana'ya‏ geliyor

Necmettin Erbakan Vakfı Adana İl Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan’ın 22 Mart Pazar günü Adana’ya geleceğini, Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama etkinliği kapsamında vatandaşlara hitap edeceğini iletti. İl Başkanı Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi.
19 Mart 2015 Perşembe 00:08

Adana'da uyuşturucuya büyük darbe: 41 kişi tutuklandı

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği bir dizi operasyonda, 136 kilo esrar maddesi ve 8 bin 354 adet uyuşturucu hapın da aralarında bulunduğu çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi, 137 kişi gözaltına alınırken, 41'i tutuklandı.
18 Mart 2015 Çarşamba 15:29

“21 Mart, sonraki önseçimlerin de anahtarı olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma ve dostluk gecesinde İl Başkanı Burhanettin Bulut, cumartesi günü yapılacak önseçimde örgüte emek verenlerin emeklerinin karşılığını alacağını belirterek, önseçimin sonraki önseçimlerin de anahtarı olacağını söyledi.
18 Mart 2015 Çarşamba 15:22

Çanakkale şehitleri için mevlit okundu

AK Parti Adana İl Başkanlığı tarafından ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla şehitler için mevlit okundu.
18 Mart 2015 Çarşamba 15:16

Öztanrıöver: ''Hazine arazilerini çiftçiye bedelsiz vereceğiz’'

Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, CHP iktidarında mücavir alan dışındaki hazine arazilerini kullanıcılarına bedelsiz vereceklerini söyledi.
18 Mart 2015 Çarşamba 08:39

Göçhan’dan Adana’ya ekoturizm ve mini Disneyland projesi

Deneyimli turizmci CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan, Adana’nın ekoturizm alanı ve Disneyland benzeri eğlence kompleksine ihtiyacı olduğunu bildirdi.
18 Mart 2015 Çarşamba 08:10

Sadi Sürenkök’ten devleti şirket gibi yönetmeye tepki

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Sanayi Odası Eski Başkanı İnşaat Mühendisi Sadi Sürenkök devleti şirket gibi yönetmeye tepki gösterdi, ““Hayalleri tek kişililk Anonim Şirket gibi tek kişi ile ülkeyi kendi malları gibi görmeye başladılar. CHP iktidarında buna izin vermeyeceğiz” dedi
18 Mart 2015 Çarşamba 00:04

CHP’liler 15 ilçede 114 sandıkta oy kullanacak

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, eğilim yoklamasında oy kullanılacak yerlerin ve ilçelere göre sandık sayılarının belirlendiğini açıkladı
18 Mart 2015 Çarşamba 00:02

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali perdelerini açıyor

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde perdelerini açıyor
18 Mart 2015 Çarşamba 00:01

Başsavcılık, öldürülen anne-kız ile ilgili açıklama yaptı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, öldürülen anne kız olayı ile ilgili açıklama yaptı.
17 Mart 2015 Salı 19:39

ÇÜ Yayın Kulübü'nden "Milli Mücadele Döneminde Basın" konferansı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yayın Kurulu tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla “Milli Mücadele Döneminde Basın ve Yayın” konulu konferans düzenlendi.
17 Mart 2015 Salı 16:39

“Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Afiliasyon ve Tıp Eğitimi” Paneli

Adana Tabip Odası “Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Afiliasyon ve Tıp Eğitimi” konulu panel düzenledi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Sezgin Güvel’in yaptığı panele konuşmacı olarak Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İskender Sayek, TTB 2. Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ve Adana Tabip Odası Eski Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten katıldı.
17 Mart 2015 Salı 16:34

Chp’li Öztanrıöver ile Türksev'den Barışık’a destek ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Adana Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıklayarak adaylık yolundaki çalışmalarını sürdüren Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver ile Noter olarak hizmet veren Av.Güler Türksev, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret ederek, çalışmalarını anlattılar, esnaf desteği istediler.
17 Mart 2015 Salı 16:33

Mesut Yavuz'dan sahne fotoğrafları sergisi

Adana Devlet Tiyatrosu'nda 2005-2015 yılları arasında 10 yıl sahne ve tiyatro festivali fotoğrafları çeken Mesut Yavuz, eserlerini 20 Mart'ta fotoğrafseverlerle buluşturacak.
17 Mart 2015 Salı 16:32

Gabon’dan Adana’ya yatırım ve iş birliği çağrısı

Özellikle yeraltı kaynaklarıyla büyük zenginliklere sahip olan Gabon Cumhuriyeti’nin, gerek madencilik, gerekse de başta inşaat ve altyapı sektörlerinde Türk yatırımcı ve iş adamları için önemli fırsatlar sunduğu bildirildi.
17 Mart 2015 Salı 16:31

Çocuk istismarı konulu "Uykuda Çocuklar" konferansı

Konferansın konuşmacısı Av. Tuncil, Suriye'den göç yoluyla gelen çocukların fuhuş veya evlenme maksadıyla para karşılığı satıldığı bir ticarî merkeze dönüşmesinin bir an evvel önlenmesi için acil tedbirlerin alınması zorunluluğuna dikkat çekti.
17 Mart 2015 Salı 16:28

Depresyona meydan okuyan vitaminler

Depresyon, her geçen gün daha fazla duymaya başladığımız bir kelime haline geldi. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve hatta çocuğu bile artık depresyonda. Peki depresyon nedir ve depresyonla nasıl mücadele edilir? Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek mücadelede etkili midir? Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Akgül, beslenmenin depresyon üzerindeki etkisine dikkat çekiyor ve “Sağlıklı beslenerek birçok psikolojik soruna karşı direncinizi artırır.” diyor.
17 Mart 2015 Salı 00:14

İyiyürek, yeniden başkan seçildi

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu iki adayın heyecanlı yarışıyla gerçekleştirildi.
17 Mart 2015 Salı 00:10

Tüketici hakem heyetlerine yapılan 72 bin başvuru sonuçlandı

Adana’da tüketici hakem heyetlerine yapılan toplam 160 bin başvurunun 72 bini sonuçlandırıldı.
17 Mart 2015 Salı 00:10

Murat Öztanrıöver, ''Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor''

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, ‘’Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor’’ dedi.
16 Mart 2015 Pazartesi 07:03

Bulut: "En az 6, en çok 12 aday adayının adı işaretlenecek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, milletvekili adaylarının belirlenmesi için 21 Mart’ta yapılacak eğilim yoklamasına katılacak aday adaylarının oy pusulasındaki sıralarının belirlendiğini açıkladı. Bulut, “Eğilim yoklamasına katılacak 57 aday adayımızla birlikte 21 Mart’ı demokrasi şölenine çevireceğiz” dedi.
16 Mart 2015 Pazartesi 07:03

Sürenkök: ''Özgürlük Ateşini Adanalılar Yakacak''

CHP Adana Milletvekili Adayı İnşaat Mühendisi Sadi Sürenkök, halkın seçimlerde en doğru kararı vereceğine inandığını, 7 Haziran’da da vatandaşlarımızın sandığa giderek verecekleri oylarla özgürlük ateşini yakacaklarını, iktidarı da kullanacakları oylarla Osmanlı tokadı atarak göndereceklerini söyledi.
16 Mart 2015 Pazartesi 07:00

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur
CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Nesrin Göçhan