adana degısıyor
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Emzirme kilo verdiriyor Atatürk Havalimanı'nda 3 ayrı patlama; 28 ölü Vali Demirtaş’tan Aladağ’a “Hastane” Talimatı Atatürk Havalimanı'nda Patlama: 10 ölü Gazeteci Mesut Eray, vefat etti Ronei Gleison Rodrigues Adanaspor'da Demirtaş, ''Elektrik Kesintileri Süratle Giderilmeli'' Toplu taşımada yüksek konfor Turizmciler, Adana Müze Kompleksi'nin açılmasını bekliyor Büyükşehir’den günde 4 bin kişiye iftar yemeği

Adana haberleri

Demirtaş, ''Elektrik Kesintileri Süratle Giderilmeli''

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ve EnerjiSA yetkililerinden, kesintilerin son bulması için gerekli tüm çalışmaların yapılmasını istedi.
28 Haziran 2016 Salı 16:20

Toplu taşımada yüksek konfor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkeziyle ilçeler arasında sefer yapacak klimalı, çok koltuklu otobüsleri törenle hizmete girdi.
28 Haziran 2016 Salı 16:18

Turizmciler, Adana Müze Kompleksi'nin açılmasını bekliyor

Adana’da 2014 yılının Eylül ayında kurulması için çalışmalara başlanan ve Türkiye’nin 24 saat açık yaşayan ilk müzesi olacağı duyurulan ‘’Adana Müze Kompleksi’’nin aradan iki yıl geçmiş olmasına karşın halen açılmamasına turizm sektörü tepki gösterdi.
28 Haziran 2016 Salı 10:44

Büyükşehir’den günde 4 bin kişiye iftar yemeği

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Adana’da ikisi sabit olmak olmak üzere, günde 4 noktada, yaklaşık 4 bin kişiye iftar yemeği veriyor.
28 Haziran 2016 Salı 10:42

Anafartalar Spor Kulübü’nde şampiyonluk kutlaması

Bu sezon Minik Kızlar Voleybol kategorisinde Adana şampiyonu olan Anafartalar Spor Kulübü gerçekleştirdiği sezonun son antrenmanı sonrasında mini bir şampiyonluk kutlaması ile bu sezonu kapattı.
28 Haziran 2016 Salı 10:17

Ayaz Bebeğin kurtuluşu SUT'ta

Gazetemizin ‘’Sağlık Bakanlığı’nın ‘Keyfi tutumu’ binlerce beyin, omurilik ve omurga hastasını sıkıntıya soktu’’ başlıklı haberi CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, tarafından soru önergesiyle TBMM’ye taşınırken, mağdurlardan 2 yaşındaki Ayaz bebeğin kurtuluşu da Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nin (SUT) değişmesinde.
28 Haziran 2016 Salı 09:54

Adana Demirspor'da istifa

Yıllarını Adana Demirspor'a veren, son 30 yılın 20 yılında yöneticilik yapan Edip Gülnar, yönetim kurulu üyeliğinden ve alt yapı sorumluluğu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Gülnar, "Ben net adamım. Duruşum ve çizgim de bellidir. Şeffaf olmayan bir yönetimde benim işim olmaz" dedi.
27 Haziran 2016 Pazartesi 14:54

CHP büyük düşünüyor

CHP Adana İl Örgütü, hava sıcaklığının 50 dereceleri bulduğu bugünlerde “gitmediğin yer senin değildir” anlayışıyla başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP İl Örgütü bir yurttaşların acılarını paylaşıp, mutluluklarına ortak olurken, bir yandan da ilçe danışma kurulu toplantılarıyla ilçe örgütlerinin dinamizmini en üst seviyede tutuyor.
27 Haziran 2016 Pazartesi 13:15

Kubbeli Han’da yıldızlar geçidi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Ramazan Şenlikleri’nde Adanalılar Ahmet Şafak ve Atilla Yılmaz konserleriyle coştu.
27 Haziran 2016 Pazartesi 12:55

Adana Müze Kompleksine ne oldu?

Eylül 2014'tde Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bir açıklama yaparak Türkiye'nin 24 saat açık, yaşayan ilk müzesinin Adana'da kurulacağını kamuoyuna duyurmuştu. Milli Mensucat Fabrikası'nın bulunduğu bölgeye inşa edilecek müzede şehrin doğal, tarihi, kültürel, sanayi, spor ve diğer alanlardaki tarihsel geçmişi yedi ayrı branşta düzenlenerek bir konseptte ziyaretçilere sunulacaktı.
27 Haziran 2016 Pazartesi 11:15

Karataş sahili yaza hazır

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’nca, kentin Akdeniz’e kıyısı bulunan ilçelerinden Karataş’ta başlatılan sahil temizliği çalışmaları tamamlanarak, sahil yaz sezonuna hazır hale getirildi.
27 Haziran 2016 Pazartesi 10:40

''Deprem olacakmış gibi yaşamalı ve tedbirlerimizi almalıyız''

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 27 Haziran 1998 Adana-Ceyhan depreminin 18. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, ''27 Haziran 1998 tarihi Türkiye için önemli bir tarihtir. Tam 18 yıl önce bu tarihte Adana ilimizde bir doğal felaket yaşanmış ve asla hafızlardan silinmeyecek şekilde bir çok aile maddi manevi zarar görmüştür'' ifadelerini kullandı.
27 Haziran 2016 Pazartesi 09:28

Şimşek bu haftayı hareketli geçirecek

Mavi-lacivertiler, Teknik Direktör Sözeri’nin Adana’ya gelmesiyle birlikte yeni sezon çalışmaları ile transfere start verecek
27 Haziran 2016 Pazartesi 09:17

MMO'dan LPG’li araçlara uyarılar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, TUİK verilerine göre, trafikte bulunun araçların yüzde 40,9 unun yakıt olarak LPG kullandığını, gazın kontrolsüz kullanılan araçlarda yaşanılan aksaklıklar sonucu ağır bedeller ödenmesine neden olduğunu ifade ederek LPG’li araç kullananları uyardı.
26 Haziran 2016 Pazar 14:41

Vali Demirtaş, Çadırkent'te

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Suriyeli sığınmacıların barındığı Çadırkent’te denetim ve incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
26 Haziran 2016 Pazar 14:24

Tatar, “Yaşanan depremlerden ders alamadık”

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, 27 Haziran 1998 tarihinde meydana gelen Ceyhan (Adana) depremiyle ilgili yaptığı açıklamada, yetkilileri bir kez daha uyararak, depremin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen değişen hiçbir şey olmadığını söyledi.
26 Haziran 2016 Pazar 14:09

Tarihi Geçmiş İlaçta Tarihe Geçecek İşbirliği

Adana Eczacı Odası (ADEO) eczanelerde bulunan miadı (tarihi) geçmiş ilaçları toplayarak sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak çözüme kavuşturdu.
26 Haziran 2016 Pazar 13:35

Büyükşehir’den Adanalı’ya doğal yumurta

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Salma (Doğal) Tavuk Projesi’nde elde edilen yumurtaları çok yakında satışa sunacak.
26 Haziran 2016 Pazar 13:12

Demirtaş, “Hekime şiddet kabul edilemez”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, hekim ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, ''Halka hizmet için çalışan sağlıkçılara saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir'' dedi.
26 Haziran 2016 Pazar 12:50

Camide vantilatör kavgası Suriyeli çocuklara kitaba dönüştü

Adana’da, bir camide öğle namazından sonra vantilatörün açılması nedeniyle çıkan kavgada darp ve hakaret sonucu haklarında soruşturma başlatılan bir şüpheli ile iki müşteki, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Uzlaştırma sonucunda, olayın şüphelisi, şikayetçilerin talebi üzerine aynı camiye Kur’an-ı Kerim öğrenmeye gelen Suriyeli öğrencilere kitap bağışlayarak ceza almaktan kurtuldu.
26 Haziran 2016 Pazar 12:28

Siyaset Akademisi'nde Zil Yeniden Çalıyor

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Serdar Göktekin, AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen ve siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi’nde ‘Büyük Güç Türkiye’ programı olarak belirlenen 17'inci eğitim döneminin 11 Temmuz'da başlatılacağını söyledi.
26 Haziran 2016 Pazar 12:06

Demirspor, Larsson'la ilgileniyor iddiası

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un Gaziantepsporlu Daniel Larsson ile görüştüğü iddia edildi.
25 Haziran 2016 Cumartesi 04:33

EMO: ''Enerji politikaları iflas etti''

Elektrik Mühendisleri Odası, Adana ve bölge illerinde yaşanan elektrik kesintilerinin hükümetin enerji politikalarından kaynaklandığını savundu. EMO,” Uygulanan enerji politikaları iflas etmiştir. Özelleştirmeler ve serbest piyasa ısrarı sonucunda vardığımız nokta iddia edildiği gibi kaliteli, kesintisiz ve ucuz enerji değil, tersine kalitesiz, arzı sorunlu ve pahalı enerjidir.” Görüşünü savundu.
25 Haziran 2016 Cumartesi 03:31

Sözlü ailesi Kubbeli Han’da

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, renkli etkinliklerle geleneksel Ramazan kültürünün yaşatıldığı Merkez Park Kubbeli Han’da ailesiyle birlikte güzel bir akşam geçirdi. Ramazan şenliklerinin gerçekleştirildiği meydanda Adanalı hemşehrileriyle kaynaşan Başkan Sözlü, Kerkük İlahi Grubu’nun konserini izledi.
24 Haziran 2016 Cuma 12:29

Kubbeli Han’da ‘’Geleneksel El Sanatları Sergisi’’

Adana Geleneksel El Sanatları Kültür ve Turizm Derneği (AGET) tarafından Büyükşehir Belediyesi’nce Ramazan şenlikleri kapsamında Merkez Park’ta kurulan Kubbeli Han’da ‘’Geleneksel El Sanatları’’ sergisi açıldı.
24 Haziran 2016 Cuma 10:35

Şimşek Erkan Sözeri’yi bekliyor

Mavi-lacivertliler, bugün Adana’da olması beklenen Teknik Direktör Sözeri’nin gelmesiyle transferlerin startını verecek
24 Haziran 2016 Cuma 10:14

Yarı olimpik havuz hizmete hazır hale getirildi

Belediye Evleri Mahallesi Zahit Akdağ Bulvarı üzerinde, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce hizmete hazır hale getirilen havuzun açılışı törenle gerçekleştirildi. Havuz açılışının ardından, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, Belediye Evleri Mahallesi’nde halka iftar yemeği verildi.
23 Haziran 2016 Perşembe 15:40

Adana’dan Bahçeli’ye açık destek

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana teşkilatları olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin arkasında olduklarını bir kez daha ilan etti.
23 Haziran 2016 Perşembe 14:33

Demirtaş, ''Adana iş dünyasının her zaman yanında olacağım''

Görev süresi içerisinde her zaman iş dünyasının yanında yer alarak sorunlarının çözümü konusunda gayret sarf edeceğini belirten Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Siz kazanırsanız memleket de kazanır, mutlu olur. Siz kazanamazsanız memleket de kazanamaz ve biz de mutlu olamayız” dedi.
23 Haziran 2016 Perşembe 13:05

Vali Demirtaş’tan Başkan Sözlü’ye iade-i ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’ya yeni atanan Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ağırladı. Başkan Sözlü, Vali Demirtaş’a belediye hizmetleri ve yürütülen projeler ile planlamalar hakkında bilgiler verdi.
23 Haziran 2016 Perşembe 13:00

Girişimcilere sertifika

Adana Sanayi Odası (ADASO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını başarıyla tamamlayan girişimcilere sertifikaları törenle verildi.
23 Haziran 2016 Perşembe 10:35

Adana Demirspor'da başkanlığa Sözlü, seçildi

PTT 1.Lig takımlarından Adana Demirspor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda başkanlığa yeniden Sedat Sözlü, seçildi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 16:35

Sinanpaşa’nın çehresi değişecek

Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Sinanpaşa Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ni hayata geçiriyor.
22 Haziran 2016 Çarşamba 15:12

Kaptan Ceyda Sinan, yuvada kaldı

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor, son iki sezonda takımın formasını giyen Ceyda Sinan ile yeniden anlaştı.
22 Haziran 2016 Çarşamba 14:45

TSYD'den Adana Valisi Demirtaş'a ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Başkanı Adnan Poyraz ve yönetim kurulu üyeleri Adana Valiliği görevine yeni başlayan Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
22 Haziran 2016 Çarşamba 13:40

Baş: ''Adana, Adana olalı böyle zulüm görmedi!''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana’da ‘Artık yeter’ noktasına gelen elektrik kesintilerine dair yaptığı açıklamada, sorumlu olarak iktidarı gösterdi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 12:16

Barut: ''Vatandaşı mağdur etmeyin artık!''

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, kayıp kaçak bedelinin yasal hale getirilmesiyle elektrik faturaları katlanan vatandaşlara bir darbenin de sıcaklığın 50 derecelere ulaştığı yaz aylarında elektrik kesintileriyle vurulduğunu söyledi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 11:42

Demirtaş, "Vali olmasam çiftçilik yapardım"

Adana Ticaret Borsası yönetiminin ziyaretinde konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Allah bu görevi nasip etti ama Vali olmasam çok rahat bir şekilde çiftçilik yapabilirim. Nasıl yapıldığını çok iyi bilirim. Hepsini yaşadım.” dedi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 10:49

Yüzme kursları başladı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, boğulmaların önüne geçmek için herkese yüzme öğretmeye gayret edeceklerini söyledi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 10:15

Şimşekte kongre günü

Süper Lige yükselmeyi play-off finalinde son anda kaybeden Adana Demirspor da yönetim kurulunun aldığı olağanüstü genel kurul bugün yapılacak.
22 Haziran 2016 Çarşamba 00:18

Üretici küstü 9 milyar uçtu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, arpa ve buğdayda müdahale alım fiyatı açıklanmadığı için tüccarın insafına terk edilen Çukurova çiftçisinin zarar ettiğini söyledi.
21 Haziran 2016 Salı 13:32

Fikret Yeni’ye Genç Mucitten Ziyaret

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Çekmeköy Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘Prof. Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda teknoloji alanında ‘Selfet’ projesiyle birinci olan Adanalı İsmail Başer’i makamında kabul etti.
21 Haziran 2016 Salı 11:59

Alysha Clark Adana ASKİ Spor'da

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor, ABD asıllı İsrail Pasaportlu forvet Alysha Clark’ı renklerine bağladı.
20 Haziran 2016 Pazartesi 12:44

Ülkü Ocakları Başkanı Uzunlular'a silahlı saldırı

Adana Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Yunus Uzunlular, Ankara Gölbaşı'nda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
20 Haziran 2016 Pazartesi 11:27

Mezarlıklar bayrama hazırlanıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Buruk ve Kabasakal mezarlıklarındaki camilerin bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.
20 Haziran 2016 Pazartesi 10:56

Yeni transferler Kızılcahamam kampına yetişecek

Süper lig özlemine yeni sezonda son vermek isteyen Adana Demirspor da transfer çalışmaları gizlilik içerisinde yürütülüyor. Yönetim takımın iskeletini oluşturacağı futbolcularla transfer görüşmelerine başlarken, bu isimler gizli tutuluyor.
20 Haziran 2016 Pazartesi 01:46

ASKİ’den Karataş Cezaevi’ne altyapı hizmeti

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Karataş cezaevinin alt yapısı sorununun giderilmesi için çalışma başlattı.
19 Haziran 2016 Pazar 14:16

Sözlü, “Birlikten doğacak sinerji, bölgemizin gücünü artıracak”

Çukurova Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, birlik encümen üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.
19 Haziran 2016 Pazar 02:16

AB Bakanı Ömer Çelik, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
19 Haziran 2016 Pazar 01:13

Seyfettin Yılmaz, kurultaya katılacağını açıkladı

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yarınki kurultaya katılacağını açıkladı.
18 Haziran 2016 Cumartesi 16:57

Vali Demirtaş, “Babalara yılın her günü saygı gösterilmeli''

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Babalar Günü” Mesajı yayımladı. Demirtaş, babalara yılın her günü saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti.
18 Haziran 2016 Cumartesi 13:07

Savcılık; ''ABD'li itfaiyeci yüksekten düşerek öldü''

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, ABDL'li itfaiyecinin yüksek düşmesi sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.
18 Haziran 2016 Cumartesi 13:01

Sedat Sözlü, taraftarın yüreğine su serpti

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda yeni sezon için taraftarların yüreğine su serpti.
18 Haziran 2016 Cumartesi 02:04

Santos ve Abuda Adana Demirspor yolunda

Mavi-lacivertliler Fenerbahçe’nin eski yıldızı Santos ile Gaziantepsporlu Abuda ile görüşüyor
18 Haziran 2016 Cumartesi 01:00

İşaret dili kursiyerlerine sertifika

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nde işaret dili eğitimi alan kursiyer sayısı 90’a ulaştı
18 Haziran 2016 Cumartesi 00:00

Zihni Aldırmaz'a tahliye çıkmadı

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan ve Fethullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi.
17 Haziran 2016 Cuma 17:45

Vali ve Başsavcı cezaevinde hükümlülerle iftar yaptı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile Adana Adliyesi’nde görev yapan yargı mensupları, Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlülerle iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programının ardından ceza infaz kurumunda kaba inşaatından ince işçiliğine kadar tüm işlerini hükümlülerin yaptığı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Camii’nde ilk namaz kılındı.
17 Haziran 2016 Cuma 14:07

Mehmet Erdem, Adanalıları coşturacak

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Kubbeli Han Ramazan Şenlikleri’nde ünlü şarkıcı Mehmet Erdem 18 Haziran Cumartesi akşamı konser verecek. “Hakim Bey” şarkısıyla hafızalarda iz bırakan Mehmet Erdem, ücretsiz konserde en sevilen şarkılarını Adanalı hayranları için seslendirecek.
17 Haziran 2016 Cuma 11:11

Abdurrahman Yeşiltaş: ''Söz konusu Adana ise biz varız''

Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, Seyhan’ın 800 bin nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olduğunu ve kendilerinin de Seyhan’da parti olarak önemli çalışmalar yaparak halk ile bütünleştiklerini belirtip ‘Hizmet noktasında bizden istenilen söz konusu Adana olur ise biz her zaman göreve hazırız. Kendi üzerimize düşen görevi de parti olarak ve kişi olarak yapmanın gayreti içindeyiz’ dedi.
17 Haziran 2016 Cuma 10:27

Pote ve Tiago yol ayrımında

Adana Demirspor da iç transferde de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Teknik Direktör Erkan Sözeri’nin takımda görmek istediği futbolcular arasında yer alan Pote ile Tiago, mavi-lacivertlilerle yol ayırımında.
17 Haziran 2016 Cuma 10:24

Vali Demirtaş'a sağlık brifingi

Görevine yeni başlayan Vali Mahmut Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Çağlar Çatak ve Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan’dan, Adana’da yapımı devam eden sağlık yatırımları ve hizmet veren sağlık tesisleri hakkında brifing aldı.
16 Haziran 2016 Perşembe 16:46

Asena Yalçın Adana ASKİ Spor’da

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor, oyun kurucu Asena Yalçın ile anlaşma sağladı.
16 Haziran 2016 Perşembe 13:57

Ali Tekin, Tarım İl Müdürü oldu

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev değişikliği yaşandı.
16 Haziran 2016 Perşembe 13:25

Büyükşehir lüks konut üretip, halka sosyal konut fiyatına verecek

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü Karaisalı’da, Büyükşehir’in düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Sözlü, ''Lüks konut üretilecek, halka sosyal konut fiyatına verilecek'' dedi.
16 Haziran 2016 Perşembe 12:12

Hakim ve Savcılara ‘Kanatlı Kozalak’larla veda

Adana Adliyesi'nde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle bölge adliye mahkemeleri ile başka il ve ilçelere atanan hakim ve Cumhuriyet Savcıları için veda yemeği düzenlendi. İftar yemeğiyle Adana’ya veda eden hakim ve Cumhuriyet savcıları, hükümlülerin çam kozaklarından yaptığı ‘Kanatlı Kozalak’ isimli kuğu figürleri ile uğurlandı.
16 Haziran 2016 Perşembe 12:04

Demirspor da yaprak dökümü

Attamah, Barış Başdaş ve Murat Akyüz’ün takımdan ayrılmalarının ardından gözler Burak Çalık’a çevrildi. Başarılı oyuncuyla da yolların ayrılacağı söyleniyor.
16 Haziran 2016 Perşembe 03:00

Demirspor kaleci Emrullah ile tekrar anlaştı

Adana Demirspor, iç transferde geçtiğimiz yıl yaşadığı sakatlık nedeniyle pek fazla forma şansı bulamayan kaleci Emrullah Şalk ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.
16 Haziran 2016 Perşembe 00:00

Karademir, ''Buğdayda taban fiyat 1,2 TL olmalı''

Ziraat Müdendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Semih Karademir, buğday maliyetinin 1,01 TL olduğunu belirterek, taban fiyatın bu seviyenin üzerinde olması gerektiğini söyledi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 13:25

İlimtepe konutlarının satışında dolandırıcı tuzağına dikkat!

Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Ertan Aşrak, konut projeleriyle ilgili olarak dar gelirli vatandaşların cep telefonlarına gelen kötü niyetli mesajlara itibar etmemesini istedi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 13:19

Vali Demirtaş, İftarda Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Eşi Beyhan Demirtaş, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 177’nci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ramazan Ayı dolayısıyla verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 13:16

2 yılda, 340 yeni hizmet aracı alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Adanalılara daha kaliteli hizmet vermek amacıyla aldığı yeni itfaiye araçlarının tanıtımı Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) gerçekleştirildi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 12:58

Şimşek transferde hovarda davranmayacak

Süper Lige çıkmayı play-off finalinde kaybeden ve yeni sezona ‘’mutlak şampiyonluk’’ parolasıyla girecek olan Adana Demirspor, transferde ince eleyip sık dokuyacak.
15 Haziran 2016 Çarşamba 11:54

Milletvekili Küçükcan, Cumhurbaşkanı’na rapor sundu

AK Parti Adana Milletvekili ve AKPM Türk Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Talip Küçükcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’nin yurt dışında temsilinin daha etkin sürdürülmesi ve İslam karşıtlığı ile mücadelede Türkiye’nin öncü rol üstlenmesine ilişkin değerlendirme ve önerilere yer veren bir dosya sundu.
15 Haziran 2016 Çarşamba 06:16

Ülkü Ocakları'ndan Türkmenlere Ramazan Yardımı

On bir Ayın Sultanı Ramazan Ayını Yaşadığımız Bu Mübarek Günlerde Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz zor günler yaşayan Iraktaki, Suriye'deki Ve Türkmen dağındaki Türkmen soydaşlarımız için Toplanan Yardımları Yayladağı Sınır kapısından geçirerek yolcu ettiler.
15 Haziran 2016 Çarşamba 03:14

Jandarmadan yaşlılara ve hasta çocuklara ziyaret

Adana İl Jandarma Komutanlığınca Jandarmanın 177’nci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında; Adana Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlar ziyaret edildi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 00:11

Sözlü’den, Vali Demirtaş’a “Hoşgeldiniz” ziyareti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, görevine yeni başlayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.
14 Haziran 2016 Salı 15:14

Barut’tan sert tepki!

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, devlet televizyonu olan TRT’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” adlı programda Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın “Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” şeklindeki sözleriyle sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’ı toplumu ayrıştırmak için kullandığını söyledi.
14 Haziran 2016 Salı 11:41

Adana Film Festivali’nin Yarışma Başvuruları Başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 19-25 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin Yarışma Yönetmelikleri açıklandı. Festival hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
13 Haziran 2016 Pazartesi 14:16

Coral Hoca’ya büyük vefa

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana sporuna büyük katkıları bulunan Coral Hoca lakaplı Ali Hikmet Aydınoğlu’nun adının 2000 Evler’de yapılan spor kompleksine verileceğini açıkladı.
13 Haziran 2016 Pazartesi 12:37

Kubbeli Han'da Ramazan Coşkusu

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Park’ta kurduğu Kubbeli Han’da, her akşam iftar coşkusu üst seviyede yaşanıyor. 30 bin metrekarelik alanda konserler veriliyor, Anadolu sahne sanatlarına dair geleneklerin yaşatılması için birbirinden güzel gösteriler gerçekleştiriliyor. Kubbeli Han’da hafta sonu sahne alan ünlü şarkıcı Mustafa Yıldızdoğan, iftarın ardından Kubbeli Han’a gelen Adanalılara muhteşem bir gece yaşattı.
13 Haziran 2016 Pazartesi 11:44

Botaş Spor'un seçmelerine ilgi büyüktü

Botaş Spor Altyapı Seçmeleri kapsamında 11 Haziran 2016 tarihinde Kız ve Erkek Basketbol Altyapı Seçmeleri düzenlendi. Menderes Spor Salonunda düzenlenen seçmelere, yeteneklerini sergilemek isteyen sporcu gençler yoğun ilgi gösterdi. Sadece Adana değil Türkiye’nin diğer illerinden de hayallerine kavuşmak isteyen sporcu gençlerin basketbol seçmelerine yoğun bir katılımı vardı.
13 Haziran 2016 Pazartesi 11:34

Şimşek PTT Ligi’nde futbolcuları süper lig de

Adana Demirspor, play-off finalinde Alanyaspor’a penaltı atışları sonucu 4-3 yenilerek 21 yıllık Süper Lig özlemini dindiremezken futbolcuları birer birer Süper Lig takımının yolunu tutmaya başladı.
13 Haziran 2016 Pazartesi 02:38

Ekrem Aslan: ''Çocuklar geleceğin teminatıdır''

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Haziran 2016 Pazar 13:59

CHP, her ilçede vatandaşın sorununa çözüm arıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Aladağ’da vatandaşların sorunlarını dinledi anında yetkililerden bilgi aldı
12 Haziran 2016 Pazar 13:57

Yönetim daha kaliteli olacak!

Yerel potansiyeli harekete geçirme ve yerel kalkınmayı gerçekleştirme rolünü üstlenen Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Kamu Müteahhitlerinin hazırlamış olduğu ''Kalite Yönetimi, Stratejik Yönetim Planlama'' eğitim projesini onayladı.
12 Haziran 2016 Pazar 10:08

Avukat Ezgi Başkan'ın ''ruhsat'' mutluluğu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Adana Barosu’nda stajını tamamlayan Avukat Ezgi Başkan, cübbesini giydi, ‘Avukatlık Ruhsatı’nı aldı.
12 Haziran 2016 Pazar 09:59

Şampiyon güreşçiler gururlandırdı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün şampiyon güreşçileriyle gururlandı. Son iki yılda mücadele verdikleri şampiyonalar, karakucak ve yağlı güreşlerde derece alıp, kupalar kazanan güreşçileri makamında kabul eden Başkan Hüseyin Sözlü, şampiyonları altınla ödüllendirdi.
11 Haziran 2016 Cumartesi 19:02

Adana’da Ramazan coşkusu bir başka

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Park’ta düzenlediği Ramazan Şenlikleri Adanalılara keyifli saatler yaşatıyor
11 Haziran 2016 Cumartesi 19:00

Arıkan, ''Adana’nın sağlıktaki kötü imajını tersine çevirdik''

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, yaptıkları çalışmalarla Adana’nın sağlıktaki kötü imajını tersine çevirdiklerini söyledi.
11 Haziran 2016 Cumartesi 06:13

Büyükşehir’in turizm projesi, ÇKA tarafından kabul edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, sahil ilçeleri Karataş ve Yumurtalık'taki alternatif turizm altyapısının geliştirilmesini amaçlayan projesi, Çukurova Kalkınma Ajansı'nca desteklendi. Karataş-Yumurtalık Bölgesi'nin Alternatif Turizm Altyapısının Araştırılması Projesi'nin protokolü Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü ile ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altun arasında imzalandı.
11 Haziran 2016 Cumartesi 02:10

Adana ASKİ Spor’dan geleceğe yatırım

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor, bu pazar günü Adana genelinde altyapı seçmeleri yapacak.
11 Haziran 2016 Cumartesi 00:08

Adana için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Adana ile Hatay'ın Erzin, Dörtyol ve İskenderun ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
10 Haziran 2016 Cuma 22:45

Erkan Sözeri, imzayı attı

Adana Demirspor’da teknik direktörlük görevine Erkan Sözeri getirildi. Mavi-lacivertli kulüp Sözeri ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.
10 Haziran 2016 Cuma 12:21

Barut, “CHP meşru müdafaa hakkını kullanacak”

CHP Adana İl Örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı ve mermili tehdide karşı tepkisini kitlesel olarak gösterdi.
10 Haziran 2016 Cuma 12:09

Sağlığın sağlığı bozuldu!

Adana Eczacı Odası(ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan beraberinde Genel Sekreter Ecz. Mürsel Yalbuzdağ ve YK Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe ile Adana Tabip Odası(ATO) Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve ekibini ziyaret ederek ‘yeni göreviniz hayırlı olsun’ diyerek başarı dileğinde bulundular.
10 Haziran 2016 Cuma 10:51

Adana'daki paralel operasyonunda 8 tutuklama

Adana merkezli 12 ilde gerçekleştirilen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Adana'da gözaltına alınmalarının ardından adliyeye sev edilen 27 zanlıdan 8'i tutuklandı.
10 Haziran 2016 Cuma 09:16

Başkan Sözlü, engelsiz trafik gönüllüsü

Çukurova Üniversitesi, Adana Kent Konseyi ve Adana Büyükşehir Belediyesi, engellilerin ulaşımında yaşanan sorunların çözümü için birlikte hareket ediyor
9 Haziran 2016 Perşembe 15:59

Sözlü, “Türkiye, teröre rağmen üretmeye devam edecek”

Adana Genç İş Adamları Derneği(AGİAD) Başkanı Gülümsün Adalı ve AGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
9 Haziran 2016 Perşembe 11:51

Barut, ''Türkiye’de barışı ve kardeşliği CHP sağlayacak”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin ve alçak saldırıyı nefretle ve şiddetle kınadı.
9 Haziran 2016 Perşembe 11:47

Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum”

Adana Ticaret Borsası(ATB), Adana Sanayi Odası(ADASO), Adana Ticaret Odası(ATO) ile Adana Organize Sanayi Bölgesi(AOSB) Adana Valisi Mustafa Büyük’ün onuruna iftar yemeği verdi. Vali Mustafa Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum” dedi.
9 Haziran 2016 Perşembe 09:38

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
76.929
USD ALIŞ
2.8920
USD SATIŞ
2.9120
EURO ALIŞ
3.1900
EURO SATIŞ
3.2150
POUND ALIŞ
3.8360
POUND SATIŞ
3.9100
ALTIN ALIŞ
120.8300
ALTIN SATIŞ
122.5900
Namaz Vakitleri
İmsak
03:11
Güneş
05:15
Öğlen
12:53
İkindi
16:45
Akşam
20:11
Yatsı
21:57
Sayısal Loto
25.06.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 07 - 11 - 16 - 24 - 35
Şans Topu
22.06.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
13 - 20 - 25 - 27 - 28 - 13
On Numara
27.06.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
12 - 14 - 21 - 22 - 24 - 32 - 33 - 34 - 41 - 43 - 45 - 47 - 50 - 52 - 54 - 55 - 61 - 62 - 64 - 69 - 71 - 74
Süper Loto
23.06.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
12 - 19 - 30 - 44 - 47 - 48
Tarihte Bugün
2002 Türkiye, 2002 FIFA Dünya Kupası'nda 3. oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur