4mevsimgeziyorum.com Gezi Mevsimi Adana'da
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Türkiye’de her saat 80 iş kazası yaşanıyor Adana Barosu ''Çıtırık'' dedi Adana derbisinde gülen Adanaspor AK Parti’li Belediyedeki Saadet Zinciri‏ni açıkladı Karalar: ''Seyhanlıya Hizmet Boynumuzun Borcudur'' Adanalı Boşnaklar İzzetbegoviç’i unutmadı Orhan Sümer, ’’Hırsızlık meşrulaştırıldı’’ Çukurova’dan Türkiye’ye örnek proje Balkan Türkleri’nden Vali Büyük’e ziyaret‏ Kemik erimesi 50 yaşın üzerindekileri tehdit ediyor

Adana haberleri

Adana derbisinde gülen Adanaspor

PTT 1. Lig'de iki Adana takımının mücadelesinde gülen Adanaspor, oldu. Turuncu-beyazlılar, Adana Demirspor'u 2-1 yendi.
19 Ekim 2014 Pazar 21:50

Türkiye’de her saat 80 iş kazası yaşanıyor

TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile ilgili yönetmeliklerin, iş kazaları, iş cinayetleri ve meslek hastalıklarını önleyici bir yeterlilikte olmadığını söyledi, Türkiye’de her saatte 80 iş kazası yaşandığını, yılda 706 bin işçinin iş kazası gerçeği ile yüzleştiğini belirten Kavi, “Her on iş kazasından yalnızca bir tanesi SGK kayıtlarına yansıyor.” dedi
19 Ekim 2014 Pazar 20:02

Adana Barosu ''Çıtırık'' dedi

Adana Barosu’nda iki adayın yarıştığı başkanlık seçimini, Avukat Mengücek Gazi Çıtırık kazandı.
19 Ekim 2014 Pazar 19:59

Adanalı Boşnaklar İzzetbegoviç’i unutmadı

Bosna Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç, vefatının 11. yılında “Aliya’yı Anlamak” adlı programla anıldı.
19 Ekim 2014 Pazar 12:42

AK Parti’li Belediyedeki Saadet Zinciri‏ni açıkladı

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Azim Öztürk’ün Başkanı olduğu AKP’li Seyhan Belediyesi’nden 30 Mart seçimlerinden sadece son 12 gün içerisinde mimar Hıdır Kara imzası ile 23 ayrı müteahhide 175.000 m2 inşaat alanını kapsayan ve toplamda iki bin daire civarında ruhsat düzenlendiğini açıkladı.
19 Ekim 2014 Pazar 11:04

Orhan Sümer, ’’Hırsızlık meşrulaştırıldı’’

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Orhan Sümer, 17-25 Aralık yolsuzluk dosyası hakkında verilen takipsizlik kararına yazlı açıklama ile tepki gösterdi.
19 Ekim 2014 Pazar 09:45

Kemik erimesi 50 yaşın üzerindekileri tehdit ediyor

Beklenen yaşam süresinin uzaması ile günümüzde önemli bir halk sağlığı problemi haline gelen osteoporoz veya diğer adıyla kemik erimesi, kemik metabolizmasındaki bir bozukluk sonucunda kemiklerin incelmesine, zayıflamasına ve çok kolay kırılabilmesine sebep olan bir hastalık. Acıbadem Adana Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Coşkun Akalın, kemik erimesinin günümüzde daha çok kadınlarda görülen bir hastalık olduğunu ancak aynı oranda olmasa da erkekleri de etkilediğini söylüyor.
19 Ekim 2014 Pazar 09:38

Türkiye nüfusunun yüzde 70’i maaşlı

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, Türkiye’de nüfusun yüzde 70’inin maaş aldığını, ‘girişimcilik’ yönünde tablo değişmezse dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girilemeyeceğini söyledi.
19 Ekim 2014 Pazar 09:35

Çocuklara beyaz yalanlar söylemeyin

Adana Eczacı Odası “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci” konulu Eğitim Semineri düzenledi. Adana Seyhan Oteli’nde düzenlenen Eğitim Seminerine Prof. Dr. Üstün Dökmen konuşmacı olarak katıldı.
19 Ekim 2014 Pazar 02:17

Vali Yardımcısı Çakır, 5 Ocak Stadı'nı inceledi

Adana’da Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, yarın PTT 1. Ligi’nde mücadele eden Adanaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının oynanacağı 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda incelemelerde bulundu.
18 Ekim 2014 Cumartesi 13:18

Adana Tango Festivali için sabırsızlanıyor

3. Uluslararası Adana Tango Festivali 23-26 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
18 Ekim 2014 Cumartesi 00:20

Kavi, ''TMMOB 60 yıllık bir çınar''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, TMMOB’un kendi meslek alanlarını kapsayan ülkemizdeki siyasal sistemi tüm yönleri ile sergilemeye çalıştığını, emekten, demokrasiden yana olanlarla ortak mücadele ettiğini söyledi.
18 Ekim 2014 Cumartesi 00:00

Elektrik faturasını düzenli ödeyen aboneye müjde

Adana Barosu Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Turgay Mumcuoğu, düzenli olarak elektrik faturasını ödeyen aboneye Yargıtay’dan güzel haber geldiğini bildirdi.
17 Ekim 2014 Cuma 10:04

Demirçalı, Erdoğan’ın “Maneviyat Projesi”ni Bakan Avcı’ya sordu

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’da okul müdürleri tarafından öğrenci velilerine duyurdukları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Yeni Türkiye’nin maneviyat projesi’ diye adlandırdıkları projeyi TBMM gündemine taşıdı
17 Ekim 2014 Cuma 09:24

Büyükşehir, Türkmenler'e yardımı sürdürüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Türkmeneli’nde savaştan dolayı yaşam savaşı veren Türkmenler’e desteği sürüyor. Büyükşehir ve hayırsever vatandaşların hazırladığı yardım paketleri, Kerkük’teki Türkmenler’den oluşan komisyon görevlilerine teslim edildi.
16 Ekim 2014 Perşembe 10:26

Seyhan Nehri temizleniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Nehri’nde bir süre önce gerçekleştirdiği yüzeysel temizliğin ardından, su miktarının sıfır seviyesine düşürülmesiyle birlikte genel temizliğe başladı.
16 Ekim 2014 Perşembe 10:21

Gençlerin İyilik Ağacı Projesi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Akören İlköğretim Okulu’na ziyaret gerçekleştirdi.
16 Ekim 2014 Perşembe 09:43

El yıkamanında tekniği var

Acıbadem Adana Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya, UNICEF tarafından el yıkamanın bir alışkanlık haline getirilmesi amacıyla 2008 yılında ilan ettiği “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’ nedeni ile yaptığı açıklamada el yıkamanın, küçük yaşlarda kazanılarak sürdürülmesi gereken bir alışkanlık olduğuna vurgu yaparak kişisel hijyenin el yıkama ile başladığını söyledi. Alkaya, el yıkama alışkanlığının birçok hastalığın daha yayılmadan önlenmesindeki önemi anlatarak doğru el yıkamanın da bir tekniği olduğunu belirtti ve bu yönde hazırladıkları slaytlar ile eğitimler verdiklerini belirtti.
16 Ekim 2014 Perşembe 00:04

Adanalı Badmintoncular Türkiye Şampiyonası'na gittiler

Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan “9-11 Yaş altı Badminton Türkiye Şampiyonası”na Adana’dan 3 sporcu ve bir antrenör gitti.
16 Ekim 2014 Perşembe 00:02

AK Parti Kadın Kolları, engelli ve ailesine sahip çıktı

AK Parti Adana İl Kadın Kolları, 6 yaşındaki bedensel engelli İnan Kaçıran’a tekerlekli sandalye, ailesine de gıda ve giyim yardımında bulundu.
15 Ekim 2014 Çarşamba 18:55

Hollanda'dan iş dünyasına davet

Hollanda’nın Ankara BüyükelçiliğiTicaret Ataşeliği görevine yeni atanan Jeroen Kelderhuis, Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel ile Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticari işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla bölge iş dünyası temsilcilerini Hollanda’ya davet etti.
15 Ekim 2014 Çarşamba 18:52

Dünyayı besle, yeryüzünü önemse

Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan, aile çiftçiliğinin hem gelişen, hem de gelişmekte olan ülkelerde gıda üretimi sektöründe tarımın en etkin unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Aile çiftçiliğin sürdürülebilirlik ve kırsal kalkınmanın etkin bir parçasıdır.” dedi
15 Ekim 2014 Çarşamba 11:54

Adanaspor-Adana Demirspor maçı için 170 kamera

Hafta sonu yapılacak Adanaspor-Adana Demirspor maçı için güvenlik önlemleri sıklaştırıldı. Taraftar olayları sebebiyle ortaya çıkacak problemlerin tespit edilebilmesi için stat içine ve çevresine 170 kamera yerleştirildi.
15 Ekim 2014 Çarşamba 11:47

''Ülkücü; bileğiyle değil, beyniyle, yüreğiyle konuşan insandır''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda verdiği konferansta, gençlerin kendilerini bilgiyle donatması gerektiğini ve bunun yolunun da çok okumaktan geçtiğini söyledi.
15 Ekim 2014 Çarşamba 00:02

“İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'' yapıldı

Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adanaspor-Adana Demirspor derbisinde herkesin ülkede yaşanan mevsimi düşünerek hareket edeceklerine inandığını söyledi.
14 Ekim 2014 Salı 18:33

“İmar sorunu, Adana’da olumsuz sonuçlar doğuruyor”

İMO ve ŞPO Adana Şube Başkanları Nazım Biçer ile Gülcan Keskin, Adana'daki imar sorunlarının derinleştiğini bildirdi.
14 Ekim 2014 Salı 11:27

Ziraat Mühendisleri 60. yıl yemeğinde buluştu

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube üyeleri ZMO’nun 60. yılı nedeniyle düzenlenen yemekte buluştu.
14 Ekim 2014 Salı 11:24

Adana'dan 3 güreşçi Milli Takım Kampı'na çağrıldı

Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf İnce, İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nden 3 sporcunun milli takım hazırlık kampına davet edildiğini söyledi.
14 Ekim 2014 Salı 10:29

Adanaspor'da derbi hazırlıkları başladı

Pazar günü Adana Demirspor ile karşılaşacak olan Adanaspor, hazırlıklarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.Bir günlük iznin ardından çalışmalara yeniden başlayan Turuncu Beyazlı takımda cezalı Emre Uğur Uruç Pazar günü takımdaki yerini alamayacak.
13 Ekim 2014 Pazartesi 19:47

Oran, ''Türkiye 12 Eylül 1980 öncesi günlerine dönmüş durumda’’

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran, Adana İl Başkanlığına yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a yüklendi.
13 Ekim 2014 Pazartesi 15:05

Kamışlı, ''Sağlıklı, Yaşanabilir Kentler İçin Mimarlık''

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, mimarlığın, yalnızca bina üretim süreci ile sınırlı olmadığını, taşıdığı sosyal sorumluluk nedeniyle herkes için yararlı ve önemli olduğunu belirterek, “Gerçekte mimarlık bir toplumun kültürünün ifadesidir. “dedi
13 Ekim 2014 Pazartesi 15:00

Kavi: ''IŞİD'i Durduralım, Kobane'ye Sahip Çıkalım‏''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, hükümetin Suriye'ye ve Rojava bölgesine yönelik savaş siyasetine son vermesini istedi, “Sınır ötesi harekat, tampon bölge, uçuşa yasak bölge gibi müdahaleci planlardan vazgeçilmelidir. Cihatçı çetelere her türlü silah ve lojistik destek son bulmalıdır.” dedi
13 Ekim 2014 Pazartesi 14:58

11. Botaş CUP sona erdi: Şampiyon Botaşspor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından BOTAŞ Spor'un düzenlediği, 11.BOTAŞ CUP sona erdi. Abdullah Gül Üniversitesi, Adana ASKİ, Hatay Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi B.G.D., Mersin Büyükşehir Belediyesi, Orman Gençlik, Osmaniye Gençlik'in katıldığı turnuvada Botaşspor 4'te 4 yaparak turnuvayı şamiyon olarak tamamladı.
12 Ekim 2014 Pazar 21:41

TMMOB 60 Yaşında

Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği (TMMOB) ‘nin 60. Yılı Adana’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
12 Ekim 2014 Pazar 18:09

“Küçük ve Yıldızlar Kros Ligi”

Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “Küçük ve Yıldızlar Kros Ligi” Adana Merkez Park’ta gerçekleştirildi.
12 Ekim 2014 Pazar 15:33

Zeki Demirkubuz, Adanalı sanatseverlerle buluşacak

İşbirliği yapan SİNEMATEK ADANA ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD), ülkemizin en önemli sinema yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz’u Adanalılar’la buluşturacak
12 Ekim 2014 Pazar 15:19

Dünya Mimarlar Günü Adana'da Kutlanıyor

Mimarlar Odası Adana Şubesi Başkanı Bekir Kamışlı Dünya Mimarlık Günü’nün Adana’da çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.
12 Ekim 2014 Pazar 15:15

Şehir tiyatrosu sezonu bir komedi oyunuyla açtı

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonu bir komedi oyunuyla açtı.
12 Ekim 2014 Pazar 01:18

BOTAŞ Cup’a katılan ekiplere Büyükşehir’den kaynaşma yemeği

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen 11. BOTAŞ Cup Kadınlar Basketbol Turnuvasına katılan 8 ekibin teknik heyet, yönetici ve sporcularına, Adana Büyükşehir Belediyesi Park Zirve’de yemek verdi.
11 Ekim 2014 Cumartesi 11:55

Varda Köprüsü turizme açılıyor

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, Karaisalı ilçe sınırları içerisinde yer alan Varda köprüsünde kır gazinosu, seyir terasları ve çevre düzenlemesini sağlayacak ihale çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Buranın kısa sürede inşaatı tamamlanarak tesislerle birlikte bir bütünlük içerisinde doğa turizmine açmayı hedeflediklerini ifade eden Milletvekili Gürkan, Varda’nın ilçeye önemli katkılar sağlayacağını dikkat çekti.
11 Ekim 2014 Cumartesi 11:35

Gülaçtı: ''Stratejik plana olumlu yönde oy kullandık''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2019 stratejik planı Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçti.AK Parti grubu adına grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, '‘Plandaki eksiklikleri ortaya koyduk. Söz konusu eksiklikler giderildi. Oylamada biz de olumlu yönde oy kullandık’' dedi.
11 Ekim 2014 Cumartesi 11:32

“Gadir Hum Bayramı” Etkinliği iptal edildi‏

Adana Alevi Platformu'nun organize ettiği ve Pazar günü akşam Saat 5'te Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenecek olan "Gadir Hum Bayramı" etkinliği ülke genelinde yaşanan gerginlikler nedeni ile iptal edildi.
11 Ekim 2014 Cumartesi 11:24

Adana Demirspor'dan Büyük ve Sözlü'ye ziyaret

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kurban bayramında tesislere gelerek mavi-lacivertli takımın bayramını kutlayıp destek veren Adana Valisi Mustafa Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye iadei ziyarette bulundu. Her iki ziyaret de oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşti.
10 Ekim 2014 Cuma 21:29

İzgioğlu, ''Olaylar ihanet politikasının ürünüdür''

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, Türkiye’yi kaos ortamına sürükleyen olaylara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. İzgioğlu, ''Ülkemizde baş gösteren olaylar ihanet politikasının ürünüdür. Ve bu olaylar, yıllardır planlanan büyük felaketin öncüsü konumundadır'' dedi.
10 Ekim 2014 Cuma 18:52

Göstericiler doktoru linç etmek istedi

Tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da Kobani’yi bahane ederek izinsiz gösteri yapan kişiler bu kez bir doktorun özel otomobili alıp, doktoru darp etti.
10 Ekim 2014 Cuma 00:54

''Ortak Projelerde Birlikte olacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Sözlü, “Adana’nın da Kayseri ve Gaziantep gibi el ele vereceğini söylerken Başkan Çetin, “Birçok projede Çukurova’yla Büyükşehir’i el ele göreceksiniz” diye konuştu.
10 Ekim 2014 Cuma 00:04

Adana Demirspor'un cezası belli oldu

PTT 1. Lig'de mücadele eden ve geçtiğimiz hafta sonu sahasında 2-1 yenildiği Kayserispor maçıyla ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Adana Demirspor'un ve kırmızı kart gören Tayfur'un cezası belli oldu.
9 Ekim 2014 Perşembe 21:59

Mağdur öğretmen adayı Sözlü'den destek istedi

Adana’da sınav giriş belgesindeki fotoğrafla saç rengi uyuşmadığı için KPSS’ye alınmayan ve bu nedenle gözaltına alınıp, öğretmen olma hayalleri ertelenen Pelin Derya Çetinkaya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
9 Ekim 2014 Perşembe 21:52

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, “Ruh Sağlığı alanında yürütülen çalışmalarda başarı toplumsal farkındalığın oluşturulabilmesi ile doğru orantılıdır” dedi.
9 Ekim 2014 Perşembe 19:30

Öztürk'ten Hüseyin Sözlü'ye “Yatırımlara Engel Olma”

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim 2014 toplantısında, Ceyhan'a yapılacak yatırımlar için yapılacak düzenlemelerin 3 aydır gündeme almamasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye, "Ceyhan'daki yatırımlara engel olma" ikazında bulundu.
9 Ekim 2014 Perşembe 19:16

Çıtırık, “Adana bir kez daha yok sayılmıştır”

Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, İdari Yargı’da yapılan değişikliklerle Bölge İdare Mahkemeleri’nin kurulacağını ancak bu mahkemelerin Adana’da kurulmayacağını 12 Eylül 2014 günü duyurduklarını anımsatarak, “Biz konunun önemine binaen gerek basın açıklaması gerekse yetkili ve ilgili olan siyasi partilerin milletvekillerine yazılar yazarak girişimde bulunulmasını talep ettik. Ancak, herhangi bir çaba edilmemesi sonucu bugün sözü edilen mahkemeler 26.09.2014 günü Adalet Bakanlığı oluruyla Gaziantep’e kurulacağı açıklanmıştır” ifadelerini kullandı.
9 Ekim 2014 Perşembe 19:13

Reis Sözlü, nişanlandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, kardeşi Reis Sözlü, Özge Filiksaç'la, Çokçapınar Köyü'nde, aileler arasında gerçekleştirilen sade bir törenle nişanlandı.
9 Ekim 2014 Perşembe 00:12

Emekliler gecesi yarın‏

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığıyla gerçekleştirecekleri ve Adana’da bir ilk olan “Emekliler Gecesi”nin tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ifade ederek, ”Tüm halkımızı bu anlamlı gecemize davet ediyoruz.” dedi.
9 Ekim 2014 Perşembe 00:04

Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri Fotoğraf albümü

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığının 1 No’lu yayını ile 529. Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri Fotoğraf albümü kitap olarak bastırıldı.
9 Ekim 2014 Perşembe 00:02

CHP’den sağduyu çağrısı

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, ''Ülkede gelişen son olaylar üzerine yazılı açıklama yaparak herkesi sağduyuya davet ediyorum'' dedi.
8 Ekim 2014 Çarşamba 11:35

Adana’da ortak girişimciliği kooperatifler geliştirecek

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Alman Kooperatifleri Konfederasyonu işbirliği ile ‘Girişimci Kooperatifçilik’ eğitimi düzenliyor. KGK Başkanı Esra Özden, “Adana’nın başarılı ortak girişimlere ihtiyacı var” dedi.
8 Ekim 2014 Çarşamba 11:34

Çocuklar Üşümesin‏ Kampanyası

Bir çok sosyal projede yer alan Lions kulüplerinden Seyhan Lions Kulübü "Çocuklar Üşümesin" projesi kapsamında Tuzla İlköğretim Okulu öğrencilerine kaban yardımında bulundu.
8 Ekim 2014 Çarşamba 00:01

Adana Demirspor, PFDK'ya sevk edildi

PTT 1. Lig'de mücadele eden Adana Demirspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.
7 Ekim 2014 Salı 11:44

Göçerler ışığa kavuşuyor

Adana İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, üreticiye toplam 192 bin 500 lira değerinde ekipman desteği sunduklarını belirtti.
7 Ekim 2014 Salı 00:08

CHP’de Bayramlaşma izdihamı

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Örgütünde yapılan Kurban Bayramı bayramlaşma töreni partililerin yoğun katılımıyla yapıldı.
6 Ekim 2014 Pazartesi 16:33

Adana Demirspor, sahasında yenildi

PTT 1.Lig'deki temsilcilerimizden Adana Demirspor, sahasında Kayserispor'a 2-1 yenildi.
6 Ekim 2014 Pazartesi 00:14

MHP’de bayramlaşmaya yoğun ilgi‏

Adana İl Başkanlığı’nda icra edilen bayramlaşma programına partili-partisiz vatandaşlar yoğun bir katılım gösterdi.
5 Ekim 2014 Pazar 16:57

Ceyhan Belediyesi'nde bayramlaşma

Ceyhan Belediyesi'nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de katıldı.
5 Ekim 2014 Pazar 00:02

Recai Yıldırım için Mevlit okutuldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eski Genel Başkan Yardımcısı 21. ve 23. Dönem Adana Milletvekili merhum Recai Yıldırım için mevlit okutuldu.
4 Ekim 2014 Cumartesi 00:07

Lösemili çocuklara bayram sevinci

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği kurucusu Adanalı gazeteci Kemal Yücel ve dernek gönüllüleri hastanelerde tedavi gören lösemili minikleri bu bayramda da sevindirdiler.
4 Ekim 2014 Cumartesi 00:05

Badminton'da malzeme dağıtımı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 2015 yatırım programına alınan spor kompleksinin önümüzdeki yıl yaşama geçireceklerini ve sporcu fabrikası oluşturacaklarını söyledi.
4 Ekim 2014 Cumartesi 00:02

Bakan Çelik, ''İftiralara'' son noktayı koydu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bazı yerel gazetelerde AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni hakkında yer alan ‘iftara’ haberleriyle ilgili “Ben Fikret Beye ve yönetimine kefilim” diyerek son noktayı koydu.
3 Ekim 2014 Cuma 18:26

Bakan Çelik, AK Parti'de bayramlaşma törenine katıldı

AK Parti Adana İl Başkanlığı’nda bayramlaşma arefe günü yapıldı.Bayramlaşmaya Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de katıldı.
3 Ekim 2014 Cuma 18:23

ADRO Başkanı Akdağ, bayram mesajı yayımladı

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ,mesaj yayımlayarak turizm camiasının Kurban Bayramı’nı kutladı. Akdağ, ''Bayram dolayısıyla Çukurova ve GAP yöresinde turizm hareketliliği yaşanıyor'' dedi.
3 Ekim 2014 Cuma 10:00

Kurban satış noktaları ilaçlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nca, Kıyıboyu’ndaki kurbanlık koyun satış noktalarında denetleme, dezenfekte ve eğitim çalışması gerçekleştirildi, satıcılara ve vatandaşa Adana Büyükşehir Belediyesi’nce geri dönüşümlü kurban atık poşeti dağıtıldı.
3 Ekim 2014 Cuma 00:38

Sözlü, Bayram mesajı yayımladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kurban Bayramı mesajı yayımladı.
3 Ekim 2014 Cuma 00:33

Bayramda ulaşım ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne Ait Otobüsler Ve Metro, 4 Günlük Kurban Bayramı Süresince Adanalılara Ücretsiz Hizmet Verecek.
3 Ekim 2014 Cuma 00:31

Vali Büyük, Suriyelilerin kayıt işlemlerini yerinde inceledi‏

Adana Valisi Mustafa Büyük, Suriyeli sığınmacıların kayıt işlemlerini yerinde inceledi.
3 Ekim 2014 Cuma 00:13

Bayramda etlere ve tatlılara kanmayın

Kurban bayramı sürecinde fazla et ve tatlı tüketimi; mide, kalp hastalıkları, sindirim problemleri ve kilo alımı gibi ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebiliyor. Özellikle kronik bir hastalığı olan bireyler için ciddi riskler oluşturuyor. Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Gizem Akgül; bu süreçte kalp, diyabet, obezite ya da hipertansiyon hastası olanlar, ileri yaştakiler, mide ve sindirim sorunları yaşayanların bayramda beslenmelerine çok daha fazla dikkat etmeleri gerektiğinin altını çiziyor.
3 Ekim 2014 Cuma 00:10

Çukurova Üniversitesi'nde Bayramlaşma

Çukurova Üniversitesi'nde görev yapan akademik ve idari personel bayramlaşma töreninde biraraya geldi. Bayramların, birlik, beraberlik ve hoşgörünün sembolü olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi ailesi adına tüm Adana halkının da bayramını kutladı.
3 Ekim 2014 Cuma 00:07

SODES’in desteklediği sporcular Muay Thai’de madalyaları topladı‏

Adana Valiliği Sosyal Destek Projesi (SODES) Programı kapsamında desteklenen Star Academy Spor Kulübü öğrencileri, kazandıkları madalyalarla iller arası şampiyonada en başarılı spor kulübü unvanını elde etti.
3 Ekim 2014 Cuma 00:03

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni, hakkındaki iddiaları yanıtladı

Yeni, yerel bir gazete ve yerel internet sitesinde yayınlanan: “AK Parti Adana İl Başkanı Bank Asya’nın Avukatı” başlıklı haberi ile ilgili açıklama yaptı.
2 Ekim 2014 Perşembe 19:25

Sümer ‘’Meydan'ı boş mu sandınız’’

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, İş-Kur Adana Bölge Müdürü Haşim Meydan'ın partizanlık yaptığını iddia etti.
2 Ekim 2014 Perşembe 19:16

Sözlü, teknoloji devlerine Adana'ya yatırım çağrısı yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük teknoloji ve internet birliği olan Internet Marketing Association'ın (IMA) bu yıl 24-26 Eylül 2014 tarihlerinde ABD'nin Nevada eyaletinde düzenlediği teknoloji zirvesinde organize edilen IMA Impact Ödülleri Töreni’nde Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ''Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye'' ödülü verildi.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:06

Elektriğe kayıp kaçak zammı

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Kurban Bayramı öncesi konutlarda elektrik fiyatlarının artırılmasını eleştirdi, zammın kayıp-kaçaktan kaynaklandığı görüşünü savundu, “Elektrikte özelleştirme balonu tarifeyi patlattı”ifadelerine yer verildi.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:04

ADT, ''Macun Hokkası'' ile ''perde'' diyecek

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 08 Ekim Salı günü “Macun Hokkası” adlı oyunla perde diyecek.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:01

Çetin, İş-Kur’un “sıfır istihdamına” isyan etti

Kamu kurumlarına İş-Kur tarafından sağlanan istihdam desteğinin Çukurova Belediyesi’ne “sıfır eleman” olarak yansıtılması Başkan Soner Çetin’in sert tepkisine neden oldu. İş-Kur Müdürü Haşim Meydan’ın adaletsiz ve haksız uygulamasını “kraldan çok kralcılık” olarak değerlendiren Çetin, “Haşim Meydan o koltuğu derhal terk etmelidir” diye seslendi.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:33

Altınok, ’’Zaman yeniden Milli mücadele zamanı’’

Demokratik Sol Parti Adana İl Başkanı Fatma Altınok, diğer İl Başkanları ile bir araya geldi. DSP İl Başkanları toplantısında AK Parti iktidarının yürüttüğü yıkım projesine karşı vatanseverlere bir arada olunması ve DSP’de bütünleşmeleri doğrultusunda çağrı yapıldı.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:19

Bilgiç, ''Torba yasadan yararlanılmalı''

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, tüm üyelere aidat ve diğer borçların yeniden yapılandırılarak ödeme kolaylığı sağlayan Torba Yasa’dan yararlanmaları için çağrıda bulunarak bu yasadan yararlanılmalı dedi.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:15

“İŞID’e Destek Tezkeresine” Hayır!

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, emekçiler ölümden yana değil, yaşamdan yana taraf o9lduğuna dikkat çekerek, 2 Ekim Perşembe günü DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak demokrasi güçleriyle birlikte bütün illerde alanlara çıkarak “AKP Hükümetinin İŞİD’e Destek Tezkeresi’ne” hayır diyeceklerini açıkladı.
1 Ekim 2014 Çarşamba 19:08

AK Kadınlardan Çadırkent'e ziyaret

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Sarıçam İlçesi’nde bulunan Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.
1 Ekim 2014 Çarşamba 00:00

Okçuluğun kalbi Adana'da atacak

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 5-7 Aralık tarihleri arasında “Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası”nın Adana’da gerçekleştirileceğini söyledi.
30 Eylül 2014 Salı 09:55

Kardiyoloji uzmanları Balcalı'da buluştu

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde Türk Kardiyoloji Derneği’nin önceki başkanlarından Prof. Dr. Oktay Ergene’nin katkılarıyla Adana genelinde görev yapan kardiyologların da katılımıyla IVUS, IFR ve FFR yöntemleriyle 10 hasta değerlendirildi ve en uygun tedavi şekilleri gerçekleştirildi.
30 Eylül 2014 Salı 08:24

Bayramda yol masrafları düşüyor

Dünyada milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren yolculuk paylaşım mobil uygulaması BlaBlaCar Türk kullanıcılarla buluştu. BlaBlaCar ile İstanbul-Ankara arası ulaşım kişi başı yaklaşık 35 TL, İstanbul-Eskişehir 25 TL, İstanbul-Çeşme 52 TL, Ankara-Adana 38 TL, Samsun-Trabzon 26 TL'ye iniyor! Kendi araçlarıyla yola çıkan ise masraflarını yolcularla paylaşarak her 400 kilometrede 100 TL’ye kadar benzin giderlerini karşılayabiliyor!
30 Eylül 2014 Salı 00:17

Adana ASKİ Spor, Ankara'da Orman Cup'a katıldı

Adana ASKİ spor, Ankara’da düzenlenen Orman Cup’ta iki galibiyet, bir mağlubiyet aldı.Kulüp menajeri Fatih Yücel, lige hazırlık açısından iyi bir turnuva olduğunu, ekim ayı sonunda Adana’da yapılacak Botaş cup turnuvasının ardından eksiklerin daha iyi görüleceğini belirti.
30 Eylül 2014 Salı 00:04

Geleceğin futbolcuları yetişiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaz boyuncu bin 200 çocuk ve gence hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları’nda gelecek vadeden 120 çocuk ve gencin seçilmesiyle oluşturulan Adana Büyükşehir Belediyespor’un antrenmanina konuk oldu ve sporculara moral verdi.
30 Eylül 2014 Salı 00:01

Yeni, ''12 yılda verilen hizmetleri anlatmak yeterli''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “AK Parti teşkilatları olarak bizim yapacağımız aslında çok basit. Adana’nın teveccüh göstereceği, AK Kadroların yaptığı hizmetleri anlatmak yeterli” dedi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 20:16

Yelken Bölge Şampiyonası

Seyhan Baraj Gölü Adana Yelken İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen “Yelken Bölge Şampiyonası”na 8 ilden 10 kulüpten 91 sporcunun katıldı.
29 Eylül 2014 Pazartesi 20:02

Adana Demirspor, gümbür gümbür geliyor: 0-3

PTT 1.Lig takımlarından Adana Demirspor, Boluspor'u deplasmanda 3-0 farklı bir skorla yenerek, yoluna devam etti.
28 Eylül 2014 Pazar 16:20

Yıldırım'ın cenazesi toprağa verildi

Tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede önceki gün yaşamını yitiren MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım'ın cenazesi Adana'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.
28 Eylül 2014 Pazar 15:02

Kadınların en büyük sorunu

Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Başkanı Prof. Dr. Cansun Demir, günümüzde her 3 kadından birinde idrar kaçırma ve rahim sarkması olduğunu ifade etti, “Bu durumda olan kadınlar sorunlarını dile getirmekten ve tedavi için hekime gitmekten son ana kadar kaçınıyor” dedi.
28 Eylül 2014 Pazar 14:41

Türkiye 160 AVM ile Avrupa Birincisi

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Türkiye’nin çok kötü yönetildiğini, AKP iktidarında kentlerin genlerinin değiştirildiğini yapılan AVM’ler ile Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunu söyledi
28 Eylül 2014 Pazar 12:38

Menevşe, ''2023’te 10 milyarlık dolarlık ihracatı hedefliyoruz''

Adana’nın başta ihracat olmak üzere tüm ekonomik göstergelerinin yükseltilebilmesi için çaba harcadıklarını belirten Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ana hedeflerinin ise ihracatın 2023 yılında 10 milyar dolar seviyelerine ulaştırılması olduğunu söyledi.
28 Eylül 2014 Pazar 12:31

Çevre Mühendislerinden "Temiz enerji" çağrısı

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şubesinin 4. Geleneksel Temiz Enerji temalı, “Enerjini Yenile” sloganıyla gerçekleştirdiği çevre resepsiyonu Seyhan Otelde yapıldı.
28 Eylül 2014 Pazar 12:26

Çevreci pamuk üretimi arttı

Better Cotton’ pamuğun daha çevreci, daha ekonomik, daha sosyal konular ile iş sağlığı-güvenliği ve çocuk işçiliği konularında önemli katkı sağladığını belirten Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan üretici sayısının artmasının da memnunluk verici olduğunu söyledi.
28 Eylül 2014 Pazar 12:21

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur