Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Tarım arazilerinde sulama ücretleri düşürüldü SKAL Türkiye toplantısı Adana’da yapıldı Sarıçam'a Giriş Kapısı ve Saat Kulesi Yapılacak ATB, 5 Yıldızlı Hizmet Veriyor Su Depolarınızın Bakımını Yaptırmayı Unutmayın? Geleceğin Turizmcilerine ‘’Seyahat Acenteciliği’’ Dersi Fikret Yeni’den CarrefourSA İmarına Tepki Sözlü, “Adana temiz ve yeşil kalacak” Yabancı Öğrenciler Ağırlandı Adana Demirspor'da son dakika şoku

Adana haberleri

ATB, 5 Yıldızlı Hizmet Veriyor

2012 Yılında ‘Akredite Borsa’ olan Adana Ticaret Borsası, TÜRK LOYDU’nun bağımsız uzman denetçileri tarafından 2015 yılı Kasım ayında yaptığı denetimi başarıyla tamamladığından ‘Akredite Borsa’ olma özelliğini 3 yıl daha sürdürecek.
29 Kasım 2015 Pazar 11:16

Su Depolarınızın Bakımını Yaptırmayı Unutmayın?

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, kişisel su depolarının temizlik ve bakımının sağlık açısından ne denli önemli olduğuna dikkat çekti.
29 Kasım 2015 Pazar 11:13

Fikret Yeni’den CarrefourSA İmarına Tepki

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti grubunun ‘hayır’ oyuna rağmen geçen CarrefourSA arazisiyle ilgili imar değişikliğine tepki gösterdi. Başkan Fikret Yeni, “Sadece belli bir bölümün, adrese teslim ve kişiye özel ranta olanak sağlaması, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir” dedi.
29 Kasım 2015 Pazar 09:23

Sözlü, “Adana temiz ve yeşil kalacak”

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın çocuklara yönelik çevre temizliği konulu animasyon filmi gösterimi, çevre konulu dergilerin dağıtımı ve ayrıştırılmış çöp kutularının tanıtımı etkinliği Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
29 Kasım 2015 Pazar 00:18

Yabancı Öğrenciler Ağırlandı

Beşir Derneği Adana Temsilciliği Adana ilinde Çukurova Üniversitesine ve Bilim Teknoloji Üniversitesine Afganistan, Suriye, Irak, Somali, Afrika, Nijerya, Gine, Özbekistan, Kazakistan, Gana ülkelerinden Başbakanlık bursu ile okumaya gelen yabancı uyruklu öğrencilere tanışma kaynaşma kahvaltısı verildi.
29 Kasım 2015 Pazar 00:00

Adana Demirspor'da son dakika şoku

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, Balıkesir'den maçın uzatma dakikalarında yediği golle 2-2 berabere kaldı.
28 Kasım 2015 Cumartesi 18:22

Karakaya’dan “Rus pilot” çıkışı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, “On kez uyarılan iki savaş uçağının ısrarla Türkiye sınırını ihlal etmiş olmaları, eylemi ‘ağır tahrik-ağır suç’ kapsamına sokmuştur. Hiçbir literatür ‘ısrarlı tacizin’, ‘ağır tahrik suçu’nun iyi niyetli olduğunu yazmaz. Türkiye’yi ‘provokasyon’la suçlayan Rusya bu bağlamda kendi pilotlarını sorgulamalı, hangi amaca, hangi güçlere hizmet ettiklerini mutlaka öğrenmelidir” sözleriyle krize yeni ve farklı bir boyut getirdi.
28 Kasım 2015 Cumartesi 16:07

Sözlü’den, milli birlik ve beraberlik uyarısı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kriz anlarında milli birlik ve beraberliğin çok daha önem kazandığını söyledi.
28 Kasım 2015 Cumartesi 14:31

Engellileri Gökyüzünde Buluşturdular

Adana Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli sporcuları gökyüzünde buluşturdu.
28 Kasım 2015 Cumartesi 14:18

Adanalı Gazetecilerden Dündar ve Gül'ün Tutuklanmalarına Tepki

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şubesi Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
28 Kasım 2015 Cumartesi 14:06

Kan Bağışı Kampanyası başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle ikincisi düzenlenen kan bağışı kampanyası törenle başladı. Başkan Hüseyin Sözlü, kampanyanın ilk günü kan verdi ve Adanalıları kan bağışı gibi insani ve önemli bir faliyete katılmaya davet etti.
28 Kasım 2015 Cumartesi 09:00

TEV’den bursiyerlere konferans

TEV Adana Şubesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde, bursiyerleri için bir konferans düzenliyor. 5 Aralık’ta gerçekleşecek olan ‘TEV Öğrencileri İş Dünyasının Kapısını Aralıyor’’ başlıklı konferans, aile şirketi olan Adanalı bir işadamı tarafından verilecek. Sadece TEV öğrencilerinin ve davetlilerin katılabileceği konferansta öğrencilere müzakere örneği senaryosu da yaptırılacak.
28 Kasım 2015 Cumartesi 00:30

Sözlü, “Felaketlerde kaybettiklerimizi çabuk unutuyoruz.”

Geoteknik Sempozyumu’un açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ovada bulunan Adana’da, inşaat yapımı ve yapıyla ilgili malzeme üretiminde, geoteknik biliminin dikkate alınmasının önemine değindi. Başkan Sözlü, alüvyon zeminin, zaten deprem bölgesinde bulunan Adana’da bu konuyla ilgili daha dikkatli olunması gereğini ortaya çıkardığını ifade etti.
28 Kasım 2015 Cumartesi 00:15

Avukatlar Gazeteciler İçin Yürüdü

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanması ile ilgili Adana Barosu avukatları, yürüyüş ve basın açıklamasıyla olayı protesto ederek, kınadı.
27 Kasım 2015 Cuma 20:05

Adana Numune Hastanesinde bir ilk

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği tarafından Endoskopik Hipofiz Cerrahisi kursu gerçekleştirildi. Adana’da ilk kez gerçekleştirilen Endoskopik Hipofiz Cerrahisi kursu Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Ceylan, Doç. Dr. İhsan Anık ve Yar. Doç. Dr. Burak Çabuk tarafından verildi.
27 Kasım 2015 Cuma 09:40

Adanaspor Küme Düşüyor

Adanspor Kulübü Başkanı Tevriz Dura yaptığı basın toplantısında Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, iş adamları ve turuncu beyazlı taraftarlara seslendi: “Küme düşüyoruz”
27 Kasım 2015 Cuma 00:30

Kozanlı Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesince kırsaldaki köylülere 2 bin 203 adet ceviz fidanı dağıtıldı.
27 Kasım 2015 Cuma 00:04

Adana kadın dostu şehirler arasında yer alacak

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde bir dizi etkinlikle kadına yönelik şiddete dikkat çekti.
26 Kasım 2015 Perşembe 18:27

Emekliye hizmete devam

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek görevinin başına döndü.
26 Kasım 2015 Perşembe 11:33

"Kıyafet Değişim Şenliği-Paylaşıyoruz" projesi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) ile TEMSA'da çalışan Sabancı Gönüllülerinin işbirliğiyle Yeşiloba Yerleşkesinde "Kıyafet Değişim Şenliği-Paylaşıyoruz" projesi yapıldı.
26 Kasım 2015 Perşembe 11:20

Küçükcan, “Yeni Hükümet Reformları Sürdürecek”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, 64. Hükümetin demokratikleşme reformları ve kalkınma projeleri ile Türkiye'yi daha ileriye taşıyacağını söyledi.
26 Kasım 2015 Perşembe 10:46

Engelliler projesi Kozan’da start alıyor

Adana Toros Dernekleri Federasyonu'nun hazırlamış olduğu ‘Torosları aşan engelliler projesi' kapsamında Adana ve ilçelerindeki engellilerin topluma kazandırılması temin edilecek olup projeye 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Kozan’da start verilecek.
26 Kasım 2015 Perşembe 09:25

''Ölüm Bilgi Sistemi''

Adana Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan 'Ölüm Bilgi Sistemi' ile öncü hizmetler sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, söz konusu sistem ile Adana il sınırları içinde ve Adana nüfusuna kayıtlı Adana dışı her ölüm olayında daha hızlı hizmet sunabilecek.
25 Kasım 2015 Çarşamba 18:22

Kıvanç, ''Sarı'nın Bakan Olması Sevindirici''

Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.
25 Kasım 2015 Çarşamba 10:03

Çocuk Hakları Günü, çocuklarla birlikte kutlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi, Çocuk Hakları Günü'nü çocuklarla birlikte kutladı. Çocuklar tarafından gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlanan günde, çocuklar sahip oldukları hakları, şarkı ve şiirler aracılığıyla büyüklere anımsattılar.
25 Kasım 2015 Çarşamba 09:48

Adana'da Bakan Sevinci

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirildi.
24 Kasım 2015 Salı 16:45

Adanalı Sporcular 25 Madalyayla Döndü

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, geçtiğimiz hafta Antalya’da gerçekleştirilen “Muay Thai Avrupa Şampiyonası"nda dereceye giren Adanalı sporcuları makamında kabul etti.
24 Kasım 2015 Salı 07:53

Veli Küçük, Baro Başkanlığı'na Aday

Veli Küçük, Adana Baro Başkanlığına adaylığını açıkladı, ““Katılımcı, Etkin ve Güçlü Baro Başkanlığına Adayım” dedi.
24 Kasım 2015 Salı 00:53

Adana Demirspor'da iki futbolcunun sözleşmeleri fesih edildi

Adana Demirspor yönetimi, iki futbolcunun sözleşmelerini fesih ederek yollarını ayırdıklarını açıkladı.
23 Kasım 2015 Pazartesi 17:45

Uzmanından TEOG Önerileri

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi Çocuk Psikiyatri Polikliniğinde görevli Psikolog Gürdal Görhan, TEOG sınavı ile ilgili uyarılarda bulundu, “Öğrencinin hangi okula yerleşeceğini büyük oranda belirleyen unsur kendi sınav başarısıdır. Aileler sınava birkaç gün kala mümkün olduğunca öğrenciye huzurlu bir şekilde destek vermelidir.” dedi.
23 Kasım 2015 Pazartesi 13:59

İş Adamları Adana Ekonomi Platformunu Kurdu

Adana’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Temsilcileri Adana Ekonomi Platformunu oluşturarak güç birliği oluşturdu.
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:45

Sahte Diş Hekimlerinden Sonra Suriyeli Dişçiler

Adana Diş Hekimleri Odası ile ADEL İmplant, Bilimsel Diş Hekimliğinin 107. Yılı münasebetiyle ‘Restorasyon’ semineri düzenledi. Seminer’de konuşan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, sahte dişçiler önlenilemediği gibi bir de Suriyeli dişhekimi problemi çıktı dedi.
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:38

Küçükcan: “Avrupa Şokta, Türkiye'nin rehberliğine ihtiyacı var”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan mülteci akını ve terör saldırıları ile sarsılan Avrupa'nın şokta olduğunu, kollektif travma yaşadığını ve bunları atlatabilmek için de Türkiye'nin yardım ve rehberliğine ihtiyacı olduğunu söyledi.
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:21

Paten Antrenör Semineri

Doğu Akdeniz Derneği’nin Adana’daki buluşmasına, Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Gaziantep, Osmaniye, Göksun, Reyhanlı, İskenderun, Afşin Çerkes ve Kafkas Kültür Dernekleri temsilcisi 200’ü aşkın genç katıldı. Toplantının birinci bölümünde söz alan gençler sorun ve çözüm önerileri üzerine fikirlerini ifade ettiler. Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı İsmail Güneş, yaptığı konuşmada gençlere bu tür buluşmaları geleneksel hale getirmelerini ve düzenli olarak farklı illerde yapılacak toplantılarla aralarındaki iletişimin süreklilik kazanacağını ve olumlu sonuçlarının tüm topluma yansıyacağını söyledi. Katılımcı gençlere teşekkür eden Güneş, “Bölge gençlerimize Adana Çerkes Kültür Derneği adına
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:16

Çerkes Gençleri Adana'da Buluştu

Adana Çerkes Kültür Derneği Doğu Akdeniz Gençleri toplantısına ev sahipliği yaptı.
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:07

Vali Mustafa Büyü'ten "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Adana Valisi Mustafa Büyük, "24 Kasım Öğretmenler Günü" nedeniyle Mesaj yayımladı.
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:04

Denizli'de Kazanan Yok

PTT 1.Lig'de Denizlispor, sahasında Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı.
22 Kasım 2015 Pazar 21:12

ASKİ, Vatandaşları Duyarlı Olmaları Konusunda Uyardı

Adana’daki tüm su ve atık su hizmetlerini başarıyla ve eksiksiz yerine getiren Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kış mevsimine yönelik çalışmalara tüm hızıyla devam ederken, vatandaşları da duyarlı olma konusunda uyardı.
22 Kasım 2015 Pazar 09:35

Öğretmenler Kredi Kartına Bağımlı Hale geldi

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi Selahattin Dolgun,Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından "Öğretmenler Günü" dolayısıyla yaptığı ankete katılan öğretmenlerin yüzde 41.4'ü öğrenci veya veli şiddetine maruz kaldığını söyledi..
22 Kasım 2015 Pazar 09:24

Adana Demirspor, maç saatini bekliyor

Adana Demirspor, Denizlispor maçının hazırlıklarını tamamladı.
22 Kasım 2015 Pazar 09:21

Yusuf Baş, ''Türkmen Dağı Çanakkale’dir''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Irak’tan sonra Suriye’deki Türkmenlere yönelik saldırılara tepki göstererek, acilen tedbir alınması gereğine işaret etti.
21 Kasım 2015 Cumartesi 13:02

Hafızlar Törenle Taç Giydi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Diyanet İşleri Başkanlığı Seyhan Mütfülüğü’nün düzenlediği, 74 Hafız İçin Taç Giyme ve İcazet Töreni’ne katıldı.
21 Kasım 2015 Cumartesi 12:59

“Muammer Muammer'' Güldürürken Düşündürecek

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 24-28 Kasım tarihlerinde “Muammer Muammer” adlı oyunla perde diyecek.
21 Kasım 2015 Cumartesi 09:29

Adana'yı atıklardan kurtarma toplantısı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Çevko Vakfı ile birlikte düzenlenen ambalaj atıkları ile ilgili toplantıya ev sahipliği yaptı.
21 Kasım 2015 Cumartesi 09:15

Gezici Kütüphane Saimbeyli'de

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde farkındalık yaratmak kapsamında oluşturduğu Gezici Kütüphane’nin bu seferki durağı Saimbeyli oldu.
21 Kasım 2015 Cumartesi 09:09

Şehir Tiyatrosu İlçelerde Sahne Alıyor

Bu sezon 58. yılını kutlayan Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Adanalı sanatseverleri merkez ve Yüreğir sahneleriyle birlikte; Kozan, Kadirli, ve Pozantı ilçelerindeki yeni sahnelerinde ağırlıyor.
21 Kasım 2015 Cumartesi 08:51

Adana’da Ekonomi Zirvesi

Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD)’ın düzenlediği “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Gelişmeler” konulu söyleşide konuşan ekonomist, yazar Dr. Deniz Gökçe, “Türkiye’nin hızlı büyürken ile dış açığın artması, açığı kapatmaya çalışırken de işsizliğin yükselmesi” gibi bir ikilem içinde olduğunu belirtti. Gökçe, “Cari açığı ve aynı zamanda işsizliği de arttırmadan yüzde 5’lik büyümeyi nasıl sağlarız? İşte Türkiye’nin ana sorusu budur?” dedi.
21 Kasım 2015 Cumartesi 08:47

Büyükşehir Muhtarları Dinliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, Çukurova ilçesi Huzurevleri mahallesi muhtarları ile bir araya gelerek, istişarede bulundu.
20 Kasım 2015 Cuma 17:16

Çukurova Bilfen Okulları, Mektebim olarak yoluna devam ediyor

Adana ve Çukurova Bölgesinin en köklü ve başarılı okulları arasında yer alan Çukurova Bilfen Okulları, Mektebim olarak devam etme kararı aldı.
20 Kasım 2015 Cuma 17:11

Küçükcan: “AB Türkiye İle Daha Yakın Çalışmalı”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, Avrupa Birliği'nin Türkiye ile daha yakın işbirliği halinde çakışması ve bunun içinde üyelik önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini söyledi.
20 Kasım 2015 Cuma 09:33

TÜMSİAD Sektörleri geziyor!

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi Yönetim Kurulu, Yakup Kutluca Başkanlığında Tatlıcı Köse’nin verdiği yemekli toplantıya katıldı.
20 Kasım 2015 Cuma 08:50

Büyükşehir, Kırım Tatarları’nın liderini ağırladı

Kırım Tatarları lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Rusya'nın Kırım'ı işgalinde gelinen son sürece dair değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette, Adana'nın kültürel ve tarihsel dokusuyla ilgili de bilgi verildi.
20 Kasım 2015 Cuma 01:00

Şimşekler, kan verdi

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, Teknik Direktör Osman Özköylü ile futbolculardan Hüseyin Kala, Ahmet Burak Solakel ve Şenol Can kan bağışı kampanyamız kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulundu.
20 Kasım 2015 Cuma 00:01

İlik Nakli Olacak Selime Nurseli’ye Vali Büyük, Sahip Çıktı

İlik nakli olarak yaşama tutunmak isteyen 3 yaşındaki Selime Nurseli Gürcü’ye Adana Valisi Mustafa Büyük sahip çıktı.
19 Kasım 2015 Perşembe 20:29

MHP'li Yalçın Akyol, Başkan Vekili Oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi engelleri aşmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz ekim ayında Otobüs İşletmesi şoförleri ve idari personeline, "Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim" eğitimi veren Büyükşehir Belediyesi, eğitimi tamamlayan personele sertifikalarını teslim etti.
19 Kasım 2015 Perşembe 20:21

Gazetecilere ‘Basın Kanunu’ eğitimi

‘Basın Kanunu’ masaya yatırıldı. Gazeteciler sordu, Basın Savcısı anlattı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ortaklığında düzenlenen etkinlikte ‘Basın Kanunu’ ile birlikte ‘Basın Meslek İlkeleri ve Etik Kuralları’ konusu da tartışıldı.
18 Kasım 2015 Çarşamba 18:34

Prematüreye ''Mor'' mesaj

Çukurova Neonatoloji Derneği'nce 17 Kasım Dünya Prematüre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında erken doğumlar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Seyhan Nehri'ndeki asma köprü, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla prematüreye özgü mor renkle ışıklandırıldı.
18 Kasım 2015 Çarşamba 14:04

Başkan Sözlü, “Hepimiz Uluğ Türkistan’ın parçasıyız.”

Kırgızistan’ın Celal-Abad Belediye Başkanı Salaydın Abazov ve belediye bürokratlarından olaşan heyet Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziiyarette kardeşlik vurgusu yapıldı ve ilişkilerin gelişmesi için birliktelik mesajları verildi.
18 Kasım 2015 Çarşamba 13:08

İş dünyasının kalbi 19 Kasım’da Adana’da atacak

Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD)’ın düzenlediği ve ünlü ekonomist Deniz Gökçe’yi de konuk edeceği toplantı, Adana iş dünyasını 19 Kasım Perşembe günü bir araya getirecek.
18 Kasım 2015 Çarşamba 12:00

Heyecan ‘Zirve’ye çıkıyor

Doğu Akdeniz’deki en büyük sanayi kuruluşları arasındaki şirketler ve KOBİ’ler, 25 Kasım’da Mega Satınalanlar Zirvesi’nde buluşuyor. Zirve’nin açılışına davet edilen Adana Valisi Mustafa Büyük, etkinlik içini “Doğu Akdeniz’e yakışıyor” dedi.
18 Kasım 2015 Çarşamba 05:36

Büyükşehir, Ceyhan’da yoğun çalışıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Müdürü Habip Kılıç ile 1. Bölge Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Serkan Can, Ceyhan ilçe sınırları içindeki park, bahçe, kaldırım ve refüjlerde ilaçlama, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildiğini açıkladı.
18 Kasım 2015 Çarşamba 02:28

ASKİ'den Su Ücreti Açıklaması

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Adana’da su ücretlerinin pahalı olduğu konusunda halkı yanıltıcı olduğunu iddia ettiği haberlerle ilgili açıklama yaptı.
17 Kasım 2015 Salı 19:46

CHP karıştı, Yağ, ''Belediye Başkanlığı siyaset değil, hizmet yeridir''

CHP Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, il yönetim kuruluna yönelik baskıların kabul edilemez olduğunu söyledi. Yağ, ''Belediye Başkanlığı siyaset değil, hizmet yeridir'' dedi.
17 Kasım 2015 Salı 10:19

ASKİ’nin ÇKA Destekli Projesi Sonuçlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Doğrudan Faaliyet Destekleri kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile Haziran ayında imzaladığı sözleşme kapsamında yürüttüğü projeyi tamamladı.
17 Kasım 2015 Salı 02:43

CHP İl Binası'na Baskın

CHP Adana il Başkanlığı'nı basan bir grup partili, İl Yönetim Kurulu'nun toplantı yapmasını engelledi.
16 Kasım 2015 Pazartesi 19:25

İbrahim Özdiş, ''Ağır Konuştuğum Doğrudur''

CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu'nun Adana Milletvekili İbrahim Özdiş'in kendisine ‘İ..... başkan' ifadelerini kullanarak hakaret ettiğini belirtip istifa etmesinden sonra Milletvekili Özdiş'e ulaşıp konu hakkındaki düşüncelerini sorduk.
16 Kasım 2015 Pazartesi 18:50

Ücretsiz Diyabet Testi

14 Kasım “Dünya Diyabet Günü” kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı tarafından “Diyabetin Farkında Olun” kampanyası ile vatandaşa diyabet hakkında bilgi verilirken, ücretsiz diyabet testi hizmeti ile vatandaşın kan şekeri ölçümü yapıldı.
16 Kasım 2015 Pazartesi 18:37

Büyükşehir Belediyesi'nde Revizyon Hazırlıkları

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yılbaşında yeni bir revizyonun yapılması yönünde beklentiler artmaya başladı.
16 Kasım 2015 Pazartesi 11:53

Bulut, Delege Yazıldı mı? Yazılmadı Mı?

Cumhuriyet Halk Partisinden ilçe delegelerinin yazıldığı şu günlerde Adana Milletvekili Adayı olan ve seçilemeyen eski İl Başkanı Burhanettin Bulut'un delege yazılmadığı siyasi kulislerde konuşulmaya başlanıldı.
16 Kasım 2015 Pazartesi 10:43

Adanalı Boksörler Türkiye Şampiyonluğu İçin Sivas'a Gitti

Adana Gençlik Spor Kulübü ve Kozan Belediye Spor Kulübünden 4 boksör ile , 17-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek “3. Grup Boks Şampiyonası” için Sivas’a gittiler.
16 Kasım 2015 Pazartesi 08:55

Adana Örgütü DSP'nin Kuruluş Yıldönümü'nü Kutladı

DSP Adana İl Örgütü , partisinin 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Parkında bulunan Atatürk Anıtına Çelenk koyarak İstiklal Marşı ve saygı duruşunda bulunarak DSP Kurucusu Karaoğlan Bülent Ecevit’i andılar.
15 Kasım 2015 Pazar 17:06

TSYD Kupası Sahibini Buldu

Adana Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen TSYD (Türkiye Spor Yazarları Derneği) Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışması'da kupayı Velena isimli atıyla Taha Yedikardeş kazandı.
15 Kasım 2015 Pazar 16:26

Bunlarda Sertifikalı Kebapçılar

Adana Ticaret Odası'nın (ATO), tescil ettirdiği Adana Kebabı'nın doğru yapılması için düzenlediği "Adana Kebabı Eğitim Kursu"'na katılanlara törenle sertifikaları verildi.
15 Kasım 2015 Pazar 10:45

Arıkan, ''Çukurova Sağlık Üssü Olacak''

Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi üyeleri Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan'la sabah kahvaltısında biraraya geldi.
15 Kasım 2015 Pazar 09:48

Adana’nın 15 ilçesinde 55 bin kişiye aşure dağıtıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca, Muharrem Ayı’nın son günü, Adana ve ilçelerinde 55 bin kişilik aşure dağıtıldı.
15 Kasım 2015 Pazar 00:30

Sözlü, Feke'ye 20 tavuk çiftliği kuruyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Feke Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla Feke'de yaklaşık 20 adet tavuk çiftliği kurulaca
15 Kasım 2015 Pazar 00:00

Ünlü Ekonomist Adana'ya Geliyor

Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), ünlü ekonomist Deniz Gökçe’yi Adana’da konuk edecek. 1 Kasım seçimlerinden sonra, ekonomik konuların ağırlığını bütünüyle Türkiye’nin gündemine taşımak isteyen AGİAD, Deniz Gökçe’yi “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Gelişmeler” başlıklı söyleşide ağırlayacak.
14 Kasım 2015 Cumartesi 10:58

55 engelliye tekerlekli sandalye hediye edildi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından 55 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi.
14 Kasım 2015 Cumartesi 10:25

Diyabetlilerin yüzde 46'sı hastalıklarının farkında değil

AK Parti Adana Milletvekili Prof.Dr. Necdet Ünüvar, diyabetlilerin yaklaşık yüzde 46'sının hastalıklarının farkında olmadığını açıkladı.
14 Kasım 2015 Cumartesi 02:45

''Macun Hokkası'' Yeniden Perde Diyecek

Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) bu hafta, kaçıranlar ya da yeniden izlemek isteyenler için “Macun Hokkası” adlı oyunla perde diyecek.
14 Kasım 2015 Cumartesi 00:40

Sözlü, ''Adana, Türkiye’ye öncülük etmeli''

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
13 Kasım 2015 Cuma 17:54

Adana ve Gostivar kardeş şehir oldu

Makedonya Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Beyta ve beraberindeki heyet Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. İki şehir arasında kardeşlik protokolünün imzalandığı ziyarette, karşılıklı iyi niyet istekleri dile getirildi ve işbirliği olanakları tartışıldı.
13 Kasım 2015 Cuma 17:49

“Kararlıyız, Adana çağ atlayacak”

Gazeteci Mehmet Uluğtürkan sunduğu TV A’da yayınlanan İş’te Kazanç programına katılan Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yeni dönemde içerisinde güçbirliği yaparak içerisinde olacakları projelerle Adana’nın Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olacağını söyledi.
13 Kasım 2015 Cuma 10:38

Saldırıya Uğrayan Doktor Gözünden Oluyordu

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroliji Servisinde görevli Uzman Dr. Durmuş Alpaslan Demirci, göz servisinde ameliyat olmayı bekleyen hasta yakınları tarafından darp edilerek gözüne yumruk yedi. Saldırıya uğrayan hekim acil servise kaldırılırken saldırganlar polis merkezine götürüldü.
13 Kasım 2015 Cuma 10:26

Kan Film Festivali’ne ‘Büyük’ destek

Adana Valisi Mustafa Büyük, Türkiye Talasemi Federasyonu’nun 6-7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirileceği Kan Film Festivali’ne destek olacağını kaydetti. Vali Büyük festivalin tanıtım videosunda da Adanalılara seslenecek
13 Kasım 2015 Cuma 08:42

ASKİ’den Fatura Ödeme Konusunda Uyarı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, fatura ödemeleri konusunda vatandaşları bilgilendirdi.
13 Kasım 2015 Cuma 00:30

Gülaçtı, Sözlü'yü popülist davranmakla suçladı

AK Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, Adana Valiliği'nin Rakı Festivali kararı ile ilgili, ''Kimsenin özel hayatına karışmak noktasında olmadık, olmayacağız. İnce düşünmesi gereken ve toplumun herkesimini kucaklayıp genel değerlerde buluşturması gereken bir belediye başkanının ise populizm adına bir takım açıklamalar yapması ise ayrı bir garabettir'' dedi.
12 Kasım 2015 Perşembe 23:09

Yeni: “Anason değil, portakal çiçeği kokan bir şehir istiyoruz”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Biz sokakları anason kokan bir şehir değil, portakal çiçeği kokan bir şehir istiyoruz” dedi.
12 Kasım 2015 Perşembe 15:25

Gençler İçin Ortak Projeler Hazırlayacaklar

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Birlik Vakfı Adana Şube Başkanı Mustafa Çalışkan ve beraberindeki şube yöneticileriyle gençlere yönelik projeler üretecekler.
12 Kasım 2015 Perşembe 15:23

Portakal Çiçeği Edebiyat Yarışması Başvurusu Başladı

Sarıçam Belediyesi Adana Kültür ve Sanatına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği, Portakal Çiçeği Edebiyat Yarışmasına başvurular başladı.
12 Kasım 2015 Perşembe 14:02

Yahşi, ''Böyle bir festivali tasvip etmiyoruz''

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, son günlerde Adana da gündemi meşgul eden rakı festivali ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak; topluma zarar vereceğini düşündüğümüz böyle bir festivali tasvip etmiyoruz, kaş yaparken göz çıkartmayalım’' dedi.
12 Kasım 2015 Perşembe 10:35

Vali Büyük, Milli Basketbolcuya Sahip Çıktı

Başarılı bir sporcu yaşamından sonra geçirdiği kaza sonucu yaşamı değişen bedensel engelli eski Milli Basketbolcu Faik Direm’e Adana Valisi Mustafa Büyük sahip çıktı.
12 Kasım 2015 Perşembe 10:15

Adı küçük hizmeti büyük

Adana için hayata geçirdiği projeleriyle sürekli gündemde olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Adana Huzurevi’ndeki Küçük Evler Projesi’ne 4 ev yaptırarak katkıda bulundu.
12 Kasım 2015 Perşembe 01:27

Tüketicilere Dolandırıcı Uyarısı

Adana Barosu Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Av. Turgay Mumcuoğlu, kendilerine polis süsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dikkat çekerek, bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.
12 Kasım 2015 Perşembe 00:04

Doktorun kaburgalarını kıranlara rekor ceza istendi

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Beyin Cerrahi Servisi'nde görevli doktor H.R.K.'yi (31), hastalarının ameliyata geç alındığını söyleyip darp ederek iki kaburga kemiğini kırdığı, doktorla birlikte iki hemşireyi de tehdit ve hakaret ettiği iddia edilen 3 şüpheliye rekor ceza istendi.
11 Kasım 2015 Çarşamba 10:30

Adanalı mobilya sektörü Kazablanka’da

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Ekonomi Bakanlığı ile birlikte yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Programı kapsamında Adana mobilya sektörüne yönelik ihracat potansiyelinin geliştirilmesi çalışmalarının yeni hedef pazarlarda sürdürüldüğünü, bu kapsamda Fas’ın Kazablanka kentinde düzenlenen Madecor 2015 Fuarı’na stant alanı ile katılım sağladıklarını bildird
11 Kasım 2015 Çarşamba 10:26

Halk Kültür Evi'nde Yeni Dönem Söyleşileri Başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırma Merkezi bünyesinde “Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi” olarak hizmete açılan Adana’nın kültür ve sanat hayatına ev sahipliği yapan mekânda, konusunda uzaman konuklarla geleneksel hale gelen söyleşiler devam ediyor. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ilk konuğu Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Teorisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Cin oldu.
11 Kasım 2015 Çarşamba 09:30

Organ Bağışı Semineri

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle seminer gerçekleştirildi.
11 Kasım 2015 Çarşamba 09:07

Ağrısı olan bu doktora koşuyor

Türkiye’nin ilk Algoloji (ağrı) uzmanı olan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ahmet Yılmaz ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Algoloji (Ağrı) Kliniğine, ağrı şikayetleriyle gelen hastalara şifa dağıtılmakta.
11 Kasım 2015 Çarşamba 00:08

THY'nin İstanbul-Adana seferinde radyasyon paniği

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Adana seferini yapan uçağında yolcuların rahatsızlanması radyasyon sızıntısı paniği yarattı.
10 Kasım 2015 Salı 18:06

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
75.638
USD ALIŞ
2.9140
USD SATIŞ
2.9340
EURO ALIŞ
3.0830
EURO SATIŞ
3.1080
POUND ALIŞ
4.3570
POUND SATIŞ
4.4330
ALTIN ALIŞ
99.7800
ALTIN SATIŞ
100.3300
Namaz Vakitleri
İmsak
04:43
Güneş
06:24
Öğlen
11:37
İkindi
14:14
Akşam
16:32
Yatsı
18:00
Sayısal Loto
28.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 13 - 16 - 18 - 21 - 49
Şans Topu
25.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 16 - 22 - 25 - 28 - 02
On Numara
23.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 05 - 08 - 11 - 17 - 18 - 21 - 23 - 28 - 35 - 38 - 40 - 50 - 54 - 56 - 57 - 58 - 61 - 65 - 72 - 74 - 78
Süper Loto
26.11.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
05 - 09 - 11 - 24 - 31 - 35
Tarihte Bugün
1872 Dünya futbolunun ilk milli maçı Glasgow'da oynandı (İskoçya-0 İngiltere-0)
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur