Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
Valilikten, Suriyeli bebeğin ölümü hakkında açıklama Büyükşehir Meclisi'nde koltuk savaşı Çelikcan, öğrencilere bot dağıttı Seyhan Zabıtasına ‘işaret dili’ eğitimi Ünüvar, ''Ülkemizde 14.8 milyon kişi sigara bağımlısı'' ASKİ Spor'dan Ordu Zaferi Aslanbaba, ''sigarayı bırakın, hayata yeniden dönün'' Adana'da robotik cerrahi ile ağız içi kanser ameliyatı yapıldı Kaza kurbanı Cumhuriyet Savcısı adliyedeki odasında anıldı Nihat Geven'in ağabeyi vefat etti

Adana haberleri

Valilikten, Suriyeli bebeğin ölümü hakkında açıklama

Adana Valiliği, Suriyeli 1,5 yaşındaki Gamar Berduş’un Adana Otogarı’nda yaşamını yitirmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 22:30

Büyükşehir Meclisi'nde koltuk savaşı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin dün toplanan meclis oturumunda ‘meclis başkan vekilliği' koltuğuna kimin oturması gerektiği tartışması yaşandı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:54

Ünüvar, ''Ülkemizde 14.8 milyon kişi sigara bağımlısı''

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, ''Günümüzde %80’i gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere, dünyada 1,3 milyar kişi ülkemizde ise 14.8 milyon kişi sigara bağımlısıdır. Ülkemizde her yıl yaklaşık 100.000 kişi tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir'' dedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:18

ASKİ Spor'dan Ordu Zaferi

Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor ligin 18.haftasında deplasmanda Orduspor’u 77 – 89 mağlup etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:12

Aslanbaba, ''sigarayı bırakın, hayata yeniden dönün''

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, sigaranın her gün ortalama 300, her yıl ise ortalama 100 bin can aldığını belirterek, sigara tiryakilerini ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde bu bağımlılıklarına son vermelerini istedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 15:51

Kaza kurbanı Cumhuriyet Savcısı adliyedeki odasında anıldı

Adana'da, geçtiğimiz pazar günü geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı İsmail Kaya, görev yaptığı Adana Adliyesi'ndeki odasında, meslektaşları ve yargı çalışanları tarafından karanfil ve dualarla anıldı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 15:42

Nihat Geven'in ağabeyi vefat etti

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, TSYD Adana Şube Onursal Başkanı Nihat Geven'in ağabeyi vefat etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:47

ALO 153, “Önce İnsan” anlayışıyla hizmet veriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çağrı Merkezi, Adanalıların 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri hizmet birimi olarak faaliyetlerini sürdürürken, vatandaş memnuniyetinin artması için yenilikleri sürekli takip ediyor, teknolojik gelişmeleri kullanarak vatandaşa her defasında bir adım daha yaklaşıp hizmette memnuniyet çıtasını yükseltiyor.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:40

CHP’nin kırmızı çizgileri ‘Cumhuriyet’ ve ‘Atatürk ilkeleri’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’nin kırmızıçizgisinin Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkeleri olduğunu belirterek, “Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, Büyük Önderimiz Atatürk’ün açtığı aydınlanma yolunu takip eden tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazırız” dedi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 12:33

Adana Demirspor, Bolu'da kayıp

PTT 1. Ligin 20. haftasında Adana Demirspor, deplasmanda Boluspor'a 1-0 yenildi
7 Şubat 2016 Pazar 16:19

Gökçe, ''Hukuk yerini buldu''

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Salih Gökçe, başkan olmadığı zaman belediye meclisini meclis başkan vekilinin yönetmesi gerektiğini belirterek, bu konuda yasaya aykırı davranıldığını öne sürüp keyfi uygulama olarak gördüğü bu konuyu yargıya taşıdı. Adana 1.İdare Mahkemesi'de Gökçe'yi haklı bularak ‘kanuna aykırı olan bu uygulamanın reddine' karar verdi.
7 Şubat 2016 Pazar 14:33

Ülkü Ocaklarından Sert Uyarı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular, son günlerde Adana'da Milliyetçi-Ülkücü Camia içerisinde yüksek sesle dillendirilen sorunlarla alakalı çok sert açıklamalarda bulundu.
7 Şubat 2016 Pazar 13:41

Adana Toros Dernekleri Federasyonu bir ilki gerçekleştiriyor

Adana Toros Dernekleri Federasyonu'nun hazırlamış olduğu ‘Torosları aşan engelliler projesi' kapsamında Adana ve ilçelerindeki engellilerin topluma kazandırılmasını hedefleyen proje ile ilçelerdeki engelliler Adana kent merkezine getirilerek hafta sonları eğitiliyorlar.
7 Şubat 2016 Pazar 11:40

CHP bağları güçlendiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, parti içi birlik-beraberliği pekiştirmeye yönelik çalışmaları kapsamında CHP’li belediye başkanları ve meclis üyelerini bir araya getirdi. Parti örgütleri ile meclis üyeleri ve belediye başkanları arasındaki bağın CHP’nin başarısı için yaşamsal öneme sahip olduğunu belirten Barut, “Örgütlerimizle meclis üyelerimiz ve belediye başkanlarımız arasında bağları daha da güçlendirip, aidiyet duygusunu geliştirmek istiyoruz” dedi.
7 Şubat 2016 Pazar 11:13

Büyükşehir Meclisi'nde Dananın Kuyruğu Pazartesi Kopacak

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Pazartesi günü başlayacak olan Şubat ayı meclis toplantılarının ilkinde dananın kuyruğu kopacak. Ayrıntıları pazartesi günü BARIŞ GAZETESİ'nde okuyabilirsiniz.
6 Şubat 2016 Cumartesi 12:33

Develi'den CHP'ye sert eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir önceki dönem Adana Milletvekili olan Turgay Develi, gazetemize yaptığı ziyaret sırasında önemli açıklamalar yaparak CHP'nin son Parti Meclisi ve MYK yapılanması ile CHP'nin bir yerlere varamayacağına işaret edip ‘CHP'nin halktan oy alıp oylarını artırması için Türk halkına yeni hikayeler anlatması lazımdır' dedi.
6 Şubat 2016 Cumartesi 11:50

Adana Demirspor, Bolu’da

PTT 1. Ligin 20. Haftasında yarın deplasmanda Boluspor ile karşılaşacak Adana Demirspor, Bolu’da kampa girdi.
6 Şubat 2016 Cumartesi 00:44

Endonezya’dan yatırım ve işbirliği daveti

Endonezya Ticaret Müşaviri Fahmi Aris İnnayah, Adana Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
6 Şubat 2016 Cumartesi 00:09

Recai Yıldırım, yad edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekillerinden merhum Recai Yıldırım’ı, geçtiğimiz hafta Adana basın camiasından bir grup yakın arkadaşı, Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabri başında ziyaret etti.Birlikte yaşadıkları hatıralarla Yıldırım’ı andılar.
5 Şubat 2016 Cuma 14:59

Büyükşehir’den Ziyapaşa’da asfalt ve bordür çalışması

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Ziyapaşa Bulvarı’nda sıcak asfalt dökümü ve bordür çalışması gerçekleştirildi.
5 Şubat 2016 Cuma 14:23

Savaş mağduru çocukların yüzleri gülüyor

Türkiye’nin en iyi yanık merkezlerinden birine sahip olan Adana Kamu Hastaneler Birliğine Bağlı Seyhan Uygulama Merkezi, Yanık ve Tedavi Kliniğinde tedavi gören çocuk hastalar, sağlık çalışanlarının gösterdikleri ilgi ve alakayla birazda olsa yaralarını sarılıyorlar.
5 Şubat 2016 Cuma 11:39

“Karataş-Yumurtalık sahil bandı destekten yoksun”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş’ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi
5 Şubat 2016 Cuma 09:26

Engeller eğitimle aşılıyor

Engelli vatandaşlara yönelik çözüm odaklı projelere önem veren Adana Büyükşehir Belediyesi, kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik işaret dili eğitimi düzenledi. İşaret dili eğitiminin önümüzdeki dönemde geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.
4 Şubat 2016 Perşembe 15:35

ADAMOB’dan Vali Mustafa Büyük’e ziyaret

Adana Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) Dönem Sözcüsü Adana Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Adana kent merkezi dışında ilçelerde mezbahane bulunmadığını ifade ederek, “İnsanlarımız Veteriner Hekim muayenesinden geçmeyen hayvanlardan elde edilen etleri tüketmektedirler.” dedi
4 Şubat 2016 Perşembe 13:46

Yurtlarda Kalan Öğrencilere Spor Eğitimi

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Adana Şubesi ile Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün destek ve katkılarıyla, şehit ve gazi ailelerinin çocukları, yakınları ile koruma ve bakım altında bulunan öğrenciler, sportif faaliyetlere yönlendirilmeleri amacıyla, "Spor Branş Seçmeleri" yapıldı.
4 Şubat 2016 Perşembe 13:23

Aykut Gül, ''Üniversiteyi kentle kaynaştıracağız''

Kısa bir süre önce Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Aykut Gül, Adana'nın ikinci üniversitesi olarak akademik çalışmaları ön plana çıkarıp bu kentin sorunlarıyla kafa yoracaklarını ve BTÜ'nün Adana ile kaynaşmasını sağlayacaklarını ifade etti.
4 Şubat 2016 Perşembe 10:27

Adana'da Salsa Dans Yarışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zam oranının enflasyon oranının üç katı olduğunu belirterek, “Elektrik faturaları halkımızı çarpmaya devam ediyor” dedi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı’nın gizli zammı kamuoyundan saklamak için “halkın faturaları doğru okuyamadığı” şeklinde ucube bir açıklama yaptığını aktaran Barut, “Türk halkını ‘Okuduğunu anlamaz’ diye niteleyen EPDK Başkanını derhal istifa etmelidir. Dağıtım şirketlerinin gelirlerini üçe katlayacak zam uygulaması da derhal geri çekilmelidir” diye konuştu. ELEKTRİĞE ZAM ENFLASYONUN ÜÇ KATI OLDU CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatisti
4 Şubat 2016 Perşembe 10:02

CHP elektrik zammının peşine bırakmıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zammın halktan gizlemeye çalışan EPDK Başkanı’nın sözlerine sert tepki gösterdi.
4 Şubat 2016 Perşembe 09:51

Sözlü, Facebook ve YouTube fenomeni oldu

Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi’ne göre, Adana Büyükşehir, Türkiye’nin en dijital belediyeleri sıralamasında 4’üncü, Hüseyin Sözlü dijital varlıkları en iyi kullanan il belediye başkanı sıralamasında üçüncü oldu. Sözlü, ayrıca, Facebook ve YouTube’de 2015 yılında en iyi etkileşim ve yayın performansı göstererek kullanan il belediye başkanı oldu.
4 Şubat 2016 Perşembe 08:24

Su borcu olanlar ve kaçak su kullananlar dikkat!

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kaçak su kullananımı yapan ve su borcu bulunan vatandaşları bilgilendirmek amacıyla açıklama yaptı.
4 Şubat 2016 Perşembe 01:20

Genç gazetecinin acı vedası

Adana basının acı kaybı. Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde muhabir görev yapan 35 yaşındaki Abdulgafur Kılıç, hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde bir tören gerçekleştirildi. Meslektaşları, Kılıç’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı, gözyaşları sel olup aktı.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:24

Adana’nın CHP’li belediyeleri farkındalıkta yarışıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’li belediyelerin emeğe verdikleri önemi izledikleri ücret politikasıyla kanıtladığını söyledi.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:18

MHP’li Karakaya’dan Davutoğlu’na çağrı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, yerli ticaret erbabının ve milyonlarca işsizin şikayetçi olduğu önemli bir sorunu Meclis gündemine taşıdı.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:16

Dünya gençleri bağımlılıkla mücadele ediyor

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkeden gençlerin, bağımlılıkla mücadele etmek için yer aldığı “Bağımlılıkla Mücadele Ediyorum” projesi kapsamında 40 genç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
3 Şubat 2016 Çarşamba 16:12

Gazeteci Abdulgafur Kılıç, vefat etti

Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde görevli muhabir Abdulgafur Kılıç, tedavi görmekte olduğu Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
3 Şubat 2016 Çarşamba 15:50

Sahaya çıktılar

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve il yönetim kurulu üyeleri gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletip ‘CHP örgütü olarak sahaya çıktık. Halkımızla bütünleşme toplantılarını gerçekleştirip kırsala iniyoruz' dedi.
3 Şubat 2016 Çarşamba 12:33

Büyükşehir'den, İmamoğlu Mezarlığı'na idari bina

Adana Büyükşehir Belediyesi, İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binasının temelini attı. 2018 yılına kadar tüm ilçe mezarlıklarında olması planlanan idari binalar ile vatandaşlara önemli bir hizmet sunulmuş olacak.
2 Şubat 2016 Salı 13:23

Ayhan Barut, “Kadınlar katlediliyor, yetkililer izliyor”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ocak ayında 19 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü söyledi.
2 Şubat 2016 Salı 12:00

23. Uluslararası Adana Film Festivali

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
2 Şubat 2016 Salı 10:12

Bilici'den Yaşar Kemal'a Vefa

Adana’da kısa bir süre önce misafir kabulüne başlayan 5 Yıldızlı Divan Adana Oteli’nde “Yaşar Kemal Salonu” düzenlenen törenin ardından hizmete açıldı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 17:52

Adanalı Taksiciler Başkan Sözlü'den Yardım İstedi

Adana’da Transit Taksi İstasyonu’nda çalışan taksiciler, transit taksi bekle yerlerinin yetersiz olduğu için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den yardım istedi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 16:33

Türkiye'nin en ucuz halk ekmeği Adana'da

Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en ucuz ekmeğini, 223 noktada Adanalılara ulaştırmaya devam ediyor.
1 Şubat 2016 Pazartesi 13:02

Barış Başdaş, imzayı attı

Adana Demirspor Göztepe'de oynayan Stoper Barış Başdaş'la sezon sonuna kadar kiralık olarak sözleşme imzaladı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:50

Uludağ, Mobilya Fuarını gezip Adanalı firmaları ziyaret etti

İstanbul TÜYAP açılan 20’nci Uluslararası Emitt Turizm Fuarı’nda katılan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, fuarın son gününde 12’nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarını da ziyaret etti. Başkan Uludağ, burada fuara katılan Adana firmalarını tek tek gezdi ve onlara hayırlı işler dileğinde bulundu.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:28

İl Kadın Kolları CHP’lileri kaynaştırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları’nın düzenlediği kaynaşma kahvaltısı geniş katılımla gerçekleştirildi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:24

Dr. Eşki, “Spor Barış ve Dostluktur”

Adana Tabip Odası’nca bu yıl sloganı ‘Spor Barış ve Dostluktur’ olarak belirlenen futbol turnuvası başladı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 12:11

ADASO’dan ‘mesleki yeterlilik belgesi’ hizmeti

TOBB’a bağlı MEYBEM firması tarafından Adana Sanayi Odası işbirliğiyle tehlikeli ve çok tehlikeli 40 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi için ilk sınav inşaat sektöründe gerçekleştirildi.
1 Şubat 2016 Pazartesi 11:22

AK Partililerden ‘destek’ sözü

AK Parti Adana il başkanı Fikret Yeni ve AK Parti Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç'ten Beşir Derneği ve Semerkand Vakfına iadeyi ziyarette bulundu.
31 Ocak 2016 Pazar 13:40

Baş, “2019'daki seçim çalışmalarını Tufanbeyli'den başlatıyoruz''

MHP Adana İl Teşkilatı, 2019 yılı içinde gerçekleştirilecek seçimlere yoğunlaşarak bu kapsamda çalışmalara Tufanbeyli ilçesinden başlangıç yaptı.
31 Ocak 2016 Pazar 13:05

Karaaslan, “AKP yöneticileri komik duruma düşüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan Yardımcısı Yüksel Karaaslan, eleştiriyle hakaret arasındaki farkı bilmeyen AKP’li yöneticilerin kavram karmaşası yaratarak hedef saptırmaya çalıştığını söyledi.
31 Ocak 2016 Pazar 11:15

Altın Koza ödülleri sahiplerine verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen 22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin daha önce Adana’da yapılması planlanan ancak o dönemde verilen çok sayıda şehit ile terör olaylarında yaşanan artış nedeniyle ertelenen ödül töreni İstanbul’da, TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sade bir organizasyonla gerçekleştirildi.
31 Ocak 2016 Pazar 10:45

EMITT 2016’da Adana rüzgarı esti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbul’da 20’incisi açılan EMITT Fuarı’nda Adana’yı tanıtmak ve kentin zenginliklerini bir kez daha anlatmak için çaba gösterdiklerini belirtti.
31 Ocak 2016 Pazar 10:36

‘Kadına şiddete karşı’ kurumlar arası güçbirliği

Adana'da kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili kurumlar arası koordinasyonun arttırılması, durum değerlendirmesi ve şiddet olaylarının azaltılmasını sağlamak amacıyla, aralarında sivil toplum örgütü üyelerinin de bulunduğu, bu alanda çalışma yürüten tüm kurumlardan temsilciler, "Kadına Karşı Şiddeti Önleme Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı"nda bir araya geldi. Toplantıda, emniyet bünyesinde kurulan ‘Aile İçi Şiddetle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün bu konuda büyük bir adım olduğu belirtilirken, özellikle tekrar eden şiddet olaylarının önlenmesini sağlayacak çalışmalara ağırlık verilmesi vurgulandı.
31 Ocak 2016 Pazar 10:23

ASKİ Şebekeleri Yeniliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), her geçen gün gerçekleştirdiği içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarına yenisini ekliyor.
31 Ocak 2016 Pazar 09:54

Veli Küçük, ''Hedefimiz Katılımcı Baro''

Demokrat Avukatlar Grubunda Adana Barosu Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu açıklayan Avukat Veli Küçük, Adana'da katılımcı baroyu gerçekleştireceklerini söyledi.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:22

Adana ve Adama kardeş şehir oldu

Etiyopya’nın Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobezie, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziyarette Adana ve Etiyopya’nın önemli şehirlerinden Adama’yı kardeş şehir yapan prototol imzalandı.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:07

Çukurova'da Adana nostaljisi yaşanacak

Asırlık Adana fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi Çukurova Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşacak. Hafta başında açılışı gerçekleştirilecek olan sergide Adanalılar Adana nostaljisi yaşayacak. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adanalıları ‘vay be!’ dedirteceğimiz güzel bir sergiyle yolculuklara çıkaracağız” dedi.
30 Ocak 2016 Cumartesi 10:00

Adana ASKİ Spor’dan taraftara çağrı

Ligde çıkış yakalamak isteyen Adana ASKİ Spor, Beşiktaş maçında taraftarını yanında görmek istiyor.
30 Ocak 2016 Cumartesi 00:10

Adana Demirspor tempoyu artırdı

Adana Demispor 7 Şubat Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Boluspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
30 Ocak 2016 Cumartesi 00:00

Barut, “Alevilere saldırı özünde laik cumhuriyete yapılmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, bir grup yobazın Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi’nin Perşembe akşamı yapılan Cem töreninden çıkan Alevi yurttaşlara yönelik saldırısının iktidarın “kindar ve dindar gençlik” anlayışının eseri olduğunu söyledi. İnsanların dini inançlarına, ibadet şekillerine ya da diğer farklılıklarına göre ayrıştırmanın bölücülük olduğunu belirten Barut, “Laik Cumhuriyete yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.
29 Ocak 2016 Cuma 17:13

Sorar: ‘CHP Eleştiri ile Hakaretin Farkını Öğrenmeli’

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, ‘cumhurun, başkanına sahip çıkmasını’ eleştirerek “Eleştiriye tahammül edemiyorlar” diyen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut’a “Siz önce hakaretle eleştiri arasındaki farkı öğrenin” dedi.
29 Ocak 2016 Cuma 14:36

Suriyeliler İlaç Alamayacak mı?

Adana Eczacı Odası(ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Mevzuat gereği AFAD ile TEB’in protokolü ile Suriyeli sığınmacılara ilaç verilmesi gerektiğini, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yayınladığı genelge ile ilaçların veriliyor olmasından sıkıntı yaşadıklarını, Suriyeli hastalara ait reçetelerin karşılanmasındaki belirsizlikten tedirgin olduklarını söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 13:45

ADRO Başkanı Akdağ, EMITT Fuarı'nı değerlendirdi

Adana Bölgesel Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ,EMITT'in hem bölgesinin hem de dünyanın barışına katkı sunduğunu, aynı zamanda dünyanın sayılı fuarları arasında olduğunu ve turizme yaptığı katkı nedeniyle turizmin tüm paydaşlarının bu fuarı fırsata çevirmek için birlik olması gerektiğini söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 12:29

Ayhan Barut, ''Büyükşehiri CHP’li yapacağız”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’da CHP’li ilçe belediyesi sayısını artırıp Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapacaklarını söyledi.
29 Ocak 2016 Cuma 11:59

Adana Yüzme Karması Türkiye Şampiyonası İçin Marmaris’e Gitti

Yüzme Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “11-12 Yaş Grubu Olimpik Kulaçlar Türkiye Yüzme Şampiyonas”na katılacak Adana yüzme karması Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne 20 sporcuyla hareket etti.
29 Ocak 2016 Cuma 11:15

Büyük Projede Sona Yaklaşıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), tek proje ile 21 mahallenin ve metal sanayinin tamamının kanalizasyon problemini çözecek olan TD8 drenaj kanalı kenarı kanalizasyon kollektörü çalışmasında sona yaklaştı
29 Ocak 2016 Cuma 00:00

Başkan Karalar, Projelerini Bakan Sarı ile Görüştü

Seyhan’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Ankara’da görüşen Başkan Karalar, Seyhan’ın yüzde 70’inin yenilenmesi gerektiği ve bu nedenle Bakan Sarı’nın Adana için bir şans olduğunu söyledi.
28 Ocak 2016 Perşembe 16:00

Sigorta şirketleri çıldırmış olmalı!

Sigorta şirketleri çıldırmış olmalı! Kaskosu 1.985 lira olan araca trafik sigortası için 102.727 lira istendi. Sorunun peşini bırakmayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Çılgın teklif”i esnafla birlikte Meclis’te duyurdu. Karakaya, köklü çözüm için kanun değişikliği teklifi verdi.
28 Ocak 2016 Perşembe 15:19

Veli Küçük: ''Katılımcı, Etkin ve Güçlü Baro İçin Adayım''

Adana Baro Başkan Aday Adayı Av. Veli Küçük, “Yargının temel sorunu “yargı bağımsızlığı, yargıç tarafsızlığı, yargıç güvencesinin” sağlanamamasıdır. Adil yargılanma hakkı ihlal edilmektedir” dedi
28 Ocak 2016 Perşembe 14:43

Sözlü, “Hizmet ederken doğa ve çevre korunmalı”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, “Adana Büyükşehir Belediyesi için Entegre Çevre Yönetimi Altyapısının Hazırlanması Projesi” Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından kabul edildi. İmza töreninin ardından Yeşil Bina’yla ilgili de sunum yapıldı.
28 Ocak 2016 Perşembe 11:34

CHP üreticinin yanında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, portakal üreticisinin sorunlarının çözümünü sağlamak ve kamuoyunun konuya dikkatini çekmek için üretici örgütleriyle birlikte ortak eylem yapacaklarını söyledi.
28 Ocak 2016 Perşembe 11:31

Adana Demirspor disiplin kuruluna sevk edildi

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor, 1_0 galip geldiği Samsunspor maçında, ‘’Talimatlara aykırı hareket’’ nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
28 Ocak 2016 Perşembe 11:23

Optimum Kavşağı Rezaleti

Adana trafiğinin açmaza girerek içinden çıkılmaz bir hal aldığı ortamda Yüreğir'in en merkezi yerine yapılan Optimum AVM yüzünden insanlar mağduriyet yaşıyorlar ve trafik sıkışıklığı yüzünden hergün yeni bir kaza ile karşı karşıya kalıyorlar.
28 Ocak 2016 Perşembe 10:42

Mimarların Başkanı Ozan V. Tüzün, Oldu

Mimarlar Odası Adana Şubesi yapılan 14. Dönem Genel Kurul ve seçimleri sonucu başkanlığa Mimar Ozan V. Tüzün getirildi.
28 Ocak 2016 Perşembe 09:58

Kozan'ın İçmesuyu Problemi Çözümleniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), şehirde hizmet götürmedik yer ve çözülmemiş sorun bırakmamak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Vatandaşları kaliteli hizmete kavuşturmak için ilçelere ağırlık veren ASKİ tarafından, Kozan’ın muhtelif mahallelerine içme suyu şebekesi döşendi ve yeni içme suyu depolarının inşası yapıldı.
28 Ocak 2016 Perşembe 00:32

Barut’tan ‘gizli zam’ tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, AKP iktidarının dağıtım şirketlerinin kayıp-kaçak zararlarını kapamak için olağan yüzde 8 zammın dışında dağıtım bedellerini yaklaşık yüzde 280 oranında artırdığını belirterek, “Kaçak elektrik kullananların dağıtım şirketine verdiği maddi zararın faturasını düzenli ödeyen yurttaşlardan kapatılmak istenmesi ne hukuka ne insanlığa ne de vicdana sığar” dedi.
27 Ocak 2016 Çarşamba 14:41

Altın Koza Ödülleri İstanbul’da sahiplerine teslim edilecek

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve talihsiz olaylar nedeniyle ertelenen 22.Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin ödül heykelleri takdimi; 29 Ocak 2016 Cuma günü İstanbul’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.
27 Ocak 2016 Çarşamba 14:24

Suriyeli Öğrenciler İçin Yeni Okullar Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ve UNICEF Türkiye Başkanı Philippe Duamelle, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a Teşekkür Ziyaretinde Bulundu.
27 Ocak 2016 Çarşamba 09:30

Şahin Bilgiç, “2016 kolay bir yıl değil ama ümit varız”

Türkiye sınırındaki ve Güney Doğu’daki olayların Türkiye ekonomisine ciddi sıkıntılar verdiğini ve her kesimin bundan olumsuz etkilendiğini söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 2016 yılının kolay bir yıl olmadığını, hükümetin yapacağını açıkladığı orta vadedeki kararlarıyla 2016 yılının ilk üç ayı içerisinde toparlanmasını ümit ediyorum dedi.
27 Ocak 2016 Çarşamba 09:17

MHP’li kadınlara “iletişim” sunumu

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ın uhdesinde teşkilat içi eğitim çalışmaları sürerken İl Kadın Kolları Başkanlığı mensuplarına yönelik “Etkili İletişim” sunumu yapıldı.
27 Ocak 2016 Çarşamba 01:00

Adana'da Ücretsiz Keman Kursu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi tarafından “Ücretsiz Keman Kursu” verilmeye başlandı.
27 Ocak 2016 Çarşamba 00:07

Mucizenin adı ''İnme Merkezi''

Osmaniye'de geçirdiği inme nedeniyle ölümle burun buruna gelen 38 yaşındaki bir çocuk annesi hasta, 2016 yılıyla beraber hizmete açılan, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnme Merkezi sayesinde hayata döndü.
27 Ocak 2016 Çarşamba 00:00

Kavi, MMO Adana Şube Başkanı

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi Başkanlığına İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliğini de yürüten Hasan Emir Kavi seçildi.
26 Ocak 2016 Salı 16:41

Soner Çetin, ''Adanalı bakan Adana için bir şans”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın yıllardır özlemini duyduğu bir icracı bakanlığa kavuşmasının Adana için çok büyük bir şans olduğunu söyledi.
26 Ocak 2016 Salı 14:04

Barut, “Adana’nın en büyük talihsizliği AKP iktidarıdır”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, TÜİK’in açıkladığı İllerde Yaşam Endeksi çalışmasının AKP’nin Adana’ya bakışını ortaya çıkardığını söyledi.
26 Ocak 2016 Salı 13:35

Sorar: “Eleştirilere Hizmetle Cevap Vermelerini Beklerdik”

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ‘2 yıldır hizmet üretmediği’ yolundaki eleştirilere hakarete varan sözlü cevapları eleştirerek “Bu eleştirilere sözle değil de hizmetle cevap verilmesini beklerdik” dedi.
26 Ocak 2016 Salı 13:28

Yardımlar Dualar Eşliğinde Yola Çıkıyor

AK Parti Adana il ve ilçe teşkilatları tarafından, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardımlar dualar eşliğinde yola çıkarılırken, bugüne kadar toplam 7 TIR dolusu yardım gönderildi.
26 Ocak 2016 Salı 13:23

Büyükşehir ve Seyhan’dan tarihi işbirliği

Adana Büyükşehir ve Seyhan belediyeleri, otopark sorununun çözümünde Adana için örnek teşkil edecek, tarihi işbirliğine imza attı.
26 Ocak 2016 Salı 13:18

Murat Şirin: ''Yasadışı ‘KAÇAK’ Turlara Dikkat''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, bazı kişi ve kurumlar tarafından Seyahat endüstrisinde 'Kaçak' olarak anılan, hiçbir yasal zemini olmayan tur veya gezilere katılmamaları konusunda tüketicileri uyardı.
26 Ocak 2016 Salı 12:45

Emeklilere Konut Müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi'nin hazırladığı proje ile TOKİ'den emeklilerin konut sahibi olmalarının temin edileceğine işaret eden Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, ‘Müracaatları kabul ediyoruz. Kısa zamanda çalışmalarımız sonlanarak emeklileri ev sahibi yapacağız' dedi.
26 Ocak 2016 Salı 10:56

Adana için güç birliği yapıyoruz

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Milletvekilleri olarak güç birliği yaptıklarını ve bu kentin sorunlarını ortak sorun olarak görüp siyasi parti ayrımı yapmadan tüm milletvekillerinin ortak kaygılarının bu kente hizmet olduğunu söyledi.
26 Ocak 2016 Salı 10:50

Gençler hayallerini gerçekleştirsin

Adana Büyükşehir Belediyesi Geçlik ve Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, Yüreğir, Sarıçam ve Seyhan gençlik merkezlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
25 Ocak 2016 Pazartesi 15:52

Kar nedeniyle kapanan yollar açılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi; Saimbeyli, Feke, Pozantı, Aladağ ve Tufanbeyli’de kar nedeniyle kapanan yolların açılması için imkanlarını seferber etti.
25 Ocak 2016 Pazartesi 14:51

Atatürk müzesine ziyaretçi akını

Adana Atatürk Evi Müzesi’ni 2015 yılında 28 bin kişi ziyaret etti
25 Ocak 2016 Pazartesi 13:05

Barut’u çocukluğuna götüren ziyaret

Çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Hürriyet, Mestanzade, Şehit Duran mahallelerinden arkadaşları ve büyükleri ve Anafartalar Lisesi mezunu arkadaşları CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut’u duygulandırdı
25 Ocak 2016 Pazartesi 12:06

Milletvekili Küçükcan'a Yeni Görevler Verildi

AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Prof. Dr. Talip Küçükcan, TBMM Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanlığına seçildi.
25 Ocak 2016 Pazartesi 11:22

Okullararası Karate Müsabakaları Tamamlandı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Yıldız ve Gençler Karate İl Birinciliği” tamamlandı.
25 Ocak 2016 Pazartesi 09:03

Güney Bölgesi Eczacıları Adana’da Buluştu

Adana Eczacı Odası(ADEO)’nın ev sahipliğinde Adana Sheraton Otelinde buluşan Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Hatay, Aksaray, Osmaniye, Karaman, Adıyaman, Nevşehir ve Niğde Eczacı Odası Yönetici ve üyeleri eczacılık mesleği ve eczacının yaşadığı sıkıntıları tanımlayarak, çözüm arayışlarını masaya yatırdı.
25 Ocak 2016 Pazartesi 09:01

Karakaya, Suriye plakalı araçları Meclis gündemine taşıdı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prf. Dr. Mevlüt Karakaya, her geçen gün sayısı artan ve okunamayan Arapça plakalı araçlar yüzünden duyulan kaygıyı Meclis gündemine taşıdı.
24 Ocak 2016 Pazar 15:12

CHP kırsala ve varoşlara ağırlık verecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’nin kırsalla bütünleşemediğini, varoşlarda ve sokaklarda da eksik olduğunu belirterek, parti içi birliği, beraberliği ve bütünlüğü sağladıktan sonra kırsaldan merkeze doğru bir çalışma programı başlatacaklarını söyledi.
24 Ocak 2016 Pazar 14:19

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
72.005
USD ALIŞ
2.9350
USD SATIŞ
2.9550
EURO ALIŞ
3.2750
EURO SATIŞ
3.3000
POUND ALIŞ
4.2120
POUND SATIŞ
4.2870
ALTIN ALIŞ
111.2900
ALTIN SATIŞ
112.9400
Namaz Vakitleri
İmsak
04:52
Güneş
06:29
Öğlen
12:03
İkindi
14:58
Akşam
17:18
Yatsı
18:44
Sayısal Loto
06.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 08 - 09 - 22 - 24 - 26
Şans Topu
03.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
02 - 03 - 05 - 18 - 19 - 05
On Numara
08.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 06 - 07 - 11 - 13 - 19 - 22 - 31 - 34 - 35 - 36 - 40 - 41 - 43 - 45 - 50 - 51 - 57 - 58 - 61 - 62 - 63
Süper Loto
04.02.2016
Tarihli Çekiliş Sonucu
10 - 12 - 15 - 18 - 29 - 47
Tarihte Bugün
1983 Cumhurbaşkanı Kenan Evren kürtajın günah olmadığını söyledi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur