Haberin Doğru Adresi ADRES Gazetesi
Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adana'nın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
“Sevgiye Uzanan Eller Projesi” rekora koşuyor‏ Yeni, halkı Erdoğan’ın katılacağı miting ile iftara davet etti AGİAD) ve ŞALGAM-DER'den ADASO'ya ziyaret Vali Büyük, esnafı ziyaret etti Sözlü'den Kılıçdaroğlu'na bozkurt heykeli “Adana Milletin adamını karşılamaya hazır'' “Kalpte kalan bir iman, hiçbir zaman yeterli olmaz” “Bayram da tüketeceğiniz kadar gıda alın” Yurt çocuklarını kaynaştıran iftar yemeği Çukurova Belediyesi'nden Kılıçdaroğlu ile dev iftar

Adana haberleri

Yeni, halkı Erdoğan’ın katılacağı miting ile iftara davet etti

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, bütün vatandaşları Cumhurbaşkanı Adayımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Adana Mitingi ile iftar programına davet etti.
22 Temmuz 2014 Salı 16:45

AGİAD) ve ŞALGAM-DER'den ADASO'ya ziyaret

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ve Şalgam Üreticileri Derneği (ŞALGAM-DER) yöneticilerinin Adana Sanayi Odası’nı (ADASO) ziyaretinde işbirliği ve ortak projeler gündeme geldi.
22 Temmuz 2014 Salı 16:41

Sözlü'den Kılıçdaroğlu'na bozkurt heykeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret etti.Ziyarette Başkan Hüseyin Sözlü’nün, Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği çeşitli hediyelerin içinde bozkurt heykeli de yer aldı.
22 Temmuz 2014 Salı 14:36

Çukurova Belediyesi'nden Kılıçdaroğlu ile dev iftar

Partisinin kazandığı belediyeleri hayırlamak için Adana’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamlarında ziyaret ederek başarılar diledi. Başkan Çetin, Kılıçdaroğlu’na özel hazırlanmış bir sürahi hediye etti. Kılıçdaroğlu daha sonra Adana Koop’ta düzenlenen iftara katıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Çukurova Belediyesi’nin 5 bin kişi olarak planladığı ancak 10 bine yakın kişinin katıldığı iftarın ardından uçakla Ankara’ya döndü.
22 Temmuz 2014 Salı 08:54

Adana büyükşehir belediyesine silahlı saldırı

Adana büyükşehir belediyesine sabah saatlerinde bir kişi tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Kaçan 2 saldırgan polisin takibi sonucu yakalandı.
22 Temmuz 2014 Salı 08:40

“Bayram da tüketeceğiniz kadar gıda alın”

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan, bayram öncesi güvenilir gıda tüketilmesi konusunda vatandaşı uyardı.
22 Temmuz 2014 Salı 08:11

125 ağacın bir kısmı başka yerlere dikilmek üzere sökülecek

Adana Valiliği, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ek hizmet binasının yapımı sırasında bölgede bulunan 125 ağacın bir kısmının başka yerlere dikilmek üzere sökülüp taşınacağını, kalan kısmının ise kesilmesi zorunluluğunun ortaya çıkacağını belirtti.
22 Temmuz 2014 Salı 00:00

Yeni bulvar bayrama hazır olacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan çıkışı ve Yumurtalık yolu arasındaki tek yönlü bağlantıyı, bulvar haline getirmek için gerçekleştirilen yol çalışmalarını denetledi.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 13:47

İzgioğlu, “Gazze’deki dram AKP’nin eseridir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Gazze’deki katliamları kınarken, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 12:55

Sözlü, ''Filistinlilerle beraber insanlıkta ölüyor''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıların insanlık suçu olduğunu belirterek, meşru savunma adı altında yapılan saldırının soykırıma dönüştüğünü kaydetti.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 11:36

Özel sporculara yönelik yüzme antrenör kursu

Özel Sporcular Federasyonu ile Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Özel Sporcular 1. Kademe Yüzme Yardımcı Antrenör Kursu” başladı.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 11:06

Demirçalı, İhsanoğlu için broşür dağıttı

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, AKP’nin ve onun adayının miadını doldurduğunu belirterek, “Adanalı çeteye oy vermez. Herkesin, ‘Parlamenter sistem mi, başkanlık veya yarı başkanlık sistemi mi?’ diye düşünerek tercihini yapacağına inanıyorum” dedi.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:36

Adana AK Gençlik’den ''Çat Kapı İftar'' programı

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları, Her Ramazan ayında yaptığı ‘Çat Kapı İftar’ Programı, Adana’nın dört bir yanında kapsamlı bir şekilde gerçekleşti.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:31

Göller Yaylası'nda 6 bin kişiye iftar

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Kozan Göller Yaylası’nda yaklaşık 6 bin kişiye iftar yemeği verildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçe belediye bakanları ve belediye bürokratlarının katıldığı iftar programına halk yoğun ilgi gösterdi.
20 Temmuz 2014 Pazar 14:32

"Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları" adlı fotoğraf sergisi

Sarıçam Belediyesi, Sarıçam Gönüllüleri Derneği (SARGÖNDER) ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) işbirliği ile gerçekleştirilen "Bilinmeyen Sarıçam Fotoğrafları" adlı fotoğraf sergisi açıldı.
20 Temmuz 2014 Pazar 13:23

CHP İl Başkanı Sümer ‘’Barış için Ekmeleddin’’

CHP Adana İl Örgütü Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalarına hız verdi.
20 Temmuz 2014 Pazar 13:20

Adana'ya Güney Çevre Yolu'' müjdesi Çelikcan'dan geldi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası(JMO) Adana Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve yönetim kurulu üyeleri Meltem Akdoğan, İsmail Ergan İle Hande Gümüş yapılan seçim sonucu başkanlığa yeniden seçilen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı hayırlamak ve zemin etüdü raporları konusun istişarede bulunmak üzere makamında ziyaret etti.
20 Temmuz 2014 Pazar 09:24

Vali Büyük’e Boşnaklardan ziyaret

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti
20 Temmuz 2014 Pazar 08:33

''İnsanlığın 'Saadet'e ihtiyacı var''

Saadet Partisi Adana İl Başkanlığının düzenlediği iftar yemeğinde kardeşlik ve dayanışma, Cumhurbaşkanlığı seçimi , İsrail devletinin Gazze'ye yaptığı saldırılar konuşuldu. Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Siyonizmin ve AB'nin, ABD'nin, istediklerini kabullendiremeyeceği Cumhurbaşkanını arzu ettiklerini belirtti.
20 Temmuz 2014 Pazar 07:04

Sözlü, Kozan'da muhtarların sorunlarını dinledi

Adana Büyükşehir Belediye Başkani Hüseyin Sözlü ve belediye bürokratlari, Kozan ve bölgesindeki muhtarlarla Dağilcak’ta bir araya gelip, sorun dinledi.
19 Temmuz 2014 Cumartesi 12:11

''Şehircilik konusunda Atatürk'ün disiplinini devam ettiremedik''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Atatürk’ün ölümünün ardından şehircilik disiplininin devam etmediğini hatırlatarak, “”Adana Ticaret Odası’nın yeni binası, bölgesinde kentsel dönüşümün öncülüğünü yapacak” dedi.
19 Temmuz 2014 Cumartesi 10:47

AK Parti Adana Gençlik Kolları’ndan ‘İftara 5 Kala’ programı

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları, Her Ramazan Ayında yaptığı sosyal farkındalık çalışması olan "İftara 5 Kala" etkinliğini bu sene de tüm ilçeler ile birlikte kapsamlı şekilde başlattı.

19 Temmuz 2014 Cumartesi 09:24

ABD Adana Konsolosluğu önünde protesto eylemi

Aralarında Memur Sen Adana İl Başkanlığı ile Anadolu Gençlik Derneği'nin bulunduğu STK'lar İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla ABD'nin Adana Konsolosluğu önünde sabaha karşı eylem yaptı.
19 Temmuz 2014 Cumartesi 09:11

Nijer'den ticari işbirliği ve yatırım çağrısı

Nijer’in Ankara Büyükelçisi Adam Abdoulaye Dan-Maradi’nin Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde, iki ülke arasında önemli potansiyel bulunmasına rağmen ticari ilişkilerde istenilen seviyeye ulaşılamadığı, işbirliği ve yatırım imkanlarının değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
19 Temmuz 2014 Cumartesi 00:01

Adana'da homofobik saldırı

Adana Kadın Platformu, 11 Temmuz Cuma gecesi, LGBTİ haklarını savunan, Queer Adana aktivistlerinden dört arkadaşlarının homofobik saldırıya uğradığını ve protesto ettiklerini belirtti.
18 Temmuz 2014 Cuma 22:57

MÜSİAD Başkanı Yahşi: ''MB, kepçeyle aldığını kaşıkla veriyor''

MÜSİAD adana Şube Başkanı Suat Yahşi, ''faizlerin indiriliyor olması, memnuniyet vericidir. Fakat gelinen nokta, gerçekte olması gereken nokta değildir. Reel sektörün temsilcileri olarak, faizler biran önce olması gereken değerlere çekilmelidir diyoruz'' dedi.
18 Temmuz 2014 Cuma 20:50

Özgümüş, KPSS’ye alınmayan öğretmen adayını sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, kimliğindeki saç rengi farklı olduğu için KPSS’ye alınmayan Adanalı öğretmen adayı Pelin Derya Çetinkaya ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya bir soru önergesi verdi.
18 Temmuz 2014 Cuma 20:37

CHP Adana İl Örgütü Cumhurbaşkanlığı seçimi için sahaya indi

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer ve yüze yakın CHP’li Çakmak Caddesinde ve Küçüksaat civarında Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlunu tanıtan el ilanlarını yurttaşlara dağıtıp Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye için önemini anlattı.
18 Temmuz 2014 Cuma 20:34

“İhsanoğlu’nun seçilmesi İhanete ilk çelme olacak”‏

Ülkücü Muallimler Birliği Derneği (Ülkü-Bir) Adana Şube yönetimi MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu’nu ziyaret etti. İzgioğlu, ülkede gizlenen gerçeklerin halka anlatılmasında eğitimcilere büyük görevler düştüğünü söyledi.
18 Temmuz 2014 Cuma 20:24

Başkan İzgioğlu’ndan İhsanoğlu çağrısı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “AKP’ye oy vermiş ama gerginlikten, hırsızlıktan, arsızlıktan, ihanetten bıkmış vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Anadolu’nun sesine, Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerdir” dedi.
17 Temmuz 2014 Perşembe 19:20

18 yaşından küçüklere şehirlerarası yolcu bileti satılmayacak

Adana Valiliği’nce yapılan açıklamada, 18 yaşın altındaki çocuklara şehirlerarası yolcu bilet satışı yapılmaması konusunda yönerge hazırlandığı belirtildi.
17 Temmuz 2014 Perşembe 19:08

Büyükşehir, Karataş'taki sokak hayvanları sorunu için devrede

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlik İşleri Daire Başkani Dr. Fatih Karayandi ve DOHAYKO yöneticileri, Karataş Belediye Başkani Bohaçhan Ünal’i ziyaret ederek, sokak hayvanlari sorununun çözümü için yapilacaklar konusunda görüş alişverişinde bulundu.
17 Temmuz 2014 Perşembe 09:46

Hasan Şaş'tan Sözlü'ye imzalı forma

2002 Futbol Dünya Kupası’nın yıldızlarından, Adana Demirspor’un ve Galatasaray’ın milli futbolcusu, Adanalı Hasan Şaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
17 Temmuz 2014 Perşembe 09:41

Başkan Karalar'a destek teşekkürü

U-16 Ligi’nde Türkiye Şampiyonu olan Adana Gençlerbirliği oyuncuları ve teknik heyeti Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret ederek verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:38

Sırıkla Atlama Milli Takımı Adana'da kampa girdi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, başarılı sporcu ve antrenörlere devletin tüm olanaklarını kullanacaklarını söyledi.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:05

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çalışanlarına iftar

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarına iftar yemeği verildi.
17 Temmuz 2014 Perşembe 07:52

Bakan Çelik’ten Başkan Çetin’e ziyaret‏

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Çelik ve Çetin “30 Mart geride kaldı, Adana için birlikte çalışacağız” dediler.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 13:14

İyiyürek, ''Çirkin iftiralarla karşı karşıyayız''

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, aidat ücreti kesilmeyen bir derneğin bazı medya kuruluşlarını kullanarak TÜED’in sanki her ay üyelerinden aidat ücreti alıyormuş gibi göstermeye çalıştığını belirterek, bunun çok çirkin bir iftira olduğunu söyledi.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:44

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sözlü'yü ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yi ziyaret etti. Sözlü'yü tebrik eden Çelik, bundan sonra hep birlikte Adana için çalışacaklarını söyledi.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:36

Özgümüş, 2011 YGS’de hak kaybına uğrayan öğrencileri sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, 2011 yılında gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nda yaşanan soru skandalını TBMM Genel Kurulu’nda açıkladıktan sonra konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na taşıdı.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:23

Vali Büyük; “İnşaatçılar çok önemli misyon üstleniyor”

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:12

Balkan Türklerinden anlamlı buluşma

Balkan Türkleri, Adana Balkan Türkleri Yardımlaşama ve Kültür Derneğinin düzenlemiş olduğu iftarda bir araya geldi. Çukurova Üniversitesi kayıkhanesinde düzenlenen iftar yemeğine her kesimden çok sayıda bürokrat katıldı.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:09

Teknik heyet ve futbolcular sağlık kontrolünden geçti

Yeni sezon hazırlıkları için Bolu'da kampa girecek olan Adana Demirspor'da teknik heyet ve futbolcular Adana Kardiyoloji Merkezi ve Algomed Hastanesi organizasyonu ile sağlık testinden geçti.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 00:09

Karayandı, ''Hukuki süreç başladı!!

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Fatih Karayandı, Sabah Gazetesi Güney ekinde 15 Temmuz 2014 Salı günü manşetten verilen “Katliamı dozer bile örtemedi” başlıklı haberle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
15 Temmuz 2014 Salı 19:45

İMO: “Kentsel dönüşüm vatandaş odaklı olmalı”

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nce Adana’nın gelişimine katkı koymak için oluşturulan komisyonlar yoğun bir çalışma temposuna girdi. İMO Teknik Danışma Komisyonu’nun ardından Kentsel Dönüşüm Komisyonu da önemli konuları görüştü.
15 Temmuz 2014 Salı 13:52

Özalevli, ''Ağaçların kesilecek olması bir tuzak mı?''

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Bahçesine ek bina yapılması için hastane bahçesinde bulunan ağaçların kesilecek olmasının bir tuzak olabileceğini söyledi.
15 Temmuz 2014 Salı 13:07

Yeni, gençlerden Başbakan için oy sözü istedi

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi için gecesini gündüze katıp, Çukurova’nın bunaltıcı sıcağına aldırmadan seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Fikret Yeni, özellikle ilk kez oy kullanacak olan gençlere, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a neden oy vermeleri gerektiğini anlatarak, gençlerden oy sözü aldı.
15 Temmuz 2014 Salı 13:03

Sulama kanallarında yüzenlere idari yaptırım uygulanacak

Adana Valiliği, sulama kanallarında yüzen 15 yaşından büyüklere idari yaptırımın uygulanacağını açıkladı.
15 Temmuz 2014 Salı 00:04

Geleceğin Sporcuları Seyhan'da Yetişecek

Seyhan Belediyesi'nin hayata geçirdiği ve 19 farklı noktada 5 farklı branşta eğitim veren yaz spor okullarının Bahçeşehir Mahallesi'ndeki açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Açılışa katılan Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Seyhan Belediyespor Başkanı Kadir Özdemir, amaçlarının gelecekte Adana ve Türk sporuna katkı koyacak gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.
14 Temmuz 2014 Pazartesi 09:45

Zeytin alanları korunmalı

iraat Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Doğan: “3572 sayılı yasada yapılacak değişiklikle zeytinin alanları 25 da olarak kabul edilecek, bu alanın altında kalan zeytin alanları yasa ile rant odaklı ticari faaliyetlerin gözbebeği olan enerji ve maden şirketlerine açılarak talan edilecektir” dedi.
14 Temmuz 2014 Pazartesi 09:38

Adana'da Tasavvuf Konserleri

Tasavvuf konserleri, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkilariyla Ramazan ayi boyunca Adanalilarla buluşacak.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 10:16

Sözlü, ''Tufanbeyli'yi Adana'nın Davos'u yapacağız''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Tufanbeyli ilçesinde verilen iftar yemeğine katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tufanbeyli ve Saimbeyli belediye başkanları, her iki ilçenin kaymakamları, muhtarlar ve halkla birlikte açık alanda kurulan sofrada yemek yedi.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 10:11

Yeni, ''Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmeli''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, bugüne kadar yapılan hizmetlerin bundan sonra da devam etmesi için Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini söyledi.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 09:34

Karalar: ‘’Srebrenitsa katliamı dünyanın en büyük katliamıdır’’

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından Srebrenitsa soykırımının 19. Yıldönümünde ölenlerin anısına iftar yemeği verildi.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 09:27

Adana Rotary Kulübü yabancı konukları ağırladı

Adana Rotary Kulübü geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde yabancı konukları ağırladı.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 00:05

Vali Büyük; “Esnaf ve Sanatkarlarımız, Toplumun Bel Kemiğidir”‏

Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.
12 Temmuz 2014 Cumartesi 00:01

Demirçalı: ''Cezaevlerindeki cinsel tacizleri neden önlenemiyor?''

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, 2014’ün sadece ilk beş ayında en az 120 kadının, çoğu emniyet güçlerine suç duyurusunda bulunduğu halde cinayet kurbanı olduğunu, kadınların maruz kaldığı şiddetin sokaktan, koruma ve kontrol altında oldukları cezaevlerine kadar uzandığını söyledi.
11 Temmuz 2014 Cuma 09:15

Özgümüş, 2011 YGS soru skandalını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, 2011 yılında gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nda yaşanan soru skandalını TBMM Genel Kurulu’nda açıkladı.
11 Temmuz 2014 Cuma 08:58

Büyük, “Toplum Yararına Olan Faaliyetlerin Destekçisi Olacağız”

Adana İmam Hatip Lisesi Talebeleri Koruma Derneği Başkanı İmam Gazali Hiradağı ve Dernek Üyeleri, Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu ve görevinde başarılar diledi.
11 Temmuz 2014 Cuma 07:36

Vali Büyük, ''yatırımcının destekçisi olacağız''

Adana Sanayi Odası’na iade-i ziyarette bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük, üretim ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıların, sanayicilerin ve iş dünyasının destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.
11 Temmuz 2014 Cuma 07:32

Adana'da Mobilya Dekorasyon Fuarı açılacak

Klasikten moderne bölgede üretilen tüm mobilyaların sergileneceği Mobilya Dekorasyon Fuarı, 24 – 28 Eylül 2014 tarihleri arasında Tüyap Adana Fuar Merkezi’nde açılacak.
11 Temmuz 2014 Cuma 00:38

Şehit Aileleri ve Gazilere iftar yemeği

Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Emniyet Şehit Aileleri ve Gazilere iftar yemeği verildi.
11 Temmuz 2014 Cuma 00:28

Sözlü, ''Yapı müteahhitleri gücümüze güç katacak''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği’nce (AYAMDER) Park Zirve’de verilen iftar yemeğine katıldı.
10 Temmuz 2014 Perşembe 19:55

Aybaba ve Karaman imzayı attı

Adana Demirspor Kulübü Sportif Direktörü Samet Aybaba ve Teknik Direktör Ünal Karaman, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katıldığı törenle 2’şer yıllık sözleşmeye imza attılar.
10 Temmuz 2014 Perşembe 17:33

Füze Selami'in İsmi Spor Tesisinde Yaşatılacak‏

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın isteği ile Türk futbolunun ve Adana Demirspor'un efsanevi oyuncusu "Füze Selami" lakaplı Selami Tekkazancı'nın ismi belediyeye ait bir spor tesisine verildi. Açılış töreninde konuşan Başkan Karalar, Füze Selami'nin iyi bir futbolcu olmasının yanında iyi bir insan ve iyi bir Adanalı olduğunu söyledi.
10 Temmuz 2014 Perşembe 17:30

Aybaba, Karaman ve Şiranlı Adana'ya Geldi

Adana Demirspor Kulübü Sportif Direktörü Samet Aybaba, teknik direktör Ünal Karaman ve Genel Emir Şiranlı Adana'ya geldiler.
10 Temmuz 2014 Perşembe 09:41

Köylü, ''İhsanoğlu ile Türkiye’nin iklimi değişecek''

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Fatih Köylü, hiçbir partide siyaset yapmayan, Türkiye’yi uluslararası alanda başarıyla temsil eden Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ülkeyi dayatmalarla yönetmeye çalışanlara karşı çıkan herkesin oy vermesi gerektiğini söyledi.
10 Temmuz 2014 Perşembe 09:10

Vali Büyük'ten Ticaret Borsası'na ziyaret

Adana Valisi Mustafa Büyük Adana’ya atanmasının ardından kendisini ziyaret ederek tanışan, Adana’nın kalkınması için fikir üreten, işbirliği içerisinde olmayı hedefleyen kurum ve kuruluşlara iade-i ziyaretleri kapsamında Adana Ticaret Borsası yönetimini de ziyaret ederek Borsa’nın işleyişi hakkında bilgi aldı.
10 Temmuz 2014 Perşembe 08:40

Sözlü, ''Sebzenin, meyvenin, etin, sütün merkezi olacağız''

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Pozantı Belediyesi 2. Kiraz Festivali’ne katıldı. Protokol ve halk katılımının yoğun olduğu festivalde söz alan Başkan Hüseyin Sözlü, festival dolayısıyla Pozantılılar’ın arasında bulunmaktan bahtiyar olduğunu belirtti.
10 Temmuz 2014 Perşembe 01:11

Modern Adana için yıkım çalışmaları

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı, Otogar’a kadar uzatmak ve Türkmenbaşı Caddesi’nden Obalar Caddesi’ne uzanan yolu açıp, mevcut halini genişletmek amaçlarıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yıkım çalışmaları devam ediyor.
10 Temmuz 2014 Perşembe 01:05

''10 Ağustos'ta ülkenin refah ve huzurunun devamı için oy verin''

Ceyhan İlçesi’nde esnafı ziyaret eden AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıtıma ihtiyacı yok. 7’den 70’e herkes tarafından biliniyor ve çok seviliyor” dedi.
10 Temmuz 2014 Perşembe 00:09

Adana Demirspor'un efsane ismi yoğun bakımda

Türk futbolunun efsane isimlerinden Usta lakaplı Raşit Karasu geçirdiği mide kanaması sonucunda Adana’da yoğun bakıma alındı.
9 Temmuz 2014 Çarşamba 20:35

ATO ihracatın artırılması için KOBİ’lere desteğini artırdı

Adana'da 28 bini aşan üye sayısıyla kentin ticaret ve ekonomisinde önemli bir rolü üstlenen Adana Ticaret Odası, Adana’da iş ve arz sağlama anlamında özveriyle çalışan girişimcileriyle gurur duyuyor. 120’nci kuruluş yıldönümlerinde Adana’nın ihracatını mercek altına alan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, “Amacımız Adana’yı daha zengin, Adanalı’yı da daha müreffeh bir konuma getirmektir” dedi.
9 Temmuz 2014 Çarşamba 19:57

Gökhan Tupa MHP Seyhan belediye meclis üyesi oldu‏

Yeni Adana İmar AŞ genel kurulunda şirketin yönetim kurulu üyeliğine getirilmesinin ardından istifa eden Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmuz Uçar'ın yerine Gökhan Tupa, meclis üyesi oldu.
9 Temmuz 2014 Çarşamba 01:18

Demirçalı: ''AKP Tarımda Talan Dönemi Başlattı''

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, iktidarın hasat döneminde gümrüksüz tarımsal ütün ithalatına izin vermesini eleştirdi, “Kendi kendine yeten Türkiye saman ithal ediyor, buğday ithal ediyor. İktidar tarımda da talan dönemi başlattı” dedi
9 Temmuz 2014 Çarşamba 01:00

Adana Demirspor'da Aybaba ve Karaman dönemi

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'da Samet Aybaba'nın Sportif Direktörlüğe, Ünal Karaman'ın da teknik direktörlüğe getirildiği açıklandı.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 18:32

Sözlü, 7 Temmuz Adanasporlular Gününe katıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 7 Temmuz Adanaspor günü dolayısıyla tarihi Taşköprü üzerinde düzenlenen etkinliğe katıldı ve Adanaspor taraftarlarıyla birlikte yürüdü, meşale yaktı.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 17:14

Sözlü, ''Kerkük'teki soydaşlarımızın yanındayız''

Kerkük Türkmeneli İzcilik Federasyonu Başkanı Kazım Kerküklü ve 54 izci öğrenci, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle Merkez Park’ta bir araya geldi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 17:08

Yeni'den Yayla'da seçim çalışması

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, hafta sonunu dinlenmek yerine Toros Dağları’nın zirvesindeki köylerde seçim çalışması yaparak geçirdi. Ekibiyle birlikte köyleri gezen Başkan Fikret Yeni, 10 Ağustos’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a oy istedi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 16:03

Ünüvar ve Gürkan’dan Yeşiltaş’a ''Hayırlı Olsun'' ziyareti‏

AK Parti Adana Milletvekilleri Prof.Dr. Necdet Ünüvar ve Av. Fatoş Gürkan AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 15:59

MHP’den AK Parti’ye ‘özür’ çağrısı!‏

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin “Cumhurbaşkanı olmaya müstahak tek kişi sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”, “Adana’nın sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir borcu var. Özür dilememiz gerekiyor” sözlerini “ağır hakaret” kabul etti ve sert tepki verdi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 15:54

Emeklilerin zam tepkisi

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, hükümetin emeklilere reva gördüğü zam oranıyla hayal kırıklığı yaşardıklarını söyledi
7 Temmuz 2014 Pazartesi 14:59

Kahveci: “Bölgesel yayınlar yeniden başlayabilir”

TRT Çukurova Bölge Müdürü Halil Kahveci, 1 Ocak 2014’ten bu yana ara verilen bölgesel radyo yayınlarının yeniden düşünüldüğünü söyledi. Kahveci, TRT’nin başta Çukurova olmak üzere; daha önce bölgesel yayın yapan tüm radyoların teknik altyapı ve eleman bakımından yeterli durumda bulunduğunu belirterek, “Genel Müdürlüğümüzün önümüzdeki yıldan itibaren bölgesel radyoları yeniden faaliyete geçirme düşüncesi var. Start verildiğinde Adana başta olmak üzere bölgedeki tüm illerde ekipman ve personel olarak yayına hazırız” dedi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 14:54

Doğu Akdeniz Turizm Platformu (DATUP) kuruluyor

ADRO ve TÜRSAB Adana BYK tarafından organize edilen etkinlikte, Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye il Kültür ve Turizm Müdürleri , TÜRSAB Mersin ve Hatay BYK Başkanları ile sektör temsilcileri iftar yemeği ve ardından düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
6 Temmuz 2014 Pazar 12:26

Saffet Sancaklı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti

Türk futboluna, menajerlik dünyasına ve son dönemde siyasete damga vuran MHP’li Saffet Sancaklı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
5 Temmuz 2014 Cumartesi 09:46

Demirçalı’dan, Cumhurbaşkanlığı seçimi için uyarı

Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu çok doğru ve yerinde bir isim. Saygın bir bilim adamı. Yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilecek, düzgün ve saygın bir isim. Vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Ya çeteye, ya çatıya oy vereceklerini unutmasınlar” dedi.
5 Temmuz 2014 Cumartesi 08:36

Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları açıldı

Çukurova, Yüreğir, Seyhan ve Sarıçam’da faaliyet gösterecek Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Futbol Okulları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımıyla Gençlik Stadı’nda açıldı.
4 Temmuz 2014 Cuma 13:51

Memur-Sen'den Yeni'ye ziyaret

Memur Sen Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan ve şube başkanları AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni'yi ziyaret etti.
4 Temmuz 2014 Cuma 11:44

Çukurova GİAD, huzurevi sakinleri ile iftarda bir araya geldi

Çukurova Genç İşadamları Derneği, (Çukurova GİAD) Adana Huzurevi sakinleri ile iftar yemeği programını 9’uncu kez gerçekleştirdi. Derneğin geleneksel etkinliklerinden biri olan iftar yemeği, sohbet, neşe ve eğlenceyi de buluşturdu. Fasıl eşliğindeki iftarın ardından huzurevi sakinlerinden bazıları seslendirdikleri şarkılarla faaliyeti renklendirdi.
4 Temmuz 2014 Cuma 11:26

Sanayi siteleri sorunlarının çözümü için büyük buluşma

Adana’da sanayi sitelerinin yıllardır kanayan yara haline dönüşen sorunların çözümü için ilk adım atıldı. Adana Sanayi Odası’nın çağrısıyla gerçekleştirilen ve kamu, yerel yönetimler, TOBB’a bağlı odalar, OSB ile sanayi sitelerinin birliktelik tablosunun sergilendiği toplantıda, ulaşım, su, kanalizasyon, kent estetiği ve drenaj kanalı sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
4 Temmuz 2014 Cuma 11:22

Sözlü, ''Yoksul köylü refah toplumuna eklenmeli''

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, Onur Kurulu Üyeleri, Adana Şube Başkanı Semih Karademir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
4 Temmuz 2014 Cuma 00:58

MHP Çukurova İlçe Teşkilatı'nda devir teslim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin imzalı yetki belgesi Çukurova İlçe Binasında MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu tarafından düzenlenen törenle Sertan Duran’a tebliğ edildi.
4 Temmuz 2014 Cuma 00:00

Vali Büyük, ''Turizm projelerini desteklemeye hazırız''

Adana Valisi Mustafa Büyük, Yumurtalık ve Karataş İlçeleri’nde incelemelerde bulundu.
3 Temmuz 2014 Perşembe 21:04

Yeni, “Yaşanabilir bir kent için her türlü desteğe hazırız”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, siyasi düşünceleri bir kenara bırakıp, Adana’nın yaşanabilir bir kent konumuna getirilmesi yönünde ellerinden gelen katkıyı ve gerekli çabayı sarf etmeye hazır olduklarını söyledi.
3 Temmuz 2014 Perşembe 20:50

Aydın Tursun hastanede tedavi altında‏

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi Metin Tursun’un kardeşi, Adana Demirspor Kulübü Basın Sözcüsü Aydın Tursun, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Kalp Damar Servisi’nde tedavi altına alındı.
3 Temmuz 2014 Perşembe 11:45

Türkiye cumhurbaşkanlığı seçim sürecine önemli sorunlarla giriyor

Adana Baro Başkanı ve ADAMOB Dönem Sözcüsü Avukat Çıtırık: 'Cumhuriyet devriminin doğduğu şehirde 37 insanımız gerici bir zihniyet tarafından katledilmiştir" dedi.
3 Temmuz 2014 Perşembe 10:22

Boksör kardeşlerden büyükşehir belediyesine ziyaret

Türkiye’nin 3 profesyonel boksöründen ikisi olan Adanalı Öner kardeşler, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan’ı ziyaret etti.
3 Temmuz 2014 Perşembe 01:16

Kavi: ''Madımak’ı yakan zihniyetle Mücadele Edeceğiz''

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, Sivas Madımak katliamının 21. yılında katliamları yaratan zihniyetle mücadele edilmemesi durumunda Madımak’ın yanmaya devam edeceğini söyledi. Kavi, “Bu memlekette hayatın her alanında linçe giden bir ayrımcılık damarı her daim taze tutulmaktadır.”dedi
2 Temmuz 2014 Çarşamba 15:33

Vali Büyük “Sanayici ve Yatırımcımızın Çözüm Ortağı Olacağız”

Vali Mustafa Büyük, ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Üyeleri aracılığıyla, Adana sanayisinin gelişime ilişkin önemli mesajlar verdi.
2 Temmuz 2014 Çarşamba 15:18

Şehit ailelerine iftar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde verilen iftar programına katıldı.
2 Temmuz 2014 Çarşamba 11:53

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Hava Durumu
Havadurumu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğlen
İkindi
Akşam
Yatsı
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Şans Topu

Tarihli Çekiliş Sonucu
On Numara

Tarihli Çekiliş Sonucu
Süper Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Tarihte Bugün
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur