Adana haberleri | Son dakika haber, online gazete | Adana'nın Sesi
Adananın Sesi'ne reklam verin
Bizi Takip Edin:
Son Dakika
ASKİ'den altyapıya yatırım Karakaya: ''MHP yüzde 30'ları yakalamış durumda'' Karakuş, ’’Genel seçimlere hazırız’’ Bingöl, “Herkes sabırsızlıkla CHP’nin iktidarını bekliyor” “Kariyer Yolunda İlk Buluşma Etkinliği” Karakaya'dan, Öztürk'e ziyaret ADASO'dan Kızılay'a kan bağışı Adana'da Pazaryeri için referandum yapılacak Abdurrahman Yeşiltaş: “Çalışmalara hız verdik” Yılmaz, ''Sosyal yardımların kesileceği yalanlarına inanmayın''

Adana haberleri

Karakaya: ''MHP yüzde 30'ları yakalamış durumda''

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, İl Başkanı Yusuf Baş ve diğer MHP heyetiyle birlikte ilçeleri gezmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde yaptığı hizmetlerin hayır dualarla anılması MHP kurmaylarını gururlandırdı.
28 Nisan 2015 Salı 19:39

Bingöl, “Herkes sabırsızlıkla CHP’nin iktidarını bekliyor”

CHP Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği milletvekili aday tanıtım etkinliğinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 7 Haziran’da CHP’nin Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağını söyledi.
28 Nisan 2015 Salı 19:32

ASKİ'den altyapıya yatırım

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kentin dört bir yanında altyapı hizmeti veren ASKİ vatandaşların problemlerini çözmeye devam ediyor.
28 Nisan 2015 Salı 15:47

“Kariyer Yolunda İlk Buluşma Etkinliği”

Adana Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi (ÜSAM), üniversitelerin son sınıflarında okuyan öğrenciler ile bölgedeki firmaların insan kaynakları yetkililerinin buluşacağı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.
28 Nisan 2015 Salı 12:21

Karakaya'dan, Öztürk'e ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Adana 1.sıra milletvekili adayı Mevlüt Karakaya, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü makamında ziyaret etti.
28 Nisan 2015 Salı 12:13

ADASO'dan Kızılay'a kan bağışı

Adana Sanayi Odası Meclis üyeleri, ‘Bir Kan Bir Fidan Kampanyası’na destek verdi.
28 Nisan 2015 Salı 12:09

Yılmaz, ''Sosyal yardımların kesileceği yalanlarına inanmayın''

MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, Türkiye’de 17 milyon ihtiyaç sahibi vatandaşa dağıtılan sosyal yardımların yıllık maliyetinin 9 milyar lira olduğunu, AKP hükümetinin bu yardımları alan insanları ‘Biz gidersek, bu yardımları alamazsınız’ diyerek tehdit ettiğini söyledi.
28 Nisan 2015 Salı 11:30

Özdiş: ''Yalana, Talana Dur Demek İçin Oylar CHP’ye''

CHP Adana Milletvekili Adayı İbrahim Özdiş, Yaşanabilir bir Türkiye için yollarda olduklarını belirterek, “Kardeşçe yaşayacağımız mutlu bir Türkiye için Halkın iktidarını kurmak için CHP’ye evet” çağrısı yaptı
28 Nisan 2015 Salı 11:17

Fatih Portakal, Adanalılarla söyleşti

Ünlü Haberci Fatih Portakal, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliğinde Adanalılarla bir araya geldi ve “Medyada İfade Özgürlü” konusunda düşüncelerini paylaştı.
28 Nisan 2015 Salı 00:03

Sokak futbolunda şampiyon Dadaş Bulls

Sıra dışı sokak futbolu turnuvası Red Bull Winning 5’ın Türkiye finali Adana’da yapıldı.
27 Nisan 2015 Pazartesi 15:42

AYAMDER’den Vali Büyük’e Ziyaret

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.
27 Nisan 2015 Pazartesi 14:48

Sürücülere ''Gizli Denetim'' uyarısı

TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık, şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan, ticari araç sürücülerini, trafik kurallarına her yerde, her şartta harfiyen uymaları konusunda bir kez daha uyardı.
27 Nisan 2015 Pazartesi 12:52

Ülkü Ocakları,”Zafere Yürüyüş” gecesi düzenledi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı, “Zafere Yürüyüş” gecesi düzenledi.
27 Nisan 2015 Pazartesi 08:52

Başkan Sözlü'den tarıma destek

Adana Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ve kırsalda tarımın, hayvancılığın güçlenmesi, üretimin artması ve çiftçinin yaşadığı yerde mutlu olması için, üreticiye hibe şeklinde destek vermeyi sürdürüyor. Modern sulama sistemleri kurma konusunda da önemli adımlar atan Adana Büyükşehir Belediyesi, aşı ve ilaç desteğinden, güneş enerjisiyle elektrik üreten panellere uzanan geniş bir yelpazede desteğini artırıyor.
27 Nisan 2015 Pazartesi 00:02

Öğrencilere diş fırçası ve diş macunu tüpü dağıtıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Psikolojik ve Sosyal Rehabilitasyon Şube Müdürlüğü ile Saimbeyli Belediyesi iş birliğiyle, Saimbeyli'deki çeşitli okullarda öğrencilere 1000 adet diş fırçası ve 1000 adet diş macunu tüpü dağıtıldı.
27 Nisan 2015 Pazartesi 00:01

ADAMOB Dönem Sözcülüğü TMMOB Adana İKK’ya geçti

ADAMOB Dönem Sözcüsü Hasan Emir Kavi, 7 Haziran seçimleri öncesinde gurubu bulunan siyasi partilerin temsilcilerini 13 Mayıs’ta yapılacak panelde buluşturmayı kararlaştırdıklarını açıkladı. Kavi, platformda partilerin belirlediği sorunları, çözüm önerilerini ve partilerinin vizyonunu anlatabilmelerine olanak sağlayacaklarını söyledi.
27 Nisan 2015 Pazartesi 00:00

MHP’den Ceyhan çıkarması

Haziran ayında yapılacak genel seçimleri “Türkiye’nin en önemli seçimi’ olarak gören Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’da seçim çalışmalarına büyük önem veriyor ve bu doğrultuda yoğun bir gayret gösteriyor.
26 Nisan 2015 Pazar 18:05

Çıtırık, ''Yargı baskı ve tehdit altında''

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, son yaşanan hukuki gelişmeyi değerlendirdi.
26 Nisan 2015 Pazar 17:24

Mimar Sinan Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi’nin düzenlediği 23. Geleneksel İlk ve Orta okullararası “Hayalimdeki Park” konulu “Mimar Sinan Resim Yarışması” sonuçları açıklandı.
26 Nisan 2015 Pazar 17:20

Güler, “Şiddet yoluyla propaganda yapılmasına karşıyım”

Adana Diş Hekimleri Odası ve MİSdent İmplant’ın birlikteliği ile düzenlenen “Oral İmplantoloji” Semineri Adana'da gerçekleşti.
26 Nisan 2015 Pazar 17:17

İzzettin Turgut: “Nakliyeciler Sitesi’ni Bir numara yapacağız”

Geçtiğimiz haftalarda Adana Nakliyeciler Sitesi Başkanlığı’na seçilen İzzettin Turgut çalışmalara hızlı başladı.
26 Nisan 2015 Pazar 17:14

CHP adayları ‘Yaşanacak Bir Türkiye’ için yollarda

Yaşanacak Bir Türkiye”yi kurmak için gece gündüz demeden çalışan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili adayları ilçelerde halkla buluşup, CHP iktidarında sorunların nasıl çözüleceğini anlatıyorlar.
26 Nisan 2015 Pazar 12:41

Bilgiç, “Dünyaca ünlü markalar daha iyi pamuk istiyor”

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Dünyaca ünlü markaların Better Cotton (Daha iyi pamuk) taleplerini karşılamak isteyen ülkemiz tekstil sektörünün sürdürülebilir pamuk ihtiyacı yerel paydaşlarla sağlanmaya çalışıldığını, 2020 yılına kadar dünya tekstil devleri ürünlerinde % 20 - %100 Better Cotton kullanacaklarını beyan ettiğini, bu nedenle her geçen gün Better Cotton talebinin artmasının beklendiğini söyledi.
26 Nisan 2015 Pazar 11:12

Ramazan Artıksüer ve Ferdi İlbuğa’ya şantaj davası

CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e “Başkan yardımcısının ayağına sıktırdığı” iddiasıyla kurulan kumpas, “Azmettiren ve şantaj yapan kişi Ramazan Artıksüer’dir” biçimindeki tanık ifadeleri üzerine çöktü. Adana Cumhuriyet Savcılığı, “Şantaj yaparak Soner Çetin’den para sızdırmaya çalıştıkları” iddiasıyla Ramazan Artıksüer ve “tetikçi” olduğunu itiraf eden akrabası Ferdi İlbuğa hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.
26 Nisan 2015 Pazar 11:03

''Nükleer Santral İstemiyoruz''

Adana Nükleer Karşıtı Platform, ülkemizin Nükleer Santralden üretilecek elektriğe ihtiyacı olmadığını, yerli ve yenilenebilir enerji kaynakları potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu savundu. NKP, “Dünya Nükleer Santral’den vazgeçiyor. Nükleer santralin yerlisi yabancısı olmaz. Nükleer Santral öldürür.” görüşüne yer verdi
26 Nisan 2015 Pazar 11:00

Erdinç'in seçim bürosu açıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili ve 25’inci Dönem Milletvekili Adayı Mehmet Şükrü Erdinç’in seçim bürosunun açılışı mitinge dönüştü.
26 Nisan 2015 Pazar 10:55

Köse’den hayvan hastalıkları uyarısı

Adanalı Veterinerler Dünya Veteriner Hekimler Gününde Atatürk Parkı’nda buluştu.
25 Nisan 2015 Cumartesi 12:08

Varlı, ''Adana'da birinci parti, Türkiye'de iktidar olacağız''

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Adana Milletvekili Adayı Muharrem Varlı’nın seçim iletişim merkezi büyük bir kalabalık işliğinde açıldı. İl Başkanı Yusuf Baş, adaylara kendi elleriyle lokma tatlı yedirdi.
25 Nisan 2015 Cumartesi 11:36

AK Parti adayları ilçeleri geziyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Adayları, Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde seçmenlerle buluştu.
25 Nisan 2015 Cumartesi 11:30

Talasemi Sempozyumu

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Talasemi Federasyonu iş birliğiyle yarın saat 11:00 de Adana Taşköprü Otel’de Talasemi Sempozyumu gerçekleştirilecek.
25 Nisan 2015 Cumartesi 00:01

Fatih Portakal ile ''Medyada İfade Özgürlüğü''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce periyodik olarak düzenlenen Medya Söyleşileri kapsamında, 25 Nisan 2015 Cumartesi günü, ünlü haberci Fatih Portakal, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda, saat 16’da, Adanalılarla buluşacak. Portakal, “Medyada İfade Özgürlüğü” konusunda görüşlerini paylaşacak.
25 Nisan 2015 Cumartesi 00:00

Adana'da gol düellosu

PTT 1. Lig de Adana Demirspor, sahasında 2-0 öne geçtiği maçta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile 3-3 berabere kaldı.
24 Nisan 2015 Cuma 21:27

MHP'de hedef, her eve her gönüle girmek

MHP İl Başkanı Yusuf Baş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Adana tarihinin en görkemli ve coşkulu aday tanıtım toplantısı, sinerjiye dönüştü. MHP Adana İl Başkanlığı, ‘her eve, her gönüle’ girme hedefiyle önümüzdeki günler için büyük planlamalar yapıyor.
24 Nisan 2015 Cuma 15:33

Öztürk sert konuştu; “Böyle devlet yapısı olmaz”

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Adayı Ali Demir’in düzenlemiş olduğu birlik beraberlik yemeğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Öztürk, Güneydoğuya ‘KCK’ adı altında bir Kürt devleti kurulduğunu söyledi.
24 Nisan 2015 Cuma 15:27

Geleceğin mühendisleri İMO’da buluştu

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Yönetim Kurulu ve genç İMO üyeleriyle buluştu. İMO Adana Şubesi’nde yapılan toplantıda öğrencilere İMO çalışmaları ve mesleki tavsiyeler aktarıldı.
24 Nisan 2015 Cuma 13:30

Yüksekdağ ve Milletvekili Adayları tarım işçileri ile buluştu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Adana’da bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Adana Milletvekili Adayları ile birlikte tarım işçilerini ziyaret etti.
24 Nisan 2015 Cuma 00:00

Yılın ilk narenciye balı Devlet Bahçeli'ye

Çukurova’da hasadı yapılan ilk narenciye balını, sembolik olarak gerçekleştirilen açık artırma yöntemiyle satın alan Adana Büyükyehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bal, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e gidecek” dedi.
23 Nisan 2015 Perşembe 11:33

Sözlü, makamını devretti

Osman Gazi Ortaokulu öğrencisi Kübra Talayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün makamına oturdu.
23 Nisan 2015 Perşembe 11:20

Noyaner: “Tıkanan Marmara’nın alternatifi Adana’dır”

Adana Genç İş Adamları Derneği Başkanı Sefa Noyaner, Türkiye’de sanayinin kalbi durumundaki Marmara Bölgesi’nin giderek tıkandığını ve yeni bir sanayi bölgesi arayışının gündeme geldiğini belirterek; “Tıkanan Marmara’nın tek alternatifi Adana’dır” dedi.
23 Nisan 2015 Perşembe 10:58

DSP’liler’den Özkan’a tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili adayı Dr. Mustafa Kemal Özkan’a destek çığ gibi büyürken seçim bürosu ise gece geç saatlere kadar dolup taşıyor.
23 Nisan 2015 Perşembe 09:57

İşitme Engelliler Okulu’nda 23 Nisan kutlaması

Adana 5 Ocak Lions Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Seyhan İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törenle coşku içinde kutladı. Kulüp Başkanı Ayşe Alsan, bu bayramın aynı zamanda dünya çocuklarına da bir armağan olduğunu belirterek, 23 Nisan’ın barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk olduğunu söyledi.
23 Nisan 2015 Perşembe 07:26

Türkiye Kamu Sen 1 Mayıs’a Hazır

Türkiye Kamu-Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, Türkiye Kamu-Sen konfederasyonunun 1 Mayıs Emek bayramını Adana’da kutlayacağını açıkladı.
23 Nisan 2015 Perşembe 00:38

ABD Adana Konsolosu Espinoza'dan, Sözlü'ye ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri Adana Konsolosu John Espinoza, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.
22 Nisan 2015 Çarşamba 19:03

Kozan’da AK Parti Milletvekili Adayları’na sevgi seli

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana 25’inci Dönem Milletvekili Adayları Kozanlı seçmenlerle buluştu.
22 Nisan 2015 Çarşamba 17:33

Vali Büyük, Çocukların Bayramı'nı kutladı

Adana Valisi Mustafa Büyük, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle Kutlama Mesajı yayımladı.
22 Nisan 2015 Çarşamba 16:56

AK Parti Milletvekili Adayları Ceyhanlı’larla buluştu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana 25’inci Dönem Milletvekili Adayları Ceyhan’da seçmenlerle kucaklaştı.
22 Nisan 2015 Çarşamba 10:44

“Kötü gidişe CHP iktidarı ‘dur’ diyecek”

CHP İl yönetimi ve milletvekili adayları Adana Barosu’nu ziyaret edip sandık güvenliğinin sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulundu
22 Nisan 2015 Çarşamba 10:16

Büyükşehir Belediye Spor U19'da Adana şampiyonu oldu

Adana Amatör Lig’de şampiyon olarak Süper Amatör Lig’e yükselen Adana Büyükşehir Belediyesi Spor’un 19 yaşaltı takımı (U19) da Adana şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı ve U 19 Süper Amatör Ligi’nde mücade etmeye hak kazandı.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:00

Adana Müteahhitler Birliğinden 10 Maddelik öneri

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için Adana Müteahhit Birliği’nden siyasilere 10 Maddelik öneri sunuldu.
21 Nisan 2015 Salı 17:38

DP Adana İl Başkanlığına Meral Öner, getirildi

Demokrat Parti’de Fatih Köylü’nün GİK üyeliğine seçilmesiyle boşalan Adana İl Başkanlığına Meral Öner getirildi. Genel Merkez tarafından atanan Meral Öner il başkanlığı görevine başladı.
21 Nisan 2015 Salı 16:14

MHP Adana’da gövde gösterisi yaptı!

MHP Adana teşkilatlarının düzenlediği milletvekili aday tanıtım toplantısıyla “İktidara hazırız” mesajı verildi.
21 Nisan 2015 Salı 16:07

Emekliler haklarını CHP iktidarında alacak

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden CHP Adana Milletvekili adayları CHP’nin emeklilerin dostu olduğunu söylediler.
21 Nisan 2015 Salı 10:48

Adana artık enerjiyle anılmalı

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Adana için önerdiği Jurong Adası Modeli için önemli adımlar atıyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de gündeminde yer alan ve Adana ekonomisinin ‘kurtuluş reçetesi’ olarak gösterilen Jurong Adası modeli için çalışmalar başlatıldı.
21 Nisan 2015 Salı 10:10

Dişhekimleri “Bahar Kahvaltısı”nda Buluştu

Adana’da özel, kamu ve üniversite de çalışan diş hekimleri Adana Sheraton Otelinde düzenlenen “Bahar Kahvaltısı”nda bir araya gelerek birliktelik mesajı verdi.
21 Nisan 2015 Salı 10:05

Sözlü'den, işçilere baklava ve lokum

Karaisalı-Kızıldağ yolunun yayla dönemine yetiştirilmesi için gece-gündüz çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını ziyaret eden Başkan Hüseyin Sözlü, işçilere baklava ve lokum ikram etti. Başkan Sözlü, 10 yılda bitirilemeyen yolu 3 ay içinde tamamlayacaklarını dile geçirdi.
20 Nisan 2015 Pazartesi 15:01

Tarihte Adana ve Çukurova

Birinci Uluslararası Tarihte Adana ve Çukurova Sempozyumu, Eskiçağ'dan günümüze uzanan tarihi süreçle ilgili önemli sunumların yapıldığı, "Tarih Şöleni" olarak adlandırılan oturumlardan oluşan bir etkinlik olarak geride kaldı. Bildirilerin kitaplaştırılması ve dev bir eser haline getirilmesi planlanıyor. Sempozyumun sonuç bildirgesi açıklandı. Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyeleri, 4 ayrı salonda, 4 konunun 2 gün boyunca irdelenmeseni ve bu denli çok sayıda bildiri sunulmasını tarihi başarı olarak niteledi.
20 Nisan 2015 Pazartesi 14:49

Ozan Gülaçtı, “Adana’nın bir yılı boşa geçmiştir”

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, 2014 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü meclis oturumunda yaptığı konuşmada Adana Büyükşehir Belediyesi'nin her gün daha kötüye gittiğini söyledi.
20 Nisan 2015 Pazartesi 09:56

AK Parti’den teknede aday tanıtımı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 25’inci Dönem Adana Milletvekili Adayları’nı Karataş’ta teknede tanıttı.
20 Nisan 2015 Pazartesi 09:46

Kıvanç, ''KKDF'nin sıfırlanması rekabet gücünü artıracak''

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, çoğunluğu yatırım malı, hammadde ve ara mallarından oluşan 51 ürün grubu ithalatında yüzde 6 oranında uygulanan Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’nun sıfırlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
20 Nisan 2015 Pazartesi 00:04

Adana Demirspor, farklı kazandı

PTT 1.Lig de Adana Demirspor, deplasmanda Orduspor'u 6-0 yendi.
19 Nisan 2015 Pazar 17:22

Büyükşehir belediyesinin borcu 1 milyar lirayı aştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcüsü Ulaş Çetinkaya, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı son toplantısında görüşülen 2014 yılı faaliyet raporuyla ilgili olarak CHP Grubu adına yaptığı konuşmada çarpıcı noktalara dikkati çekti. Büyükşehir Belediyesinin 2014’te bin 542 adet doğrudan temin yaptığını vurgulayan Çetinkaya, “Bu kadar doğrudan temin neyin nesi” diye sordu.
19 Nisan 2015 Pazar 15:08

AK Parti’den Aday Adaylarına yemek

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Adana 25’inci Dönem Milletvekili Aday Adaylarına yemek verdi.
19 Nisan 2015 Pazar 15:04

AK Parti Milletvekili Adayları Aladağ'da

AK Parti Adana 25’inci Dönem Milletvekili Adayları, tanıtım ve seçim çalışmalarına Adana’nın Aladağ İlçesi’nde devam etti.
19 Nisan 2015 Pazar 15:01

CHP’li adaylar Karataş’a çıkarma yaptı

CHP Adana milletvekili adayları Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Müzeyyen Şevkin ve Yüksel Karaaslan, ilçe halkından büyük ilgi gördü.
19 Nisan 2015 Pazar 14:51

Adana'da, Başbakan Davutoğlu Adına Hatıra Ormanı

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Tarafından Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu.
19 Nisan 2015 Pazar 14:40

TÜMSİAD Adana’da Devir-Teslim töreni

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Deniz Köse, Başkanlık görevini, iş adamı Yakup Kutluca’ya teslim etti.
19 Nisan 2015 Pazar 14:37

Kayserili işadamlarından MHP'ye ziyaret

Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı’ya destek vermek üzere Adana’ya gelen Kayserili işadamları, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ı makamında ziyaret etti.
19 Nisan 2015 Pazar 00:02

Adana Aski Yarı Finalde

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde (TKBL) Play-off turunda Adana ASKİ, İstanbul Üniversitesi'ni 63-54 yenip seride 2-0 öne geçti ve yarı finale çıktı.
18 Nisan 2015 Cumartesi 20:31

Lise öğrencilerine İnsan Hakları semineri verildi

İnsan Hakları Farkındalık Eğitimi'nde Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu üyesi Av. Özlem Turkut, Sevim Tekin Anadolu Lisesi'nde düzenlenen seminerde öğrencilere farkındalık ve farklı düşünme konusunda bilgiler sundu.
18 Nisan 2015 Cumartesi 13:31

MHP’den vatandaşa “Ballı Şerbet”

MHP Adana il ve ilçe teşkilatları “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle camilerde “Ballı şerbet” ikramında bulundu.
18 Nisan 2015 Cumartesi 00:08

MHP Adana’da doludizgin!

MHP Adana’da doludizgin koşmaya devam ediyor. “Birlik, beraberlik ve uyumda” adeta zirve yapan MHP Adana, ‘Sarıçam’dan Ankara’ya İktidar Yürüyüşü’ adlı etkinlikle büyük bir çıkış yaptı.
17 Nisan 2015 Cuma 15:06

Şen, “Sağlıktaki Yanlışlıklara (dur) denilmeli”

Bir hasta yakını tarafından Gaziantep’te öldürülen Dr. Ersin Arslan anısına Basın açıklaması düzenleyen sağlık birleşenleri Sağlıkta Şiddet ve Kaos’un sürdüğünü dile getirerek şiddeti doğuran, emekçileri ve halkı mağdur eden bu sistemi ortadan kaldırmaya, işkolundaki sağlık emek ve meslek örgütleri olarak birlikte çözüm üretmeye davet ettiklerini söylediler.
17 Nisan 2015 Cuma 14:37

Milletvekili Adayları Zeydan Karalar’ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayları Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret etti.
17 Nisan 2015 Cuma 09:48

Adana'da Tekvando müsabakaları

Adana Tekvando Bölge Antrenörü Genç Osman Aşan, ikili müsabakalarla sporcuların deneyim kazanmaları sağladıklarını söyledi.
17 Nisan 2015 Cuma 00:02

Adana'da uyuşturucuyla mücadele

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’na bağlı Sağlık Şube Müdürlüğü’nün, konunun uzmanı profesyonellerle iş birliği yaparak düzenlediği “Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme ve Öfke Kontrolü” konulu eğitim seminerleri devam ediyor.
17 Nisan 2015 Cuma 00:02

Uluslararası özel atık zirvesi başladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, atıkların bertarafı ve geri dönüşümü konusunun hafife alınmasını, insan olmanın erdemlerinin dışına çıkmak olarak tanımladı.
16 Nisan 2015 Perşembe 16:48

Vali Büyük, Saimbeyli'de

Adana Valisi Mustafa Büyük, Kutlu Doğum Haftası Kutlama etkinliklerine katılmak üzere gittiği Saimbeyli’de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.
16 Nisan 2015 Perşembe 15:56

Adana ASKİ Spor yarı final aşkına

İlk maçta rakibini deplasmanda yenen Adana ASKİ Spor, kendi sahasında oynayacağı ikinci karşılaşmayı da kazanırsa son dört takım arasına kalacak.
16 Nisan 2015 Perşembe 15:52

AYAMDER Başkanı Vursavuş, “Kentsel dönüşüm engelleniyor”

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, küçük parsellerde kat maliklerinin çok olmasının kentsel dönüşümü engellediğini belirterek, parsellerin birleştirilmesini ve belli bir metrekareye ulaştığında yoğunluklarının artırılması gerektiğini söyledi.
16 Nisan 2015 Perşembe 14:39

Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Adana’da Başladı‏

TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek Uluslararası katılımlı 8. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Adana’da başladı.
16 Nisan 2015 Perşembe 14:16

Yusuf Baş, ''Artık halkımız yarınına güvenle bakamıyor''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, ''Artık halkımız büyük bir tedirginlik, huzursuzluk içinde. Yarına güvenle bakamıyor. Bu durum ister istemez halkın ruh halini etkiliyor'' dedi.
16 Nisan 2015 Perşembe 13:22

ÇMO’dan Akkuyu reklamı tepkisi

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, Akkuyu Nükleer Santrali Reklamlarının halkın duygularını istismar eder nitelikte olduğunu söyledi.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:16

''Ulusal Metabolizma Ve Beslenme Kongresi” Başladı

Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Tıp Fakültesi ve Çocuk Beslenme Metabolizma Derneği birlikteliği ile Fetilketonüri ve kalıtsal metabolik hastalıklara dikkat çekmek için gerçekleştirilen. “XIII. Ulusal Metabolik Hastalıklar Ve Beslenme Kongresi” Uluslararası katılımla ve Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan başkanlığında Adana Hilton Otelinde başladı.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:08

Adana'da Judo kuşak sınavı

Adana Judo Federasyonu faaliyet programında yer alan “Judo Kuşak Sınavı” Yüreğir Yavuzlar Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:07

Yuvalı, “Gençliğe inanıyor ve güveniyorum”

MHP Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, genç kitlenin büyük rağbet gösterdiği cafelere akşam ziyaretleriyle seçim startını verdi. Yuvalı “Gençliğe inanıyor ve güveniyorum”dedi.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:04

Adana Barosu'ndan eğitime destek‏

Adana Barosu'nun 'Eğitime Destek' adı altında başlattığı proje kapsamında merkeze bağlı Yüreğir İlçesi'nde eğitim veren Yavuzlar İlköğretim Okulu ziyaret edildi.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:02

Şahin Bilgiç, “Bölgemizi kalkındıracağız”

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, “Oluşturduğumuz sinerjiyi enerjiye dönüştürerek bölgemizi kalkındıracağız” dedi.
15 Nisan 2015 Çarşamba 10:25

8. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Başlıyor‏

Çukurova Üniversitesi’nde yarın başlayacak olan kongre 18 Nisan da sona erecek. Kongrede 13’ü özel oturum olmak üzere 30 oturum düzenlenecek, 56 sözlü bildiri sunulacak
15 Nisan 2015 Çarşamba 09:04

Muharrem Varlı, “Adana’da birinci parti oluruz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Muharrem Varlı, uzun süre milletvekili olarak görev yapmasının nedenini ‘çalışmak’ olarak değerlendirdi.
15 Nisan 2015 Çarşamba 00:03

Masa Tenisinde Türkiye şampiyonluğu

Özel sporcular Türkiye Masa Tenisi Şampiyonasında Utku Caberoğlu Türkiye Şampiyonu olarak Adana'ya altın madalya ile döndü.Adana Gençlik Spor Kulubü sporcusu olan Utku Caberoğlu,yıldızlar kategorisinde şampiyonluğa ulaştı.
15 Nisan 2015 Çarşamba 00:02

Mahkeme, 5 Ocak alanındaki TOKİ planını iptal etti

Adana 1. İdare Mahkemesi, 5 Ocak Stadyum alanında, konut ve ticaret alanı yapımı içeren, bölgede yoğunluk artışına neden olacak planları, şehircilik ilke ve planlama esaslarına uygun olmadığı gerekçesiyle iptal etti.
14 Nisan 2015 Salı 18:55

TÜBİTAK “Bilim Söyleşileri” Başladı

Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüü ile TÜBİTAK işbirliğinde “Bilim Söyleşileri” serisi başladı. Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezinde “Robot Bilim” konulu ilk söyleşi 300 ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.
14 Nisan 2015 Salı 10:24

Adana'da ağaç dikme etkinliği

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Çevre Bilinci” etkinlikleri kapsamında, "Erozyon ve Çevre Bilinci" konulu eğitim semineri verildi.
14 Nisan 2015 Salı 10:19

Türk Kadınlar Birliği'nin 91. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Cumhuriyetin öncü kadınlarından Nezihe Muhiddin’ in kadınların yaşamına dokunmak için kurduğu Türk Kadınlar Birliği (TKB) ’nin 91. Kuruluş yıldönümü Adana şubenin düzenlediği etkinliklerle kutlandı.
14 Nisan 2015 Salı 10:02

Herostratos'u Unutun

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nca sergilenen Herostratos’u Unutun isimli oyunun galası, Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin pekiştiği, tiyatro şöleninin yaşandığı bir geceye dönüştü.
14 Nisan 2015 Salı 00:01

Esnafa, yıllık işletme cetveli uyarısı

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Sanayi Sicil Belgesi bulunan işletmelerin, bir yıllık faaliyet bilgilerini içeren Yıllık İşletme Cetveli formunu doldurarak 30 Nisan 2015 tarihine kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerektiğini, aksi takdirde idari para cezasına maruz kalacaklarını bildirdi.
14 Nisan 2015 Salı 00:00

Ç.Ü'de AB Konferansı

Çukurova Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi ve Adana Barosu tarafından “Türkiye – Avrupa Birliği İlişkilerine Güncel Bakış” konulu konferans düzenlendi.
13 Nisan 2015 Pazartesi 11:32

Vali Büyük, TMOK yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Adana Valisi Mustafa Büyük, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) misyon ve vizyonu ile ülkede sporun her alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi.
13 Nisan 2015 Pazartesi 11:17

Kuvayı Milliye Şenlikleri sona erdi

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Kuvayı Milliye Şenlikleri sona erdi.
13 Nisan 2015 Pazartesi 10:01

Alkışlar zulme ‘dur’ demek için

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, “Ülkeyi yaşanmaz hale getiren zihniyeti ülkeye, cumhuriyete ve halka verdiği zararlardan dolayı alkışlarla protesto ediyoruz” dedi.
13 Nisan 2015 Pazartesi 00:04

 
Yazarlar

  Facebook'tan Adana'dan güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Adana Rehberi Linkleri
Adana nöbetçi eczaneleri
PTT 1. Lig Adanaspor ve Adana Demirspor Puan Durumu
Ayrıntılı puan durumu | Fikstür ve maç sonuçları
Finans
İMKB 100
86.209
USD ALIŞ
2.6450
USD SATIŞ
2.6650
EURO ALIŞ
2.9000
EURO SATIŞ
2.9200
POUND ALIŞ
4.0350
POUND SATIŞ
4.1020
ALTIN ALIŞ
102.7400
ALTIN SATIŞ
103.6200
Namaz Vakitleri
İmsak
03:56
Güneş
05:41
Öğlen
12:47
İkindi
16:33
Akşam
19:33
Yatsı
21:05
Sayısal Loto
25.04.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
04 - 16 - 17 - 21 - 32 - 41
Şans Topu
22.04.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 08 - 10 - 20 - 25 - 06
On Numara
27.04.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 05 - 07 - 17 - 19 - 29 - 31 - 36 - 39 - 44 - 46 - 48 - 49 - 51 - 53 - 55 - 63 - 64 - 66 - 73 - 76 - 77
Süper Loto
23.04.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 11 - 20 - 23 - 33 - 37
Tarihte Bugün
1915 Birinci Kirte Muhaberesi başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yazılım: Haber Sitesi Kur