Ana Sayfa Yaşam Lösemi hastalarına umut aşılıyoruz

Lösemi hastalarına umut aşılıyoruz

Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisi İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “Maskemi Atarım. Hayalime Koşarım” temasını işlediklerini belirterek, vakıf olarak lösemi hastalarına umut aşıladıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2021 Cuma 09:09
 Lösemi hastalarına umut aşılıyoruz

- Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisi İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “Maskemi Atarım. Hayalime Koşarım” temasını işlediklerini belirterek, vakıf olarak lösemi hastalarına umut aşıladıklarını söyledi.

 

Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş, ‘2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası' nedeniyle Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisini ziyaret ederek İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman ile istişarede bulundu.

 

Adana Tabip Odası Yöneticilerinin ziyaretlerini anlamlı bulduğunu ifade eden Lösev Vakfı Adana İrtibat Ofisi İdari ve Mali İşler Sorumlusu Derya Savaşman, Lösev’in kuruluşu hakkında verdiği bilgilendirme sonrası 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “Maskemi Atarım. Hayalime Koşarım” temasını işlediklerini söyledi.

 

Savaşman, ‘’Haftanın ve löseminin rengi olan Turuncu Rengi ve birçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevleri vurgulamaya, Adananın yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde açılan LSV Dükkân stantlarında anne el emeği ürünlerin satışı ile tedavi gören çocuklara destek sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN SESİ OLUN

LÖSANTE’de Tedavi görüp, iyileşen 178 lösemili çocuğa maske atma partisi,  Anıtkabir gezisi düzenlediklerini, ailelere nakti, ayni ve sosyal destek sağladıklarını da belirten Derya Savaşman,şöyle konuştu:

 

“Çocuğu lösemi olan bir aile kendini yalnız hissetmesin. Bizler buradayız. Lösemili insanlara yardımcı olmak isteyen gönüllüler bizler buradayız. Manevi anlamda da irtibat bürolarımıza gelip, koli çalışmalarımıza destek olabilirler. Kan gerektiğinde duyurularımızı çevrelerine yayabilirler. Ya da halkla iletişimimizdeki arkadaşlarla iletişime geçip, nasıl faydalı olabileceklerini öğrenebilirler. LÖSEV’in sosyal medya hesaplarını takibe alarak, #lösemili1çocuğunhayali etiketi ile hafta boyunca paylaşımlar yapabilir, etkinliklere katılarak lösemiye dikkat çekebilir ve bu mücadelede çocukların sesi olabilirler.”

 

Tabip Odası Başkanı Menteş de burada yaptığı konuşmada, löseminin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu ifade ederek, toplumun her kesimini lösemi ile mücadelede farkındalık yaratmaya ve destek olmaya çağırdı.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık