Ana Sayfa Gündem Mahkeme kararıyla başkan Seçer’e borçlanma yetkisi

Mahkeme kararıyla başkan Seçer’e borçlanma yetkisi

Mersin Anakent Belediye Başkanı Seçer, yıl içerisinde bir çok kez reddedilmesi nedeniyle yargıya taşıdıkları 265 milyon liralık borçlanma yetkisiyle ilgili Mersin 1. İdare Mahkemesi kararını verdi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2021 Perşembe 13:01
 Mahkeme kararıyla başkan Seçer’e borçlanma yetkisi

Mersin Anakent Belediye Başkanı Vahap Seçer, yıl içerisinde bir çok kez reddedilmesi nedeniyle yargıya taşıdıkları 265 milyon liralık borçlanma yetkisiyle ilgili Mersin 1. İdare Mahkemesi kararını verdi.

Mahkeme kararın uygulanması ile yetki verilmesi konusunu Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda; “Mahkeme kararının uygulanması bu Meclis’te reddedilirse, reddeden Meclis üyelerimiz hukuku katletmiş olur” diyerek, Meclis üyelerinin oylarına sundu. Cumhur İttifakı’na Meclis üyelerinin çekimser oylarına karşın borçlanma yetkisi istemi oy çokluğuyla kabul edildi.

Başkan Seçer, borçlanma bütçesinden yalnızca 193 milyon TL kullanabileceklerini belirterek, “Bizim bu saatten sonra İller Bankası’ndan böyle bir teminatı alma şansımız yok” dedi.

Maliye Bakanlığı’yla birtakım görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekleyen Seçer, “Umut ediyorum onlar bize bir engel çıkartmaz ve uygun koşullarda da finansmanı sağlarız. Bu kalan 9 gün içerisinde bu parayı kullanma imkanımız olur ve bunların da Mersin halkına yatırım olarak dönmesini sağlarız” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık