Ana Sayfa Gündem 1. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası

1. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası

Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen 2016 yılı 1.Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası başladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, turnuvanın amacının mahalleler arası kaynaşma ve dostluğun sağlanması olacağını belirterek, katılan takımlara başarılar diledi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2016 Salı 12:34
1. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası

Yavuz Sultan Selim Mahallesinde bulunan Halı Sahada başlayan turnuvanın açılışına Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Sarıçam Spor Kulübü Başkanı Ramazan Akyürek, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ilki bu yıl yapılan 1. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol turnuvasının geleneksel hale getirileceğini belirterek, “Turnuvanın ana amacı toplumsal birlikteliği ve kaynaşmayı sağlamaktır. Bu tür etkinliklerle gençlerimizi spora özendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bu turnuvanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim.  Katılan tüm takımlara başarılar diler ve karşılaşmaların dostluk, centilmenlik içinde geçmesini temenni ederim. ”dedi.

Daha sonra konuşan Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, turnuvanın ilçelerine hayırlı olması dilediğinde bulundu. Ali Murat Kayhan, “Spor dostluk ve kardeşliğin bir simgesidir ve insanları bir araya getiren önemli bir olaydır. Bu tür güzel spor faaliyetleri de bizleri mutlu ediyor. Centilmence ve spora yakışır karşılaşmalar olsun. Bizlerde fırsat buldukça gelip maçları takip edeceğiz. Bu turnuva dostluklara vesile olsun diyor ve emeği geçenleri teşekkür ediyorum. “diye konuştu.

BAŞLAMA VURUŞUNU BİRLİKTE YAPTILAR

Yapılan konuşmaların ardından ise Kaymakam Kayhan ve Başkan Uludağ, 1. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının açılış karşılaşması öncesi sporcular ve yetkililerle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra Kaymakam Ali Murat Kayhan ile Belediye Başkanı Bilal Uludağ, başlama vuruşunu birlikte yaparak ilk karşılaşma olan İncirlik ve Kılıçlı arasında oynanan karşılaşmayı izlediler.

Öte yandan ilk gün oynanan karşılaşmalarda ise İncirlik Kılıçlı’yı 4-3, Gültepe Şimşek-Buruk’u 7-2, M. Akif Ersoy- Hocalı’yı 7-6, Aydın Yurdu ise Kadirin Çiftliğini 6-2 yenerek bir üst tura çıktılar.

Turnuva sonunda ilk 3 dereceye giren takımlara ödül ve kupanın yansıra 1. Olan takım sporcularına birer yarım altın, 2. Olanlara çeyrek ve 3. Olan takıma ise saat verileceğini belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık