Ana Sayfa Gündem 10 yılda bir hastane yapamadılar

10 yılda bir hastane yapamadılar

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana - Karşıyaka Hastane binasının 10 yıldır yapılmaması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2022 Cumartesi 09:42
10 yılda bir hastane yapamadılar

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana - Karşıyaka Hastane binasının 10 yıldır yapılmaması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, yaptığı açıklamada, “1896 yılında kurulan, 2013 yılına kadar aralıksız hizmet veren daha sonra AKP iktidarı tarafından yenisini yapacağız gerekçesi ile yıkılan Yüreğir, Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne10 senede tek bir çivi dahi çakılmadı. Tam 10 yıldır Adanalı hemşerilerimiz hastanenin yapılmasını bekliyor. Hasta garantili Şehir Hastaneleri yapmakla övünen iktidar ne yazık ki Adana’da ihtiyaç olan hastaneyi yapmamakta direniyor.” Dedi

SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK DİYENLER 10 YILDA BİR HASTANE YAPAMADI

Orhan Sümer, şunları kaydetti:

“Hastane Yüreğir ve Karataş İlçelerimizin kırsal bölgeleriyle birlikte 500 Bin kişiye hizmet veriyordu.Alan harabeye dönüştü. Moloz ve çöp yığınlarıyla dolup taşıyor. Yeni Hastane Binası diye yaptıkları tabela dikmekten öteye gidemedi.Sağlıkta Devrim yaptık diye övünenler Adana Karşıyaka Devlet Hastanesini unuttu.Bu alan Saray İktidarının Adana’ya verdiği değeri gösteriyor.

500 BİN KİŞİ HASTANE BEKLİYOR

Güney Seyhan ve Güney Yüreğir bölgesinde yaşayan vatandaşlar dahil olmak üzere Karataş ilçesi ve köylerine de hizmet veren Hastanenin yerine yenisi yapılmadığı için kentin güneyinde yaşayan yaklaşık 500 bin kişi şuan hastane hizmetlerinden faydalanamıyor.Karataş yolu üzerinde eski Hastanenin bulunduğu 21 bin metrekare arsaya yapılması planlanan,Güney Yüreğir Devlet Hastanesi projesinin yatırım programına alındığı açıklanmıştı.Ancak aradan geçen zamanda hastaneyle ilgili tek bir gelişme olmadı. Adanalıların bir 10 sene daha bekleyeme tahammülü kalmamıştır.’’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık