Ana Sayfa Gündem 1160 araç trafikten uzaklaştırıldı

1160 araç trafikten uzaklaştırıldı

Adana Valiliği  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mayıs ayı içerisinde gerçekleşen denetim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2022 Çarşamba 14:10
1160 araç trafikten uzaklaştırıldı

Adana Valiliği  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mayıs ayı içerisinde gerçekleşen denetim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Müdürlüğün, Mayıs ayı içerisinde kusurlardan dolayı 1160 aracın trafikten uzaklaştığı belirtilen açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Mayıs ayı içerisinde toplam 319.444 araç kontrol edilmiştir.

Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.160 araç trafikten men edilmiş, 542 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 yılı Mayıs ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 12 maddi hasarlı, 430 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 446 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 632 vatandaşımız yaralanmış, 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise  112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık