Ana Sayfa Gündem 155 SMS servisi hizmeti başlıyor

155 SMS servisi hizmeti başlıyor

Adana Emniyet Müdürlüğü, acil durumlarda vatandaşın polise SMS ile ulaşması için 1 Şubat’tan itibaren 155 SMS hizmetine başlıyor.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2014 Pazartesi 12:50
155 SMS servisi hizmeti başlıyor

Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, emniyet teşkilatının vatandaşlara yönelik hizmet sunduğu en önemli alanlardan birisinin 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezleri olduğu belirtilerek, şu bilgiler verildi:


"Yurt çapında polise daha hızlı ve kolay erişimini sağlamak için teknolojik gelişmeleri takip etmenin yanı sıra, vatandaşlarımıza farklı şekillerde erişim imkanları sağlama yönünde yapılan çalışmalar neticesinde 155 kısa mesaj numarasını kullanmak suretiyle cep telefonundan acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunulabilmesi amacıyla 155 SMS servisi 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren kullanıma açılacaktır.

Sözlü iletişim yerine yazılı olarak ihbar ve şikayetini bildirmeyi tercih eden vatandaşlarımızın yanı sıra yardıma ihtiyacı olan ancak bulunduğu ortam itibariyle sesli konuşmasının tehlikeli bir duruma sebebiyet verebileceğini düşünenler de ihbar ve şikayetini SMS vasıtasıyla bildirebilecektir. 155 SMS servisi ile engelli vatandaşlarımızın da bu hizmetten yararlanabilmelerine imkan sağlanacaktır.

Vatandaşlarımız, cep telefonlarının SMS kısmına, ihbar ve şikayetle ilgili tüm bilgileri eksiksiz olarak yazdıktan sonra 155‘ e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesaj iletilebileceklerdir.

Uygulamaya 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlanacağı için bu tarihten önce SMS gönderilmemesi, ayrıca acil çağrı bildirim özelliği bulunan akıllı telefonlarda gerekli ayarlar yapılarak kullanıcının bilgisi dışında gereksiz acil çağrı SMS gönderiminin engellenmesi uygulamanın etkin bir şekilde yürütülebilmesi için önem arz etmektedir.

155 SMS servisi ile güvenlik hizmetine ulaşmanın kolaylaştırılması, 155 polis imdat servisinin çağın değişen şartlarına ve vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verebilecek şekilde düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşsizlik en çok gençleri etkiledi

İşsizlik en çok gençleri etkiledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık