Ana Sayfa Gündem 2. Adana Su Zirvesi Başlıyor

2. Adana Su Zirvesi Başlıyor

22 Mart Dünya su Günü kapsamında düzenlenen Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 2. Adana Su Zirvesi, 22 Mart Salı Günü başlıyor. ‘’İşimiz Su’’ sloganıyla yola çıkan ASKİ’nin etkinlikleri bir hafta boyunca şehrin çeşitli yerlerinde devam edecek.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2016 Pazartesi 14:46
2. Adana Su Zirvesi Başlıyor

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar’ın teşrifleriyle gerçekleşecek olan 2. Adana Su Zirvesi’nde alanında uzman konuşmacıların katılımıyla tüm dünyanın karşı karşıya olduğu su sorunları masaya yatırılacak. Türkiye’nin dört bir yanından 2. Adana Su Zirvesi için şehrimize gelen akademisyenler; Prof Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya, Dr. Lütfi Şehsuvaroğlu, Prof. Dr. Ülkü Yetiş, Prof. Dr. Halil Kumbur, Yrd. Doç Dr. Arda Özen ve Doç. Dr. Önder Metin bilgilendirici sunumlar yapacak.

Çocukların bilinçlenmesine önem veren Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, 22 Mart tarihinden 30 Mart tarihine kadar merkez ve ilçelerdeki çeşitli okullarda eğitim verecek.

26 Mart Cumartesi günü ise su için farkındalık yaratmak amacıyla bisiklet turu düzenlenecek. Atatürk Parkı’ndan başlayan bisiklet turu, Çatalan Arıtma Tesisleri’nde çeşitli etkinliklerle son bulacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık