Ana Sayfa Ekonomi 3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödülleri sahiplerini buluyor

3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödülleri sahiplerini buluyor

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nce düzenlenen ATHİB 3.Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda ödüller, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılacağı törenle sahiplerini bulacak.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 22:03
3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödülleri sahiplerini buluyor

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödül Töreni, 26 Aralık Cuma günü saat 18.00’de Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.13 tasarımcı tarafından hazırlanan tasarımlarla özel olarak dokunan kumaşlar, Uğurtan Erez koreografisiyle, Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Elif Ece Uzun, Tuğba Karaca gibi profesyonel mankenlerin yer alacağı defile ile davetlilere sunulacak.

Dereceye giren tasarımcılara para ödüllerinin yanı sıra yurtdışında eğitim imkanı sunulacak. Ayrıca tüm finalistler Uluslararası Paris Premiere Vision Tekstil Fuarı’na katılma şansına sahip olacak.

KIVANÇ: SEKTÖRE ÖNEMLİ KATKI YAPACAK

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, yarışmanın Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin desteğiyle dokuma kumaş üretiminde tasarımcı adayların yeteneklerini hayata geçirebilmelerine imkan sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Tasarım ve inovasyonun, tekstil sektörü için çok önemli olduğunu vurgulayan Kıvanç, bu yönde atılacak her adımın, başta 2023 hedefleri olmak üzere sektörü hak ettiği seviyelere taşıyacağını ifade etti. Kıvanç “Yarışma, öncelikle genç tasarımcıların ve dolayısıyla sektörümüzün gelecek yıllarda daha sağlam adımlarla yol almasına önemli katkı sağlayacak. Bu yola gönül verenleri etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz “Tarımı korumazsak ‘açlık’ riski ortaya çıkar”

“Tarımı korumazsak ‘açlık’ riski ortaya çıkar”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık