Ana Sayfa Gündem 3 eczacı hayatını kaybetti

3 eczacı hayatını kaybetti

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, koronavirüs nedeniyle 20 eczacı ve 17 eczane çalışanınınenfekte olduğunu, 3 eczacının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2020 Pazar 10:44
3 eczacı hayatını kaybetti

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, kesintisiz sağlık ve ilaç hizmeti sunan eczanelerin, halkın ilk müracaat ettiği sağlık kuruluşları olduğunu belirterek, bulaş riskinin de en fazla olduğu yerlerden birisi olduğunu kaydetti.

3 ECZACI HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüsün, birinci basamak sağlık hizmeti veren eczacıları tehdit ettiğini belirten Bulut, Covid 19’a bağlı İstanbul’da iki, Denizli’de de bir olmak üzere üç eczacının hayatını kaybettiğini bildirdi. CHP’nin eczacı milletvekili Bulut, 20 eczacı ve 17 eczane çalışanının da enfekte olduğunu belirtti.

BİREYSEL TEDBİRLER İŞEYARAMADI

“Yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve sağlık emekçilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, sağlık camiasına baş sağlığı; enfekte olan sağlık çalışanlarına da acil şifa diliyorum” diyen Bulut, eczanelerin salgının yayılmasında önemli bir nokta haline geldiğini kaydetti. Bulut, “Bu çok hızlı seyreden ve çok hızlı bulaşan bir virüs. Eczanelerin kendi imkanlarıyla aldığı bireysel tedbirler maalesef işe yaramadı. Burada en büyük görev Sağlık Bakanlığı’na düşüyor” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK HASSASİYET GÖSTERMELİ

Salgın ile mücadelenin etkin bir biçimde sürdürülebilmesi için sağlık bileşenlerinin sağlığı ve güvenliğinin birincil öncelik olması gerektiğini söyleyen Bulut, Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaptı. Bulut, eczacılara önlük, tulum, siperlik, gözlük gibi koruyucu malzemeleri dağıtmak ve eczanelerin sürekli dezenfekte edilmedi konusunda Sağlık Bakanlığı’nın hassasiyet göstermesini istedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasat geldi ama hala fiyat yok

Hasat geldi ama hala fiyat yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık