Ana Sayfa Gündem "30 Ağustos, gurur ve onur günümüzdür."

"30 Ağustos, gurur ve onur günümüzdür."

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2021 Pazar 13:35

ADANA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek, "30 Ağustos, tüm dünyaya örnek olan, özveri ve fedekarlık timsali tam bağımsızlık mücadelemizin zaferle taçlandığı gündür. Büyük zaferimiz, şanlı bayramımız kutlu olsun" dedi. Ulu Önder Atatürk ve ölümsüz eserleriyle, ulusal bayramlara yönelik 'İtibarsızlaştırma' girişimlerine sert tepki gösteren Barut, "Büyük Önderimiz Atatürk'ün izinden yürümeye yemin eden milyonların gücü, bir avuç kendini bilmezin beyhude çabalarını boşa çıkaracaktır. Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti" dedi.


Son iki yıldır pandemi dönemine denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yine büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını aktaran  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ülke genelinde salgın gerekçesiyle kutlama etkinliklerine fiili olarak çeşitli kısıtlamalar getirilmesini eleştiren Barut, kimsenin gücünün ulusal bayramları kutlamayı engellemeye yetmeyeceğini söylemeinin ardından şu sözlere yer verdi.

"Başkomutanımız Atatürk'ün öncülüğünde, aziz şehitlerimizin can ve kan vererek kazandığı eşsiz zaferimize gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Salgına karşı gerekli önlemleri alarak tüm yurttaşlarımız gibi biz de bayram coşkusunu doyasıya yaşayacağız.

Ülkemize göz koyan emperyalist işgale karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin taçlandığı 30 Ağustos, gurur ve onur günümüzdür. Ebedi Önderimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının kurduğu laik, demokratik Cumhuriyete,  Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna dek sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Sonsuzluğa göç eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyoruz."  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık