Ana Sayfa Spor 4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu için ilk toplantı

4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu için ilk toplantı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 5 Ocak 2014 Pazar günü yapılacak “4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu”nun hazırlıklarına aylar önce başladıklarını belirterek, “Adana’nın Milli Mücadelede gösterdiği kahramanlığa yakışır bir maraton gerçekleştireceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 15:42
4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu için ilk toplantı

Hadi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde organizasyon komitesiyle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, geleneksel 5 Ocak Maratonu’nun dördüncüsünü, Valilik ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü’nün olanaklarıyla yapacaklarını söyledi.

4. Adana Kurtuluş Kupası Yarı Maratonu’nun 21 kilometre, halk koşusunun ise 4 kilometre olduğunu, ayrıca müsabakalara  bedensel, zihinsel, görme ve işitsel engelli sporcuların da katılacağını vurgulayan Hadi, müsabakalara Türkiye’nin tüm illerinden ünlü sporcuların yanı sıra, yabancı sporcuların da katılacağını kaydetti.

Maraton’da sporcu sağlığının ve güvenliğinin ön planda tutulduğuna dikkati çeken Hadi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Adana için anlamlı olan 4. Kurtuluş Yarı Maratonu’nu Vali Hüseyin Avni Coş’un direktifleri ve desteğiyle kendi olanaklarımızla yapacağız. Adana’nın Milli Mücadelede gösterdiği kahramanlığa yakışır bir maraton gerçekleştireceğiz. Uluslararası takvimde yer alan Adana 5 Ocak Maratonu, Avrasya’dan sonra en fazla katılım ve ilgi görüyor. Gelecekte bu maraton dünya çapında olacağına inanıyorum.  Uluslararası çok önemli yarışlar ile 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda atletizm ve maraton yarışları izledim. Oradan edindiğim bilgi ve deneyimleri  ekip çalışmasıyla Adana’da değerlendireceğiz “

Yarışmacılara göğüs numarası ile zamanlama cipi verileceğini, müsabakaların Atatürk Parkı önünden başlayarak, Merkez Parkta son bulacağını ifade eden Hadi, yarışma hakkında komite üyelerine geniş bilgiler aktardı. Ayrıca, komitenin yarışma gününe kadar farklı günlerde toplanacağını da sözlerine ekledi.

-ORGANİZASYON KOMİTESİ İLK TOPLANTISINA KİMLER KATILDI?-

Organizasyon Komitesi toplantısına,  İl Emniyet Müdürlüğü Temsilcisi Emniyet Amiri Hakan Aksoy, Büyükşehir Belediye Temsilcisi Ahmet Bakır, İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis Başhekimi Dr. Savaş Çetin, 112 Acil Servis Başhekim Yardımcısı Elifcan Çaylı, Adana Masterler Kulübü Necmi Tadır, Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mahmut Kır ve Spor Servisi Şefi Hanifi Altun, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, bölge antrenörleri  Mehmet Gardiyanoğlu ve Ali Atakişi  katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık