Ana Sayfa Yaşam 4 Milyona yakın SP’li çocuk var

4 Milyona yakın SP’li çocuk var

Dr. Ahmet Bicik SerebralPalsi hastalığı konusunda önemli cerrahi yöntem geliştirdi

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2019 Pazartesi 12:30
4 Milyona yakın SP’li çocuk var

Avrupa Hospital Adana Hastanesi El Cerrahisi ve Mikro Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Ahmet Bicik, 4 milyona yakın SerabralPalsi (Felçli hastalık) hastasının bulunduğu bir ülkede ve bu bölgede bu cerrahi yöntemle uğraşarak tedavi eden fazlaca doktor olmadığının altını çizerek ‘aldığım eğitimler sayesinde cerrahi tedavileri gerçekleştirip çocuklarımızı yeniden hayata döndürmenin mutluluğunu yaşıyorum’ dedi.

 

Rusya, ABD, Azerbaycan başta olmak üzere Afrika’da cüzzam üzerine ve el cerrahisi, mikro cerrahi konusunda önemli bilgi sahibi olduğunu ifade eden Dr. Ahmet Bİcik, elin önemli siniri olan ‘median’ siniri tedavisinde başarılı ameliyatlara imza attığını kaydetti. Kız kardeşinin kemik çıkıklığı hastalığı rahatsızlığının olmasından dolayı bu dalı özellikle meslek hayatında tercih ettiğini de kaydeden Dr. Ahmet Bicik, doğum felci hastalığından dolayı tedavi ettiğim hastaların mutluluğu sayesinde de kendisinin mutlu olduğunu kaydetti.

Kol ya da bacaklardaki hareket bozukluklarına sahip, ellerinde ve bileklerinde uyuşma, bir çaydanlığı, sürahiyi dahi kaldırır iken elinin boşluğa düştüğünü hisseden, elini vücudunun değişik yerlerine götüremeyen, iletemeyen hastalara yönelik SP tedavisi yapan bir cerrah olarak Adana’da önemli ameliyatları gerçekleştiren Ahmet Bicik, ‘Bir hekim olarak para ile hiçbir işim olmadı. Benim dünyam bir çocuğun gülen yüzü, onun gözümün içine bakarak teşekkür etmesidir. Bu bölgede bu cerrahi yöntemi yaparak yaşama kazandırdığım onlarca hastam var. Onların sağlıklı hallerini görünce mutlu oluyorum. Adanalılar ve bölge insanlarımız rahat olsunlar. Ortopedi hastalıkları tedavisi mümkün olan hastalıktır’ ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Covid-19 pandemisi osteoporoz riskini artırıyor!

Covid-19 pandemisi osteoporoz riskini artırıyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık