Ana Sayfa Spor 4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu

4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü anısına, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu” hazırlıkları tamamlandı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2013 Salı 15:30
4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Spor kültürü yüksek, misafirperver, hava koşulları mükemmel olan Adana’da yarı maraton ve halk koşusuna bin kişinin katılmasını bekliyoruz” dedi.

Hadi, 5 Ocak Stadı Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen kahvaltılı sohbet toplantısında yaptığı açıklamada, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü anısına, bu yıl dördüncüsünü düzenleyecekleri “4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu” hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

Adana’da tüm branşlarda uluslararası organizasyonlarda Spor Bakanı Suat Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Vali Hüseyin Avni Coş’tan büyük destek gördüklerinin altını çizen Hadi, şöyle devam etti:

“Spor kültürü yüksek, misafirperver, hava koşulları mükemmel olan Adana’da yarı maraton ve halk koşusuna bin kişinin katılmasını bekliyoruz. Maraton güzergahı kentin tarihi dokusu ve turistik mekanlarına dikkat çekecek yerler olarak belirledik. Atatürk Parkı önünden başlayacak olan yarı maraton ve halk koşusu, tarihi istasyon binası, Atatürk Evi Müzesi, Ulucami, 5 Ocak Meydanı, Büyük saat, Eski Vilayet, Tarihi Taşköprü, Sabancı Merkez Camisi,  Arkeoloji Müzesi, Eski Baraj, üzerinden Merkez Parkta son bulacak.”

Adana’da profesyonel kadrolarla, ekip çalışmasıyla yaptıkları uluslararası organizasyonlarda Türk ve yabancı yöneticilerden övgüler aldıklarını ifade eden Hadi, “Adana’da 8 yıldır görevdeyim. Yarı maratonun ilk kez başlamasına öncülük ettim. Özellikle Adana’ya kazandırdığım Atletizm Kamp Eğitim Merkezi, 5 yıldızlı otel konforunda burada hem Türk, hem de yabancı milli takımlar kamp yapıyorlar. Hedefimiz Adana’yı spor kenti yapmaktır” dedi.

-“TÜM SPORCULARA ÇANTA, MADALYA, TİŞORT, KATILIM BELGESİ VERİLECEK”

Hadi, sporun dini, ırkı, mezhebi olmadığını, kentte herkese spor yaptırmaya gayret ettiklerini belirtti. Maratona sporcuların yanı sıra halkın ve engelli sporcuların da katılacağına dikkati çeken Hadi, dereceye girecek sporculara para ödülü verileceğini, ayrıca tüm sporculara yarışma logolu çanta, madalya, tişört, şapka ve katılım belgesi vereceklerini kaydetti.

Maratonu Spor Genel Müdürlüğü ve Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un katkılarıyla gerçekleştireceklerinin  altını çizen Hadi, maratona Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, eski milli ve rekortmen atletlerden İsmail Akçay, Mehmet Yurdadön, Mehmet Terzi, Serap Aktaş, Necdet Ayaz, Veli Ballı gibi ünlü sporcuların davetli olduğunu belirtti.Hadi maratonda ilk beş dereceye giren sporcuların ödüllerinin 5 Ocak kutlamaları törenlerinde verileceğini ifade etti.

Adana’yı spor kenti yapacaklarını belirten Hadi, Kuzey Adana’da İkibinevler semtinde, 7 bin 500 kişi kapasiteli spor salonu, 2 bin 500 kişi kapasiteli olimpik yüzme havuzu ve atletizm pisti yapılacağını, ayrıca Sarıçam İlçesi’nde  33 bin kişi kapasiteli stat yapılacağını sözlerine ekledi.

-ÇGC BAŞKANI ESENDEMİR: “ANLAMLI MARATON ADANA’NIN TANITIMINI SAĞLAYACAK”

Toplantıda konuşan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti(ÇGC)  Başkanı Cafer Esendemir, maratonun Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşu ve tanıtımı adına anlamlı bir organizasyon olduğunu söyledi.

İl Spor Müdürü Hadi’nin çalışmalarını yakından izlediklerini ve beğendiklerini ifade eden Esendemir, “Başta Akdeniz Oyunları olmak üzere, Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası, Türkiye-Kuzey İrlanda (A) Milli Özel maçında organizasyondan hayli mutlu olduk. Hem Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak hem de Adana medyası olarak başarılı organizasyonların her zaman destekçisi olacağız. Maratonda emeği ve hizmeti geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Masterler Derneği Başkanı  Necmi Tadır, müsabaka için Türkiye’de birçok kente gittiklerini, ancak Adana konukseverliğini hiçbir bölgede görmediklerini, deneyimli bürokrat ve eski milli atlet Fazlı Bayram Hadi’ye teşekkür etti. Tadır, spor medyasının da desteğini beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu arada, 5 Ocak Maratonu ve Halk Koşusu için bilgisayar ortamında site oluşturulduğunu, müsabaka'ya başvurmak  veya  bilgi almak isteyenlerin www.adanakurtulusmaratonu.com sitesinden yararlanabilecekleri de bildirildi.

Toplantıya, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ ve Mahmut Kır ile spor medyası  katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şimşek kampa giriyor

Şimşek kampa giriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık