Ana Sayfa Gündem ''5 Ocak Stadı ile Menderes'i yıktırmamak için direneceğiz''

''5 Ocak Stadı ile Menderes'i yıktırmamak için direneceğiz''

Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı’nda konuşan MHP adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 5 Ocak Stadyumu’nu yaktırmayacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 11:34
''5 Ocak Stadı ile Menderes'i yıktırmamak için direneceğiz''

Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Sivil Toplum Örgütleri, çeşitli kuruluşlar ve Odaların geniş katılımıyla Seyhan Otel’de gerçekleştirildi.

 

Toplantıda söz alan Başkan Sözlü, yapılan konuşmalarda 5 Ocak Stadyumu’nun yerine AVM ve konut yapımına karşı olduklarını belirtiklerini ifade ederek, “Birçok Adanalının hatırası olan 5 Ocak Stadyumu mutlak suretle kalmadır. Eğer gerekten stadyum yapılacaksa ikinci bir stadyum yapılabilir. Bu gün birçok kentimizde ikinci bir stadyum vardır. Neden biz Adanalılar olarak bir stadyumla yetinelim ki?” dedi.

 

Sözlü, Menderes Spor Salonu’nun da Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından tarihi bir yapı olarak tescillenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Menderes Spor Salonu adından da anlaşılacağı üzere Adnan Menderes’in Başbakanlık yaptığı dönemde Türkiye’nin birçok yerine yaptırmış olduğu salon projelerinden birisidir. Bu tip salonlar o dönemlerde Adana’yla birlikte başka illerimize de yapılmıştır. Şimdi bunlardan Türkiye’de kaç tane kaldı bilmiyorum ama sahip çıkmamız gerekir” dedi.

 

Şuanda bir siyasetçi olarak burada bulunduğun altını çizen Başkan Sözlü, “Yerel seçimlere üç ay gibi bir zaman dilimi var. Bugün burada Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ondan da öte bir Adanalı olarak konuşuyoruz. Burayı yıkıp yerine AVM yapmak burasını ranta kurban etmektir. Eğer Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olursam bana oy versin vermesin tüm Adanalıların Belediye Başkanı olacağım için burasını yıktırmamak için ne geriyorsa yapacağız. Burayı yıkmak isteyenler Hüseyin Sözlü’yü seçtirmemek için canla başla uğraşsınlar. Ben seçildiğim gün burasını yıktırmamak için sonuna kadar direneceğim” şeklinde konuştu.

 

Toplantıya; Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ATO’dan Cevdet Baskın, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Necmi Özcanlı, İMO Başkanı Abdullah Bakır, Kent Konseyi Kadın Meclisi adına Z.Serap Kurt, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nden Melek Kurt, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Melih Baki, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Yaman, Mimarlar Odası Başkanı Bekir Kamışlı, MÜSİAD’dan Ümit Başer, ÇEKÜL Adına Erkan Karakaya,TED adına Ercan Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Adnan Karakaya, İmar A.Ş adına Ahmet Özlü, Şehir Plancıları Odası Başkanı Ulaş Çetinkaya, Şehir Plancıları Odası Çukurova Şube Başkanı Cüneyt Erginkaya, Ç.Ü. Kamulaştırma Eml.Şb.Md. A.Burak Mersin, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı İsa Ünlükurt,  Adana Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Kadriye Karaçalı, DSP İl Başkanı Fatma Altınok ve il yöneticileri, DSP Sarıçam İlçe Başkanı Selami Gördebil, Yüreğir Kızılay Başkanı Ahmet Bıyıklıoğlu, AGİD adına Kamil Üzüm, Önce Adana Vakfı Başkanı Yusuf Akıncı ve daha bir çok temsilci katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık