Ana Sayfa Gündem Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek'ten Adana çıkarması

Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek'ten Adana çıkarması

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, seminer için geldiği Adana'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirip incelemelerde bulundu. Adana Adliyesi'nde 200 bin fidanın dikiminin yapılacağı 'Ağaçlar Mazimiz Fidanlar İstikbalimiz' adlı projenin açılış fidanını diken ve iş güvenliği kursunu bitiren personele sertifikalarını veren Müsteşar İpek, daha sonra bakanlığına bağlı adli kurumlarda incelemeler yapıp, Şırnak şehidi polis memuru Volkan Çay'ın ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2016 Salı 12:58
Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek'ten Adana çıkarması

Türkiye Adalet Akademisi tarafından 'Uzlaşma Kurumunun Etkinliğinin Arttırılması' konulu hizmet            içi eğitim programının açılışına katılmak üzere Adana'ya gelen Müsteşar Kenan İpek, beraberinde Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, bakanlığa bağlı birimlerin genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile Adana Valisi Mustafa Büyük'ü ziyaret etti.

ADLİYE VE SOSYAL TESİS İNŞAATINDA İNCELEME

Müsteşar İpek'in başında olduğu heyet, daha sonra  Güzelyalı Mahallesi'nde yargı mensuplarına yönelik yapılan 'Adana Adliyesi Eğitim ve Sosyal Tesisi' inşaatı ile Kışla Mahallesi'nde yeni yapılan Adana Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatlar hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'dan bilgi alan İpek, inşaatların tamamlandığında Adana ve yargı mensuplarının çok güzel iki adli binaya kavuşacağını söyledi.

FİDAN DİKİP ADLİYE PERSONELİNE KATILIM BELGESİ VERDİ

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, daha sonra Adana Adliyesi'ni ziyaret eden Müsteşar İpek'in başında bulunduğu heyete adli çalışmalar, devam eden ve planlanan projeler hakkında bir sunum yaptı. Adliye ziyaretinden sonra ise Müsteşar Kenan İpek ve beraberindekiler, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen ve hükümlüler tarafından 200 bin fidanın dikiminin yapılacağı “Ağaçlar Mazimiz, Fidanlar İstikbalimiz” isimli projenin açılış fidanını tarihi taş binadaki iç bahçeye dikti. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından eğitim verilen personele de katılım belgelerini veren İpek, fuayede de Cumhuriyet Başsavcılığı'nın etkinlik ve çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezip bilgi aldı.

ŞEHİT EVİNE TAZİYE ZİYARETİ

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, adli kurumlardaki inceleme ve ziyaretlerinin ardından, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde geçtiğimiz yıl şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına Fet Ahmet Gülşen Camii'nde düzenlenen Mevlid-i Şerif’e katıldı. İpek daha sonra, 29 Mart'ta Şırnak'taki operasyonlarda şehit düşen Adanalı özel harekat polisi Volkan Çay'ın Mustafalar Köyü'nde oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Taziye çadırında şehit babası Veysel Çay ile görüşen ve başsağlığı dileğinde bulunan Müsteşar İpek, şehidin kanının yerde kalmayacağını belirtip, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Müsteşar İpek, Adana'daki incelemelerinden sonra Kozan Adliyesi ile Kadirli Adliyesi'ni ziyaret edip incelemelerde bulunarak Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan ve Kadirli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak'tan bilgi aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık