Ana Sayfa Ekonomi Adana 30 şanslı kadın girişimcisini arıyor

Adana 30 şanslı kadın girişimcisini arıyor

‘Fikrim Geleceğim’ diyen kadınlar, Kapsayıcı Büyüme Derneği, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğiyle projelerini hayata geçirecekler. Ücretsiz olacak bu eğitimlere katılmak isteyenlerin, 25 Nisan 2016’ya kadar www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurması yeterli…

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 08:17
Adana 30 şanslı kadın girişimcisini arıyor

Kadınlar girişimci olacak, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB destek verecek. Fikrim Geleceğim Kadın Girişimci Programı Adana’da başlıyor. Program kapsamında seçilecek 30 kadın, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nden eğitim alırken KOSGEB’ten de girişimcilik sertifikasına sahip olacak. 29 Nisan 2016 tarihinde başlayacak ve ücretsiz olarak verilecek eğitimler, Adana Sanayi Odası (ADASO) binasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin hem kadın istihdamı hem de kadın girişimci sayısı bakımından dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle başlatılan Fikrim Geleceğim projesi, yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor. Proje, 3 yıl boyunca ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda yeni işler yaratıp bu işleri geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor. Fikrim Geleceğim projesi bugüne kadar İzmir, Kastamonu ve Gaziantep’te hayata geçti, bu illerden toplam 90 girişimci kadın sertifikalarına kavuştu.

85 SAATLİK EĞİTİM VERİLECEK

Fikrim Geleceğim Projesi'nin Adana eğitimleri 29 Nisan 2016 tarihinde başlayacak. Katılmak isteyenlerin, 25 Nisan 2016 tarihine kadar www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurması yeterli olacak. Formu eksiksiz dolduran isimler mülakata davet edilecekler. Fikrim Geleceğim Projesi’nin eğitim içeriği 5 modülden ve toplam 85 saatten oluşuyor. Program kapsamında Girişimciliğe Giriş, İş Planı Kavramı ve Öğeleri, Atölye Çalışmaları, İş Planının Hazırlanması ve Sunumu ve Kişisel Yönetim Becerileri alanlarında eğitim verilecek.

ANA PAYDAŞ KAPSAYICI BÜYÜME DERNEĞİ OLACAK

Projenin ana paydaşları Kapsayıcı Büyüme Derneği, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB olurken, Boğaziçi Üniversitesi’nin akademik katkılarıyla program, 3 yıl boyunca Türkiye’nin her yerinden kadınları girişimcilik yetenekleriyle donatacak. KOSGEB, girişimci adayı kadınlara projelerini hayat geçirmeleri noktasında finansal destek sağlayacak. Programın ileri safhalarında başarılı girişimcilere mentor’lük hizmeti verilerek projelerin sürdürülebilir bir karakter kazanması sağlanacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'dan kaçan kaçana!

Adana'dan kaçan kaçana!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık