Ana Sayfa Gündem Adana İHH kuruldu

Adana İHH kuruldu

2008 yılından itibaren Adana’da Mahmut Eraslan’ın başkanlığında kurulan Adana Yardımlaşma Derneği (ADYAR) faaliyetlerine Adana İHH (Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği) olarak sürdürme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2019 Pazartesi 03:24
Adana İHH kuruldu

Derneğin Adana’da bulunan binasında düzenlenen genel kurulunda konuşan Mahmut Eraslan, söz konusu bu değişikliğin asıl amacının, Türkiye ve dünya genelinde faaliyetlerini gerçekleştiren İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) ile işbirliği içerisinde çalışarak, dünyanın neresinde olursa olsun, mağdur olmuş, yaşlı, kadın, çocuk, hasta, yaralı ve yetimlere daha hızlı ulaşabilmek olduğunu söyledi.

 

DERNEĞİNİN KURULUŞ AMACI

Eraslan, Adana İHH’nın amacının ise, acil yardım, sosyal yardım, eğitim ve sağlık yardımlarının yanı sıra, insan hakları ihlallerine bağlı olarak, ortaya çıkan mağduriyetleri giderme konularında, savaş, işgal ve doğal afetler sonucu mağdur olmuş kişilere, yerlerinden edilmiş ve mülteci konumuna düşmüş ihtiyaç sahiplerine, ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kalıcı projeler ile ihtiyaç sahiplerini desteklemek amacı ile kurulduğunu dile getirdi.

 

Adana İHH, Ramazan ve Kurban yardımlarının yanı sıra, savaş, işgal ve doğal afetler nedeniyle mağdur olan coğrafyalarda kalıcı projeleri hayata geçireceğini vurgulayan Eraslan, kalıcı konut ve eğitim merkezleri inşası, su kuyuları açılması gibi projeleri de hayata geçireceklerini ifade etti.

Adana İHH’nın dönemsel olarak, gündeme taşıyacağı kampanyalar vesilesiyle, mağdur coğrafyaların sorunları kamuoyuna duyuracağını aktaran Eraslan, Türkiye halkının desteği ile mağduriyet yaşayan bölgelere ulaşacaklarını belirtti.

ADANA İHH VE İSTANBUL İHH İŞBİRLİĞİ

Eraslan, İstanbul İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) ile Adana İHH’nın (Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği) Asya’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Uzakdoğu’ya kadar dünyanın farklı bölgelerinde takip ettiği çalışmaların yanı sıra Türkiye’de de önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi.

 

Adana İHH (Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği) yapılan Genel Kurulu sonucunda yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

ADANA İHH ASİL YÖNETİM KURULU

1. Mahmut Eraslan

2. Ayhan TAŞ

3. Cengiz Aslan

4. Muhyettin Güzel

5. Şaban Karahan

6. Osman Aydoğan

7. Vedat Talaş

ADANA İHH YEDEK YÖNETİM KURULU

1. Ali Caymaz

2. Cumali POLAT

3. Nurettin KULAKÇI

4. İbrahim Kaplan

5. Veysel Aksoy

6. Ali Bozkuş

7. Adem Yavuz

ADANA İHH DENETLEME KURULU

1. Mehmet Aksu

2. Kemal Uğurluay

3. İbrahim TOPTAŞ

ADANA İHH DENETLEME KURULU YEDEK

1. Emine Dursun

2. Melek Yıldırım

3. Zehra Karakuş

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık