Ana Sayfa Spor Adana Kros Seçmeleri yapıldı, 66'sı bayan 135 sporcu katıldı

Adana Kros Seçmeleri yapıldı, 66'sı bayan 135 sporcu katıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği “Atletizm İlçe Seçmeleri” Yüreğir Kros Parkuru'nda gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 14:39
Adana Kros Seçmeleri yapıldı, 66'sı bayan 135 sporcu katıldı

Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Adana’nın son yıllarda atletizmde önemli gelişmelerin yaşandığını, bu sporun gelişmesi ve yaygınlaşmasında eski milli atlet, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin önemli katkılarının olduğunu söyledi.

İlçelerde seçmelerin yapıldığına dikkat çeken Uğur, " Geçen haftalar içerisinde  yapılan  ilçeler arası kros yarışmalarında ilk altıya giren sporcularımızın tamamını bugün bir araya getirerek,minik ve yıldız kızlar ile erkekler kategorilerinde yaptığımız müsabakalarda,2000-2003 doğumlular arasında  başarılı olan sporcularımızı 2 Şubat  Pazar günü Adana'da gerçekleştireceğimiz Kros Ligine hazırlayacağız" diye konuştu.

 

 

Yapılan  seçmelerde istikbal vadeden çok sporcuların bulunduğunu belirten  Uğur ,amaçlarının atletizm branşında altyapıya önem vererek , geliştirmek ve "Milli Takımına sporcu kazandırmak" olduğunu ifade etti.

Uğur:"Müsabaka sonunda tüm sporculara ve hakemlere makarna yemeği ikramında bulunan  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'ye teşekkür ederim" dedi.

Dereceye girenlere sporcuların ödüllerini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Fazlı Bayram Hadi, Şube Müdürü Kazım Tekin, Atletizm İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur,Sarıçam Evliya Celebi Ortaokulu Müdürü Zafer Acar ile  beden eğitimi öğretmenleri verdiler.

 

 

Bu arada, dereceye giren sporcuların isimleri şöyle:

Minik Kızlar

1-Cansu Çelik

2-Ayşegül Saçıkara

3-Beyza Gümüş

 

Minik Erkekler

1-Görkem Kaya

2-Vahit Geven

3-İbrahim Uzun

 

Yıldız Bayanlar

1-Elif Öcal

2-Gamze Altınay

3-Döne Akkurt

 

Yıldız Erkek

1-Doğukan Uysak

2-Mehmet Bulut

3-Aykut Günışığı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık