Ana Sayfa Siyaset Adana Sevdalıları "Çukurova'da Emin Zümrütdal" dedi

Adana Sevdalıları "Çukurova'da Emin Zümrütdal" dedi

Çukurova Belediye Başkan adaylığını bağımsız olarak açıklayan Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Emin Zümrütdal’a toplumun her kesiminden destek giderek büyüyor. Adana Sevdalıları Derneği Başkanı Tahir Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri de çalışmaları ile gönülleri fetih eden Çukurova İlçesinde Operatör Dr. Emin Zümrütdal’ı destekleme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 13:31
Adana Sevdalıları

Adana’nın ilk bağımsız belediye başkan adayı olarak Çukurova Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Emin Zümrütdal, Adana Sevdalıları Derneğini ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Dr. Emin Zümrütdal, aday olma gerekçesini ve projelerini anlattı. Dr. Emin Zümrütdal, “Bu ülkeye herhangi bir kişisel çıkar beklemeden de hizmet edilebileceğini bilen bir kişi olarak, şimdiye dek yaptığım işleri daha güzel bir yaşam adına,  daha büyük boyutlarda yapabilmek için, adaletin, şeffaflığın ve huzurun olduğu daha çağdaş bir Çukurova’yı gerçekleştirmek üzere Bağımsız Çukurova Belediye Başkan Adayı oldum” dedi.

 

“İLKEMİZ ADALETLİ HİZMET VERMEK”

 

Yıllardır Çukurova’da yaşayan biri olarak, Çukurova’nın sorunlarını, ruhunu çok iyi bildiğini belirten Dr. Zümrütdal, “Herkes hareketimizin ne zaman çözüleceğini merak ederken bir bugün yaklaşık bin kişilik gönüllü ordusuyla yolumuzda yürüyoruz. Adalet ilkesine uygun, halka hakkaniyetli hizmet vermek temel hedefimiz” dedi.

 

“DEĞERLERİMİZİ KORUMAK ADINA ÇALIŞIYORUZ”

 

Adana’da doğup büyüdüğünü söyleyen Dr. Emin Zümrütdal “Türkiye’nin çeşitli  bölgelerinde çalışmış ancak hayatının büyük bölümünü Adana’da geçirmiş bir tıp doktoruyum. Genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaktayım. Bir insan olarak ilk gençlik yıllarından beri insanın özündeki samimi inancın, sevginin, demokrasinin, barışın, kardeşliğin işçisi olarak, vatan için, insanlık için, güzel olan her şey için hiçbir beklentisi olmaksızın çalışmış biriyim. Tıp fakültesinde öğrenci iken çocuk esirgeme kurumlarında çalışan bir gönüllü, 1992 yılında Güneydoğu’da Erzincan depremi için yardım toplayan genç bir mezun, 1994 yılında Ankara’da atık kağıtları toplama kampanyası başlatan bir asistan doktor oldum. Daha sonraki yıllarda ise hem hekimlik mesleğimi sürdürdüm, hem de artık yok olmaya başlayan değerlerimizi korumak adına kesintisiz çalıştım.” Diye konuştu.

 

YILLARCA İNSANLIK İÇİN ÇALIŞILDI-BİR OLMAK GEREK

 

Kurucusu olduğu sivil toplum kuruluşuyla imza attıkları faaliyetleri de hatırlatan Dr. Zümrütdal, “Özünde insana, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamak içindi her şey. Bu nedenle, benzer düşünceler ile bir araya geldiğimiz dostlarımla kurduğumuz sivil toplum örgütü ile çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için binlerce fidan diktik, küresel ısınma ile mücadele ettik. Köy kütüphaneleri ve okuma yazma kursları açtık, bir köy okulunun yapımına ve eğitime destek verdik. Halk sağlığı eğitimleri ve kültür konferansları düzenledik. Her yıl Hz.Mevlana’yı, Hacı Bektaş Veli’yi, Yunus Emre’ yi andık, anlamaya çalıştık. Çanakkale’nin neden geçilemediğini gençlere anlattık. Kısacası burada sayamayacağım pek çok konuda yıllarca sadece insan için ve insanlık için çalıştık ve çabaladık. Ama daima; ilgilendiğimiz şey ayrımcılıkla değil birlik ve BİR olmaktı” diye konuştu.

 

ÖNCELİKLİ 20 PROJESİNİ ANLATTI

 

Çukurova İlçesine yapmayı planladığı projelerini anlatan Dr. Emin Zümrütdal, Mahalle Kreşleri, Alzheimer Merkezi Ve Yaşlılar İçin Bakım Evleri, Öğrenci Yurtları, Ev Sahibi Olabilme, Semt Pazarları, Mahalle Komisyonları, Çukurova’da Spor Ve Triathlon, Güneş Enerjisinin Kullanımının Artırılması, Engelsiz Taksi, Taziye Evi, Gezici Çanakkale Müzesi, Ab Projelerinden Faydalanılması, Gençlik Merkezleri, Sokak Hayvanları Yalnız Değil, Yeniden Yapılandırma, Çukurova’da Küresel Isınmanın Önemiyle İlgili Çalışmalar, Meslek Edindirme Kursları, Çağdaş Kafeterya Ve Parklar, Şehir Bakımının Planlanması, Bisiklet Yollarını hayata geçirebilmek için herkesin desteğini beklediklerini ifade etti.

 

“DESTEK VERMEKTEN KIVANÇ DUYARIZ”

 

Adana Sevdalıları Dayanışma Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Akın ise Dr. Emin Zümrütdal’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek doğruyu birlikte destekleyerek  hayata geçireceklerini ifade etti. Çukurova İlçesinde belediye başkanlığı  yapacak kişide yüreğinde insana hizmet etme sevdası aradıklarına dikkat çeken Tahir Akın, “ Şahsım ve çalışma arkadaşlarım ile birlikte büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin desteğini çok değerli Hocamız Emin Zümrütdal’ a vermekten kıvanç duyarak her zaman yanında yer alacağız.“ dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık