Ana Sayfa Yaşam Adana Tabip Odası Sinema Günleri başladı

Adana Tabip Odası Sinema Günleri başladı

2011 yılında başlayan Adana Tabip Odası Sinema Günleri 3. Yılında da sevenleri ile buluşuyor.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 10:52
Adana Tabip Odası Sinema Günleri başladı

Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen sinema günleri Dr. Can Mustafa Eren tarafından yönetiliyor. Komisyon adına açıklama yapan yönetmen Dr. Can Mustafa Eren, “3. geleneksel sinema günleri “Sidney lumet'in 12 Kızgın Adam” filmiyle başladı'' dedi. Eren, şunları kaydetti:

 

''Bir sinemasever tarafından bir yönetmenin biografisinin anlatıldığı filmin gösterilmesinin ardından yönetmenin ve filminin tartışıldığı toplantılar Adana Tabip Odası toplantı salonunda yapılmaktadır. Zaman zaman filmin oyuncularını ve yönetmeni ile birlikte izlediğimiz filmlerin yorumunu, eleştirisini hep birlikte yüz yüze yapıyoruz. Dönemler halinde sinema emekçilerininde katıldığı sinema günlerini iki haftada bir çarşamba akşamları düzenlemekteyiz. 50 kişilik salonumuzda hekim ve sinemasever dostlarla bir araya gelip, keyifle film izliyoruz.

 

Yaklaşık 20 hafta sürecek olan film gösterilerin adını ''Nemelananlara karşı sinema'' koyduk. Amacımız sağlık emekçileri ve sinema ile ilgili kişileri buluşturmak, deşarj olmak ve keyifli zaman geçirmek. Birçok izleyici tarafından beğenilen veya birçok izleyicinin sansüre takıldığı için izleyemediği bağımsız sinemadan örneklerinde içinde barındırdığı filmler, tabip odasının perdesinde hayat buluyor. ''sineme tabip odasında izlenir'' diyor, Adanalıları film izlemeye davet ediyoruz.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık