Ana Sayfa Spor “Adana Tenisin Kalesi Olacak”

“Adana Tenisin Kalesi Olacak”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yeni yatırımlarla tenisin merkezi olması yolunda hızla ilerleyen Adana’nın, tenisin kalesi olarak anılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2018 Salı 09:38
“Adana Tenisin Kalesi Olacak”

Kulübümüz dergisine konuşan İl Müdürü Ataşbak, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSSK) sadece Adana’nın değil, tüm Türkiye’nin hayranlık duyduğu spor tesislerine sahip olduğunu vurguladı. “Türkiye Tenis Federasyonu’muz Adana’ya bu tesis sayesinde ayrıcalıklı bakıyor” yorumu yapan Abdulkadir Ataşbak, Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu gibi Türk Tenisine ilkleri kazandıran şampiyonların ATDSSK kortlarından çıktığını hatırlatan Ataşbak, şunları söyledi:

“ATDSSK başarılı sporcular yetiştirerek bu alanda Türk Sporuna katkı sağlamaktadır. Teniste de milli sporcularımızın yetişmesi ve kentimizin adını duyurması bizleri mutlu ediyor. Özellikle İpek Soylu ve Çağla Büyükakçay gibi milli sporcularımızın bu kortlardan çıkması alt yapımızı heyecanlandırıp yeni cevherler kazanmamızı sağlıyor. ATDSSK Başkanı Ali Refah Keskin ve yönetimi ile birlikte birçok ulusal ve bölgesel müsabakalara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Tenis branşında federasyonun Adana’yı tercih etmesinin en önemli faktörü hiç kuşkusuz ATDSSK yönetiminin özverisi ve tesislerin uluslararası kalitede ve standartlarda olmasıdır. Bu güne kadar olan müsabakalarda sağlanan geniş tabanlı katılımlar ve organizasyonların kusursuzluğu, şüphesiz bölgemizin hem tanıtımına, hem de ekonomisine üst seviyede katkı sağlamıştır. ATDSK ile birlikte yeni şampiyonalar düzenlemeye devam edeceğiz. Yeni yatırımlarla tenisin merkezi olması yolunda hızla ilerleyen Adana’dan yeni şampiyon raketlerin çıkacağına inanıyorum.

Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleri, Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın direktifleri doğrultusunda kentimizde sporu daha yaygın hale getireceğiz.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık