Ana Sayfa Gündem Adana teröre karşı tek ses tek yürek olacak

Adana teröre karşı tek ses tek yürek olacak

Ülkemizde son dönemde yaşanan hain ve alçak terör saldırıları, Adana’da “Teröre Hayır Yürüyüşü” ile protesto edilecek, Adana teröre karşı tek ses tek yürek olacak.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2016 Pazar 11:54
Adana teröre karşı tek ses tek yürek olacak

Adana’da sivil toplum örgütlerinin önderliğinde, terör saldırılarını kınamak, terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacaklarını göstermek, teröre karşı birlik beraberlik içinde hareket edilmesi amacıyla düzenlenen “Teröre Hayır Yürüyüşü” 20 Aralık Salı günü saat 12.30’da gerçekleştirilecek. İstasyon Meydanı’ndan başlayacak yürüyüşte,  sadece Türk Bayrakları bulunacak. Hain ve alçak saldırıların lanetleneceği ve kınanacağı yürüyüşte, birlik ve beraberlik mesajları verilecek.

 

TERÖRE KARŞI KARDEŞLİK BULUŞMASI

 

Adana Sivil Toplum Örgütleri adına yapılan ortak açıklamada, Adanalılar “Teröre Hayır Yürüyüşü”ne katılmaya davet edilerek, “Teröre karşı kardeşlik için buluşuyoruz. Teröre, hainlere tepkimizi hep birlikte Adana’dan birlik ve beraberlik içerisinde haykıracağız” denildi.

 

İstanbul’dan sonra Kayseri’de gerçekleştirilen hain saldırının 80 milyonun yüreğini dağladığı belirtilen ortak açıklamada, şöyle denildi:

 

“Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Güvenlik görevlilerimizi ve masum vatandaşlarımızı hedef alan, hain, alçak, gözü dönmüş, insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, destekçilerini nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

 

DAHA ÇOK KENETLENMELİYİZ

Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan terör saldırıları asla başarılı olamayacak, hesabı er geç en ağır şekilde sorulacaktır. Bugün bize düşen her zamankinden daha fazla birlik olmak, birlikte tek vücut halinde hareket etmektir. Teröre karşı tek yürek olma zamanıdır.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu mirasa, Cumhuriyetimize, Vatanımıza sahip çıkma zamanıdır. Hepimizin başı sağ olsun. Tüm şehitlerimizi ve hayatını terör olayları sonucu kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, bu topraklarda yaşayan Anadolu insanının binlerce yıllık kardeşliğiyle teröre karşı en güzel cevabı birbirine daha sıkı sarılarak vereceğine inanıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık