Ana Sayfa Ekonomi Adana ve Mersin EMITT Fuarına katılıyor

Adana ve Mersin EMITT Fuarına katılıyor

TÜYAP Fuar Alanında 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında yapılacak 18. EMITT Fuarına Adana ve Mersin bu yıl da ortak stantla katılıyor.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2014 Pazar 13:46
Adana ve Mersin EMITT Fuarına katılıyor

TÜYAP’ta 18. Kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e bu yıl da Adana ve Mersin’in ortak stantla katılacağı açıklandı.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu, 30 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında yapılacak EMITT Fuarında Adana ve Mersin olarak aynı stantta ortak katılacaklarını söyledi. EMITT Fuarına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak’ın büyük destek sağladıklarını, bu fuarın Adana ve Mersin açısından önemli olduğunu söyledi.

Adana, Mersin ve Hatay’ın 2013 yılında çok sayıda önemli toplantı ve kongreye ev sahipliği yaptığına dikkat çeken ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, “Türkiyenin Doğu Akdeniz Bölgesinde yer alan Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerimiz ülkemizin turizm değerleri içerisinde son yıllarda giderek gelişen yeni bir destinasyon olma özelliğini yakalayan bir bölgedir. 2013 yılında özellikle Akdeniz Oyunlarının Mersin'de yapılmasıyla Mersin iç ve dış turizmde oldukça hareketli bir sezonu geride bırakmıştır. Mersin sahillerimizin ve eşsiz kumsallarının artık daha iyi tanınmasıyla Rusya, Almanya ve Hollanda pazarından bir önceki yıla oranla önemli bir artış sağlamıştır.  Kongre, Kültür, Sağlık ve Gastronomi turizmiyle ön plana çıkan Adana 2013 yılında özellikle sağlık turizminde çok iyi bir ivme yakaladı.  Türki Cumhuriyetlerinden, Irak'tan, Afrika ülkelerinden başta olmak üzere çok sayıda insana sağlık turizminde hizmet vermiştir.” dedi.

BAKAN ÇELİK’İN KATKISI BÜYÜK

Zaimoğlu, Doğu Akdeniz Bölgesi olarak 2014 yılına tüm sektör olarak hazırlıklar yaptıklarını, bir taraftan mevcut altyapı ve konaklama imkânlarını geliştirirken diğer taraftan yurt içi ve yurt dışı tanıtımlara ağırlık vereceklerini söyledi. Zaimoğlu şöyle konuştu:

“ Ülkemizde ekonomik ve siyasi bir kriz yaşanmadığı sürece 2014 yılının bölgemiz turizmi açısından daha iyi geçeceğine inanıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik'in Adanalı olmasının bölgemiz Turizmi açısından büyük bir ivme kazandırdığını bakanlığımızca yapılan çalışmalardan görmekteyiz. Bugün Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından bölgemizde çok sayıda kazı çalışması yapılmakta, Adana'ya çok büyük bir müze kompleksi yapılmakta, Hatay Mozaik müzesi devam etmekte, Gastronomi turizmi için önemli adımlar atılmakta, Çukurova Bölgesel Havalimanı yapımı devam etmekte. Bunlar gibi daha birçok projeye başlanılmış olup bu çalışmalardan dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer ÇELİK'e bölge turizmcileri adına teşekkür ediyoruz.

YIL BOYU TURİZM

Yılın 8-9 ayını pırıl pırıl bir hava ile yaşayan, kısa dönemli kış havasını ve yaz havasını da eklediğimizde tüm yıl boyunca çok keyifle yaşayacağınız  Doğu Akdeniz Bölgemizde eşsiz güzellikteki kumsallarımızla Deniz turizmini,  Toros Dağlarının yemyeşil ve tertemiz havasıyla Yayla Turizmini, Çok sayıda uluslararası sertifikalı hastaneleriyle Sağlık Turizmini, Antakya'daki St. Pierre Kilisesi ve Tarsuslu St. Paul ile İnanç Turizmini, Çok sayıda toplantı ve kongre salonları ile Kongre turizminin en iyi şekilde yaşanacağı bölgemiz Türkiye'de turizmin yeni parlayan yıldızı olmaya adaydır.”

70 ÜLKE 4 BİN 5009 KATILIMCI

Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, yerli ve yabancı turizm firmalarından yoğun ilgi görüyor. 2014 EMITT Fuarının büyüyen Sağlık ve Kış Turizm salonlarından oluşan zengin konsepti ile ve 70 ülkeden 4 bin 500 katılımcısı ile yeni bir rekor kırması bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Sanayi Odası ilan topluyor!

Adana Sanayi Odası ilan topluyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık