Ana Sayfa Spor Adana ve Samsun’da spor ve futbol dostluğu

Adana ve Samsun’da spor ve futbol dostluğu

TÜRFAD Adana Şube Başkanı Cahit Sınmaz, 1989 yılında hayatını kaybeden Samsunsporlu antrenör, idareci ve futbolcular için düzenlenen anma gününe katıldı.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2014 Cuma 14:53
Adana ve Samsun’da spor ve futbol dostluğu

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Adana Şubesi Başkanı ve Adana Demirspor’un unutulmaz yöneticisi, Adana’nın sevilen işadamı Cahit Sınmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRFAD Samsun Şubesi’nin 10. Yıl kutlaması ve 25. Anılar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliklere katıldı.
TÜRFAD Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukcu, İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, İstanbul Şube Başkanı Bekir Göktaş, Konya Şube Başkanı Dursun Seyis’le birlikte Samsunspor’un unutulmaz kaptanı ve şimdiki Başkanı Emin Kar’ı ziyaret eden Cahit Sınmaz, Samsunspor ve Adana Demirspor dostluğunu pekiştiren poster ve forma hediye etti.
Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından 20 Ocak 1989 yılında trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Samsunsporlu Teknik Direktör, futbolcular ve kulüp personeli anısına ‘Unutmadık, Unutturmayacağız’ adlı programda aynı kazada ayaklarını kaybeden takım kaptanı ve şimdiki Kulüp Başkanı Emin Kar’a bir tarafı Adana Demirspor diğer tarafı Samsunspor’un renklerini simgeleyen formanın yanı sıra rahmetli futbolcular Nuri San ile Ala Alanyurt resimleriyle donatılmış poster hediye eden Cahit Sınmaz, “Bu önemli organizasyonda bulunduğum için son derece mutluyum” dedi.
Program kapsamında Samsunspor-Tavşanlı Linyitspor maçını da kulüp başkanı ve idarecileriyle birlikte izleyen Cahit Sınmaz, 1989 yılında hayatını kaybeden Kulüp Antrenör, yönetici ve futbolculardan oluşan Nuri Asan, Yüksel Ozan, Asım Özkan ve yakın dostu Ali Alanyurt’un kabirlerini de ziyaret etti. Sınmaz, “İki günlük programı hayatım boyunca unutmayacağım” diye konuştu.
“HAYATTAYKEN DEĞER VERMELİYİZ”
Futbolcu, teknik heyet ve başkanlara hayattayken daha çok değer verilmesinin önemine işaret eden Cahit Sınmaz, “Ben öncelikle bizleri buraya davet eden TÜRFAD Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu ve yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Türkiye’nin, Futbol Adamlarının stadyumlarda bu tür dostluklarla hatırlanması gerekiyor. Coşku ve vefayı aynı anda yaşamanın gururunu taşıyorum. 19 Ocak ve 20 Ocak gününün anlam ve önemini yaşadıktan sonra aklımda ve fikrimde kalan tek şey; ‘ İyi ki,  Samsun’a gitmişim’ olacak. Diğer Şube başkanlarımın bu güzel ve dostane ev sahipliğini kaçırdıkları için üzüntümü de belirtmek isterim. Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın. Tüm Samsun’ a, Adana Futbolu adına sevgi ve saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.
CAHİT SINMAZ’A ÖDÜL
Öte yandan 25. Anılar Günü’nde futbola emek verenler de ödüllendirildi. Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şubesi’ nin geleneksel hale  getirdiği “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” anma ve ödül töreni Samsun Şehir Kulübünde gerçekleştirildi.   TÜRFAD Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu, “Gecede bizleri onurlandıran TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala’ a, İstanbul Şube Başkanı Bekir Göktaş’a, Konya Şube Başkanı Dursun Seyis’ e ve Adana Şube başkanım Cahit Sınmaz’ a minnet tarız” dedi. Gecede birçok spor adamı ödül alırken TÜRFAD Adana Şube Başkanı Cahit Sınmaz’a da onur ödülü takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyetle veda etti

Galibiyetle veda etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık