Ana Sayfa Gündem Adana'da 11 ayda 17 bin 652 kişi işe yerleştirildi

Adana'da 11 ayda 17 bin 652 kişi işe yerleştirildi

Vali Hüseyin Avni Coş, istihdam konusuna büyük önem verdiklerine dikkat çekerek, Adana’daki işsizlik oranını en aza indirmek için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 14:40
Adana'da 11 ayda 17 bin 652 kişi işe yerleştirildi

Ülke ekonomisinin gelişip kalkınmasında, toplumların refah düzeyini yakalamasında, sosyal barış ve huzurun sağlanmasında, istihdam konusunun hayati önem arz ettiğine dikkat çeken Vali Hüseyin Avni Coş, Türkiye’nin en büyük illerinden olan Adana’da, işsizliğin en az seviyeye indirilmesi için yapılan çalışmalara büyük önem verdiklerini ve rakamsal verilerin, bu konuda hayli mesafe alındığını gözler önüne serdiğini açıkladı.

Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda Ocak-Kasım 2013 döneminde 17 bin 652 kişinin işe yerleştirildiğini kaydeden Vali Coş,   Toplum Yararına Programlar ve diğer projeler kapsamında ise 3 bin 157 kişinin, çeşitli kuruluşlarda istihdam edildiğini belirtti.

İstihdamı Arttırıcı Çalışmalarımızı Büyük Bir Kararlılıkla Sürdüreceğiz

Türkiye’de işsizlik sorununun azaltılması için Hükümetimizin uyguladığı projeler kapsamında Adana’daki işsizlik sorununun makul seviyeye indirilmesi için yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar vermesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Coş, işverenler ile iş arayanların birbirlerine daha rahat ulaşabilmeleri amacıyla, tüm belediyeler, üniversiteler, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda hizmet noktaları oluşturulduğunu vurguladı.

Vali Coş, “İşverenlerimizin ihtiyaç duydukları elemanları temin etmek, işsizlerimizin de kendilerinin ve ailelerinin geçimlerini sağlamaları için gerekli maddi imkânı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımızca 2013 yılında 15 bin 682 işyeri ziyaret edildi. Tüm amacımız, işsizlik denen yarayı tedavi etmek. İşverenlerimiz ve işsiz vatandaşlarımız ile sürekli diyalog içinde olarak, istihdamı en üst seviyeye çıkarmak hedefinde emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah yakın bir gelecekte, bu çalışmalarımızın çok daha iyi noktalara gelecek” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık