Ana Sayfa Gündem Adana'da “Derman köyde”…

Adana'da “Derman köyde”…

Adana Anakent Belediyesi Derman ekipleri, pandemi nedeniyle zorunlu olarak ara verilen ‘’Derman Köyde’’ projesi ile yeniden alana indi.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2021 Pazar 13:28
Adana'da “Derman köyde”…

Adana Anakent Belediyesi Derman ekipleri, pandemi nedeniyle zorunlu olarak ara verilen ‘’Derman Köyde’’ projesi ile yeniden alana indi. 9 köyde halkla buluşan ekipler, Yumurtalık’ın iki mahallesinde de halkın sorunlarını çözmek için yoğun çalışma gerçekleştirdi.

Halkın kamu kaynaklarına erişimini artırmak, istem, şikayet, öneri, hizmet koordinasyonunun sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla yaşama geçirilen ‘’Derman Köyde’’ projesi ile hizmeti yurttaşın ayağına götüren Derman ekipleri, sorunları belirleyip, anında karşı koyulabilecekleri çözüyor, diğer sorunların giderilmesi için de gerekli bilgi aktarımını yapıyor.

Çalışmalarına yeniden başlamasının ardından 9 köyde halkla buluşan Derman ekipleri, son olarak Yumurtalık ilçesinin Yeşilköy ve Kaldırım mahallelerinde bir çok eksiği giderdi. Park ve Bahçeler, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, ASKİ, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin katıldığı çalışmada, sağlık ocağı, okul ve mahallenin genelinde temizlik çalışması gerçekleştirildi. Ağaçlar budandı, çimler biçilerek kuruyan otlar temizlendi. Bakıma muhtaç vatandaşlar da ziyaret edilerek, tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı.

Çalışmalar kapsamında, teknolojik olanaklarla donatılan Bilim Otobüsü de mahallelere götürülerek çocuklarla ve gençlerle buluşturuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık