Ana Sayfa Spor Adana'da olimpiyatlara yüzücü hazırlanacak

Adana'da olimpiyatlara yüzücü hazırlanacak

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Türkiye Olimpiyatlara Sporcu Hazırlık Merkezi Projesi” (TOHM) kapsamında Adana yüzmesini bilimsel çalışmalarla en üst düzeye taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 10:56
Adana'da olimpiyatlara yüzücü hazırlanacak

Hadi, Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Pervin Bulut ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Yüzme Koordinatörü Nesrin Olgun Arslan ile Okulları Kurul Üyesi Muhsin Yolcu’yu makamında kabul ederek, 29 Aralık 2013 Pazar  günü “Türkiye Yüzmede Olimpiyatlara Sporcu Hazırlık Merkezi Projesi” tanıtımı ve aynı günlerde yapılacak “Olimpik Gün Yüzme Seçmeleri” için değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bir dönemler yüzme ve sutopu milli takımının yarısının Adanalı sporculardan oluştuğunu anımsatan Hadi, toplantıda konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2020 olimpiyatları için yetenek tespiti ve olimpik sporcu geliştirme projesi kapsamında 29 Aralık Pazar günü olimpik merkez seçilen Kayseri Bölge Koordinatörü Abdurrahman Koral ve Projenin Teknik Yönetmeni  Corrado Rosso, ilimizin yüzme antrenörleri ile kulüp temsilcilerine projenin tanıtımı, sağlayacağı yararlar hakkında bilgi verecektir. Proje kapsamında Adana yüzmesini bilimsel çalışmalarla en üst düzeye taşımayı hedeflemekteyiz. Projenin danışmanlığını yapan dünyaca ünlü olimpiyat ve dünya rekortmen yüzücü Michael  Phelps’in antrenörü Bob Bowman’ın ekibinden en verimli bir şekilde yararlanacağız. “

-BULUT: “6 İL KAYSERİ’YE BAĞLANDI_

Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Pervin Bulut, TOHM kapsamında  yüzmede Kayseri’nin merkez seçildiğini, başta Adana olmak üzere Niğde, Aksaray, Kahramanmaraş, Malatya ve Sivas illerinin Kayseri’ye bağlandığını ifade etti. Yetenekli ve istikbal vadeden sporcuların Kayseri’de istihdam edileceğini belirten Bulut, başarılı sporcuların ulaşım, beslenme, konaklama ve burs ile destekleneceğini kaydetti.

Bulut, sorunların çözümünde ve diğer konularda sürekli yanlarında olan ve her konuda destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi’ye teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık