Ana Sayfa Spor Adana’da spor masörü yetiştirme kursu başladı

Adana’da spor masörü yetiştirme kursu başladı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mahmut Kır, “Spor Masörü Yetiştirme Kursu “ nun başladığını, kursa kriterlere uyan 60 kişinin kabul edildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2015 Perşembe 00:02
Adana’da spor masörü yetiştirme kursu başladı

Kır, son yıllarda masörlüğün öneminin anlaşılması nedeniyle kursa yoğun katılımın olduğunu,  13 gün sürecek olan kursa spor geçmişi olanların tercih edildiğini,  kursiyerlere bilimsel olarak masörlük bilgilerinin verileceğini kaydetti.

Kursta Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğretim görevlilerin ders vereceğini ifade eden Kır, şöyle devam etti:

“Kentimizde gerçekleştirilecek masör kursu sayesinde gençler meslek sahibi olacak. Kurstan belge alanları spor kulüplerinde ve  turizm bölgelerinde istihdam edilecekler.  Son yıllarda, başta spor kulüpleri olmak üzere, 5 yıldızlı otellerde, fitness ve spor salonları gibi mekânlarda masör kursuna sahip olanların rahat iş bulduklarına tanık oluyoruz. Çünkü masör kursu her zaman açılmıyor. Kursta ÇÜ BESYO öğretim görevlileri tarafından spor psikolojisi, sağlığı, beslenmesi, genel spor bilgisi, spor sakatlıklarında ilk yardım ve rehabilitasyon, doping, genel antrenman bilgisi, spor fizyolojisi ve anatomisi ve spor masajı konusunda bilgiler aktarılacak.”

-KURSTA DEVAMSIZLIK YAPANLARA TAVİZ YOK-

Kurs Direktörü Spor Genel Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Doğukan Doğan,  kursta devam zorunluluğu bulunduğunu, istenilen belgeleri eksik getirenlerin tamamlaması gerektiğini, teorik ve uygulamalı kurs sonunda yazılı sınava tabi tutulacak kursiyerlere sertifika verileceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şimşek’te ‘’galibiyet’’ sesleri

Şimşek’te ‘’galibiyet’’ sesleri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık