Ana Sayfa Gündem Adana'da toplu taşıma esnafı zam istedi

Adana'da toplu taşıma esnafı zam istedi

Adana’da toplu taşıma yapan esnaf odalarının başkan ve yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den, toplu taşıma ücretlerine zam yapılması talebinde bulundu. Başkan Sözlü, esnafın sorunlarını bildiğini ancak zammın, halk nezdinde sıkıntılı bir kavram olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2014 Perşembe 19:49
Adana'da toplu taşıma esnafı zam istedi

Adana Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer, Adana Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek ve her iki odanın yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Toplu taşıma esnafının ve kent içi ulaşım sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, toplu taşıma esnafı yöneticileri zam isteğinde bulundu.

SÖZÜTEK, “ANKARA VE İSTANBUL’DA ZAM YAPILDI, ADANA’DA DA YAPILSIN”

Zammın sıkıntılı bir ifade olduğunu kabul ettiğini belirten Nihat Sözütek, “Vatandaş açısından zammı tefaffuz etmek bile problem oluşturuyor. Bununla beraber toplu taşımada İstanbul’da yüzde 10, Ankara’da yüzde 15 oranında zam yapıldı. Zaten onlar uzun süredir 2 buçuk liradan, bazı yerlerde 2 lira 75 kuruştan toplu taşıma gerçekleştiriyordu. Bizde halk otobüslerinde ve dolmuşlarda sivil ücret 1 lira 75 kuruş. Belediye de 1 lira 30 kuruşa toplu taşıma hizmeti veriyor” dedi.

 

TEKLİFİ ALDIK, DEĞERLENDİRECEĞİZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, zam teklifini aldıklarını ve değerlendireceklerini söyledi. Başkan Hüseyin Sözlü, “Halk nezdinde baktığımızda zam, sıkıntılı bir ifade, sıkıntılı bir kavram. Tabii ki sizler de esnafsınız ve dövize endeksli yakıt fiyatları, araç, yedek parça fiyatları yüksek. Her ne kadar enflasyon düşük gösteriliyor olsa da sıkıntı veriyor. Teklifinizi alıp değerlendireceğiz. Nihayetinde işletmeci olarak biz de varız işin bir tarafında.Halk nezdinde baktığınızda zam sıkıntılı bir ifade, sıkıntılı bir kavram.''


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık