Ana Sayfa Gündem Adana’da üçüncü “Şehit Evi” açıldı.

Adana’da üçüncü “Şehit Evi” açıldı.

Van İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli iken 28 Haziran 2004 tarihinde Jandarma aracının mayına temas etmesi sonucu şehit olan Uzm.J.III.Kad.Çvş. Ali Bezik’in, Seyhan ilçesinde ikamet eden ailesi tarafından evinde oluşturulan müze ev açıldı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 16:30
Adana’da üçüncü “Şehit Evi” açıldı.

Müze eve; Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Muhabere Kurmay Albay Özkan Çokay ile Şehit ve Gazi Dernekleri yöneticileri Melahat Ongun ve Emine Bilgen tarafındanziyaret gerçekleştirilerek, evin girişine Şehit Evi levhası asıldı.

 

Açılan bu şehit evi ile birlikte Adana’da şehit evi sayısının 3’e çıktığı, şehit aileleri tarafından şehitlerinin aziz hatırasını yaşatmak maksadıyla açılan  şehit evi sayısı her geçen gün daha da artıyor.

 

Şehit evinde yapılan müzede Şehit Uzm.J.III.Kad.Çvş. Ali Bezik’e ait askeri kıyafetler ve özel eşyaların yanında, takdirnameleri, madalyası ve fotoğrafları yer alıyor. Şehit’in eşi Nilgün Bezik komşuları ve silah arkadaşlarınca sık sık ziyaret edilen müze evlerinin kendilerini gururlandırdığını ve her iki çocuğunun da şehit olan babaları ile gurur duyduğunu belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık