Seyhan

Ana Sayfa Yaşam Adana'da ''Uluslararası Öğrenci Buluşması'' etkinliği

Adana'da ''Uluslararası Öğrenci Buluşması'' etkinliği

Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından bu yıl 12.si düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinliği, Vali Mahmut Demirtaş'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2019 Pazartesi 02:35
Adana'da ''Uluslararası Öğrenci Buluşması'' etkinliği

Sarıçam Evliya Çelebi Uygulama Oteli toplantı salonu ve okul bahçesinde düzenlenen etkinliğin açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra ÇUDER Başkanı İbrahim Tokgöz ile dernek yöneticileri ve üyeleri, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde lisans ve lisans üstü eğitim gören öğrenciler ile davetliler katıldı.

Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı İbrahim Tokgöz, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliğin açılışında yaptığı açıklamalarda derneğin faaliyetleri ile düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler verdi.

ÇUDER Başkanı İbrahim Tokgöz, bu yıl 12. sini düzenledikleri etkinliğin amacının “Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde eğitim gören öğrencilerin tanışıp kaynaşmalarının yanı sıra ve farklı kültürleri tanımalarını sağlamak” olduğunu belirtti ve katılımcılara teşekkür etti.

Vali Mahmut Demirtaş ise katılımcılar ile öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin ülkeler arasındaki sınırları kaldırdığını ifade etti. Vali Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"ADANA'DAN TÜMDÜNYAYA KARDEŞLİĞİN, BİRLİĞİN ve BERABERLİĞİN FOTOĞRAFINI SERGİLİYORUZ"

"Bugün bu salonda dünyanın dört bir yanından farklı kültürlere mensup kardeşlerimizle bir araya geldik. Sınırların yükseltildiği, tel örgülerin sıklaştırıldığı bu günlerde, Adana’dan tüm dünyaya kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin fotoğrafını hep birlikte sergiliyoruz.

Yönümüzü nereye dönsek, hangi iletişim kanalına başvursak, kan, öfke ve gözyaşıyla karşılaşıyoruz. Her gün onlarca masum insan hayatını kaybediyor.

İşte dünyanın içinde bulunduğu bu ortamda 12.si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının temasını, “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya" şeklinde belirlemesinin fevkalade anlamlı olduğu kanaatindeyim.

Zira insanlık, bugün hiç olmadığı kadar sevgiye, kardeşliğe, huzura, adalete ve barışa susamış durumdadır. Bu günlerde adil bir dünya özlemi tüm insanlığın ortak beklentisidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz COVID-19 sürecinde gebeler için öneriler

COVID-19 sürecinde gebeler için öneriler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık