Ana Sayfa Gündem Adana'da vahşete ortak tepki

Adana'da vahşete ortak tepki

Adana Seyhan İlçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesinde Sokak hayvanlarına yönelik yapılan zehirleme olayına tepkiler devam ediyor.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2015 Pazartesi 11:11
Adana'da vahşete ortak tepki

Zehirlenme olayının gerçekleştiği 2 No'lu çocuk parkında bir araya gelen Adana Büyükşehir Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı, Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Metin Yıldırım,  Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yönetiminden Ali Mert Karakılçık ve hayvan severler yapılan vahşete karşı tepki gösterdiler.

Sokak hayvanlarına yönelik yapılan bu vahşice saldırıyı kınadıklarını belirten Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Metin Yıldırım; “bu ağzı dili olmayan zavallı hayvanlarımızı zehirleyerek öldüren canilerin ortaya çıkarılması için çabalarımız devam edecektir; bu vahşeti yapanların insan olması mümkün değil” dedi.

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu adına konuşan Ali Mert Karakılçık; Baro olarak bu vahşeti şiddetle kınadıklarını, 5199 sayılı yasa ile yaşam hakları güvence altına sokak hayvanlarına yapılan bu çirkin saldırının faillerinin bulunması için Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı; belediyelerinin sokak hayvanlarının sorunlarına karşı çok duyarlı olduğunu; böyle bir vahşice girişime karşı toplum olarak hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ve her canlının yaşam hakkına saygı duyulması gerektiğini dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık