Ana Sayfa Eğitim Adana’da Yaz Spor Okulları Buluşması  

Adana’da Yaz Spor Okulları Buluşması  

 Yaz Spor Okulları’nın Buluşma Toplantısı’na katılan Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sporcular, eğitmenler, velilerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2021 Pazar 11:27
Adana’da Yaz Spor Okulları Buluşması

 

6-15 yaş arası 6 bin öğrencinin, 11 ilçede, 46 noktada ve 12 branşta eğitim aldığı, katılımcı çocuk ve genç sayısını sürekli arttığı Anakent Yaz Spor Okulları’nın Buluşma Toplantısı’na katılan Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sporcular, eğitmenler, velilerle bir araya geldi.

Çocuklar ve gençler hangi spor dalını seviyorlarsa, hangi dala yetenekleri olduğunu düşünüyorlarsa, kayıtlarının o branşa yapıldığını belirten Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi:

“Yaz Spor Okullarımızda yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuruluyor. Kafaca ve vücutça sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı yolunda yeni nesiller yetiştiriyoruz.

Bilmeliyiz ve unutmamalıyız ki; Mustafa Kemal Atatürk çok büyük bir liderdir.

Onu daima minnetle anmalıyız. Bu güzel ülkemizi bize bahşetti ve kadınıyla, erkeğiyle bir arada, çağdaş etkinliklere imza atabiliyoruz. O’nun yolundan asla ayrılmamalıyız. 

Adana’mız ve Adanalılar her şeyin en güzeline layık. Bütün zorluklara rağmen Adana vitese taktı gidiyor. Bundan sonra Adana’yı kimse durduramaz. Gece gündüz çalışıyoruz ve bütün dünyada konuşulan bir Adana’ya hep birlikte kavuşacağız.”

12 BRANŞTA EĞİTİM

Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Yüzme, Taekwondo, Güreş, Satranç, Atletizm, Kürek, Jimnastik, Hentbol, olmak üzere toplam 12 branşta eğitim verilen ve ücretsiz olan Yaz Spor Okulları’na katılan gençlerin ve çocukların bazı malzeme ihtiyaçları da Anakent Belediyesi tarafından karşılanıyor. Adana Anakent Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Adana Anakent Belediyesi Spor Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda deneyimli eğitmenler tarafından gençlere bilinçli ve sağlıklı spor yapmanın ayrıntıları öğretiliyor.

YETENEKLİ GENÇLERE LİSANS

Spor Okulları süresince her branşta yetenek taramaları gerçekleşiyor ve taramalar sonucunda seçilen sporcular Adana Anakent Belediyesi Spor Kulübü’nde spor hayatlarına lisanslı olarak devam ediyor. Tüm katılımcıların şort, çanta, antrenman forması, çorap gibi ihtiyaçları Adana Anakent Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık