Ana Sayfa Ekonomi Adanalı İş adamlarına ‘Dış Ticaret’ anlatıldı

Adanalı İş adamlarına ‘Dış Ticaret’ anlatıldı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi, AB KOBİ Haftası Programı çerçevesinde, “Dış Ticaret” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere özel bir şirkettin dış ticaret uzmanı Onur Sağbaş, konuşmacı olarak katıldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 10:41
Adanalı İş adamlarına ‘Dış Ticaret’ anlatıldı

Sağbaş, toplantıda Dış ticaret mevzuatı, dış ticaret teslim şekilleri, ödeme şekilleri, akreditif, evrak ve sevk belgeleri, kalite belgeleri, kambiyo işlemleri, dış ticarette devlet destekleri, gümrük işleri, AB Gümrük mevzuatı, yeni pazar arayışları, risk analizleri, uluslararası pazarlarda fiyatlandırma, lojistik, dağıtım ve satış hedef ülke ve stratejileri konularında işadamlarını bilgilendirdi.

Sağbaş, konuşmalarında ihraç imkanları konularını kapsayan ihracat bilincinin arttırılması ve dış ticaret ile ilgili firma ve kuruluşlarda çalışan elemanların dış ticaret konusundaki bilgi ve becerilerinin nasıl geliştirilmesini de dile getirdi. Sağbaş, toplantıda gerek ihracatçının, gerekse ithalatçının bulundukları ülke kanunlarına göre ihraç, ya da ithal belgelerinin bulunması gerektiğini hatırlattı.

İlgi ile izlenen seminer sonunda  TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yardımcısı M. Hakan Can, katılımcılara ve konuşmacı Onur Sağbaş’a teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık