Ana Sayfa Gündem Adanalı kendisine yapılanı unutmaz!

Adanalı kendisine yapılanı unutmaz!

CHP'li Barut, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin ikinci etabının Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2022 yatırım planına alınmamasına sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2022 Cuma 11:52
Adanalı kendisine yapılanı unutmaz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin ikinci etabının Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2022 yatırım planına alınmamasına sert tepki gösterdi.

Adana’nın trafik sorununun çözülmesi konusunda kritik öneme sahip olan 2. etaba onay çıkmamasının Adana’yı ve Adanalıları cezalandırmak anlamına geldiğini dile getiren Barut, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Adanalılar kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Mevcut raylı sistem ne havaalanından, ne otogardan, ne hastanelerden ne de üniversitelerden geçiyor. 2.etabın yaşama geçmesi halinde raylı sistem yeni adliye, Adana Şehir Hastanesi, Çukurova Üniversitesi, Balcalı Hastanesi, yeni stadyum, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne kadar gidecek. Adana Büyükşehir Belediyemizin hazırladığı 2. etap projesi, güzergahı nedeniyle sürekli zarar eden bu mevcut raylı sistemi işlevsel hale getireceği gibi kentin trafik sorununu da önemli ölçüde çözecekti. Adana’ya sürekli kör bakan iktidar, bu kararıyla Adana’yı ve Adanalıları bir kez daha cezalandırmıştır. Adanalılar kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz.

Sayın Cumhurbaşkanı 2011 genel seçimleri öncesinde geldiği borçları nedeniyle Adana’nın sırtındaki kambur olan Raylı Sistemin Ulaştırma Bakanlığına devri konusunda söz vermişti. Geride kalan 11 yıl içinde bu söz yerine getirilseydi bugün Adana çok daha farklı bir kent olabilirdi. Mevcut raylı sistemin Bakanlığa devriyle Adana Büyükşehir Belediyesi’nin elini kolunu bağlayan geçmiş yıllardan gelen borç yükü önemli ölçüde ortadan kalkardı. Sayın Cumhurbaşkanından verdiği bu sözü gecikmeli de olsa yerine getirmesi ve 2. etabı onaylaması tüm Adanalıların hakkı ve beklentisidir. İktidar siyasi kaygılarla Adana’ya hizmeti engellemeyi bırakıp, hizmetin önünü açmalıdır. Adana sevgisi ancak böyle olur”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık