Ana Sayfa Yaşam Adanalı tiyatro severlerin Uygur kardeşlere jesti

Adanalı tiyatro severlerin Uygur kardeşlere jesti

Nejat Uygur, 13 Kare Sanat Günleri kapsamında Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu'nun oyunu ile anıldı. Zihni Aldırmaz'ın da izlediği oyun sonunda Uygur kardeşleri büyük bir sürpriz bekliyordu. Salonu dolduran yüzlerce kişi ayni anda ellerindeki Nejat Uygur posterlerini havaya kaldırınca, çok güzel bir görüntü ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 12:57
Adanalı tiyatro severlerin Uygur kardeşlere jesti

Adanalı tiyatroseverlerin jesti Süheyl ve Behzat Uygur kardeşleri çok duygulandırdı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Altınkoza 13 Kare Sanat Günleri kapsamında Nejat Uygur anısına tiyatro oyunu sahnelendi. Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncularının “Adamı Hasta Etme” adlı oyunu Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

Tamamen dolu salonda oynanan oyunu Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve eşi Serpil Aldırmaz ile 6 Mekanize Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Batı Bahadır Köse ve eşi de izledi.

Keyifli dakikaların yaşandığı oyunun sonunda bu kez sürprizi izleyiciler yaptı. Oyunun sonunda tüm oyuncular seyircileri selamlamak için sahneye dizildiğinde izleyiciler ellerindeki Nejat Uygur posterlerini havaya kaldırdı. Ortaya çıkan güzel görüntü Uygur kardeşleri çok duygulandırdı.

Süheyl ve Behzat Uygur Adanalılara teşekkür ederken, Nejat Uygur’la ilgili anıları izleyicilerle paylaştılar.

Adana’nın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Behzat Uygur, “Bu güzel jestinizi Nejat Usta bir yerlerden görüyordur. Adana Nejat Usta için çok ayrı bir önem taşıyordu. Nejat Uygur Tiyatrosu Adana’da büyüdü. Bizler Adana’da doğduk. Nejat Uygur’u anmak için Adana’ya geleceğim hiç aklıma gelmezdi. Ancak o üzüntüyle değil neşeyle anılmak isterdi. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da başta Süheyl ve Behzat Uygur olmak üzere tüm sanatçıları kutladı ve çiçek verdi. Zihni Aldırmaz, “Sizlere çok teşekkür ediyor, büyük ustayı saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık