Ana Sayfa Gündem Adana'nın eski sokaklarına grafiti ışığı

Adana'nın eski sokaklarına grafiti ışığı

Çukurova Sanat Girişimi, ana teması ‘Göçle Gelen’ olan 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında yine dünya çapında ses getirecek önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 13:54
Adana'nın eski sokaklarına grafiti ışığı

Yazarlar Evi Derneği’nin bulunduğu Sarıyakup mahallesinde (Ali Münif Yeğenağa caddesinin Büyüksaat’le Seyhan Kaymakamlığı arasındaki sokakta) gerçekleştirilen grafiti çalışmaları Adana’ya farklı bir görünüm kazandıracak.

Sanatçılar Kerem Ali Yengüner, Ahmet Bilal Yıldız, Onur Kürklü ve Oğuz Keskin tarafından ‘Eski Sokakların Düşü’ adıyla hazırlanan grafiti çalışmalarının açılışı 20 Mart Pazar günü 10.00’da gerçekleştirilecek.

Aynı gün 14.00’te Araştırma Görevlisi Kerem Atar’ın yönetkenliğinde Çağdaş Kentbiliminde Grafiti başlıklı bir panel düzenlenecek.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki panelde Kerem Ali Yengüner,  Mustafa Doğan, Onur Kürklü ve Ahmet Bilal Yıldız grafiti çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunacaklar.

Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu Çetin Yiğenoğlu, Adana’da ilk kez bir sokakta böylesine geniş kapsamlı grafiti çalışması yapıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık