Ana Sayfa Spor Adana'nın ilçelerinde kros seçmeleri yapılacak

Adana'nın ilçelerinde kros seçmeleri yapılacak

Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, ilçelerdeki yetenekli sporcuları belirleyerek Türkiye Şampiyonası’nda yarışmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 11:46
Adana'nın ilçelerinde kros seçmeleri yapılacak

Uğur, ilçelerdeki yarışmalara katılacak sporcularda lisans zorunluluğu aranmayacağını,  proje amacına yönelik olarak daha önce lisansı olmayan sporculara da yarışma olanağı sağlanmanın hedeflendiğini, daha sonra  ilçe takımına giren sporculara lisans çıkarılacağını belirterek, “ Sporcular yarışmalara sağlık raporu, nüfus cüzdanı ve ya okul lisansı ile katılabilirler” dedi.

İlçelerde başarılı olan sporcuların daha sonra Adana merkezde gerçekleştirilecek “Kros İl Birinciliği”ne katılacaklarını ifade eden Uğur, şunları kaydetti:

“17 Aralık Salı günü Karaisalı ile Pozantı’da, 18 Aralık Çarşamba günü İmamoğlu, Feke, Saimbeyli ilçeleri Kozan merkezde, 19 Aralık Perşembe günü ise Yumurtalık ilçesi, Ceyhan merkezde gerçekleştirilecek yarışmalara katılacaklar. İlçe takımları 6’şar kişiden oluşacak. 10-11 yaş grubu bayanlar 1200, erkekler 1500 metre koşacaklar. 12-13 yaş grubunda bayanlar 1500, erkekler 2000 metre yarışacaklar. İlçelerde dereceye giren sporcular, daha sonraki tarihlerde Adana merkezde il birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazanacaklar. Buradaki en büyük hedefimiz, ilçelerdeki yetenekli sporcuları belirleyerek Türkiye Şampiyonası’nda yarışmalarını sağlamaktır.”

Uğur, her kategoride en iyi dereceyi yapan 10 sporcunun, antrenman, eğitimi, derecesi, sağlığı ve beslenmesinin yakından izleneceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık