Ana Sayfa Ekonomi Adana'nın potansiyeli Türkiye ikinciliği

Adana'nın potansiyeli Türkiye ikinciliği

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Adana’nın Türkiye’nin en büyük, en hacimli 2’nci il olduğunu, ancak, bu potansiyelin açığa çıkarılıp, kullanılamadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 16:46
Adana'nın potansiyeli Türkiye ikinciliği

Ocak ayında ABD Başkanı’na danışmanlık yapmış, Nobel ödüllü dünyaca ünlü ekonomisti Adana’da konuk edecek olan Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Kazım Tosun, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen ve Ömer Ertuğrul ile birlikte, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’ya, “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

 

İstanbul’dan Adana’ya atanan Tunalı’ya Çukurova GİAD’ı tanıtan, geçmişte yaptıkları ve gelecekte yapacakları projeler, toplantılarla ilgili bilgi veren Başkan Sakarya, hayata geçirdikleri projelerle Adana’nın tanıtımını, dünya kenti olmasını, yatırımcıların Adana’ya gelmesini hedeflediklerini söyledi. Daha önce Nouriel Roubini, Gerhard Schröder, David Miller, Ken Livingstone gibi önemli isimleri konuk ettikleri Çukurova  SUMMIT’in ocak ayında 4’üncüsü yapacaklarını da bildiren Sakarya, “Adana güçlü bir kent. Tanıtımda belki eksik kalmış, mevduat yatırıma çevrilmemiş. Biz bu gücü göstermek, yatırımların artmasını sağlamayı da amaçlıyoruz. İstanbul’da yapılan benzer programların daha iyisini, ünlü isimleri de konuk ederek Adana’da gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Çukurova GİAD’a başarı dileyen Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı da, Adana’da İstanbul’da yapılanların kalitesinde organizasyonlar yapan bir sivil toplum örgütü olduğunu bilmekten çok mutlu olduğunu belirterek, elinden geldiğince bu organizasyonlara katılıp, destek vereceğini söyledi. Adana’nın Başkan Sakarya’nın da dile getirdiği gibi güçlü bir kent olduğunu kaydeden Tunalı, “Aslında Adana, potansiyel olarak Ankara ve İzmir’in ötesine geçip, Türkiye’nin en büyük hacimli 2’nci ili olabilecek potansiyeli sahip. Bulunduğu konumu ve avantajları da çok iyi kullanarak bunu gerçekleştirebilir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık