Ana Sayfa Gündem Adana'nın sihirbaz fizikçileri

Adana'nın sihirbaz fizikçileri

Adana’da 2007 yılında kurulan Sihirbaz Fizikçiler Grubu(SİFİGU) Çerkes Kültür Derneğinde fizik kurallarını öğrencilere eğlenceli yöntemlerle anlatıyor

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 12:33
Adana'nın sihirbaz fizikçileri

2007 Yılından Adana Merkezli olarak faaliyet gösteren Sihirbaz Fizikçiler Gurubu (SİFİGU)  fizik kuralları basit ama eğlenceli yöntemlerle anlatıyor.

Adana Çerkes Kültür Derneği üyeleriyle bir araya gelen Sihirbaz Fizikçiler Gurubu (SİFİGU)’nun  bugüne kadar 200 binden fazla çocuk, genç ve yetişkine ulaştığı bildirildi. Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı İsmail  Güneş SİFİGU’yu konuk etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Ses, ışık, renkler, elektron, mekanik ve elektrik enerjisi hakkında öğrencilere görseller ve gösteriler ile bilgilerin verileceği etkinliğimizin hem çocuklar, hem gençler ve hemde diğer üyelerimiz için eğlendirici ve bilgilendirici olduğuna inanıyoruz. Dernek faaliyetlerimiz kapsamında daha fazla ve farklı etkinlikler düzenlemek amacındayız. Bu kapsamda Sigufu etkinliğinin özellikle genç ve çocukların hayata bakış açılarını, bilime bakış açılarını değiştirmek ve özellikle fizik dersleri başta olmak üzere bazı sayısal derslere karşı olan ön yargılarını kırmak için büyük fayda sağladığına inanıyoruz.”dedi.

Gece boyunca çocuklar kadar büyüklerinde yoğun ilgi gösterdiği deneyler yapıldı. Etkinlik sonunda Adana Çerkes Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı İsmail Güneş ve Çukurova Üniversitesi öğretim görevlisi Prof.Dr.Metin Özdemir SİFİGU Grubuna plaket sunarak teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık