Ana Sayfa Gündem Adana'nın tarihi kimliği öne çıkıyor

Adana'nın tarihi kimliği öne çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Adana’nın tarihi kimliğini öne çıkarmak için başlattığı “Ali Münif Yeğenağa Sokak Sağlıklaştırması” projesinde önemli mesafe kat edildi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2013 Cuma 15:44
Adana'nın tarihi kimliği öne çıkıyor

Ali Münif Yeğenağa Caddesi’ndeki projenin bir an önce tamamlanması için başlatılan çalışmalar gece-gündüz sürdürülüyor. Çalışmanın tamamlandığı bölgedeki özellikle gece görüntüsü adeta hayranlık uyandırıyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’nın tarihi kimliğini öne çıkarmak için önemli çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Dişçi Ethem Konağı, Şıh Cemil Nardalı Konağı gibi tarihi yapıların restorasyonunu tamamladıklarını, Şakirpaşa Konağı ile çalışmaların da başladığını hatırlatan Zihni Aldırmaz, “Ali Münif Yeğenağa Sokak Sağlıklaştırması projesinde de önemli bir noktaya geldik. Yapılan çalışmalar kendini göstermeye başladı. Burası Adana’nın turizm merkezi olacak. Toplu taşım araçlarının buraya girmesi önlenecek ve lastik tekerlekli tramvayla ring seferi yapılacak. Böylece caddede Büyük Saat gibi önemli tarihi yapılar ortaya çıkacak. Böylece hem Adana tarihi turistik bir merkeze kavuşacak hem de esnafımız işleri çok daha iyi olacak” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık