Ana Sayfa Ekonomi Adana’ya 6.5 milyon dolarlik yatırım

Adana’ya 6.5 milyon dolarlik yatırım

Adana’ya 6.5 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapmaya hazırlanan dupont-pioneer firmasinin Ortadoğu temsilcisi Halide Aydınlık ile Genel Müdür Zekeriya Arı, Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2014 Cuma 13:08
Adana’ya 6.5 milyon dolarlik yatırım

 

Adana’ya 6.5 milyon dolarlık daha yatırım yapmaya hazırlanan Dupont-Pioneer Tohumculuk firmasının Ortadoğu Temsilcisi Halide Aydınlık ve Pioneer Tohumculuğun Adana’daki Genel Müdürü Zekeriya Arı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Dupont-Pioneer Ortadoğu Temsilcisi Halide Aydınlık, Adana’ya 6.5 milyon dolar tutarında bir yatırım planladıklarını ve bunu kısa zamanda hayata geçireceklerini anlattı.

Yatırımla ilgili çalışma yapmak üzere Adana’da bulunduğunu belirten Halide Aydınlık, “Adana’da Karataş Yolu üzerinde kurulu Pioneer Tohumculuk tüm Avrupa ve Ortadoğu’ya ihracat yapıyor. Üretiminin yüzde 85’ini ihraç eden bir firma. Yeni yapacağımız yatırım ile mısır ve ayçiçeği tohumu ihracatında Adana, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyada ikinci sırayı alacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da firmanın Adana’daki yatırımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pioneer’in Avrupa ve Ortadoğu’nun mısır ve ayçiçeği tohumu ihtiyacını karşılayarak Adana’ya önemli bir katma değer kazandırdığını kaydeden Zihni Aldırmaz, “Ayrıca firmanın merkezinin Adana olması dolayısıyla vergisini de Adana’da ödüyor. Yapılacak yatırımları mutlulukla karşılıyoruz. Her türlü yatırıma açığız ve her türlü desteği vermeye de hazırız. Her konuda yanınızdayız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnşaat maliyetleri arttı

İnşaat maliyetleri arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık