Ana Sayfa Ekonomi Adana’ya 7 Milyar 580 Milyon TL Tutarında 481 Proje

Adana’ya 7 Milyar 580 Milyon TL Tutarında 481 Proje

Adana İl Koordinasyon Kurulu 2016 yılı ikinci toplantısı, Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Adana’ya Yönelik Yatırım Projeleri Koordinasyon Kurulu’nda Ele Alındı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2016 Salı 17:06
Adana’ya 7 Milyar 580 Milyon TL Tutarında 481 Proje

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen ve kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Vali Mustafa Büyük, “geleneksel hale gelen il koordinasyon kurulu toplantılarımızda, yatırımcı kuruluşlarımızın hizmetlerini, yatırım programlarındaki gidişatı ve gelinen aşamaları değerlendirme fırsatı buluyoruz. Hizmetlerin takibi, eksikliklerin giderilmesi ve projelerin tamamlanması açısından bu değerlendirmeler çok önemli. Kamu yatırımlarının takibi ve programların uygulanması konusunda çalışmaların yanı sıra kurumlar arası işbirliğini geliştirme, konuşulacak konularda değerlendirmeler yapma imkanı da elde etmiş oluyoruz. Toplantımızın yararlı olacağına inanıyor, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum”  dedi.

Adana’ya Yönelik, 7 Milyar 580 Milyon TL. Tutarındaki 481 Proje Ayrıntılarıyla Ele Alındı

Adana İl Koordinasyon Kurulu 2016 yılı ikinci toplantısı Vali Büyük’ün açış konuşmasının ardından, kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen proje ve çalışmalar hakkında rakamsal bilgilerin verildiği brifingle sürdü. Yapılan açıklamalarda 2016 yılında Adana’da, 481 projenin yatırım programında yer aldığı ifade edilirken, genel hizmetler, eğitim ve ulaştırma sektörlerinde gerçekleştirilen bu projelerin toplam bedelinin 7 Milyar 580 milyon 663 bin TL olduğu belirtildi. Yapılan sunumda ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen proje sayısının 256,  mahalli idarelerce gerçekleştirilen proje sayısının 208, üniversitelerce yapımına devam edilen proje sayısının ise 17 olduğu kaydedildi.  Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlarca yürütülen projelerde gelinen aşamaların analiz edilmesi ve hedeflere ilişkin sunumlarla sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'dan kaçan kaçana!

Adana'dan kaçan kaçana!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık