Ana Sayfa Ekonomi ADASO “İhracat Elemanı” yetiştirilecek

ADASO “İhracat Elemanı” yetiştirilecek

Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) işbirliğiyle, düzenlenen “Sertifikalı A’dan Z’ye Dış Dicaret Eğitim Programı” ile “İhracat Elemanı” yetiştirilecek.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2014 Perşembe 10:36
ADASO “İhracat Elemanı” yetiştirilecek

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’nın ihracatının artırılması, dış ticaret işlemlerinin başarıyla yürütülmesi ve üye firmalara yetişmiş ihracat elemanı kazandırılmasının hedeflendiğini belirterek, firma sahipleri, yöneticileri ve dış ticaret çalışanlarına yönelik eğitim programının 15 Şubat- 8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Sanayi firmalarının dış ticarette nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunulacağını ifade eden Kıvanç, katılımı ücretsiz olan programa katılmak isteyenlerin 10 Şubat’a kadar başvurmaları gerektiğini kaydetti.

KIVANÇ: SEFERBERLİK BAŞLATTIK

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’nın 2 milyar dolar olan yıllık ihracatı yeterli görmediklerini, artırılması için seferberlik başlatıldığını söyledi.

Öncelikli olarak ihracatta sağlanan devlet destekleri konusunda Adana sanayi firmalarının bilgilendirildiğini vurgulayan Kıvanç, ”AKİB ile ortaklaşa düzenlediğimiz program ile nitelikli ihracat elemanı yetiştirip firmalarımızın ihracata yönelmeleri ve teşvik edilmelerini, ihracata yeni firmalar kazandırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Adana Sanayi Odası Toplantı Salonu’da gerçekleştirilecek “Sertifikalı A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitim Programı”nda katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlı tutulacak. Toplam 66 saat eğitimin verileceği kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş borç batağına sürükleniyor

Vatandaş borç batağına sürükleniyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık