Ana Sayfa Ekonomi ADASO üyeleri Macaristan vizesini daha kolay alabilecek

ADASO üyeleri Macaristan vizesini daha kolay alabilecek

Adana Sanayi Odası (ADASO) ile Macaristan Büyükelçiliği arasında yapılan vize anlaşmasıyla, ADASO üyeleri odadan alacakları referans mektubu sayesinde Macaristan vizesini daha kolay alabilecek.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 14:12
ADASO üyeleri Macaristan vizesini daha kolay alabilecek

Macaristan Başbakanı Victor Orban’ın resmi ziyareti sırasında Macaristan’a giriş için vize işlemlerinde kolaylık sağlayan işbirliği anlaşması, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ile Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari arasında imzalandı.

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir engel olan vize konusunda kolaylık sağlayan anlaşmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Üyelerimiz Odamızdan alacakları referans mektubuyla Macaristan’a giriş için gereken Schengen vizesini daha kolay alabilecek” dedi.

VİZE 3 GÜNDE ALINACAK

Adana Sanayi Odası’ndan alınacak referans mektubu ile, vize için gerekli evraklarda önemli bir feragat sağlanması öngörülen anlaşma kapsamında, belgelerin zamanında ve eksiksiz teslim edilmesi halinde vize alımı 3 gün içerisinde gerçekleştirilecek.

Başvurularda, oda referans mektubunun haricinde, geçerli uçak bileti ve otel rezervasyonu, bir Macar şirketten alınacak davet mektubu ya da eşdeğer belge, Macaristan’da konaklamaya ilişkin belge, tüm Schengen ülkelerinde geçerli 30.000 Euro tutarında seyahat sigortası istenecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İcra takibi dosya sayısı  23 milyonu geçti

İcra takibi dosya sayısı 23 milyonu geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık