Ana Sayfa Ekonomi ADASO'da elektrik sorunları masaya yatırıldı

ADASO'da elektrik sorunları masaya yatırıldı

Adana’da son günlerde yoğun şikayetlere neden olan kesinti ve dalgalanma kaynaklı elektrik sorunları, Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen ve sanayiciler ile Toroslar EDAŞ yetkililerinin biraraya geldiği toplantıda masaya yatırıldı, çözüm önerileri dile getirildi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 10:37
ADASO'da elektrik sorunları masaya yatırıldı

Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, enerjinin sanayinin en önemli damarlarından birisi olduğunu, elektrik konusunda Adana’nın ve sanayicilerin sıkıntıları bulunduğunu söyledi. Bölgede elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirildiğini, şirketin tanınması, plan, projelerinin öğrenilmesi, sıkıntıların ve taleplerin iletilmesi amacıyla biraraya gelindiğini belirten Çomu, işletmelerin düzenli ve kaliteli enerji talep ettiğini, dile getirilen sorunların takipçisi olunacağını vurguladı.

Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri arasında, ihracatın 4 kat, gayri safi milli hasılanın 2,5 kat artması, sanayinin 2,5 kat büyümesi olduğunu belirten Çomu, Adana sanayisinin 2,5 - 3 kat değil, daha fazla büyümek zorunda olduğunu bildirdi. Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, “Geçmişte çeşitli nedenlerle duraksamalar oldu, biz daha hızlı koşarak bunu kapatacağız. Bunlar dikkate alınarak enerji yatırımları planlarınızı, hesaplarınızı yapmalısınız” dedi.

ŞAHİN: HEDEFİMİZ KESİNTİSİZ ENERJİ SUNMAK

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Dağıtım Operasyonları Direktörü Akın Şahin, sanayi müşterilerinin daha kaliteli ve kesintisiz elektrik kullanması amacıyla planlanan yatırımların devam ettiğini bildirdi. Şirket olarak görevi yeni devraldıklarını belirten Şahin, “Önümüzdeki süreçte hedefimiz kesintisiz, kaliteli elektrik enerjisi hizmetini bölgemizin dörtbir yanına sunmaktır” dedi.

Elektrik dağıtım hizmetlerinde yapılan yatırımları, kesintilerin ve dalgalanmaların azaltılmasına yönelik çalışmaları anlatan Şahin, sanayi ve mesken abonelerinin aynı hattan hizmet alması, aboneden kaynaklı arızalar,  yapılan kazı çalışmaları esnasında yeraltı hatlarının zarar görmesi nedeniyle uzun süreli elektrik kesintileri yaşandığını vurguladı.

Sanayi abonelerinin belli merkezlerde toplanmamasının sanayicilere daha kaliteli ve kesintisiz enerji verilmesini güçleştirdiğine vurgu yapan Şahin, “Bu hem sanayicilerin hem de mesken abonelerinin mağdur olmasına neden olmaktadır. Sorunun kalıcı çözümü için sanayi işletmeleri belli merkezlerde toplanmalıdır” görüşünü dile getirdi.

ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç,  toplantıda elektrik kesintisi ve dalgalanmalarıyla ilgili önemli şikayetlerin dile getirildiğini belirterek, sorunların  kavuşturulması için yapılan çalışmalarla ilgili gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla 3 ay sonra ikinci kez biraraya gelinmesinin yararlı olacağını ifade etti.

Sanayiciler tarafından Adana’nın çeşitli kesimlerinde yaşanan elektrik kesintileri ve dalgalanmaların yol açtığı sorunların dile getirildiği toplantıda, Toroslar EDAŞ Sistem İşletme Müdürü Mehmet Kayacı, Dağıtım Varlıkları ve Planlama Müdürü Murat Nizamoğlu, Yapım İşleri Müdürü Osman Sağlam hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnşaat maliyetleri arttı

İnşaat maliyetleri arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık