Ana Sayfa Ekonomi ADASO'ya vergi haftası ziyareti

ADASO'ya vergi haftası ziyareti

Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Rıza Çelen, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi dairesi müdürleriyle Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2015 Cuma 01:07
ADASO'ya vergi haftası ziyareti

Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu,  Vergi Teşkilatı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Vergi Haftası’nı sanayiciler olarak bizler de hep beraber kutluyor, sahip çıkıyoruz” diyen Çomu, vergi teşkilatı ile iş dünyasının verimli ve olumlu işbirliğinin sürdürülmesi dileğinde bulundu. Türkiye’nin üretmekten başka çaresi olmadığını, üretmeyen ülkelerin durumunun yakın geçmişte görüldüğünü belirten Çomu,  devletin sanayicilik ve tüccarlık yapmaması, bunu özel sektöre bırakması gerektiğini vurguladı. Çomu, “Kayıt dışı ekonominin ve haksız rekabetin önüne geçilmesi için vergi tahsilatının adaletli yapılması, tahsilatın da doğru şekilde kullanılması gerekmektedir” dedi.

ÇELEN: VERGİ HİZMETİNDE KALİTE ARTIYOR

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Rıza Çelen de, son yıllarda yapılan değişikliklerle vergi hizmetlerinde olumlu ve önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, mevzuatın basitleştirilerek anlaşılır hale getirilmesi ve denetimlerin standartlaştırılması ile mükelleflere sunulan vergi hizmetlerinin kalitesini artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Çelen, “Ortağız ama biraz kar ortağı gibi bir yaklaşım var. Bunu da değiştirme kararlılığındayız. Son dönemde zarara da ortak olma noktasında önemli çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye’nin refahının artması, daha iyi geleceğe sahip olması için hep birlikte gayret göstermeliyiz” diye konuştu.

Ziyarette, Vergi Dairesi Müdürlerinin yanı sıra, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fırat Karalı ve Erdoğan Şire, Sayman Üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Özkök, Faruk Aytek, Salih Sütcü, İsa Tuzcu ve Süleyman Baş hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık