Ana Sayfa Gündem Adliye Sarayı’nın Yüzde 50’si Tamamlandı

Adliye Sarayı’nın Yüzde 50’si Tamamlandı

Vali Mustafa Büyük, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nca yaptırılan ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük üçüncü adliyesi olma özelliği taşıyan Adana Adliye Sarayı inşaatı ile Adana Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binası inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 16:36
Adliye Sarayı’nın Yüzde 50’si Tamamlandı

Yüreğir İlçesi Köprülü mahallesinde 58 bin metrekarelik alanda inşa edilen Adana Adliye Sarayı inşaatındaki incelemeleri sırasında yetkililerden bilgi alan Vali Mustafa Büyük, binanın tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’nin en büyük ve modern bir adliye binasının Adana’ya kazandırılacak olmasının, yaşanan sıkışıklıkların önemli ölçüde giderilmesi açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Adana Adliye Sarayı’nın

Yüzde 50’si Tamamlandı

Yetkililerce yapılan açıklamada, yeni adliye binasının 30 bin metrekaresine bina oturumu, 28 bin metrekaresine ise yol, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları yapıldığı, toplam 208 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan adliye binasının, iki bodrum kat, zemin kat ve en yükseği 7 katlı olacak şekilde 16 bölümden oluştuğu belirtildi. Tuğla duvarı, sıva, elektronik çatı imalatları, giydirme cephe ve alüminyum doğrama çalışmaları devam eden inşaatın yapım aşamasının yaklaşık yüzde 50 seviyesinde olduğu ifade edildi.

Büyüklüğü ve Donatılarıyla Türkiye’nin

En Modern Adliyelerinden Olacak

2017 yılı içinde tamamlanmasını planlanan yeni adliye binasında,  209 cumhuriyet savcısı odası, 310 hakim odası, 180 mahkeme, 119 adet çeşitli müdürlük ve idari hizmet amaçlı oda, 325 arşiv ve emanet deposu, 6 yemekhane ve kafeterya ile bebek bakım odası, kuaför, kütüphane, 400 kişilik konferans salonu ve banka ile sosyal ve fiziksel ihtiyacı karşılayacak birçok donatı yer alacak. Tamamlandığında fiziki yapısı ve peyzaj düzenlemeleriyle vatandaşların ve personelin çok rahat kullanabileceği bir bina olacak. Binada ayrıca hem personelin hem de vatandaşların kullanabileceği bin 132 araç kapasiteli kapalı, 470 araç kapasiteli açık olmak üzere toplam bin 602 araç kapasiteli otoparkı bulunacak.

Adana Bölge Adliye Mahkemesi

Önemli Bir Eksikliği Giderilecek

Vali Mustafa Büyük, yeni adliye binası inşaatının ardından, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ile birlikte, Adana Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. Yüreğir İlçesi Köprülü Mahallesi'nde 29 Kasım 2013'de yapımına başlanan hizmet binasının inşaatını gezip, yapım süreciyle ilgili bilgi alan Vali Büyük, Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nin faaliyete girmesiyle, adli işlemlerde önemli bir ivme kazanılacağına dikkat çekti.

Çalışmalar Hızla ve Titizlikle Sürdürülüyor

Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Vali Büyük’ün incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada yaklaşık 33 bin metrekare alan üzerinde kurulan binanın 2 bodrum, 1 zemin ve 5 katlı 106 bin metrekare kapalı alandan oluşacağını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık